Şimdi Ara

Neta 6400 HD (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.646
Cevap
43
Favori
352.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Karargaht

quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Bu arada yukarda inceleme yaptığımı söylemiştim. Şunuda yeni fark ettim ki görüntü kalitesi gerçekten de abartıldığı kadar değil. Düşünün kaç gündür tv'nin içindeki kendi uydu alıcı mı iyi Neta 6400 mü iyi ona karar vermeye çalışıyorum.Aslında kararım belli Philips'in kendi alıcısı daha iyi özellikle HD kanallarda ama Biss olmadığı için ve kanal geçişi 2,3 saniyeyi bulduğu için Netayı kullanmak istiyorum. Ama dediğim gibi tv'nin içindeki uydu alıcısı bile Neta'dan iyise görüntü anlamında, gerisini siz düşünün.

TKGS kanal listesinin otomatik ayarlıyor. Ayarlardan TKGS otomatik güncellemeyi kapatırsanız ancak öyle sıralarsınız kanalları.

aslında o biraz firmanın aceleye gelmiş 2.51 yazılımından 2.44 çok daha başarılı ozellikle sd de umarım çözüm bulurlar..insanlar bu sorunlu yazılımı downrange eder....zaten düşürmeye kapamaları 100 yılın saçmalığıda...

Vay arkadaş SD yayınların görüntü kalitesi daha mı iyi 2.44'de? ben direk 2.51'den başladım yeni aldığım için

hd de kısmen oyle zaten istesende 2.44 e donemiyon 2.51 de...
    1.kumlu(bulanık) bir görüntü var.
    2.keskinlik düşmüş..
    3.2d boyutluluk daha kötü..
    3.çanak seviye sinyal seviyeleri normal sinyallerden düşük bir garib..
    bunlar ek ozellik olarak gelmiş

• quote:

Neta'nın Kayıt özelliğini denedim biraz önce ve sorunsuz kaydettim bir çok kanalı tabi kısa kısa, uzunda sorun çıkar mı bilinmez.

Buda Neta'nın kendisi ile kayıt ettiğim ATV HD'nin görüntüsü.

FUll HD izleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=qd1skfaExIw&feature=youtu.be

hocam sd yayınlarıda kayıt edip paylaşırsanız yeni alıcaklar için çok iyilik etmiş olursunuz.

• Bugün yeni yazılımda bir sorun daha yakaladım kullanmadığım uydu silmek istedim ve sonuç en baştaki uyduyu siliyor buda turksat silmek istediğiniz uyduyu silmiyor direk enbaştaki uydyu siliyor .

eski sürümdeki uyduda istediğim uyduyu silebiliyordum bunda ilk sıradaki uyduyu kendi siliyor..

NETA 6400 2.5.1 HD&SD RESİMLER İNDİR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juniperi -- 17 Mart 2013; 15:41:41 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bu arada yukarda inceleme yaptığımı söylemiştim. Şunuda yeni fark ettim ki görüntü kalitesi gerçekten de abartıldığı kadar değil. Düşünün kaç gündür tv'nin içindeki kendi uydu alıcı mı iyi Neta 6400 mü iyi ona karar vermeye çalışıyorum.Aslında kararım belli Philips'in kendi alıcısı daha iyi özellikle HD kanallarda ama Biss olmadığı için ve kanal geçişi 2,3 saniyeyi bulduğu için Netayı kullanmak istiyorum. Ama dediğim gibi tv'nin içindeki uydu alıcısı bile Neta'dan iyise görüntü anlamında, gerisini siz düşünün.

TKGS kanal listesinin otomatik ayarlıyor. Ayarlardan TKGS otomatik güncellemeyi kapatırsanız ancak öyle sıralarsınız kanalları.

aslında o biraz firmanın aceleye gelmiş 2.51 yazılımından 2.44 çok daha başarılı ozellikle sd de umarım çözüm bulurlar..insanlar bu sorunlu yazılımı downrange eder....zaten düşürmeye kapamaları 100 yılın saçmalığıda...

Vay arkadaş SD yayınların görüntü kalitesi daha mı iyi 2.44'de? ben direk 2.51'den başladım yeni aldığım için

2.keskinlik düşmüş..

Yuh! harbiden bu kadar kötü olduysa ben bu alıcıyı kırarım arkadaş :D yalnız kumlu görüntüye katılıyorum özellikle tv logolarının arkası parazitli çok.
    Şuan satmayı düşünüyorum açıkcası alıcıyı.

quote:

Orijinalden alıntı: **KAAN**

quote:

Neta'nın Kayıt özelliğini denedim biraz önce ve sorunsuz kaydettim bir çok kanalı tabi kısa kısa, uzunda sorun çıkar mı bilinmez.

