Şimdi Ara

Neden Bu kadar çok düşük km de satılık cruze var? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
3
Favori
39.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yes_78

çünkü alan herkes pişman tabı soylede bır durum var aldıgınız arabadan ne bekledıgınıze baglı araçda sadece goruntu var motor dıye bırsey yok performans beklıyorsanız hıc dusunmeyın ama yok ben yolun sağından sağından usul usul gıderım dıyorsanız alın

zaten bu araba performans arabası değil ki...sen yanlış araba almışsın zaten.
    satarkende hiç öyle bir slganları yok, bildiğin 1.6 motor.
    daha ne beklenebilir ki

2010 LS 2. el fiyatı gayet iyi daha ne olacaktı ki zaten arabayı şu anda 32-32.500tl ye bırakıyorlar.
    beklersen ocaktan sonra 32.000tl ye satarsın kurtulursun. eee 3000tl zararda olur artık..

• quote:

evet dogru arabayı reklamlarda gordum gıtıım aldım arastırmadım.rodaj suresını tamamlamıs bır arac nasıl oluyorda 11 lıtre yol bılgısayarı gosterıyor bukadar yakmasına ragmen 113 hp lık 145 nm torku olan bır aracdan performans da alamıyosan nedemek lazıım ben aracın konfor ıc donanım goruntusune bırsey demıyorum ama bu aracda performans namına hıcbırsey yok nasıl olurda sen cruze sahıbı ısen eger. bu performansızlıgı goremıyosun anlayamadım

Arkadaşım Reklamlarda gördüğün aracın türkyedeki Muadili araçlar hangileridir...Honda Cıvıc , Kia Cerato , Mıtsubishi Lancer gibi araçların yakıt tüketimi de Cruze ile eş değerdir.. Heee dersen ki Performans olarak bekleneni vermiyor , bu dediğinde göreceli bir kavram... Kişiye göre değişir...
  • bu araba 30000 bıne satıslın razıyım daha fazlasınıda ıstemıyorum. anlamadıgım konu opel astra classıc 1.6 115 beygır nasıl olurda cruzdan daha ıyı bır performans saglar bız zaten aracı alırken performans arabası dıye almadık ama 3500 devırde kullanıp bırde ustune 11 lıtre yakan bır araba bırakında rampalarda arac sollama ve hızlanmalarda bıraz performans gostersın zahmet olacak ama cruza bıraz zorluyoruz motoru ama kusura bakmasın artık :)
  • quote:

evet dogru arabayı reklamlarda gordum gıtıım aldım arastırmadım.rodaj suresını tamamlamıs bır arac nasıl oluyorda 11 lıtre yol bılgısayarı gosterıyor bukadar yakmasına ragmen 113 hp lık 145 nm torku olan bır aracdan performans da alamıyosan nedemek lazıım ben aracın konfor ıc donanım goruntusune bırsey demıyorum ama bu aracda performans namına hıcbırsey yok nasıl olurda sen cruze sahıbı ısen eger. bu performansızlıgı goremıyosun anlayamadım

Benim öyle bir iddiam veya ifadem mi var? Drag yarışlarına katılmayacağıma, Bağdat Caddesi'nde arkadaşlarla yarışmayacağıma göre, bana yetiyor. Ben almadan araştırdım. Herkese de aynısını tavsiye ediyorum.
  • quote:

bu araba 30000 bıne satıslın razıyım daha fazlasınıda ıstemıyorum. anlamadıgım konu opel astra classıc 1.6 115 beygır nasıl olurda cruzdan daha ıyı bır performans saglar bız zaten aracı alırken performans arabası dıye almadık ama 3500 devırde kullanıp bırde ustune 11 lıtre yakan bır araba bırakında rampalarda arac sollama ve hızlanmalarda bıraz performans gostersın zahmet olacak ama cruza bıraz zorluyoruz motoru ama kusura bakmasın artık :)

