Şimdi Ara

Ne Kadar Maaş Alıyorsunuz? Ve... (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
11
Favori
71.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: srkn27

quote:

Orijinalden alıntı: babeboi

quote:

Orijinalden alıntı: srkn27

cahil bir son sınıf bilgisayar mühendisi ögrencisinin online olarak yapabiliecegi iş var mı?

online ticaret yapabilir

gitti gidiyor. sahibinden.com tarzı mı?

evet o tarz kastetmiştim, başka aklıma bişey gelmedi yani cahil bilg. müh. için en basiti bu bence
  • DonanımHaber 2.el bölümünde çalışıyorum. 4 ay oldu. Ayda DH üzerinden 1000TL üzerinde para geliyor. Sanalpazar vs.. derken 1500 lirayı buluyor.
    4 yıllık örgün eğitim işletme mezunuyum. Memurluğa çalışıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

DonanımHaber 2.el bölümünde çalışıyorum. 4 ay oldu. Ayda DH üzerinden 1000TL üzerinde para geliyor. Sanalpazar vs.. derken 1500 lirayı buluyor.
    4 yıllık örgün eğitim işletme mezunuyum. Memurluğa çalışıyorum

Maşallah ne satıyorsun usta
  • grafiker olarak çalışıyorum 1000 tl anca alıyorum.
  • Yüksek lisans mezunu bilgisayar mühendisiyim, 4 yıl tecrübem var...Aylık ortalama kazancım 5000 lira...Pozisyon atlamadıkça bundan üste çıkacağını sanmıyorum...Artık yurtdışına çıkmak amacındayım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sum 41

Yüksek lisans mezunu bilgisayar mühendisiyim, 4 yıl tecrübem var...Aylık ortalama kazancım 5000 lira...Pozisyon atlamadıkça bundan üste çıkacağını sanmıyorum...Artık yurtdışına çıkmak amacındayım...

sum 41 sağlam gruptur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

quote:

Orijinalden alıntı: Sum 41

Yüksek lisans mezunu bilgisayar mühendisiyim, 4 yıl tecrübem var...Aylık ortalama kazancım 5000 lira...Pozisyon atlamadıkça bundan üste çıkacağını sanmıyorum...Artık yurtdışına çıkmak amacındayım...

sum 41 sağlam gruptur

=) Eskiden çok dinlerdim...O zamanlarda değiştirtmiştim nickimi...Artık yaş ilerledikçe jazza doğru kaymaya başladım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mindfreak

quote:

Orijinalden alıntı: KuzuXx

quote:

Orijinalden alıntı: Fırtınam..

quote:

Orijinalden alıntı: HacıTaşlayanŞeytan

quote:

Orijinalden alıntı: KuzuXx

Türkiye Genelinde Mezun Olduğu Bölüm Dışında Farklı Meslekler Yapan Çok İnsan Var. Misal Ben Ticaret Mezunuyum Fakat Elektrik Elektronik Sektöründe Çalışıyorum. Ve Benim Elektrik Elektronik Bölümünde Üniversite Okuyan Arkadaşımın Giremediği Bir Firmada Çalışıyorum. Yaklaşık 2000 TL Maaşım Şirketten Verilen Araba + Sigorta Primler Felan. Hiç Adil Değil Fakat Durum Böyle.

gayet adil eğer senin tecrüben o üniversite boyunca sadece inekleyen abimizden daha fazla ise ...

Doğru söylüyorsun. Alaylı olanla okullu olanın tecrübeleri bir olmuyor. Mesela yaptığı bir işin okulunu okuyan adam işi batırıyor ama okulunu okumayıp kendiliğinden yetişen birisi daha iyi oluyor ve işi büyütebiliyor.