Buda Neta'nın kendisi ile kayıt ettiğim ATV HD'nin görüntüsü.

FUll HD izleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=qd1skfaExIw&feature=youtu.be

hocam sd yayınlarıda kayıt edip paylaşırsanız yeni alıcaklar için çok iyilik etmiş olursunuz.

Buyrun buda SD kalite.

• quote:

quote:

quote:

quote:

2.keskinlik düşmüş..

Alıntıları Göster
    Neta 6400 SD

Neta 6400 HD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karargaht -- 17 Mart 2013; 13:43:45 >

• yok sd ozellikle yazılımdan bozulmuş neta çözer 1-2 haftada bence, enigma 2 uydu alıcıda kullandım biçok modlu yazılımını farklı görüntü kalitesi verdiği olur hepsinin neta kapalı yazılım kullanır bundaki saçmalık sürüm düşürmeyi kapamaları diğer markalardada hani yeni yazılım çıkar beğenilmez hatası olur millet geri dönsün diye geri donuş açıktır burda netanın çok büyük bir hatası var tgsk sistemine gelicek olursak çok az bir insan kullanır nedeni ise sıralama yapamayacağın listeyi kim yapsın platform cihazı gibi40-60 yaş uydunun u sundan anlamayan kişiler için.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Mart 2013; 14:04:03 >
  • quote:

yok sd ozellikle yazılımdan bozulmuş neta çözer 1-2 haftada bence, enigma 2 uydu alıcıda kullandım biçok modlu yazılımını farklı görüntü kalitesi verdiği olur hepsinin neta kapalı yazılım kullanır bundaki saçmalık sürüm düşürmeyi kapamaları diğer markalardada hani yeni yazılım çıkar beğenilmez hatası olur millet geri dönsün diye geri donuş açıktır burda netanın çok büyük bir hatası var tgsk sistemine gelicek olursak çok az bir insan kullanır nedeni ise sıralama yapamayacağın listeyi kim yapsın platform cihazı gibi40-60 yaş uydunun u sundan anlamayan kişiler için.......

daha önceki mesajlarda 2.14 yazılımı kullanan bizim gibi eski kullanıcılar yeni yazılımı kullanmayacaklar donanım aynı o nedenle yazılımı yayınlamıyoruz gibi bir kanı oldu bende farikayla görüşen arkadaşlardan aldığım bilgiler neticesinde şimdi bu yazılımdaki hataları gidermek için yeni yazılım çıkarırlarsa donanımın aynı olmasından dolayı o yazılıma bizde eski kullanıcı olarak sahip olacağız buda fabrikadaki daha evvel bu açıklamayı yapan kişilerin eski dediklerinin tam tersi bir hareket anlamına gelir.geçen on günde de 2.51 yazılımının yayınlanmaması da bu durumu kuvvetlendiriyor bence yeni çıkacak yazılımda sadece şu an sizdeki makineler gibi fabrikadan çıkan yeni makinelere yüklenerek piyasaya çıkmayacak görüşündeyim.bunu da neden yapıyorlar anlamadım sanırım cihazı eski alanları üzmek için uğraşıyorlar.

• Kerimcem ne diyosun satayım mı bekliyim mi güncelleme. Abi televizyonun alıcısı daha iyi ben dahili olduğu için kötüdür hariciden diye aldım netayı. şuan kendimi kazıklamış gibi oldum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atl@s

quote:

yok sd ozellikle yazılımdan bozulmuş neta çözer 1-2 haftada bence, enigma 2 uydu alıcıda kullandım biçok modlu yazılımını farklı görüntü kalitesi verdiği olur hepsinin neta kapalı yazılım kullanır bundaki saçmalık sürüm düşürmeyi kapamaları diğer markalardada hani yeni yazılım çıkar beğenilmez hatası olur millet geri dönsün diye geri donuş açıktır burda netanın çok büyük bir hatası var tgsk sistemine gelicek olursak çok az bir insan kullanır nedeni ise sıralama yapamayacağın listeyi kim yapsın platform cihazı gibi40-60 yaş uydunun u sundan anlamayan kişiler için.......

daha önceki mesajlarda 2.14 yazılımı kullanan bizim gibi eski kullanıcılar yeni yazılımı kullanmayacaklar donanım aynı o nedenle yazılımı yayınlamıyoruz gibi bir kanı oldu bende farikayla görüşen arkadaşlardan aldığım bilgiler neticesinde şimdi bu yazılımdaki hataları gidermek için yeni yazılım çıkarırlarsa donanımın aynı olmasından dolayı o yazılıma bizde eski kullanıcı olarak sahip olacağız buda fabrikadaki daha evvel bu açıklamayı yapan kişilerin eski dediklerinin tam tersi bir hareket anlamına gelir.geçen on günde de 2.51 yazılımının yayınlanmaması da bu durumu kuvvetlendiriyor bence yeni çıkacak yazılımda sadece şu an sizdeki makineler gibi fabrikadan çıkan yeni makinelere yüklenerek piyasaya çıkmayacak görüşündeyim.bunu da neden yapıyorlar anlamadım sanırım cihazı eski alanları üzmek için uğraşıyorlar.

