Binbaşı
27 Aralık 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Daha önce açıldıysa silinebilir.

Bonus ile birleşiyor...

Gece 12'ye kadar.


http://www.gittigidiyor.com/kampanya-kosullari/5-nisan-2016-aksam-surprizi-kampanyasi
Kaç yıldır foruma üyeyim. Mail adresimi değiştirdiğim için (ve onayladığım halde) "çaylak üyelik" (?) statüsüne alınmışım ve mesaj yazamıyorum. Bu durumdan nasıl kurtulurum?
Baktım, piyasada (halen) Türkçe Videomix kıtlığı var, yıllar önce can sıkıntısından 1 tane ben yapayım dedim.

Audiomix'i Sony Acid Pro ile, Videomix'i Sony Vegas ile yapmıştım.

Görüntü kalitesi (o zamanki kliplerin kalitesinden kaynaklanan) çok iyi değil, hatta 3-4 şarkının hiç klibini bulamadım ve o parçaları aynı şarkıcıların başka klipleriyle geçiştirdim. Ufak tefek hatalar da vardır mutlaka. Yine de (özellikle eskilere götürdüğü için) halen zevkle izlerim...

Süresi yaklaşık 20 dakikadır, çünkü parçaları (dinlerken fazla sıkılmamak için) kısa tuttum. 70'ler ve 80'lere ait de birkaç parça var...

Şarkılar:

01- Burak Kut - Benimle Oynama
02- Hakan Peker - Ateşini Yolla Bana
03- BenDeniz - Ya Sen Ya Hiç
04- Tarkan - Kır Zincirlerini (Bu Gece)
05- Tarkan - Verme
06- Demet - Kınalı Bebek
07- Suavi - İki Gözüm İki Çeşme
08- Tayfun - Hadi Yine İyisin
09- Suat Suna - Ansızın Çektin Gittin
10- Hakan Peker - Hey Corç
11- Tayfun - Hadi Yine İyisin
12- Deniz Arcak- Yağmurdan Kaçarken
13- Ahmet - Ah Canım Vah Canım
14- İzel-Çelik-Ercan - Dönmelisin
15- İbrahim Tatlıses - Tabi Tabi
16- Oya-Bora - Saraylı
17- Harun Kolçak - Gir Kanıma
18- Mustafa Sandal - Bu Kız Beni Görmeli
19- Sezen Aksu - Hadi Bakalım
20- Beyaz Kelebekler - Ateş Böceğim
21- Nilüfer - Şov Yapma
22- Hakan Peker - Bir Efsane
23- Ahmet Kaya - Başım Belada
24- MFÖ - Sufi
25- Emrah - Sevdim Mi Tam Severim
26- Şahsenem - O Bu Gece Gelecek
27- Nalan - Acemi Balık
28- BenDeniz - Satmışım
29- Ahmet Kaya - Adı Bahtiyar
30- Nilüfer - Yolcu Yolunda Gerek
31- Emel Sayın - Mavi Boncuk
32- Barış Manço - Aman Yavaş Aheste
33- Cem Karaca - Islak Islak
34- Kenan Doğulu - Sımsıkı Sıkı
35- Oya-Bora - Sevmek Zamanı
36- Mustafa Sandal - Sana İhtiyacım Var
37- Atilla Taş - Ham Çökelek
38- Nazan Öncel - Aynı Nakarat
39- Barış Manço - Düriye


https://www.youtube.com/watch?v=G-F3_-1CC-o
(Öncelikle, başlığı yanlış bölüme açtıysam, silinsin. Ama Konu Dışı'na veya Konu Dışı Özel'e de açmak istemedim, doğrudan siyasete çekilecek ve saçma sapan yorumlar gelecekti...)

Bugünkü yazısı sansüre uğrayarak Hürriyet gazetesinde yayınlanmayan Yılmaz Özdil'in istifa ettiği hakkında söylentiler var.

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/yilmaz-ozdil-istifa-etti-iddiasi-577986/


Yazıyı merak edenler aşağıdaki linkten okuyabilir. Biraz (!) sert bir yazı olmuş olabilir, ama sansür başvurulması gereken en son çaredir diye düşünüyorum...

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/yilmaz-ozdilin-yayinlanmayan-yazisi-basbakan-kim-olsun-577959/
Yeri gelir (ki bu daha çok olur) hükümeti eleştiririm. Yeri gelir (doğru bulduklarımı da) överim. Umarım, bu sözleşmedeki imza sadece kağıt üzerinde kalmaz. Ve darısı maden ocaklarıyla ilgili sözleşmeye imza atmanın başına (ki o sözleşmeye imza atmakla devletin cebinden 5 Kuruş para çıkmayacak, "sadece" (!) -ihalelerde ne dolaplar döndüğünü az çok araştıranlar bilir- ihale ile o ocaklara konanların cebinden çıkacak).


quote:

Türkiye’nin ilk imzacısı olduğu İstanbul Sözleşmesi'nde, yeterli sayıda ülkenin imzasına 3 yıl içinde ulaşabildi. Sözleşme 1 Ağustos’ta yürürlüğe giriyor.