Benim Abim Elektronik Okumuştu. Sonra Bu Sektörde Kendi İşini Kurunca Onun Yanında Gide Gele Öğrendim. Zaten Kendimi Bildim Bileli Elektronik Benim İçin Hep İlgi Çekiyciydi. 3 Sene Muhasebe Bölümü Okudum Temel Bilgiye Sahibim Bildiğim 2 3 Tane Muhasebe Programlarıda Var Data Soft Olsun Eta Olsun Bilirim. Ama Hepsine Bir Silgi Çekip Kendimi Elektronik Sektörüne Adıcam Gibi Duruyor. Okulunu Okumadan Nereye Kadar Gidebilirim Bilmiyorum Ama :)

Şimdi alındım biraz bende elektrik elektronik bölümündeyim (türkiyenin en iyi üniversitesinde) . O kadar çalıştım ygs-lys stresine girdim kafamda saç kalmadı şimdi hazırlıktayım . Peki benim verdiğim çabayı sen verdin mi acaba? Bir işin okulunu okumadan o işte saygı görmek biraz zordur benim fikrim..

bu konuda yanılıyorsun. iş hayatının 2-3 senedir içindeyim, saygı dediğin şey, patronun gözünde işi en iyi yapan kazanıyor, statü olarak da eşit kimse zaten birbirine saygı duymuyor, herkes birbirinin üzerine basarak yükselme peşinde. okulunu okuyup okumamış olmanın bir anlamı kalmıyor. tabi ki kastettiğim her iş kolu için geçerli değil elbette, ama 2 yıllık seracılık bitirip, ne işler bağlayan, adamlar gördüm inanamazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gurkαn

kimya muhendisi adayiyim , umarim 2ooo TL gibi bir fiyatla baslarim , 8ooo TL ye kadar yolu var

hacım tam olarak kaç yaşındasın neyin kafasındasın bilmiyorum ama kendi durmumu özetleyeyim.
    mühendislik 3.sınıftayım bitnce şişecam ve mercedes gibi iki kurumda işim hazır.
    çok iyi ingilizce biliyorum,bu dönemin sonunda almancaya da başlicam.lakin senin kadar rahat olamıyorum.
    türkiyede yaşadığınızı unutmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dış kapının iç mandalı

quote:

Orijinalden alıntı: Gurkαn

kimya muhendisi adayiyim , umarim 2ooo TL gibi bir fiyatla baslarim , 8ooo TL ye kadar yolu var

hacım tam olarak kaç yaşındasın neyin kafasındasın bilmiyorum ama kendi durmumu özetleyeyim.
    mühendislik 3.sınıftayım bitnce şişecam ve mercedes gibi iki kurumda işim hazır.
    çok iyi ingilizce biliyorum,bu dönemin sonunda almancaya da başlicam.lakin senin kadar rahat olamıyorum.
    türkiyede yaşadığınızı unutmayın.

ah be hacim ah be hacim bende bilmiyorum neyin kafasindayim

yollarini bulamamislar rahat olamaz biz bulmusuz gerisine karisma hacimm

• quote:

Orijinalden alıntı: Dolumay

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orijinalden alıntı: BayernM

bu devirde polis olunurmu sizce beyler??

Olabiliyorsan hiç düşünme derim.
    En kötüsü bile 3.000TL maaş alıyor. İlk 3 yıl çekersin çilesini sonra rahatsın.

15 Yıllık polisim 1/2 derecesindeyim ben daha yeni yeni 2500'ü görmeye başladım. Üniversite bitirmeyen Benim devrelerim anca 2300 alır. Ha başbakan, bakan vb koruması isen harcırahla alırsın 3000 TL

valla komşunun çocugu polis oldu özel harekat aman havasından geçilmiyor gerzegin cebi biraz para gördü ya ofofof bişe sölesen ulan ilk maaşı alıyorsun ısmarla bi yemek yok cüzdanı almamışım dedi adam ya ...... neyse işin özü o genç yaşta cebi biraz para gören adamın havası ayrı iğrenç oluyor ..

