Şimdi Ara

Neden insanlar Intel'den haz etmiyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
3.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • intel bir zamanlar yeni teknolojiler çıkarıp durduğu için işlemci üzerinde, fiyatlarına yansıdı tabi. amd de ters mühendislik ile geliştirdi ucuza sattı, satıyor yıllar sonra.

şimdi intel günümüz apple telefonları gibi kaldı öyle. pahalı geliyor ama verimli ve güvenilir.
  • Söylesene bana 6700k ile 7700k arasında yüzde kaç performans farkı var?
  • Haz etmeme değil de ben öyle ultra sistemler düşmediği mi için dizdigim fiyatta en iyisi ryzen gibi duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anakart sattırmak için durmadan soket değiştirmesi, kendisinin güçlü olduğunda dönemde AMD işlemcili ürün çıkartan firmaları tehdit etmesi olarak sıralandırabiliriz. Şu an çarşıdan alabileceğiniz en yüksek Intel işlemci 9900k AMD (3900x)versiyonuna göre yavaş kalıyor. (Testine göre geçebilir, ortalama değerlerden bahsediyorum) Üstelik Intel 9900k daha pahalı. Üstüne anakartıda daha pahalı ve bugün alsam ileriye yönelik uyumluluğu olmayacağını biliyorum. Şimdi biz enayi miyiz daha ucuza daha iyi performans varken zamanında zorbalık yapan bir firmanın yavaş işlemcisini daha pahalıya alalım.

Intel uyumluluk sorununu çözsün, en az 3 nesil aynı soketi kullanacağım desin. Üstüne 10900k'yı 3900x fiyatına satsın o zaman Intel almayanı dövsünler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilimselProgramci -- 21 Temmuz 2020; 1:19:39 >
  • 10600k 1000 liradan satılsın haz ederiz :)
  • Ölünün arkasından konuşmak ayıp olur şimdi ama şunu da söylemeden olmaz

Kazıklamayı ve salak yerine koymayı çok severdi son zamanlarda truva atlarına baya sempatisi vardı atın ölümü arpadan bunun ölümü de attan oldu

Ateşi bol olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 21 Temmuz 2020; 11:8:32 >
  • Rakibi ile benzer performansı daha yüksek fiyatlara sattığı için ama son zamanlarda rekabet ile birlikte biraz denge kuruldu rekabetin meyvelerini de biz son kullanıcılar toplayacak.
  • burak9696 kullanıcısına yanıt
    Yeni teknoloji derken? Verimli ve güvenilir kısmı ayrı bir tezatlık içeriyor.

• Fiyat performans olarak amd önde olduğu için onu tercih ediyor insanlar, para sıkıntı olmasa mesela ben intel toplarım, high endde bence hala daha iyi
  • Objektif bir yorum yapmak gerekirse Intel kullanırken daha mutluydum AMD FX 6300'den memnun kalmadığım için Intel i5 6600'e geçmiştim o dönem farkı performansı ve stabiliteyi tamamen farketmiştim.

Şuan AMD Ryzen 3600 kullanıyorum ama memnumuyum değilim bios yazılımı olsun Windowsla uyumu olsun bana göre AMD hala sorunlu.

Intel kullanıcı dostu olmayabilir ama yazılım, uyum stabilite olarak hala AMD'yi tokatlar.

• Bilgisayar Virüsü kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Suana kadar intel pentium 2 ...pentium 3..core2 dou..core core to quad ve i5 islemcileri kullandim
    Amd den sdece sempron islemci kullandim
    Suan sistemi guncellemek icin intelden 10 nonometre islemci ve ddr 5 ramlerin cikmasini bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengiz4565 -- 22 Temmuz 2020; 10:41:37 >
  • Biraz bakındık mı evet Amd diyebiliyoruz, çünkü;

Amd ryzen 3100 :3.60 ghz :4 core :8 thread :18mb önbellek :7nm :fiyat =914 tl ama

İntel core i3 10100 :3.60 ghz :4 core :8 thread :6mb önbellek :14nm : fiyat = 1139 tl

Baktık mı r3 3100 daha iyi bir işlemci ama daha ucuz intel çok daha pahalı, yani kaba bir hesap Amd daha iyi.
    Eğer başka arkadaşların bildiği bak bu böyle daha iyi dediği birşey var ise, bana bahset yapıp anlatabilir mi?
    Bende öğreneyim ne olduğunu, neden amd değilde intel bunu öğrenelim.
  • AMD alır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Virüsü

Objektif bir yorum yapmak gerekirse Intel kullanırken daha mutluydum AMD FX 6300'den memnun kalmadığım için Intel i5 6600'e geçmiştim o dönem farkı performansı ve stabiliteyi tamamen farketmiştim.

