Şimdi Ara

neden 1 warlock mageden fazla dmg verir!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tbc geleli iki buçuk ay olmuş yaklaşık 2 aydır lvl 70 warlock sahibiyim. Inctance droplarıyla giyinmiş durumdayım diyebilirim 2-3 parça heroic mod 2 karazhan dropum var. Bana ilginç gelen şaşırtan şu ben bossa nukelediğimde mesela karazhan ilk boss hiç bişeyle uğraşmıyo mage de bende düz nuke lüyoruz. magelerde frost talentliye deli fark açıyorum . Ben nasıl olurda mageden fazla dmg veririrm. aynı giyimli fire mage ile başa baş kalıyorum %+-2 oynama oluyor. blizard bir yerde hata yapıyor ana nerde hala anlamış değilim. inctanceda eğer class faktörü yoksa wl tercih edilir olcak ii seduce kullanmayı bilen wller inctancelarda daha ii iş yapıyor. (not: sizin magelerinizde iş yokmuş demeyin oyun çıktığından beri mage oynayan insanlar ayrıca başka guilddekilieride geçiyoruz)

• eski bir mage olarak blizzard'ın dev. teamı ya warlock kasıyor ya da magelere garezi var başka bir açıklaması yok bunun...

TBC'den önce pvp açısından zaten mage bir warlock için çok kolaydı ama raidlere gelince mageler söz sahibi oluyordu.. şimdi bir warlockun dps bakımından hiçbir eksisi yok mage'den.. bakalım blizzard'ın bir sonraki projesi de warlock'a heal+shield verecek heralde 3in1 misali :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esasiyun -- 3 Nisan 2007; 15:14:13 >
  • öle diyosunuz da frost mage bugun cok güzel pvp yapiyor. warlocklarinda pvp deki olaylari nerdeyse %25-30 kadar düşürüldü. indigo doğru sölüyor. blizzard takimi warlock oynuyo, bu ara pvp den sıkılmışlar raid yapmak falan istemişler. o yüzden böle :P.
  • World of warcraftın yeni magical dps classı warlocklar. Hatta tek dps classı onlar. Doğru talentlerle (affliction) sonsuz mana döngüsü tutturuyorlar üstünede çok heal istemiyorlar. tam bir raid adamı haline geldiler. eskisi gibi agro sorunuda çekmiyolar çünkü %50 agro silen büyüleri onları tam performansla dps yapma imkanı sunuyor.

Blizzard rogueyu bitirdi herhangi rogue sadece boss savaşlarında magelere yetişebiliyor warlockları yanına yaklaşamıyor. Buff yok ekstra özellik yok sadece dps onuda yeterli yapamıyor, inanılmaz heal istiyor healerları yoruyor. biz raidlere rogue almıyoruz çünkü anlamsız.

Hunterların dps'si yerlerde sürünüyor, raidlere geliyorler çünkü trapları, aurası ve petleri iş görüyor. Eğer boss aoe damage veren cinsten ise çok ciddi heal istiyolar. Hunterlarıda 1-2 taneden fazla almıyoruz zaten gereksiz.

Mageler AoE yapılmıyorsa dpsde eziliyolar. Su,yemek, int buff ve AoE için raide alınıyor. Sakın fire mage demeyin gülerim, fire mage warlockun çabuk öleni ve manası çabuk bitenidir o kadar. Evet iyi damage veriir ama başına bi healer dikmek gerekir. Ne zaman bi mob yada bi boss herkeze damage verse fire mageler yeri öper, Bi raidde fire mage varsa warlockların dps'si %15 artsın diye vardır. Frost mageler hayatta kaldıkları için genelde çok az heal desteğiyle güzel damage verirler. raidlerde 1-2 tane mage çok bile geliyor.

Yani 25 kişilik raide dps olarak 15 warlock 1 mage 2 hunter alsan 0 rogue alsan kimse dps'den şikayet etmez healerlarda çok rahat eder, bi tek item paylaşımı konusunda warlocklar dertli olur :D. Bu ne kadar böyle gider bilmiyorum. yeni patchle mobların roguelara cleave vurması engellenecek ve arkasındaki rogue biraz rahat edecek gibi ama bu bile yetersiz dpslerine çare olmayacak. full mavi warlocklar +1000 spell damage barajını aşmış durumda, imba buffları(fel armor) ve birbirlerini bufflamaları sonucunda inanılmaz damage değerlerine çıkıyorlar. hele epik itemlerle ve üstü full poti bufflarıyla dolu iken +1500 spell damage barajınıda aşan warlocklar var. bunların yanında diğer dpsler alay konusu oluyorlar.

