Şimdi Ara

Ne kadar kansız adamlar var !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
1.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet arkadaşlar gerçekten de memleket de ne kadar kanı bozuk sütü bozuk adamlar var. 17 model aracımı evimizin arka tarafına dar bir sokağa park ediyoruz yıllardır aynı yere koyarız ilk defa başımıza böyle birşey geldi. bugün aracımızın sol tarafı komple boydan boya kamyon yada pikap gibi bir araba sürtmüş geçerken akşam biryere gidecektim o sırada fark ettim. yol dar olduğu için sağ tarafı duvar bende duvara iyice yanaşıyorum ki araba rahat geçsin sol taraf ev ortadan yol geçiyor geçen ayı çok afadersiniz koca yola sığmamış. bazı kısımlar pasta cila ile geçer ama marşpiyer ve çamurluk ta ezikler var bunlar nasıl düzelir bilemedim ? akşam akşam asabım bozuldu oysaki camda numatada yazıyor insan arara kartvizit bırakır not yazar şerefsiz az önce birisi boyasız göçük düzeltme ile olur ama çok tuzlu olur dedi. resimleri ekliyorum tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

birde bu araç içi kameralar nasıl arkadaşlar kullanan var mı ? kontak kapalı iken kayıt alır mı ?

Allah kimseye kaza bela vermesin...

Ne kadar kansız  adamlar var !!

• Sizi tenzih ederek söylüyorum, bazıları 2 adım yürümemek için arabasını öyle yerlere park ediyorlar ki bir kaza, sürtme olmaması imkansız, sonra da uğraşıp duruyorlar tutanak kamera falan.
    Ben rahat, tehlikesiz bir yer için gerekirse 2-3 sokak öteye park ediyorum, en azından kafam rahat oluyor.

Direkt sigorta kutusuna yada obs bağlantılı kameralar kontak kapatınca da kayıt yapabiliyorlar. Yalnız dikkatli olmak gerek akü bitebilir.
  • Geçmiş olsun bazı yerler pasta ile kurtarılır marşpiyel ve arka çamurluğa ufaktan macun gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapacak bişey yok geçen sene son attiniz foto benimde başıma geldi bsanayide 300 TL hallettik sağlık olsun diyip yolumuza bakicaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizi tenzih ederek söylüyorum, bazıları 2 adım yürümemek için arabasını öyle yerlere park ediyorlar ki bir kaza, sürtme olmaması imkansız, sonra da uğraşıp duruyorlar tutanak kamera falan.
    Ben rahat, tehlikesiz bir yer için gerekirse 2-3 sokak öteye park ediyorum, en azından kafam rahat oluyor.

Direkt sigorta kutusuna yada obs bağlantılı kameralar kontak kapatınca da kayıt yapabiliyorlar. Yalnız dikkatli olmak gerek akü bitebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 11 Kasım 2023; 9:28:16 >
  • Aynen doğru söylüyorsunuz ve bu tepkiyi vermeniz normal.Memlekette kanı bozuk malesef çok.Ben bunu bildiğim için evime kapalı garaj yaptım.Gelince kumanda ile garaj açılıyor.İçeriye giriyorum.

• Bunların neredeyse tamamına yakını kargo firmalarının transitleri.. araçlara gelen hasar umurlarında değil, her yerleri vuruk göçük zaten.

• Dar bir sokak ta olsa nizami park kurallarına göre parketmiş araca çarpmak asli kusur halidir, bunu bir kenara yazalım. Ancak dar sokaklarda trafik akışını engelleyecek, zora sokacak durumlarda da her sürücü aynı davranışta bulunmayabiliyor ve umursamazca diğer araçlara zarar vererek geçip gidebiliyor.

Bizim evimiz cadde üzeri. Arka cephemizdeki evler ise dar bir sokağa bakıyor ve sokak genişliği ancak bir araç geçecek kadar olup kaldırımı da taş çatlasın 1 mt bile yok. Bu sokağa çöp toplamak için kısa tip çöp kamyonları da giriyor çöp toplamak için. Bazen sabahın 7,30 unda arka sokaktan kamyon kornası ile "araç sahibiii" sesini duyuyoruz. Sorumsuz bir sürücünün muhtemelen gece park yeri bulamadığından sokak geçişini engelleyecek şekilde aracın yarısı kaldırımda yarısı yolda park etmiş olduğundan sabah sabah mahalleyi ayağa kaldırdığını görüyoruz.