anlamsızlık ve saçmalık dolu zaten bence netanın daha neta bile tam olarak neyapçağını kestirmiş değil frima yetkililerindende karışık cevaplar geliyo zaten neta 6400 aynı cihaz aynı model pek yaptıklarını akıl mantık almıyoda umarım çözerler...hadi neta 6500 olsaydı firmaya hak vericemde başlı başına absürtlük işte zaten tgsk ozelliğini kullanan bile olmaz pek fazla..
    @Karargaht
    firmaya biraz düzeltme süresi tanı 1-2 hafta gibi ses soluk çıkmazsa bakarsın...zaten onlarda neyapçaklarını kararlaştırıyodur..belki 0 lama yazılımı gibi birşeyde çıkabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Mart 2013; 14:34:43 >

• 1 Nisana kadar beklicem artık. Şu haliyle bile çok kötü değil ama anlık donma çok oluyor HD kanallarda. Eski CD takılmaları gibi sinir bozucu.
  • quote:

1 Nisana kadar beklicem artık. Şu haliyle bile çok kötü değil ama anlık donma çok oluyor HD kanallarda. Eski CD takılmaları gibi sinir bozucu.

hd sinyallerin kaçla geliyo altta olan sinyal gostergesi? kaçlarda.
  • quote:

quote:

1 Nisana kadar beklicem artık. Şu haliyle bile çok kötü değil ama anlık donma çok oluyor HD kanallarda. Eski CD takılmaları gibi sinir bozucu.

TRT1 HD : 64/62

ATV HD : 61/63

AHABER HD : 61/63
  • quote:

quote:

quote:

TRT1 HD : 64/62

ATV HD : 61/63

AHABER HD : 61/63

doğal sorun senin tesisatta en az %8-10 arttırman gerekiyo sinyallerin düşük ...bu tip uydu alıcıların(bu fiyattakilerin) %80 nin tuneri hasasdır zaten.....

• Bi önerin varmı kaliteyi arttırmam için?
  • quote:

Bi önerin varmı kaliteyi arttırmam için?

İlk yapacağın iş uydu makinası ile ince ayar yapmak , eğer hala aynı seviyeler varsa lnb,kablo ve çanaklarında sorun var demektir bunları tek tek değiştirip sorunun hangisinden olduğunu tesbit etmen lazım
  • Ortak çanak olduğu için sıkıntılı olacak sorunu tespit etmek
  • quote:

Ortak çanak olduğu için sıkıntılı olacak sorunu tespit etmek

ufak bir lnb ayarıyla başla lnb(merkezden) saat yonune -14 derece çevir ileri geri yapıp inip çıkıp kontrol edicen oyle bi bilgin hiç yoksa uyducu çağırcan sinyallerin düşük...netanın 6400 ün ayarıyla bi alak yok sorun tesisat..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Mart 2013; 15:57:07 >
  • quote:

Merkezimi yoksa 2 kişi filanmı?

Hd kanalalr dışında sinyallerin nedir

Bendeki değerler

Trt1 hd: 89/94

Atvhd : 92/79

Ahaber hd : 92/79

Skytürk : 83/72
    Fox :92/66
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nikosoft

quote:

Bendeki değerler

SD yayınlarda aynı 60 larda geziyo.

2,3 kişi fazla kişi kullanmıyoruz. Çatıda çanak düzde değil çıkamıyorum zırt pırt.

En iyi ufak bi tane alıp balkona taksam diyorum. Balkonda biraz ters çanağın yönünün tersi gibi düşünün. Ufak salcam 55 cm'lik vesaire iş görür mü sizce?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nikosoft

quote:

Bendeki değerler

SD yayınlarda aynı 60 larda geziyo.

2,3 kişi fazla kişi kullanmıyoruz. Çatıda çanak düzde değil çıkamıyorum zırt pırt.

En iyi ufak bi tane alıp balkona taksam diyorum. Balkonda biraz ters çanağın yönünün tersi gibi düşünün. Ufak salcam 55 cm'lik vesaire iş görür mü sizce?

sd yayınlarda en en düşük seviyede olan 2 kanalı verdim diğer sd yayınlarlrın seviyesi yüksek ...

sendeki skytürk ve fox seviyesi nedir...

• 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.