Şimdi Ara

NAZİ VE HİTLER DÖNEMİNİ ANLATAN FİLM ÖNERİSİ OLAN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
9
Favori
46.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler sizden bana nazi ve hitler dönemini anlatan dış güçlerin yorumu ve destegi bulunmayan ve hitlerin tarafsız konu alındıgı bi film önerisi istiyorum.İzledigim çogu hitler filminde hitlerin abartılı bir şekilde kötü gösterildigini gördüm.Öneriniz 2. dünya savaşı ve hitler dönemini anlatan belgesellerde olabilir.Yorumlarınızı bekliyorum...

• downfall izledim açıkçası Almanya'nın çöküşü hoşuma gitmedi daha çok hitlerin Avrupa da yaptıgı fetihlerle ilgili bir film yada belgesel önerisi olan var mı
  • Tahminimce çok gençsin. Hitler sadece Yahudilere soykırım yapmadı Alamnya da ve işgale ettiği tüm ülkelerdeki azınlıklara soykırım uyguladı, yine işgal ettiği ülkelerde ki sarışın ve renkli gözlü çocukları saf ırk olarak Almaya da yurtlara alınması ve birer üstün ırk alman gibi yetiştirilmeleri emrini verdi. Ancak ne yazıkki bu çocukların büyük kısmının saç renkleri büyüdükçe koyulaşacak ve yine üstün! ırkın komutanı Hitler tarafından ırklarına uygun olmayan çocukların öldürülmesi emrini bile vermişti. Ne var ki Alman doktor ve hemşireler çocukları ölümden kurtarmak için UV lambalar ile çocukların saç renklerini açmanın yolunu bulmuşlardı.

Bu yazdığım buz dağınının sadece bir kırıntısı.

Yahudiler de çok masum değildi kimse değildir ancak soykırım insanlık ayıbıdır, hiç kimse bir diğerinden ırk, renk, dil vs sebeple üstün değildir olamaz.

Son yazdığım cümle konu ilr alakasız görülebilir ancak sen belliki Hitler'e sempati duyuorsun ancak ilerde okudukça fikirlerin değişecektir. Bu dünyayı ayakta tutan bizim farklılıklarımızdır herkes bir değildir ve olmamalıdır.

Şimdi muhtemelen "Ben sempati duymuyorum merak ediyorum " diyebilirsin. Sempatinin vermiş olduğu merak olabilir. Almanyanın güçlü olmasının sebebi Hitler değildir çalışkan ve bilgili Alman hakıdır zaten Hitler ilk önce Almanyayı işgal etmiştir sonra komşularını.

• Hitler: The Rise of Evil. 2 bölümlük dizidir aslında ama Hitler'i anlatan en iyi film bence.
  • the rise of evili izledim ve hoşuma gitti açıkçası bu tip filmler arıyorum the rise of evilin devamı gibi düşünün downfall dicekseniz onuda izledim.Yok mudur the rise of evilin devamı ve bu biçimde biyografik çekilmiş bir film 2 gündür ara ara bulamadım=)
  • Inglorious Basterds hocam çok iyi film.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler denicem
  • hitleri kötülemeyen bir film bulman çok zor vardır ama türkçesini bulamazsın the rise of evil adında bile kötülüyor hitleri :D
  • Aradıgım hitleri kötülemeyen bir film degil sadece daha realist ve objektif filmler arıyorum the rise of evilde bile hitler gibi köpekleri çok seven birinin köpegi dövdügü bi sahne koymuşlar böyle yalan dolan filmleri izlemek hoşuma gitmiyor açıkçası.Ama yinede izlediklerim arasında en realisti ve güzel olanıydı çünkü piyasada adam gibi başka film yok.2000 tane film çekildigi söyleniyor hitler hakkında ama internette araştırıldıgında realist filmler bulmak imkansız.Bu yüzden forumda bu konuyu açtım 2. dünya savaşı ve nazilere merak salmış ve bu konuda oldukça fazla film izleyen arkadaşlardan film tavsiyesi almaktır amacım.
  • Kavgam isimli kitabını okumanı öneririm. Kendi kaleminden çıkan bir kitap ve oldukça uzun. Sempati duymamanı öneririm ama bil, öğren. Böyle zeki bir adamın böyle aptalca bir girişimde kaybolması üzücü. Marksizm destekçisi bir adam olsaydı belkide dünya şuan çok başka bir yerdi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 4 Şubat 2014; 18:25:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: N'DexteR

