Şimdi Ara

ne yapmam gerekli _? ayıplı 2 el ürün (önemli ve ciddi) edit geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
0
Favori
14.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • letgodan reeder 7 inç 2 el tablet aldm bi bayandan öğrenci fiyat 100 tl dedi uzun uzun konuştuk tekrar tekrar sordum bir sorunu yok garanitisi biti dedi sadece cihaz ve şarj cihazı var dedi tamam dedi iyi güzel gittim aldım cihazı birde ne göreyim siyah ekranda öyle böyle değil epeyce belirgin ışık sızmaları var ürün okadar yavaş şarj oluyorki 1 günde dolmuyor bile o derece başka sarj aleti ile denedim sonuç aynı neyse akşam oldu bunları yine letgodan belirttim ilk olarak kusra bakmayın parayı kullandım üniversite öğrencisiyim iade edemem dedi bende ozaman ü tüketici haklarına başvurmam gerekli olucak dedim ve ayrıca kazanan taraf l tüm masrafları karşılıyacak diye belirtim geçiştirmeye çalıştı ben daha cihazın ücretini ödeyemiyorum bilemiyorum dedi falan filan derken en sonunda ben birkaç kişiyle görüşüeğim dedim size en geç yarın burdan dönüş yaparım dedi bana (letgodan) tamam dedim b bakalım yarını bekleyecem

not: bildirmem gereklimi ama tablet reeder a8iq marka model cihaz windows tablet

edit:

öncelikle yardımcı olan olmaya çalışanlara teşekkürler bugün kız yazdı 25 tl iade etsem olurmu dedi gelen yorumlar ve çok fazla uğraş tıracağı için kabul ettim yani cihaz bana 70 tl civarı gibi bi miktara geldi diyebilirim şimdi bu cihaz bu şekilde bu fiyata gelse bile genemi pahalıya gelmiş olur sizce 70 tl bile etmezmi yani general telefonum şarj aleti ile 1 nebze şarj konusunda iyileşme var gibi sanırım (ışık sızmasını çözüm bulamam ama az olarka ekran ışığını kıstım biraz daha iyi oldu) detaylı kulanma şansım olmadı ama metal kasa sayesinde ısı eşit miktarda dağılıyor birazda olsa iyi oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berke_17 -- 24 Aralık 2016; 12:41:4 >

• acıma
  • Saçma saçma yerlerden ayaküstü ticaret yapiyonuz.

Ulan ben babama guvenmiyorum, gidip elin insanina güvenip bişi almam. He satmam da. Gider oyun yapar bozuk geldi der parayi alir, bana aynisinin bozugunu yollar ürünü de alır falan.

Dükkan vs değilse uğraştıgınla kalırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolgasm -- 24 Aralık 2016; 0:43:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amyfm

acıma

bende öyle düşünüyorum hocam ? konuşmalarız halen durmakta zaten tekrar tekrar sordum hatta hepsi boy boy tutyorum elimde
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheBatass

Saçma saçma yerlerden ayaküstü ticaret yapiyonuz.

Ulan ben babama guvenmiyorum, gidip elin insanina güvenip bişi almam. He satmam da. Gider oyun yapar bozuk geldi der parayi alir, bana aynisinin bozugunu yollar ürünü de alır falan.

değil bayan yurtta kalan öğrenci bi şahıs isim soy isim adres letgo konuşmaları var tekrar tekrar ısrarcı şekilde sordum sorun yok dedyip durdu daha bu gun adlım daha sıcakken haledeyim diyorum yarınkı gelen cevapa göre hakreket edeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: berke_21

quote:

değil bayan yurtta kalan öğrenci bi şahıs isim soy isim adres letgo konuşmaları var tekrar tekrar ısrarcı şekilde sordum sorun yok dedyip durdu daha bu gun adlım daha sıcakken haledeyim diyorum yarınkı gelen cevapa göre hakreket edeceğim