• maaş değişiyor net 1270 ama mesai ile 1750 filan oluyor ev kira çok şükür yetiyor
  • özelde öğretmenim max 1850 tlyi görebildim ortalama 1700 gidiyorum. cumartesi pazar meb deki gibi yatış.
  • quote:

quote:

quote:

15 Yıllık polisim 1/2 derecesindeyim ben daha yeni yeni 2500'ü görmeye başladım. Üniversite bitirmeyen Benim devrelerim anca 2300 alır. Ha başbakan, bakan vb koruması isen harcırahla alırsın 3000 TL

sallıyor gibisin sanki... dediğin derece amirlere ait onlarda şarkta olanlar 3200 cıvarında alıyor (yabancı dil parası ekli) ki buradan salladığın anlaşılıyor.

amir isen nerenin amirisin isim soyisim lütfen.

bunları nereden biliyorum? rütbeli polis cocuğum

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.zabaLa

İnsanın çok maaş almasından ziyade zevk aldığı işi yapması daha önemlidir gibime geliyor.Öğrenci olan ve yarın meslek seçecek olan arkadaşlarıma bir tavsiye meslek seçerken sadece maaşına bakmayın.mesela çobanlık yapan insanlar var maaşları standart bir devlet memuru maaşından fazla ama yaptığı işe bir bakın,adamlar kulübelerde yatıyor kalkıyor,kaç saat ayaktalar,kaç saat yürüyorlar bu soğukta,,,,
    söylemek istediğim mutsuz olacağınız bir işte çok para almaktansa keyif aldığınız işi tercih edin.

En doğru yorum bu olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orionsguard

quote:

quote:

quote:

sallıyor gibisin sanki... dediğin derece amirlere ait onlarda şarkta olanlar 3200 cıvarında alıyor (yabancı dil parası ekli) ki buradan salladığın anlaşılıyor.

Yahu adam niye sallasın, polislerin maaşı aşağı yukarı aynı zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

quote:

quote:

quote:

quote:

Yahu adam niye sallasın, polislerin maaşı aşağı yukarı aynı zaten.

amir statüsünde olmayan polislerin derecesi 1 e yükselmiyor, bu meclise yasa teklifi olarak sunuldu ancak henüz kabül görmedi. yani doktora dahi yapsanız amir olmadıktan sonra 1. dereceye inemiyorsunuz. bu bilgiler eşliğinde arkadaşın salladığını anladım.

ayrıca:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununda Emniyet Hizmetleri Sınıfında bulunanlardan;

- Emniyet müdürleri ve bu sıfatı taşımakta olan emniyet teşkilatı mensupları ile başkomiser ve emniyet amirleri dışında kalanlar 3 üncü derecenin son kademesine,

- Başkomiser ile emniyet amirleri 2 nci derecenin son kademesine,

Emniyet müdürleri ve bu sıfatı taşımakta olan emniyet teşkilatı mensupları 1 inci derecenin son kademesine,

kadar yükselebilecekleri belirlenmiştir. Kadro derecenizin bu ayrıma göre 1. dereceye inmese dahi, tahsilinizin yüksekokul olduğu için, intibak işlemlerinizde 1. derecenin 4. üncü kademesine kadar yükselmesi mümkün.

eğer arkadaş zaten amir felansa tanıdık çıkar büyük ihtimalle tanışmış oluruz

• quote:

quote:

quote:

quote:

orion işimiz düşerse artık halledersin

• quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

quote:

quote:

quote:

quote:

orion işimiz düşerse artık halledersin

bir forum kadar uzağınızdayım

• otomotiv meslek lisesi mezunuyum otomotiv meslek yüksek okulu okuyorum bitince inşllah bi hasar danışmanlığı istiyorum ilk başta iyi bir yerse 1000 dandiskse asgari ücret filan verir hedefim +2 yapıp servis müdürlüğüne kadar çıkmak bu piyasada diplomadan çok kurnazlık ve zekilik konusuyor

ama en önemlisi sevdiğim işi yapmıyorum gönül isterdiki eletrik bilgisyar bu tarz şeyler okuyalım ama kısmet

lisede olanlar kesinlikle ilgi duyduğunuz
    işe yoğunlaşın
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.