Şimdi Ara

Nedir bu 95'lilerin çektiği. KOBAY NESİL 95'LİLER (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
4
Favori
5.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sylar.

her sene sınava çalışmayıp çakanlar o sene gelmiş geçmiş en zor sınav oldu der

• asil kobay 91lilerdir sizden olsa olsa liseli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 26 Mart 2013; 17:23:43 >
  • Beyler kolay diyorsunuz da bizim ilde millet kepaze durumda şehrin en iyi okullarından birindeyim bir de
  • 95'liyim:
    Hazırlık okumadım(k). Fransızca okula gitmiyorsanız hiçbiriniz hazırlık okumadınız sallamayın.
    Müfredat hangi yıl değişmedi ki?
    Tamam SBS ilk bize geldi ve uzmanlar tarafından zor denildi. Ama hiç de zor değildi bence, hiç çalışmadan 470 civarı aldım ikisinde de.
    Lise kaç yıl öncesinden beri 4 yıldı haberin yok herhalde.
    Bu yılki YGS çok kolaydı, önceki yılların YGS'si de çok kolaydı. YGS zaten genel olarak kolay bir sınav. Geçen yıl sadece Türkçeler uzundu. Onun dışında tamamen kek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucifer1905

quote:

Orijinalden alıntı: mojman

quote:

Orijinalden alıntı: adige95m

Arkadaşlar biz 95'liler olarak kobay nesil olduğumuzu dile getirmek istiyoruz.

Varan 1 : Orta okul müfredatı yenilendi
    Varan 2 : Tarihte ilk kez SBS bize vurdu
    Varan 3 : Tarihte ilk ve tek SBS ye 2 kez giren bizleriz
    Varan 4 : Liseye geçer geçmez lisenin müfredatı değişti
    Varan 5 : Lisede 1 sene hazırlık okuduk
    Varan 6 : Lise 4 yıla çıkarıldı
    Varan 7 : Şu ana kadarki en zor YGS sınavı bize vurdu.

Bizler mağdur bir nesil olduk , olmayada devam edeceğiz...

sizin ygs sınavına bende girdim sıradan bir sınavdı zor değildi hatta kolay dı tarafsız bir şeklilde baktığında en zor ygs kesinlikle 2012 yılı hiç kimse aksini söyleyemez içini böyle rahatlatıp rehavete düşme git lys ye asıl...

Sosyali bu kadar zor olan bir YGS görmedim daha öncekileri çözerken. Ama Fen Matematik kolaydı. Türkçe uzun paragraflar olmamasına rağmen zordu. Geçen seneki kadar olmasa da ondan sonra ikincidir.

felsefe-din zor geldi bana bi sosyalde tarihi ful çektim ben

• quote:

7 yanlis bence en kolayiydi.2010 la kapisir kolaylikta.
  • Gelmiş geçmiş en zor ygs bu sene mi

• kusura bakma ama 2012 ygs bu seneki ygs den kesinlikle daha zordu
  • ygs zormuş 94 lüyüm geçen seneye göre bu seneki kolaydı
  • Yeni sistemin gelmesi hariç mağdurluk bir durum yok ortada. Sınava zor, kolay demek kişiye göre değişir ve bu genel kanı diyorsan herkes için öyledir yani olumsuzluk herkese aynı oranda vardır demek.
  • ulan biz sınavı girmeden 3-4 ay önce lgs oks ye döndü
    lise bizim zamanımızda 4 yıla çıkarıldı
    son öss bizim zamanımızda yapıldı ve türkçe kazıktı (2009)
    sen neden bahsediyon
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jakoß

quote:

Orijinalden alıntı: phenomll

ben 90 liyim o sezon beni lise4 uzatma es geçti ama ben sınıfta kaldim busefer vurdu liseyi 5 sene okuyan ben varim heralde :D

90 olupta sınıfta kalmayı nasıl başardın af çıktı o sene 2005 te

evet onu unuttum af la sinifta kaldim şrsfsler devamsizlik affini getirmediler 81 gün devamsizliğim vardi :D

• Ygs sınavı gereğinden fazla kolaydı üniversitede hazırlık okuyorum 1 senedir hiç bi dersle alakam yok kendimi denemek amacıyla girdim 20dakika arttırıp çıktım bizim sınavdan çok daha kolaydı
  • quote:

quote:

sizin ygs sınavına bende girdim sıradan bir sınavdı zor değildi hatta kolay dı tarafsız bir şeklilde baktığında en zor ygs kesinlikle 2012 yılı hiç kimse aksini söyleyemez içini böyle rahatlatıp rehavete düşme git lys ye asıl...

