Şimdi Ara

net paketiyle internet çok yavaş düzelmiyor yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar net paketiyle internet acayip yavaş ya.fizy,youtube fln açamıyorum avea kullanıcısıyım.ayarlardan sebekeyi wcdma tercih edilen gsm yaptım..baska yapmam gereken ayar var mı edit:telefon xperia l

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -RAUL -- 12 Mart 2014; 15:12:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Lumia 625 te çok yavaş. Takip

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim,telefon,xperia l,arkadaslar.

• 1- Telefon çeviricisine girilir
    2- *#*#4636*#*# yazılır
    3- Çıkan menüden Telefon Bilgilerine girilir. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelmesi lazım;

net paketiyle internet çok yavaş düzelmiyor yardım

4- Bu ekrandaki seçmeli kutucuğa tıklanır (Fotoğrafta GSM Only yazan kutucuk). Daha sonra "Yalnızca WCDMA" (WCDMA only) seçilir. Seçildikten sonra o menüden çıkılır.
    5- Daha sonra ayarlardan mobil veriyi etkinleştirin

5-10 saniye içinde cihazınızın 3G'ye (H veya H+) bağlanması lazım. Eğer bağlandı ise hızlı bir şekilde internete girebilirsiniz.

• adil kullanım kotasını aşmadığına eminmisin

• -forumber- kullanıcısına yanıt
    Dostum *#*#4636*#*# 'yi aradım.

"Bağlantı sorunu veya geçersiz MMI kodu." hatası verdi?
  • Avea zaten yavas diye biliyorum ben :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • *#*#4636*#*# değil *#*#4636#*#*

• Hocam WCDMA only yaptım ama bu sefer de "Seçili şebeke kullanılamıyor." diyor.Ne yapmam gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: lahm

Hocam WCDMA only yaptım ama bu sefer de "Seçili şebeke kullanılamıyor." diyor.Ne yapmam gerek

ayarlar diğer...(wifinin altında) mobil şebekeler şebeke modu gsm ise wcdma yap gir yoksa garanti

• quote:

Hocam WCDMA only yaptım ama bu sefer de "Seçili şebeke kullanılamıyor." diyor.Ne yapmam gerek

Ayarlar --> Mobil Ağlar --> Şebeke Seçimi ni otomatik yaptıktan sonra tekrar deneyin.

• -forumber- kullanıcısına yanıt
    yok kardeşim hala aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

quote:

Ayarlar --> Mobil Ağlar --> Şebeke Seçimi ni otomatik yaptıktan sonra tekrar deneyin.

kardesim benim internetin orda h harfi değil e harfi var sorun bunla alakalı olabilir mi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

quote:

kardesim benim internetin orda h harfi değil e harfi var sorun bunla alakalı olabilir mi

E çıkması EDGE anlamına geliyor, yani yavaş internet. Yukarıda bahsettiğim işlemi tekrar yapmayı deneyin. Eğer işe yaramazsa hattınız 3G'ye açık değildir.

• Hat 3g ye açık mı? Avea yaşadığın yerde çekmiyor olabilir.

• cagrimir kullanıcısına yanıt
    5-6 yıl önce aldım hattımı açık olup olmadığını bilmiyorum.. nasıl öğrenebilirim ve nasıl açtırırım 3g'ye?
    bir de açtırmak ücretli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -RAUL -- 13 Mart 2014; 23:05:50 >
  • quote:

5-6 yıl önce aldım hattımı açık olup olmadığını bilmiyorum.. nasıl öğrenebilirim ve nasıl açtırırım 3g'ye?
    bir de açtırmak ücretli mi?

ücretsiz açılıyor.

3G abonesi olmak için Avea'ya 3G abonelik talebinde bulunmanız ve talebinizin Avea tarafından onaylanması gerekmektedir. Bireysel tarife kullanan abonelerimiz 3G yazıp 5555'e ücretsiz SMS göndererek; Avea yetkili bayileri üzerinden sözleşme imzalayarak; Avea web sitesi Online İşlemler'e giriş yapıp 3G abonelik talebinde bulunarak; Avea WAP sitesi İşlemler bölümünden abonelik talebinde bulunarak; Avea Müşteri Hizmetleri'ni (550) arayarak ve ister sesli yanıt sistemi isterlerse de operatörlere bağlanarak ve de *100# servisi İşlemler menüsünden 3G abonelik talebinde bulunarak 3G aboneliği başlatabilirler. Avea tarafından abonelik talebinin onaylanması durumunda aboneye bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

• cagrimir kullanıcısına yanıt
    cok sağ ol dostum hallettim artık h simgesi var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.