• eline sağlık anlatmak istediğimi çok güzel açmışsın. aff warlockların yanına birde shadow priest koyalım ama dimi

birde şunu belirtmek istiyorum warriorlardaki aggroyu bufflamaları lazım deneyimlerime göre sonsınırda oynayan warriorlar var ve agro konusunda hala az geliyorlar. mesela bosstayken bosun canı yarılana kadar warriorun kıçının dibinden ayrılmıoyorum threatte. canı yarılanınca %50 agro düşürüyorum ve full nuke trinket vs. açıp dalınca bile çok çok yakınlaşabiliyorum warriora. sanırım yakın zamanda warriorlara buff gerekiyor. yoksa dediğin rakamlar +1100 spellere çıkarsam 2 dot atıp beklemeye başlıcaz. eskiden allah ne verdiyse vuruyordum ii bir warrior nerdeyse combat bitince bossun canı kadar agroo yapıyodu şaka bir yane işler karıştı blizin bir el atıp toparlaması lazım kendi adıma söylüyorum hiç bir mgc dps class mage e yaklaşmamalı hiç bir melee dps rgoue yaklaşmamalı ama druidler maşllah yani. hem dpsin babasını yapıyo hem bişi olursa kendine heal devam.
    2.1 patch i ile birsürü bişiler gelcek ama bakalım nekadar ii nekadar kötü olcak.

• Blizzard işte.. nasıl druidleri memnun ederim oyundan kaçmasınlar kafasında heralde sıra ile bir classı yüceltiyorlar birini batırıyorlar..

Şimdi blizzard bir patchle warlockun dps'ne nerf getirse, rogueları raid dps anlamında bufflasa forumlarda başlayacak bu sefer warlocklar neden nerf diye vs vs kısır bir döngü sanki bu.. blizzard kısaca kaş yapayım derken göz çıkarıyor.. kısaca bu

edit: Warlocklar için sırada kesinlikle Arcane Explotion, blizzard frost nova tarzı speller vardır aoe'yi de verirler sevgili warlocklara ondan sonra mage classını direk food//water vendor olarak eklerler. hatta böyle talentlar olur ne bileyim yaptıgımız ekmekler stamina,ap.. sular mana per 5 second heal up fln verir hoş da olur :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esasiyun -- 3 Nisan 2007; 17:37:41 >
  • " The mage is the master of powerful offensive magic and has a host of other unique abilities. They exist to blast monsters from range. In fact, in this role they are unrivaled.. "

di mi Blizzard böyle bir class mage hıhı /quit
  • yani diyorsunuzki arkadaşlar ayda 120 milyon dolar yada yılda düz hesap 1.440 milyar doları kazanan blizzardın tek derdi warlock oynamak o yuzdende bu tatmin için oyunun dengelerini bozmak..

Bu forumda eskiler bilir paladin krizi geçirilirdi bütün blizzard çalışanları paladindi şimdi göz bebeğimiz warlock..

PVE de neden warlock dps de mage yi gecer? çünkü castli büyüsünü atmadan önce dotlarını basmıştır. magelerin manası bitmiştir fakat warlock life tab ıyla kendine mana pompalayıp damageye devam etmiştir. magelerde mana yok diye beklemiştir aklıma başka bir şey gelmiyor... çünkü aynı güçte iteme sahip 1 mage ve lock yanyana geldimi 20 saniyede yapılan damage ele alınırsa mage yener. uzun sürerse warlock fark atar.
  • yok ya her class problemli ve dengesiz ortasini tutturamiyolar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Saphrenia

World of warcraftın yeni magical dps classı warlocklar. Hatta tek dps classı onlar. Doğru talentlerle (affliction) sonsuz mana döngüsü tutturuyorlar üstünede çok heal istemiyorlar. tam bir raid adamı haline geldiler. eskisi gibi agro sorunuda çekmiyolar çünkü %50 agro silen büyüleri onları tam performansla dps yapma imkanı sunuyor.

Blizzard rogueyu bitirdi herhangi rogue sadece boss savaşlarında magelere yetişebiliyor warlockları yanına yaklaşamıyor. Buff yok ekstra özellik yok sadece dps onuda yeterli yapamıyor, inanılmaz heal istiyor healerları yoruyor. biz raidlere rogue almıyoruz çünkü anlamsız.

Hunterların dps'si yerlerde sürünüyor, raidlere geliyorler çünkü trapları, aurası ve petleri iş görüyor. Eğer boss aoe damage veren cinsten ise çok ciddi heal istiyolar. Hunterlarıda 1-2 taneden fazla almıyoruz zaten gereksiz.

