Şimdi Ara

NEDEN Polo GTI değil de Golf GTI Alınır ?!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
3.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

=== İzlediğim onca videoya dayanarak söyleyebilirim ki performansları da aşağı yukarı aynı.

== Tecrübeli arkadaşlardan mantıklı yorumlar bekliyorm, Teşekkürler

• POLO 1.4 olduğu için çok yükleyemezsin.Zaten 1.4 cc hacim aşırı besleme ile o hale gelmiş bir motor.Daha fazlası zarar.
  • Çünkü gerçek GTI Golf GTI.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

POLO 1.4 olduğu için çok yükleyemezsin.Zaten 1.4 cc hacim aşırı besleme ile o hale gelmiş bir motor.Daha fazlası zarar.

=== modifiye potansiyeli tabiki golfun daha fazla, R modeli de sanırım gti nin motorunu kullanıyo az daha besleyerek. Modifiye yapılmassa tercih ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackman -- 27 Temmuz 2011; 15:17:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackman

quote:

POLO 1.4 olduğu için çok yükleyemezsin.Zaten 1.4 cc hacim aşırı besleme ile o hale gelmiş bir motor.Daha fazlası zarar.

=== yükleme ile kastettiğin modifiye ise, gerek yok orjinal hali ile 6.9sn de 100 e çıkıyor.

Neden 4.9 saniyede çıkmasın ? Sen zaten performans odaklı bir araç alıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali Dogukan -- 27 Temmuz 2011; 15:16:53 >
  • quote:

quote:

quote:

=== yükleme ile kastettiğin modifiye ise, gerek yok orjinal hali ile 6.9sn de 100 e çıkıyor.

Neden 4.9 saniyede çıkmasın ? Sen zaten performans odaklı bir araç alıyorsun.

=== saol öneri için ama, modifiye hariç demek istedim. Yani orjinal kullanmak isterim desem .... biri 45.000 biri 92.000 ! onu soruyorm.. gitip golf gti neden alınır 8cm daha geniş iç mekanı var die mi

• quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

Çünkü gerçek GTI Golf GTI.

==== doğrudur vw de gti efsanesi golf ile başladı halk arasında, ama sırf gerçek efsane sıfatları için 45 bin verilir mi?
  • bu gti modelleri heryıl çıkmıyor herhl.yani her yılın gti modeli var mı?
  • vergiler vergiler vergiler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

Çünkü gerçek GTI Golf GTI.

==== doğrudur vw de gti efsanesi golf ile başladı halk arasında, ama sırf gerçek efsane sıfatları için 45 bin verilir mi?

Zevk meselesi 100milyar param olsa Polo değil Golf alırım bence hak eder. Zaten Polonun manuelide yok ben manuel isterim.
  • 1. Arada segment farkı var. Golf C segmenti, Polo B segmenti.

2. Donanımlarını bilmiyorum ama büyük olasılıkla Golf'ün donanımı daha zengindir.

3. Golf'ün işçilik ve malzeme kalitesi daha yüksek.

4. 1.4 TSI çift besleme ile limite yakın bir motorken, Golf'te çok başarılı olan 2.0 TSI motor var. Ayrıca, hız arttıkça Golf arayı açacaktır.

Aklıma gelenler bunlar. Bu liste elbette uzatılabilir.
  • Golf elbette çok daha başarılı ve kaliteli bir araç fakat hiçbirşey aradaki 50 bin lira farkı açıklayamaz boşuna kasmayın.
  • ÇÜNKÜ o bir GOLF GTI Safkan GTI
  • quote:

===== arada iki kat fiyat farkı var!

=== İzlediğim onca videoya dayanarak söyleyebilirim ki performansları da aşağı yukarı aynı.

== Tecrübeli arkadaşlardan mantıklı yorumlar bekliyorm, Teşekkürler
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake LaMotta -- 4 Temmuz 2013; 9:37:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: plantamax

Polo gtı oyuncak araba, golf gtı araba...Arada fark var yani..Küçücük arabanın 180 hp motoru olsa ne olur olmasa ne olur...

o 180hp'lik oyuncak imzandaki aracı darma duman ediyor ama;) aerodinamiye falan hiç girme, ikisini de kullandım, tabii konfor desen Jetta ağır basar her türlü o ayrı mesele.

Ya, imzamda var diye söylemiyorum -kaldı ki GTI sahibi değilim- ama şu aracı bu kadar küçümserken, ezip geçerken bir kez olsun FİYAT kriterine takıldınız mı?

biri 45.000 lira öbürü 90.000, Golf GTI'ın HERŞEYİ daha üstün (tüketim hariç), ama inanın 90.000 nakitim olsa gider yine polo gti alırım, kalan 45i başka birşeye harcarım.
  • Bende olsam polo tercih ederim.Ne güzel küçücük her yerden geçer, pire gibi hızlanır.Zaten 100 bin lira param olsa niye vw e bineyim.
  • 90 bin liraya Golf GTI almam , 50 bin liraya polo GTI alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Bende olsam polo tercih ederim.Ne güzel küçücük her yerden geçer, pire gibi hızlanır.Zaten 100 bin lira param olsa niye vw e bineyim.

Aynı mantıkta düşünüyorum ama 100.000TL'ye 0km alabileceğimiz Premium araçlar;

Full+Full 116i veya 316i otomatik (115hp, 6-ileri Steptronic)

Bomboş Audi A4 1.8 120hp 8-ileri Multitronic
    veya Full A3 (herhangi bir motor-şanzıman)

Bomboş yeni kasa makyajlı C180 1.8 156hp Turbo - 7Gtronic Plus veya Full B-class.

1 serisi zaten kasa değiştirdi,
    3 serisi çok eskidi
    A3 e o paraları vermek akıl hatası
    A4ün o motoru çok zevksiz, donanım yok
    B150 yada 180cdi da alınmaz.

En mantıklı seçenek Start donanımlı C180 olurdu sanırım...

• bir kere motor farkı var
    yukarıdaki arkadaşların yazdığı gibi zaten yüklenilecegi kadar yüklenmiş 1.4 tsi 180 ps motor
    golf gti de ise sadece chip ile 250 ps güç alıyorsunuz. Standart 210 ps ve 2.0 cc motor var biri 235kmh de biterken, diğeri kadran hatasıyla beraber 270 km hıza kadar çıkıyor .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.