Egzost emisyon değer denen bi hikaye var... Hani görürsün Euro 3 Euro 4 Euro 5 diye... işte Cruze da daha az havayı zehirlesin diye en son emisyon değerlerine göre hazırlanan bir motora sahip , bu motor havayı az kirletmek pahasıne performanstan ödün veren bir karakter sergiliyor...
  • arkadsalar bırde cruze ıcın bukadar yorum yapıldı alan kullanan herkes bunu soyluyoır yapmayın lutfen performans ve yakıt sıkıntısı oldugu bır gercek daha sıfır alan bırcok kısıının mekanık sorunlarını da solemıyorum bu arac ıle ılgılı ben cruze sahıbı olarak ozelestrı yapıyorum kotu olan tarafı varsa kotudur sız neden bunları soyleyemıyorsunuz anlayamadım yanı bunda kotu bısey yok sen zaten aracından cok memmnunsan kullan gıtısn daha gecen gun gıtıım servıse. aldıgım gunden berı arka fren balatalrı cayır cayır oyutordu 4 ay da anca parca geldıde garantı kapsamından degısdırdık yıne allah sukur 4 aydan daha da fazla suren arkadslar varmıs bız 4 ayla yırttık.
  • astra clasic NB ile HB i ayırmak gerekir...
    sedan için kasanın kaldırmadığı heryerde söylenir, tüm kullanıcılar daha hafif olan HB i tercih edin der...
    ayrıca easytronic vitesin yığılmalı geçişlerini de atlamamak lazım...

aslında astra J 1.6 115bg kıyaslaması yapmak gerekir...
    onlarda yakıt tüetiminden ve ağırlıktan şikayetçi.

1.6 motorlar böyle malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: paanther

astra clasic NB ile HB i ayırmak gerekir...
    sedan için kasanın kaldırmadığı heryerde söylenir, tüm kullanıcılar daha hafif olan HB i tercih edin der...
    ayrıca easytronic vitesin yığılmalı geçişlerini de atlamamak lazım...

aslında astra J 1.6 115bg kıyaslaması yapmak gerekir...
    onlarda yakıt tüetiminden ve ağırlıktan şikayetçi.

1.6 motorlar böyle malesef

tesekkurler arkadsım senın gıbı yanı ınsan gıbı cevap verıp tartısan ınsanların olması guzel
  • öyle bir yazmış ki yes78 sanki diğer 1.6 benzinli arabalar su yakıyor ve gaza dokununca da 3 saniyede 100e çıkıyor. siz ya 1.6 diğer modellerin verilerini okumamışsınız ya da hiç cruze kullanmamışsınız. fabrika test tüketimleri ve verileri gizli değil. hepsinin internet sayfasında var. bunları gördükten sonra hala cruza aşırı benzin tüketiyor ve hızlı gitmiyor derseniz bizleri değil ancak kendinizi kandırırsınız. lütfen somut verilerle konuşunuz. elinizde yeterli delil olmadan da lütfen biz cruze sahiplerini oyalamayınız.
  • arkadsım bende cruze sahıbıyım hangı fabrıka verısınden bahsedıyosun 8.8 yazıyo benım arabada su an 12 gosterıyo ne alakası var fabrıka verısı ıle mademkı bu arabada ecotech motor var neden astra lar bızım meshur cruze lardan daha serı ve atak ya sız cruze kullanmıyosunuz yada ben kullanmıyorum anlamadımkı bu ısı araba cok yakıyo ve bukadar yakmasına ragmen performans sıfır bu arabada bukadar basıt fılozof yada arac eksperı olmaya gerek yok kullanan bılır kardesım bu arabayı
  • cruze kullanalı 1 ay oldu 2000 kmyol yaptım. motor gittikçe açıldı belirgin fark var. performans konusunda... yakıtkonusuna gelince ş.içi şdışı karışık ortalamam yol bilgisayarına göre 7.7 yakıtın öyle çok fazla olduğu söylenemez. daha önce ford ve fiat kullandım 1.6 motor yakıt verileri aynıhemen hemen. performans konusunda ilk kalkış her ne kadar zayıf olsada perrformansı 3. vitesten sonra bence çok iyi. bana da yaw bunu alacağına 2007 passat alsaydın diyenler bile oldu. (bunu söyleyenler linea,tipo,golf 3,corolla) passat alsaydım bukadar para ikinci ele verilmez sıfır cruze alsaydın diyenler de olacaktı:))) memnun olmayan arkadaşlar beklentilerine uygun araştırma yapmayanlar aracı zararına da olsa satıp kurtulabilirler kötülemek yerine.
  • quote:

arkadsım bende cruze sahıbıyım hangı fabrıka verısınden bahsedıyosun 8.8 yazıyo benım arabada su an 12 gosterıyo ne alakası var fabrıka verısı ıle mademkı bu arabada ecotech motor var neden astra lar bızım meshur cruze lardan daha serı ve atak ya sız cruze kullanmıyosunuz yada ben kullanmıyorum anlamadımkı bu ısı araba cok yakıyo ve bukadar yakmasına ragmen performans sıfır bu arabada bukadar basıt fılozof yada arac eksperı olmaya gerek yok kullanan bılır kardesım bu arabayı