Mageler AoE yapılmıyorsa dpsde eziliyolar. Su,yemek, int buff ve AoE için raide alınıyor. Sakın fire mage demeyin gülerim, fire mage warlockun çabuk öleni ve manası çabuk bitenidir o kadar. Evet iyi damage veriir ama başına bi healer dikmek gerekir. Ne zaman bi mob yada bi boss herkeze damage verse fire mageler yeri öper, Bi raidde fire mage varsa warlockların dps'si %15 artsın diye vardır. Frost mageler hayatta kaldıkları için genelde çok az heal desteğiyle güzel damage verirler. raidlerde 1-2 tane mage çok bile geliyor.

Yani 25 kişilik raide dps olarak 15 warlock 1 mage 2 hunter alsan 0 rogue alsan kimse dps'den şikayet etmez healerlarda çok rahat eder, bi tek item paylaşımı konusunda warlocklar dertli olur :D. Bu ne kadar böyle gider bilmiyorum. yeni patchle mobların roguelara cleave vurması engellenecek ve arkasındaki rogue biraz rahat edecek gibi ama bu bile yetersiz dpslerine çare olmayacak. full mavi warlocklar +1000 spell damage barajını aşmış durumda, imba buffları(fel armor) ve birbirlerini bufflamaları sonucunda inanılmaz damage değerlerine çıkıyorlar. hele epik itemlerle ve üstü full poti bufflarıyla dolu iken +1500 spell damage barajınıda aşan warlocklar var. bunların yanında diğer dpsler alay konusu oluyorlar.

olayı biraz abartmışsın bence.. evet warlocklar gerçekten dps de çok iyiler, bu olay bc den öncede böyleydi, bc den öncede ruin skilli vardı ve mageleri geçicek kadar damage yapabiliyorlardı.. o zamanlar soulshatter yoktu ve aoe için ekstradan Seed of Corruption yoktu ama yinede ilk 5 de rahat yer alıyorduk..
    ancak bir combat rogue u ve mage i dps de arka plana kesinlikle atamayız.. işini bilen tecrübeli combat rogue ve mageler warlockları zorlar, çok bariz bir dps farkı olamaz.. eğer fark varsa o oyuncunun sorunu.. ama şahsen tecrübeli bir lock dps de kolay kolay geçilmez (talentine göre değişir).. doğru talent afflication demişsin ama bir afflication lockla destruction lockun damage i bir olmaz.. amacın pve de ve pvp dede damage olduğunu düşünürsek destruction talenti (bütün puanlar değil tabiyki) daha mantıklı olur..tabi doğru kullanabilen için( neyi ne zaman kullanıcağını bilen için).

• uzun süreli combatlarda life tap çok işe yarıyo, bu bize büyük bir avantaj sağlıyor, hesabımı bi açabilsem 1k spell damage e az kalmıştı
  • quote:

Orjinalden alıntı: killerdevill

uzun süreli combatlarda life tap çok işe yarıyo, bu bize büyük bir avantaj sağlıyor, hesabımı bi açabilsem 1k spell damage e az kalmıştı

bi de fel armor koy üstüne sonra nightbane solo :P
  • arkadaşlar lvl 45 dest talent gittiğim bi lockum var ancak çok fazla agro sorunu yaşıyorum ve void agro tutamıyo haliyle pve yapmak çok sıkıcı olmaya basladı. Aff talentine geçmelimiyim yoksa dest devam mı edeyim ??? Bana uygun güzel bi talent ağacı tavsiyesi olacak kimse warmı... (bu soruyu burda sordum çunku çoğunuzun lvl 70 locku war)
  • sonra mage classını direk food//water vendor olarak eklerler
    MUHAHAHA
  • quote:

Orjinalden alıntı: keshberfo

arkadaşlar lvl 45 dest talent gittiğim bi lockum var ancak çok fazla agro sorunu yaşıyorum ve void agro tutamıyo haliyle pve yapmak çok sıkıcı olmaya basladı. Aff talentine geçmelimiyim yoksa dest devam mı edeyim ??? Bana uygun güzel bi talent ağacı tavsiyesi olacak kimse warmı... (bu soruyu burda sordum çunku çoğunuzun lvl 70 locku war)

ben 60 a kadar dest oldum, 60-70 arası demon oldum.
    gayet güzel ve rahattı
  • valla anlamıyorum wow da dengesizlik çok ama belkide yok bilmiyorum ne olursa olsun wowu seviyorum abicim oynamak keyif veriyor
  • quote:

arkadaşlar lvl 45 dest talent gittiğim bi lockum var ancak çok fazla agro sorunu yaşıyorum ve void agro tutamıyo haliyle pve yapmak çok sıkıcı olmaya basladı. Aff talentine geçmelimiyim yoksa dest devam mı edeyim ??? Bana uygun güzel bi talent ağacı tavsiyesi olacak kimse warmı... (bu soruyu burda sordum çunku çoğunuzun lvl 70 locku war)

dostum dest talent giderek oyuna devam ettikçe petinle agro surunu zaten yaşayacaksın en güzeli lvl kasarken diğer talentlere gitmek. eğer dest dersen succubus kullan derim.
  • Mage in dps i warlockdan daha iyidir arkadaşlar. Senin o frost mage arkadaşın pvp talentlerine ağırlık vermiştir biraz ondan dps de geçebilirsin. Ayrıca ilerleme gösteriyosanız boss lar da dps de kimin 1. olduğununda bi önemi yok herkes elinden geleni yapıyodur öyle değil mi? :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: faithlesszombie