" 2012 kadar kolay sinav olamaz."

Girmeden yukardaki gibi konusmak kolay. Olaylar ayni sartlar altinda incelenirler, kicini kasiya kasiya 2013 soru cozumlerini izlemekle 2012'de ilk kez ygs ye girmek o ortamda o heyecanla ayni sey degil.

Ki ben bi kac senedir farkettim, sinavlarda zorluk degil ama bariz bi sure sikintisi yasaniyor. Ben yetistirdim 2013 ama yetistiremeyen ve normal denemelerde sure arttiran o kadar kisi var ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Francis Underwood -- 26 Mart 2013; 17:58:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2012 ygs gazileri gelmiş gene. En zor ygs 2013 tür. 2012 de sadece türkçe uzundu ki 2013 te 2012 den aşağı kalır yanı yoktu. 2 soru daha fazla dil bilgisi vardı o kadar. Haa bu senenin Feni geçen yıla göre kolaydı ama diğerlerinin maşallahı vardı. Fen derken fizik kimya kastediyorum biyolojisi tam bir fiyaskoydu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneMoreChance -- 26 Mart 2013; 18:04:40 >
  • quote:

quote:

Aynen Geçen sene ki YGS zordu bu sene pek zor değildi..

• quote:

Orijinalden alıntı: OneMoreChance

2012 ygs gazileri gelmiş gene. En zor ygs 2013 tür. 2012 de sadece türkçe uzundu ki 2013 te 2012 den aşağı kalır yanı yoktu. 2 soru daha fazla dil bilgisi vardı o kadar. Haa bu senenin Feni geçen yıla göre kolaydı ama diğerlerinin maşallahı vardı. Fen derken fizik kimya kastediyorum biyolojisi tam bir fiyaskoydu

Geçen seneki sınava girdin mi ? Girmediysen böyle bişey söyleyemezsin.Yeterli veriler yok çünkü elinde.Girmedim ama evde çözdüm de geçerli bir cevap değildir.
    Girmediysen eğer bırak da her iki sınava da girmiş kişiler karar versin buna.Ve şunu da belirteyim, çevremde ikisine de girmiş kişilerin %90'ı geçen senenin daha zor olduğunu söylüyor.Buna ben de dahilim.

Edit:Eğer ikisine de girmiş olup bunları söylüyorsan da saygı duyarım.Ama yine de azınlık olan taraftasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALEXİST -- 26 Mart 2013; 18:13:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ALEXİST

quote:

Orijinalden alıntı: OneMoreChance

2012 ygs gazileri gelmiş gene. En zor ygs 2013 tür. 2012 de sadece türkçe uzundu ki 2013 te 2012 den aşağı kalır yanı yoktu. 2 soru daha fazla dil bilgisi vardı o kadar. Haa bu senenin Feni geçen yıla göre kolaydı ama diğerlerinin maşallahı vardı. Fen derken fizik kimya kastediyorum biyolojisi tam bir fiyaskoydu

Geçen seneki sınava girdin mi ? Girmediysen böyle bişey söyleyemezsin.Yeterli veriler yok çünkü elinde.Girmedim ama evde çözdüm de geçerli bir cevap değildir.
    Girmediysen eğer bırak da her iki sınava da girmiş kişiler karar versin buna.Ve şunu da belirteyim, çevremde ikisine de girmiş kişilerin %90'ı geçen senenin daha zor olduğunu söylüyor.Buna ben de dahilim.

Edit:Eğer ikisine de girmiş olup bunları söylüyorsan da saygı duyarım.Ama yine de azınlık olan taraftasın.

Geçen seneye girmedim. Ben fen lisesindeyim bizim okulda puanlar yerle bir olmuş durumda. Benim çevremdekiler de benimle hem fikir.

• İyide sınav zor diyelim, sana zorsa başkasınada zor e haliyle bi adam atıyorum 5 puan alıcaksa şimdi 4 puan alıcak üniversitelerde 5den değilde 4den alıcak ?
  • Türkiye'de her nesil bir şeylerin ya ilki ya da sonudur. Çünkü eğitim sisteminde sürekli bir şeyler değişiyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.