Sözleşme, kadına yönelik şiddetle ilgili etkin önlemler alınmasını benimsiyor ve uluslararası mekanizmaları devreye sokuyor. Sözleşmenin hazırlanmasına katkı verenlerden biri olan CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan, geçen yıl 189, bu yılın ilk altı ayında 129 kadının öldürüldüğü Türkiye için bu önemli sözleşmenin “sözde” kalmaması ve acil bir eylem planının uygulamaya sokulması gerektiği uyarısında bulundu.

İLK İMZAYI TÜRKİYE ATTI
Avrupa Konseyi ülkelerince Mayıs 2011’de imzaya açılan İstanbul Sözleşmesi’ni Türkiye ilk imzalayan ülke oldu ve Kasım 2011’de parlamentosunda onayladı. Sözleşme’nin yürürlüğe girmesi için gerekli 10 imza, ülkelerin değerlendirme süreçleri nedeniyle üç yılda tamamlandı.Son olarak Andora’nın parlamentosundan da onay alan sözleşme, 1 Ağustos itibariyle geçerli hale geliyor.
CHP Ankara Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi üyesi Gülsün Bilgehan, Avrupa Konseyi Eşitlik Komitesi Başkanı olduğu dönemde hazırlanmasına katkı verdiği İstanbul Sözleşmesi’nin yürürlüğe girmesi nedeniyle açıklama yaptı.

“MİLAT OLMALI”
Sözleşme’nin TBMM’de onaylanması için konuyu daha önce meclise de taşıyan CHP’li Bilgehan, Türkiye’de 2013 yılı içinde 189, bu yılın ilk altı ayında 129 kadının öldürüldüğünü belirterek. “Kadına şiddet gelişmiş ülkelerde de bir sorun. Geçen yıl İsveç’te 80, İspanya’da 45, Portekiz’de de 36 kadın öldürüldü. Ancak Türkiye’de karşı karşıya bulunduğumuz tablo çok vahimdir. 1 Ağustos’u bir milat olarak kabul edip kadınlarımızı uluslararası bir zırhla korumak için gerekli adımları atmalıyız” dedi.

“TAM ÜYEYİZ TAM KARARLI OLMALIYIZ”
Gülsün Bilgehan, Türkiye’de her türlü şiddetin artış gösterdiğine işaret ederken, “Böyle bir dönemde kadınların uluslararası koruma altına alınması önemli. Türkiye için bu kritik sözleşmenin sözde kalmaması çok önemli. Türkiye Avrupa Konseyi’nin tam üyesidir. Bu sözleşmenin uygulanmasında da tam bir kararlılık göstermelidir. Sözleşmenin öngördüklerinin yaşama geçirilmesi için hemen bir eylem planı uygulamaya konulmalıdır” şeklinde değerlendirdi.
Kadına şiddete SON!Kadına şiddete SON!

İstanbul Sözleşmesi nedir?

Sözleşme, Mayıs 2011’de Avrupa Konseyi ülkelerince İstanbul’da imzaya açılması nedeniyle bu adı taşıyor. Türkiye, Kasım 2011’de sözleşmeye parlamentosunda onay veren ilk ülke oldu. Üç yıllık süre içinde gerekli olan en az imza sayısı 10’a ulaşıldı.
Bu ülkeler şöyle: Türkiye, Arnavutluk, Avusturya, Bosna-Hersek, Danimarka, İtalya, Karadağ,Portekiz, Sırbistan ve Andora. Fransa ve İsveç’in koyduğu rezervler nedeniyle Sözleşme, bu ülkelerde 1 Kasım’da yürürlüğe girecek.
Sözleşme’nin temel amacı, kadınları her türlü şiddetten korumak, kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddeti önlemek, kovuşturmak ve ortadan kaldırmak. Sözleşme’de yer alan hükümler özetle şöyle:

- Kadınların güvenliği Avrupa Konseyi merkezli 4 yıl süreyle görev yapan bir birim tarafından uluslar arası düzeyde denetlenecek. GREVIO adı verilen bu birim 6 ay içinde Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi tarafından belirlenecek.
- Sözleşme’ye taraf devletler, şiddet gören kadınlara da mülteci olma hakkı verebilecek. Bu anlamda sözleşme küresel ölçekte kadına şiddetle mücadeleyi öngörüyor.
- Devlet, ölüm riski ve durumun aciliyeti göz önüne alınarak her türlü önlem alınacak. Kolluk kuvvetlerinin, mağdurlara yönelik her türlü şiddete acil ve yerinde müdahale etmesi için çok daha etkin önlem almaları sağlanacak. Emniyet, savcı ve mahkeme arasında etkin bir işbirliği oluşturulacak.
- İhbar mekanizmasının işleyişi hızlandırılacak. Yargı, polis ve sağlık birimlerinin eğitimine bütçe ve zaman ayrılacak.
- Şiddet mağduruna ikametini değiştirmesi için destek verilecek. Mağdur korunacak ve psikolojik destek alacak. Mağdurun faille temas etmemesi sağlanacak. Şiddet mağduru kadına asgari ücretin günlük tutarına göre devlet tarafından geçici maddi destek verilecek.
- Kadına yönelik şiddete yataklık edenler de cezalandırılacak.
- Devlet radyo ve televizyonlarında her ay en az 90 dakika toplumsal cinsiyet eşitliğine dair yayın yapılacak.
- İlk ve Ortaöğretim müfredatına, kadının insan hakları ve kadın erkek eşitliği konusunda eğitime yönelik dersler konulacak.
- Zorla evlendirmelerin suç sayılması için gereken hukuki, idari ve cezai önlemler alınacak.
- Şiddet üreten geleneksel rol modellerinin değişmesi için çalışılacak.
- Mağdurların faillerden tazminat talep etmesi konusunda gerekli yasal düzenlemeler yapılacak.