Şuan AMD Ryzen 3600 kullanıyorum ama memnumuyum değilim bios yazılımı olsun Windowsla uyumu olsun bana göre AMD hala sorunlu.

Intel kullanıcı dostu olmayabilir ama yazılım, uyum stabilite olarak hala AMD'yi tokatlar.
    Nedir Hocam Windowsla uyumu olmayan seyler acabilir misiniz biraz?
    Ayrıca stabilite ve yazılım olarak ne sorunlar var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: selim oğlu

Biraz bakındık mı evet Amd diyebiliyoruz, çünkü;

Amd ryzen 3100 :3.60 ghz :4 core :8 thread :18mb önbellek :7nm :fiyat =914 tl ama

İntel core i3 10100 :3.60 ghz :4 core :8 thread :6mb önbellek :14nm : fiyat = 1139 tl

Baktık mı r3 3100 daha iyi bir işlemci ama daha ucuz intel çok daha pahalı, yani kaba bir hesap Amd daha iyi.
    Eğer başka arkadaşların bildiği bak bu böyle daha iyi dediği birşey var ise, bana bahset yapıp anlatabilir mi?
    Bende öğreneyim ne olduğunu, neden amd değilde intel bunu öğrenelim.
    Ben de merak ediyorum AMD de olan sıkıntılar neymis?Nasıl oluyormus?
    AMD ısınıyor evet ısınıyor Intel de ısınıyor kaliteli fan istiyorlar tamam Kabul Baska?
  • huso kullanıcısına yanıt
    Bakalım cevabı kim verecek
  • huso kullanıcısına yanıt
    amd çipset sürücülerini çok oynarsanız siler kurar kafası karışırsa windowsun bir süre sonra kurmaya kalkınca failed diyebiliyor.kurmasa ne olur gen4 ssd kullanıyorsanız yazma hızı düşük çıkar amd pcie sürücüsü kurulmadığı için.gen3 disklerde bu sorun yok takıp kullanıyorsunuz ama gen4 ya da pcie4 ssd m2'ler çipsete bağımlı.donanımsal olarak ısınması ki her işlemci ısınır yazılımsal olarak da sürücü işinde amd iyi değil bu işlemciler nvidia'nın olsa canavar gibi sürücü yazarlardı.başka da bir sorunu olmaz ryzen işlemcinin.düzgün oc yapmaz stabilite sorunu yaşarsanız bu amd'nin sorunu değildir.stok auto kullanımda amd işlemcilerin stabil ramlerle birlikte bir stabilite sorunu yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selim oğlu

Bakalım cevabı kim verecek
    bi sorun falan yok kardeşim beni de bu yalanlarla amd ve ryzenden uzak tuttu bu forumdaki belli bir kitle

2700x aldım gayet mutluyum, ne sıcaklık ne stabilite ne driver ne de oyun performans olarak gram sorun yaşamadım

çok methedilen baş üstünde tac edilen i5 8400den geçtim bu arada. "meşhur" intel stabilitesini de gördük. ac:o oynarken discord ve tarayıcıyı kapatmazsam oyun donuyordu. ne stabilite ama.

diyeceksin oyun oynarken ne yapacaksın tarayıcıyı, oyunda mesela soru işaretleri var, chill chill atına binip gezerek dolaşıyorsun orada burada, onları topluyorsun, tamamen keyfi. dikkatini vermen gereken bir şey olmuyor oyunda. o sırada da arkada genelde sevdiğim bir podcast, yayıncı varsa onları açıyorum. derdim buydu yani.

en son 30 fpsye sabitlemek zorunda kaldım, sen düşün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 22 Temmuz 2020; 14:44:4 >

• Ryzen serisi çıkmadan önce i7 6800k (6c 12t) nın satıldığı fiyatlara bugün r9 3900x (12c 24t) işlemci satılıyor. Amd piyasaya rekabet getirdi son kullanıcı da bundan gayet memnun. X99 mobolardan ise hiç bahsetmeyeceğim. 250 amperlik vrm güç ünitesi ile r9 3900x gibi işlemciler çalışabiliyor (b450f strix). İntel hala 10genle bile pazardaki rekabeti yakalayabilmiş değil. Çünkü 3300x ve 3600 hala oldukça makul seçenekler.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.