astra kaç kg.
  • ben aracı kotulemıyorum bende cruze kullanıyorum sadece eksı yönlerini söylüyorum senın 7.7. gostermesı normal cunku 1 ayda 2000 km yol yapmısıın bende yazın uzun yoldan geldım 6 lıtre gosterıyordu ama sehır ıcınde 3 ayda tekrar 12 lıtereye cıkdı
  • quote:

arkadsım bende cruze sahıbıyım hangı fabrıka verısınden bahsedıyosun 8.8 yazıyo benım arabada su an 12 gosterıyo ne alakası var fabrıka verısı ıle mademkı bu arabada ecotech motor var neden astra lar bızım meshur cruze lardan daha serı ve atak ya sız cruze kullanmıyosunuz yada ben kullanmıyorum anlamadımkı bu ısı araba cok yakıyo ve bukadar yakmasına ragmen performans sıfır bu arabada bukadar basıt fılozof yada arac eksperı olmaya gerek yok kullanan bılır kardesım bu arabayı

sizin ş.içi kullanımınızla 8.8 lik araba 12 tüketiyorsa rakiplerinin fabrika verilerini de o oranda yükselteceksiniz o zaman. hiç çok yakıyor falan demeyin. oran orantıyı okulda öğrendiğinizi varsayıyorum. performans 0 demişsiniz. 0-100km hızlanmalarını da tekrar bir karşılaştırın. daha hala da cruze diğer 1.6 lardan çok yakıyor hiç gitmiyor derseniz ya sayı saymayı bilmiyorsunuz ya da hiç cruze kullanmamışsınızdır. iddia ettiğiniz gibi cruze cruze sahibi iseniz de başka araba kullanıp ş.içi yol bilgisayarına bakmamışsınızdır. bunu anlamak için bilim adamı olmaya gerek yok.

• CRUZU ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM UZUN ZAMANDIR CRUZU FORUMLARDAN ARAŞTIRIYORUM.HERKEZ OLUMLU YADA OLUMSUZ YORUMLAR YAPIYORLAR.BENDE BU BÖYLE OLMAZ DEYİP KONYA ÖZKAYMAK YETKİLİ SERVİSE GİTTİM SATIŞTAKİ ARKADAŞ BENİM SORULARIMA CEVAP VERİP OLUMLU OLUMSUZ YANLARINDA BAHSETTİ VE BENİ ARACI TEST SÜRÜŞÜNE DAVET ETTİ.ARAÇ İÇ VE DIŞ TASARIM OLARAK HERKEZİN DEDİĞİ GİBİ ÇOK ŞIK VE KUSURSUZ.İLK HAREKET HALİNDE ARAÇ BANA ÇEKİŞİ ÇOK ZAYIF GİBİ GELDİ BEN ŞUAN 105 BG 8V OLAN ARACA BİNİYORUM SANKİ ARAÇ BENİM ŞUANKİ ARACIMLA AYNI GİBİ GELDİ ÇEKİŞİ BEN DAHA SERİ ATAK BİR ARAÇ BEKLİYORDUM,TESTİ YAĞIŞLI HAVADA YAPTIM ISLAK ZEMİNDE ARAÇIN YOL TUTUŞU ÇOK KUVVETLİ VE FRENLERİ MÜKEMBEL BANA GÖR TEK KUSURU ÇEKİŞİ ÇOK ZAYIF DAHA İYİ OLABİLİRDİ.YAKITI HK HİÇ BİR FİKRİM YOK AMA SATICI BANZİNDE 400 KRŞ LPG 300 KRŞ DEDİ.
  • Mevlüt kardeş 2012 model araçlar 0,210 krş uzun yolda şehir içi 0,230 yakıyor lpgli. Aracın sıfırını başka şehirlerden de sor özkaymak tok satıcı diğer illerden en 1000 tl daha ucuza alırsın buna emin ol. örneğin Antalyadan fiyat al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEVLUTTURGUT

CRUZU ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM UZUN ZAMANDIR CRUZU FORUMLARDAN ARAŞTIRIYORUM.HERKEZ OLUMLU YADA OLUMSUZ YORUMLAR YAPIYORLAR.BENDE BU BÖYLE OLMAZ DEYİP KONYA ÖZKAYMAK YETKİLİ SERVİSE GİTTİM SATIŞTAKİ ARKADAŞ BENİM SORULARIMA CEVAP VERİP OLUMLU OLUMSUZ YANLARINDA BAHSETTİ VE BENİ ARACI TEST SÜRÜŞÜNE DAVET ETTİ.ARAÇ İÇ VE DIŞ TASARIM OLARAK HERKEZİN DEDİĞİ GİBİ ÇOK ŞIK VE KUSURSUZ.İLK HAREKET HALİNDE ARAÇ BANA ÇEKİŞİ ÇOK ZAYIF GİBİ GELDİ BEN ŞUAN 105 BG 8V OLAN ARACA BİNİYORUM SANKİ ARAÇ BENİM ŞUANKİ ARACIMLA AYNI GİBİ GELDİ ÇEKİŞİ BEN DAHA SERİ ATAK BİR ARAÇ BEKLİYORDUM,TESTİ YAĞIŞLI HAVADA YAPTIM ISLAK ZEMİNDE ARAÇIN YOL TUTUŞU ÇOK KUVVETLİ VE FRENLERİ MÜKEMBEL BANA GÖR TEK KUSURU ÇEKİŞİ ÇOK ZAYIF DAHA İYİ OLABİLİRDİ.YAKITI HK HİÇ BİR FİKRİM YOK AMA SATICI BANZİNDE 400 KRŞ LPG 300 KRŞ DEDİ.

aracın tek sorunu çekişi diğer herşeyi güzel kararınızı ona göre verin

• quote:

ben aracı kotulemıyorum bende cruze kullanıyorum sadece eksı yönlerini söylüyorum senın 7.7. gostermesı normal cunku 1 ayda 2000 km yol yapmısıın bende yazın uzun yoldan geldım 6 lıtre gosterıyordu ama sehır ıcınde 3 ayda tekrar 12 lıtereye cıkdı

Yahu senin arabanın yaktığı yakıt miktarı bundan böyle cruze larda standart mı sayılacak?

Tutturmuşsun bir "benim arabam 11 yakıyor benim arabam 12 yakıyor"..yakıyorsa yakıyor. Benim arabam da 8.5 yakıyor. Ne olacak şimdi?

Cruze u ısrarla astra yla kiyaslamişsın. Yeni kasa 115 lik astra ya,ağır demeyen bir kişi görmedim. Alanların hepsi de lpg takılabilir diye alıyor.

Rampada eğer sağlam basarsan gayet güzel gidiyor. Ayrıca ömrün rampada gecmiyordur herhalde. Yaptığın km nin kaçı rampada ki. Ha gerektiğinde basarsin gider.

Ha ilk kalkışta evet, yarım saniye kadar bi sagirlik var motorda, sebebi nedir, yüzlerce gm mühendisi bunu görmeyecek kadar aptal mı, bu araç dünya pazarına sunulmuş iyi de satan bir araç, nasıl oluyor da kimse şikayet etmiyor, ediyorlarsa nasıl düzeltilmiyor ben bilmem.

Ama forumlarda bu kadar yerden yere vurulmayi hak etmediğini düşünüyorum.

Ve gm türkiye nin bu aracı devamlı nakit indirim promosyonlarıyla satmasının ikinci elini öldürdüğünü düşünüyorum. Ikinci eli sıfıra yakın geliyor. Insanlar da,satabilmek için fiyat kırıyor. Nakit indirim yerine, biraz daha donanım hediyeleri ve ödeme kolaylığı alternatifleriyle pazarlansa, ikinci,eli daha iyi olur.

• arkadaş yorumunu 22 aralık 2010 da yazmış.
    şimdiye araba maraba kalmamıştır yada arabayı kullanmayı öğrenip lt'yi düşürmüştür.
  • yeni chevrolet malibu yıl sonuna gelirse cruze u elden çıkarmayı düşünüyorum.
    yalnız bu başlık beni endişeye sürükledi. aracım 2,5 yaşında ve sadece 24000 km de.

"neden bu kadar düşük km de satıyorsun" diyerek aracımı kimse almayacak galiba.

ben de boş zamanlarımda çevre yollarına , şehirler -ilçeler arası yollara turlar düzenleyerek km yi artırmaya çalışıyorum.
    yıl sonuna 50000 km ye yetişeyimki aracın müşterisi artsın , ikinci elde kapışılsın :)
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.