Mage in dps i warlockdan daha iyidir arkadaşlar. Senin o frost mage arkadaşın pvp talentlerine ağırlık vermiştir biraz ondan dps de geçebilirsin. Ayrıca ilerleme gösteriyosanız boss lar da dps de kimin 1. olduğununda bi önemi yok herkes elinden geleni yapıyodur öyle değil mi? :D

Böyle bir genelleme yapamayız.. 2 senedir lock la oynuyorum.. çok farklı ve tecrübeli magelerle aynı guildlerde oynama fırsatım oldu.. rahatlıkla söyliyebilirim hele ki bc den sonra mage in dps si pve de warlockdan iyi filan değil..tabi tecrübe ve talent bu konuda önemli..
    Guildinizde iyi dps yapamıyan lock olabilir.. talenti farklıdır, tecrübesi azdır, 1-2 kişiye bakarak bütün locklar hakkında veya aynı şekilde mageler hakkında yorum yapılamaz..

quote:

level kasarken detsruction talentini seçmemk lazım.. çok mana harcar ve aggro sorunuda yaşarsın.. destruction ı lvl 70 de itemler iyi olduğu zaman almak lazım.. level atlarken demon veya afflication tavsiye ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shaddack -- 4 Nisan 2007; 1:12:27 >

• Arkadaşlar bu verilen DPS sadece o classın tek başına yaptığı DPS değil ki. Tahmin etmediğiniz daha bir çok etken var. Warlock uzun soluklu dmglar veren bir class ve raidler uzun olduğu için Mage'i geçmesi çok doğal. Kısa süreli bir savaşta birim zamanda mage2in yaptığı dmg warlocktan fazladır ama Warlock uzun süreli savaşta ezer yani bu hep böyleydi . TBC ile değişmedi ki. Ben TBC den önce de DMG meterda 1.dim şimdi de 1. Şunu unutmamak lazım. Warlocklarda dmg artaran bir anda katlayan olaylar var. Mesela İmproved Shadow bolt. Crit vurduğda 12 sec ve 5 direct shadow dmg gelene kadar % 20 fazla vuruyor. Keza Shadow Priest ile birlikte % 20 daha artıyor shadow dmg. CoS ile birlikte % 10 daha da artıyor. Şimdi bu % hesapları üstüste toplanmıyor bunu da bilmeniz lazım.
    Örnek: 100 x % 20= 120x% 20 =144% % 10= 158,4 Yani % 50 artmıyor % 58.4 artıyor.

Şunu da belirtmeliyim ki ben çok özgür bir guildde oynuyorum. Çok guild gördüm Druid priest Shaman ya da Pala deyince bunlar illa healer olacak diyen. Ama bizm guild böyle değil. Geçen gün Gruul's Lair'de 2 Shadow Priest + 3 Warlock + 2 Balance Druid vardı. Ayrıca mage vs onları saymaya gerek yok.Tabii ki healerlarımız da var yani isteyen istediği şekilde geliyor. Dolayısıyla bu class combinasyonlarını öyle yapıyoruz ki optimum dmg verebilelim.
    Örnek: Caster Dmg grubu 1: 1 Shadow Priest + 1 Balance Druid + 2 Warlock + 1 Mage . Warlocklardan biri full crit gear giyiyor ve sürekli shadow bolt crit ile hem priestleri hem de warlockları ihya ediyor. Diğer warlocklar da serbest ne olmak isterlerse.Böyle bir grupta direkt healer vermenize bile gerek kalmıyor. Vampiric Embrace ile olayı gerçekleştiriyoeuz ki yetmediği yerde diğer healerlar giriyor. Asıl healerlar tank ve offtanklarla ve roguelarla ilgileniyorlar.
    Ve şunu rahatça söylemeliyim bütün raidin dmgi warlock ve Shadow priest sayesinde muhteşem artıyor.

Özet: Konuyu uzatıp dağıttığım için özür dilerim ama classlara at gözlüğü ile bakmaktan vazgeçin. Her classın talentleri ve diğer classlarla kombinasyonu o classın performansını direk etkiliyor. Şu class bunu eziyor demeye gerek yok. Uzun soluklu savaşlar yani raidlerde Warlockların nispeten daha fazla dmg vermesi doğal.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.