Aracınız nizami park kurallarına uygunsa sizde asla kusur yok derim. Ancak aracınıza sürten aracın geçişinin zorluğuna sizin aracın park şekli mani olmuşsa bu durumda sizin de payınız vardır demektir.

• Park modu olan araç kameraları kontak kapalı ikende farklı modlarda kayıt alma özellikleri var.

Darbe modu açıksa herhangi bir darbe aldığında

Hareket modu açıksa hareket algıladığında

Time lapse modu açıksa mesela saniyede 2 fps şeklinde ya da 

Düşük bitratede devamlı kayıt yapar.

Tabi bunun için de araç aküsünün akım sürdürülebilirliği ve aracın park halindeki kalma süresine göre bu kayıt süresi değişebilir.

Var böyle kameralar fakat biraz pahalıdır ancak araç fiyatlarının yanında önemsiz bir rakamdır ve bence olmazsa olmaz olması gerekendir. 

• aracım kesinlikle nizami şekilde park ettim. kesinlikle yanında geçecek aracın geçisini zorlaştıracak şekilde değil. geçen ayı nasıl geçtiyse Allah belasını versin...

Şimdi sanayiden geldim önce arabayı güzelce yıkadım pasta cila ile giderebildiğim çizikleri giderdim kalan ezikler için birkaç kaportacı ve göçüksüz düzeltme işi yapan yer gezdim hepsini söylediği şey şu gözüksüz düzeltme bu araca olmaz çekiçle düzeltilecek ardından boya atılacak toplam da 7 -8 bin lira gibi masraf çıkar dediler..

çok canım sıkıldı zaten iş yok güç yok ay sonunu zor getiren adamlarız birde sigortacıya gdecem yapılırsa şayet trfaik sigortasından yaptıracam. başka çarem yok inşallah kim yaptıysa onun parası misliyle çıksın o vurandan..

• ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt

şanslızını o zaman ne diyeyim.... bizim evimiz çarşının göbeğinde park yeri bulmak için evin etrafını tavaf ediyoruz resmen.

lanet olsun çok canım sıkıldı Allah kahretsin hiçbir işimiz gücümüz ras gitmiyor neye elimizi atsak kuruyor

• 7805 7 kullanıcısına yanıt

Trafik sigortası her daim kusur oranına göre karşı aracın hasarını karşılar. Sizin durumda çarpan belli değil, ortada tutanak yok, kusur tayini belli değil...

Yani kendi aracınızın trafik sigortası üzerinden yaptıramazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadobay -- 11 Kasım 2023; 15:17:21 >
  • kadobay kullanıcısına yanıt

evet sigorta şirketi de aynısını dedi... valla ustam para yok pul yok nasıl yapacaz inan bende bilmiyorum ..

derdimiz azmış gibi birde bu geldi başımıza..

paranın en kıt zamanında..

çok canım sıkıldı valla billa..

hangi sütü bozuk mayası bozuk vurduysa 2 katı ondan çıkar inşallah....

• arkadaşlar şunun aynısını bizde denesek nasıl olur acaba ???

Ne kadar kansız  adamlar var !!Köyün Dahisiyoutube
    Canımız sıkıldı göçük düzeltelim dedik #Boyasızgöçük #Pratikbilgi #Boyasızgöçükdüzeltme #Silikon
    https://www.youtube.com/shorts/AIvcSDL922U
  • Çözüm bulabildiniz mi hocam?

• bluelife27 kullanıcısına yanıt

yok ustam yok nerdeee bulamadım yaptıramadık arabamızı kaç ay oldu bu şekilde biniyoruz.. iş yok güç yok para yok nalet olsun batsın bu dünya beee...

Su bayanlar tırnaklarına oje suruyorlarya beyazini al sadece boya kalkan yerlere sur sıritmaz
    Linea 17 kadar ugretildimi la

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Allah sabır versin hocam. Daha güzel postlarınızı görmeyi ümit ediyorum. Ne olursa olsun hayat devam ediyor. Karşınıza bir fırsat illa ki çıkacaktır, inanıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bluelife27 kullanıcısına yanıt

eyvallah saolasın teşekkür ederim....

• sokağı görebiliyor muyuz ? :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.