Valla k.bakma kızıyorum size

O site ve benzeri 3. Sahislarin keyfine göre satış yaptığı siteler sakat

Adini soyadini teyit etmiyo ki, ali veli de ne değişcek

Hani oyun yapmak isteyen her türlü yapar

Adres vermez subeye yollatir vs

Açıkçası kimse de peşinde kosturmaz böyle şeylerin bana göre

Olay basit hocam, az daha koyup sifir alcan. Ya da daha alt modelini o fiyata alcan

Cidden benim başıma gelse sinirimi ne kadar bozardi dusunebildigim için böyle yazıyorum. Yanlış anlama

Hele sahte, bozuk vs satmakla itham edilirsen var ya ohoooo uyuyamazsin bile sinirden. O yüzden bosverin o siteleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eline birşey geçmez bence hocam. Mağazadan alsan tüketici hakem heyeti vs işe yarar da garantisi bitmiş 2. El bi ürün.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berke_21

quote:

Valla k.bakma kızıyorum size

O site ve benzeri 3. Sahislarin keyfine göre satış yaptığı siteler sakat

Adini soyadini teyit etmiyo ki, ali veli de ne değişcek

Hani oyun yapmak isteyen her türlü yapar

Adres vermez subeye yollatir vs

Açıkçası kimse de peşinde kosturmaz böyle şeylerin bana göre

Olay basit hocam, az daha koyup sifir alcan. Ya da daha alt modelini o fiyata alcan

Cidden benim başıma gelse sinirimi ne kadar bozardi dusunebildigim için böyle yazıyorum. Yanlış anlama

Hele sahte, bozuk vs satmakla itham edilirsen var ya ohoooo uyuyamazsin bile sinirden. O yüzden bosverin o siteleri

bidahamı hocam 2 el bin pişman oldum zaten sizdee doru söylüyorsunuz aslında ama düştük bir kere bu hataya bakaklım yarın ne dıyecek en azından paramu bile kurtasam o yeticek bana ben ciddi oalrak başurmam gereksiz üşenmeyeceğim gittiği yere kadar uraşacağım kazanma ihtimalim düşükmü sizce ?

• Hocam açıkçası hiç uğraşmadım. Vergi vs kesilmiyosa zaten ticaret olarak degerlendirilmez bile

100 liradan çok gitmemiş en azından diye düşün bence. Bi an önce unut olayı. Tablet de hani sizi cok rahatsız etcekse kaldir bi köşeye, görüp sinir olma.

Sonra en güzeli parandan kenara koya koya 100 lira biriktir. Dışarıdan gelmiş gibi harca sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolgasm -- 24 Aralık 2016; 0:56:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luken Drew

Eline birşey geçmez bence hocam. Mağazadan alsan tüketici hakem heyeti vs işe yarar da garantisi bitmiş 2. El bi ürün.

demeyin hocam yav ama ısrarla sormama rağmen sorunsuz demesi birşey teşkil etmezni yani gereksirse uzlaşmaşsak uraşmayı düşünüyorun sonuna kadar
  • quote:

Hocam açıkçası hiç uğraşmadım. Vergi vs kesilmiyosa zaten ticaret olarak degerlendirilmez bile

100 liradan çok gitmemiş en azından diye düşün bence. Bi an önce unut olayı. Tablet de hani sizi cok rahatsız etcekse kaldir bi köşeye, görüp sinir olma.

Sonra en güzeli parandan kenara koya koya 100 lira biriktir. Dışarıdan gelmiş gibi harca sonra

bileniyorum ki hocam karasızlık işte insanlar günlüğü 10 20 tl çalışınlar var benim içi hiçte az bi niktar değil (para ağaçta yetişse bile) baktın kurtaramayacağım en son dediiğinizi yaparım artık sağolun biraz olsun rahatladım

