Şimdi Ara

Neden insanlar Intel'den haz etmiyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
3.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

amd çipset sürücülerini çok oynarsanız siler kurar kafası karışırsa windowsun bir süre sonra kurmaya kalkınca failed diyebiliyor.kurmasa ne olur gen4 ssd kullanıyorsanız yazma hızı düşük çıkar amd pcie sürücüsü kurulmadığı için.gen3 disklerde bu sorun yok takıp kullanıyorsunuz ama gen4 ya da pcie4 ssd m2'ler çipsete bağımlı.donanımsal olarak ısınması ki her işlemci ısınır yazılımsal olarak da sürücü işinde amd iyi değil bu işlemciler nvidia'nın olsa canavar gibi sürücü yazarlardı.başka da bir sorunu olmaz ryzen işlemcinin.düzgün oc yapmaz stabilite sorunu yaşarsanız bu amd'nin sorunu değildir.stok auto kullanımda amd işlemcilerin stabil ramlerle birlikte bir stabilite sorunu yoktur.
    Hocam cevap icin tesekkurler sizin gibi isin ustası da degilim.Arkadas stabilite yazmıs,Windows ile uyum sorunu yazmıs,yazılım yazmıs.
    4 tane board kulandım GB X370 Gaming 3, MSI B450İ ITX, Asus Strix B450İ gaming, Asrock B450İ Fatality ITX son ikisini hala kullanıyorum.AMD yazılımı kurdugumda oldu kurmadıgım da oldu.X570 ve B550 Kullanmadıgım ve PCİE 4.0 SSD olmadıgı icin yorum yapamam.

Isınıyor mu evet ısınıyor 3 tane 1600AF 2 tane 2600 kullandım sotck fan ile ısınıyor.Onun dısında tek bir problem yasadım.Ramleri XMP ile standart hızlarında calıstırmada sorun yasamıstım.Baska da bir sorun yasamadım.Bios da tek yaptıgım XMP ya da DOHCP ile Fan ayarlarıdır.Baska bir seye dokunmam.Sorun falan yasamadım.
    Hatta 2666MHZ Rami 2933 MHZ yaptım cok rahat calısıyor belki ustunde bile calısır denemedim.Ai Suite 3 den alıyorum Power Saving e sak diye dusuyor hız yarıya herhangi bir sorun yasamıyorum.
    Tabi kullandıgım Anakartlar da hepsi belli bir kalitede,PSU lar 500W Gold ve 750W Platinum PSU lar bunlar da etkilidir.

Dun İ9 10900 ile B460A Pro aldım.2933 de Amd de calısan Ramler Intel de calısmadı.3600MHZ Ram leri 2933 e cekmeme ragmen Windows acılırken sistem donuyor.Tamama Anakart cok ust duzey degil ama H410M-K gibi Amiane tabirle en dandigi de degil cogu insan Bu Boardlar ile 10400F-10400-10500-10600 kullanacak.Su meshur sacmalık var ya Intel tak calıstır dır diye kim cıkardıysa bunu kurcalamazsan her sistem tak calıstır dır.3600MHZ Ram i 2933MHZ de acmıyor.2400MHZ Otomatik acılıyor.Sonra hala AMD stabil degil Windows ile uyumsuz,Ram gecikmeleri cok dusuk Ram gecikmeleri 65MS de idi AMD ile aynıydı.

Standart bir ev kullancısı icin Multimedya Film,oyun,Muzik,Decode Encode 4K 720P vb AMD islemcilerin ne sorunları varmıs?Net olarak anlatsınlar biz de bilelim.

• Bizim sevip sevmememiz bir şeyi değiştirmez fakat bunlar karaktersiz bir firma.
  • huso kullanıcısına yanıt
    araba sürmeyi bilmeyen x marka alır sonra fransız çöpü olur.aynı modeli taksicinin altında görürsün adam m.hakkinen gibi sürüyordur.bilmeyen sorun yaşayan ben yapamadım ondan oldu demez.diyen desin 3 kişi bilmediğinden sorun yaşıyorsa 100 kişi kuruyor ayarlıyor geçiyor.bir de bu yetmez daha da iyi olsun diye kurcalayanlar var ama onlar kabul ediyorlar ben yapamadım diye.bir de amd falan kullanmayıp sorun yaşayanları gördükçe amd sorunlu diyenler var.ben çok sorun yaşadım geçen sene temmuzda oc'sini denerken çünkü dünya'da kimse bilmiyor ilk kez deniyoruz.yaktık mı aleti yakmadık.falan yaptım mavi ekran verdi ahahaha diyoruz adam onu mavi ekran vermiş diye anlıyor halbuki sorun yok biz gülüp geçiyoruz deneme bu her şey olur.şimdi yeni alanlar bizim gibi sorun yaşıyor mu hayır bir ton başlık var geziyor ayarlıyor sıfır sıkıntı yeter ki ramlerde ucuza kaçmış kötü çipli almış olmasın ya da anakartı a320 falan almasın yani psu demişsin evet düzgün donanım kullanan daha az sorun yaşar bize bakma biz özellikle hata sorun arıyoruz.