http://sozcu.com.tr/2014/gunun-icinden/kadina-yonelik-siddetle-mucadelede-tarihi-adim-567564/
Daha önce verildiyse, kusura bakmayın...
Kamera arkası görüntüleri...
Önceki kliplerinden...http://www.tedas.gov.tr/Sayfalar/BorcSorgulama.aspx

Kala kala devletin elinde 8 il kalmış. O 8 ile neden talip çıkmamış, orası ayrı bir konu. Benim merak ettiğim, özelleştirmeden sonra da bu şirketlere belirli bir garanti veriliyor mu kaçak elektrik ile ilgili? Veriliyorsa, neden 8 ile talip çıkmamış? Verilmiyorsa, neden halen kayıp/kaçak bedeli batı/güney/kuzey bölgelerinde yaşayıp faturalarını ödeyenlerin cebinden çıkıyor?

Var mı bu konuda aydınlatabilecek bir bilgi sahibi?
http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2014/04/12/maasa-devlet-garantisi

http://www.memurhaber.com/isvereni-iflas-edenin-maasi-devletten-a703.html

quote:

Türkiye'de milyonlarca çalışan için önemli birkaç konu var.

1- Maaşını zamanında ve hakkıyla almak.
2- Kıdem tazminatını kaybetmemek.
3- Emeklilik için primlerinin yatırıldığını bilmek.

Bu konularda kanunlar çalışanların haklarını koruyor. Bugün, maaşını alamayan işçiler için çok önemli bir fondan bahsedeceğim. Her çalışan, şirketi zora düşünce bir süre maaşını almamayı ya da eksik almayı kabul eder. Ama şirket iflas eder ve kapanma durumuna gelirse işte burada çalışanlar için bir belirsizlik oluşuyor. Yani ücretsiz olarak çalıştığınız, yaşaması için çabaladığınız şirketin alacağınızı ödeme imkânı ve ihtimali ortadan kalkıyor. İşverenin ücretleri ödeyemeyecek duruma düşmesi, iflas etmesi ya da iflas ertelemesi istemesi gibi durumlarda 'Ücret Garanti Fonu devreye giriyor. İŞKUR bünyesindeki fona başvuran işçiler, o firmada son 1 yıldır çalışıyor olmak şartıyla 3 aylık maaşlarını kesinti olmadan alabiliyor. Geriye doğru ücretler alındığı için de sizin o firmayla iş sözleşmenizin devam edip etmediğine bakılmıyor. İşverenin düştüğü durumla ilgili belgeleri (haciz tutanağı, iflas kararı, iflas erteleme kararı ve alacak belgeniz gibi) İŞKUR'un ilgili birimine götürerek başvurduğunuz ayın sonuna kadar ücretlerinizi alabilirsiniz. Ücretler net ücret üzerinden ödeniyor. Bir hatırlatma da yapalım, bu fon sadece maaşlar için. Yani tazminat için bir garanti yok.


quote:

01.06.2003 tarihinden itibaren ödeme aczine düşen işverenden ücret alacağı bulunan işçilerin, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine aşağıdaki belgelerden en az biri ile şahsen veya noter tasdikli vekaletnameye haiz yasal vekilleri aracılığıyla başvurmaları gerekmektedir.


Ayrıntılar yukarıdaki linklerde. Sıcak Fırsat sayılmayabilir bazıları için, ama durumdan faydalanacak ve bu uygulamadan haberi olmayan arkadaşlar mutlaka vardır. Onlar için bence kesinlikle sıcaktır. Benzin indirim veya zam konuları bile açılıyor burada.

Yöneticilerden ricam, başlığın silinmemesi, gerekirse Konu Dışı veya uygun başka bir yere taşınması.
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN...
Hakkında
Konum: Antalya
Hakkımda:
Sabah ezanının kaçta okunduğunu en iyi müminler ve hırsızlar bilir. Biz, sabah namazının saatini bilen herkesi mümin sanıp başımıza getirdiğimizde anladık ki, aslında bunlar hırsızmış.
Bu forumda imzamı şikayet eden bu kadar şerefli insan olduğu sürece, imza kullanmayı reddediyorum.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Mesaj Sayısı: 1.573
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.573
İkinci El Bölümü Mesajları: 67
Konularının görüntülenme sayısı: 259.770 (Bu ay: 308)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 370 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.