• Güzel arkadaşım 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu m.36/f.1 uyarınca (aldatma) hakkını arayabilirsin.Ama arkadaşların dediği gibi uğraşmaya değeceğini sanmıyorum.Hakkını aramaman gerektiğini söylemedim dikkat edersen,peşine düştüğün mevla az ve uzun uğraşlar sonucu elde edebileceğin için değmez dedim.Sağlıcakla kal..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TargetLaw

Güzel arkadaşım 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu m.36/f.1 uyarınca (aldatma) hakkını arayabilirsin.Ama arkadaşların dediği gibi uğraşmaya değeceğini sanmıyorum.Hakkını aramaman gerektiğini söylemedim dikkat edersen,peşine düştüğün mevla az ve uzun uğraşlar sonucu elde edebileceğin için değmez dedim.Sağlıcakla kal..

hocam öncelikle bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkürler 50 tl bile olsa uraşmayı düşünürüm (tek takntım budur para konunda çok tutumluyum hatta aşırı fazla ) ama yinede önerileriniz için çok teşekkürler iyi akşamlar dilerim

• Kusura bakma ama enayisin. Hem ikinci el alıyorsun hem reeder hem de kalite bekliyorsun. Ayrıca yasal bir dayanağın yok. Fiş, fatura var mı? Yok. Onun sana sattığına veya senin ondan satın aldığına dair bir belge var mı? Yok.

Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

Kusura bakma ama enayisin. Hem ikinci el alıyorsun hem reeder hem de kalite bekliyorsun. Ayrıca yasal bir dayanağın yok. Fiş, fatura var mı? Yok. Onun sana sattığına veya senin ondan satın aldığına dair bir belge var mı? Yok.

Geçmiş olsun.

hocam ilk olarak konuşmalarımız (letgodan) var oraya marketin önünde buluştuğumuz yerde kameralar var aracıma bindiği çeken kamrelarda var ha evet 100 tl için bula mı uraşıcaksınız derseniz hemde sonuna kadar
  • Bir satış sözleşmesi yoksa boşuna uğraşma derim. Tüketici H.H. , vs.. bu devlet kurumları belgelere bakar, imzalara bakar. Kaldıki karşındaki bir işyeri değilki sorumlu olduğu bir tüketici hakem heyeti olsun.
  • Öncelikle ortada bir tacir-ticari iş olmadığı için tüketici konumunda değilsiniz.Dolayısıyla davanızı tüketici mahkemesinde açsanız bile görevsizlik verilir.İkinci olarak Borçlar Kanunu'na göre aldığınız özelliklerden farklı bir ürün verildiği için ortada ayıplı ürün söz konusu.Söz konusu ayıp gözle görülebilir bir ayıp olduğu için derhal ayıbın giderilmesini talep edebilirsiniz.Bunun için öncelikle çok süre geçmeden noterden aldığınız ürünün ayıplı olduğuna dair ihtarname göndermeniz gerekli.Sözleşmeden dönebilir yahut ayıp oranında indirim talep edebilirsiniz.Karşı taraf ihtarname uyarınca indirim yapmaz yahut sözleşmeden dönme teklifinizi kabul etmezse dava açabilirsiniz.Tabi dava açmak için gider avansı ve yargılama giderlerini dava sonuçlanıncaya kadar siz ödersiniz
  • Letgo en rezil ortamlardan birine sahip, buzdolabı sattım bi ay önce, numaramı koydum koymaz olaydım, gece 12de arayan mı dersin, pazarlık yoktur yazmama rağmen telefonda uyuz edip yüzüne kapattıranlar mı dersin, seni salak yerine koyup ölü fiyattan zorla almaya çalışan nakliyeci tacizciler mi dersin, ya satmıyorum diyorum adama, adresin aşağı yukarı belli geleyim konuşalım diyor. O siteden pılımı pırtımı toplayıp çıktım, tamam samimi olmak bir nebze güzeldir de ' sen dolabı aşağı indir ben aldım say onu' diyecek kadar beyinsiz ve kafası çalışmayan insan kaynıyor orası, insanı öylesine kullandım son cümlede, takılmayın ona.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.