o ramler niye çalışmadı intel'de?ram ince ayar işine girersen intel'de de çoktur ayar acaba öyle bir şey mi?amd'de ram ayarı zor vs diyorlar da program yazmışlar Türkçe söylüyor yani tras 30 yap bunu bu yap diye ki yapmak zorunda değilsiniz ama senin durumunda bi ince ayar istiyor bence o ramler ya da anakartın biosu sıkıntı yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

araba sürmeyi bilmeyen x marka alır sonra fransız çöpü olur.aynı modeli taksicinin altında görürsün adam m.hakkinen gibi sürüyordur.bilmeyen sorun yaşayan ben yapamadım ondan oldu demez.diyen desin 3 kişi bilmediğinden sorun yaşıyorsa 100 kişi kuruyor ayarlıyor geçiyor.bir de bu yetmez daha da iyi olsun diye kurcalayanlar var ama onlar kabul ediyorlar ben yapamadım diye.bir de amd falan kullanmayıp sorun yaşayanları gördükçe amd sorunlu diyenler var.ben çok sorun yaşadım geçen sene temmuzda oc'sini denerken çünkü dünya'da kimse bilmiyor ilk kez deniyoruz.yaktık mı aleti yakmadık.falan yaptım mavi ekran verdi ahahaha diyoruz adam onu mavi ekran vermiş diye anlıyor halbuki sorun yok biz gülüp geçiyoruz deneme bu her şey olur.şimdi yeni alanlar bizim gibi sorun yaşıyor mu hayır bir ton başlık var geziyor ayarlıyor sıfır sıkıntı yeter ki ramlerde ucuza kaçmış kötü çipli almış olmasın ya da anakartı a320 falan almasın yani psu demişsin evet düzgün donanım kullanan daha az sorun yaşar bize bakma biz özellikle hata sorun arıyoruz.

o ramler niye çalışmadı intel'de?ram ince ayar işine girersen intel'de de çoktur ayar acaba öyle bir şey mi?amd'de ram ayarı zor vs diyorlar da program yazmışlar Türkçe söylüyor yani tras 30 yap bunu bu yap diye ki yapmak zorunda değilsiniz ama senin durumunda bi ince ayar istiyor bence o ramler ya da anakartın biosu sıkıntı yapıyor.
    Hocam Hakkinen erken bıraktı.Bir de sanırım bir yarıs Schumi sampiyon olmak icin bilerek vurmustu.

Hocam "TAK CALISTIR" nedir?Adı ustunde tak bas fise calıssın Bios a girmezsen hepsi Intel,AMD,Via tak calıstır dır.Bios a giriyorsan keyfi giriyorsan yine tak calıstır dır.Ama zorunlu giriyorsan iste o zaman is degisir.ben ikisinde de "KEYFİ" XMP ve Fan ayarları icin giriyorum.Burada nasıl Intel Tak Calıstır Olabiliyor?

haklısın Hocam Ram icin ayar vs istiyor olabilir.2 tane sorun var.1. si Intel gibi bir firmanın "KULLANICI DOSTU OLMAMA" sı ki kabak gibi yazmıs Bios un her yerine Max 2933MHZ yerine yani diyor ki baba 4800MHZ Ram in olsun beni baglamaz yassag hemserim max 2933 iste Intel bunun icin sevilmiyor.
    2. hani tak Calıstır idi buy Intel...Hocam Default UEFİ ile geliyor CSM yaptıgımda goruntu gelmiyordu.Bios pili cıkararak onu hallettim.Bios guncelledim.hadi 2666MHZ 2933 calıstırmadı onu anladık da 3600MHZ i neden 2400 MHZ gorursun be birader direkt 2933 yap ugrastırma bizi bakıcaz artık Hocam...

Not:Hocam buyuk yazılan yerleri dikkat ceksin diye yazdım.Sakın yanlıs anlama zaten yas olarak da benzeriz.Saygılar

• İntelden haz etmiyorum çünkü intel kurulduğu günden bu yana tekel olma çabası içinde hareket etmiş bir firma. Hele ki Athlon k7 zamanında anakart üreticilerini tehdit ederek firmaların amdye kart üretmesine engel olmaya çalışmış beyaz kutuda isimsiz anakartlar satmalarına neden olmuş, amdyi kenara sıkıştırıp pazar payı elde etmesin diye her türlü tatlı su kurnazlığını yapmış bir firma. Ve üstüne üstlük kullanıcı dostu pek olmayan her nesilde soket değiştiren bir firma aynı zamanda... Kendi tarihinde başarıları kadar bu saydığım eksileri de olan bir firma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.