Kavgam isimli kitabını okumanı öneririm. Kendi kaleminden çıkan bir kitap ve oldukça uzun. Sempati duymamanı öneririm ama bil, öğren. Böyle zeki bir adamın böyle aptalca bir girişimde kaybolması üzücü. Marksizm destekçisi bir adam olsaydı belkide dünya şuan çok başka bir yerdi :)

+1

Bir de Hitler'in psikopatolojisi'ne bir bak istersen kitap.
  • the book thief filmi o dönemde geçiyor.

• Bundan iyisi olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatabo -- 4 Şubat 2014; 22:39:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aseuz

Tahminimce çok gençsin. Hitler sadece Yahudilere soykırım yapmadı Alamnya da ve işgale ettiği tüm ülkelerdeki azınlıklara soykırım uyguladı, yine işgal ettiği ülkelerde ki sarışın ve renkli gözlü çocukları saf ırk olarak Almaya da yurtlara alınması ve birer üstün ırk alman gibi yetiştirilmeleri emrini verdi. Ancak ne yazıkki bu çocukların büyük kısmının saç renkleri büyüdükçe koyulaşacak ve yine üstün! ırkın komutanı Hitler tarafından ırklarına uygun olmayan çocukların öldürülmesi emrini bile vermişti. Ne var ki Alman doktor ve hemşireler çocukları ölümden kurtarmak için UV lambalar ile çocukların saç renklerini açmanın yolunu bulmuşlardı.

Yahudiler de çok masum değildi kimse değildir ancak soykırım insanlık ayıbıdır, hiç kimse bir diğerinden ırk, renk, dil vs sebeple üstün değildir olamaz.

Son yazdığım cümle konu ilr alakasız görülebilir ancak sen belliki Hitler'e sempati duyuorsun ancak ilerde okudukça fikirlerin değişecektir. Bu dünyayı ayakta tutan bizim farklılıklarımızdır herkes bir değildir ve olmamalıdır.

Şimdi muhtemelen "Ben sempati duymuyorum merak ediyorum " diyebilirsin. Sempatinin vermiş olduğu merak olabilir. Almanyanın güçlü olmasının sebebi Hitler değildir çalışkan ve bilgili Alman hakıdır zaten Hitler ilk önce Almanyayı işgal etmiştir sonra komşularını.

Bu söylediğin iddiaların çoğunluğu savaş sonrasında havada kalmış iddialar.Soykırım yapmaya meyilli komutanlar var diye kalkıp bütün Nazi Almanyasını suçlamayı bilen çok vatandaş var hollywood tarafından beyni yıkanan.Ayrıyetten soykırımla suçlanan en üst aktör Himmler'dir , Adolf Hitler'in doğrudan bir faaliyeti olmamıştır ''nihai çözüm''de ''

Ukraynalı,Polonyalı,İskandinavlı tanıdığın varsa sor bakalım bi Sovyetlerin yönetimini mi yoksa Hitler'in yönetimini mi istemiş zamanında büyükleri ?

Hitler katilin tekidir doğru ; fakat her Hitler başlığı altında tekrardan asilsiz iftiralar atılıyor.Kafanızda öyle mazlum bir görüntü bırakılmış ki sanırsınız yahudilere eziyet edildi bi' tek.Halbuki iyi araştırsanız asıl eziyeti suçsuz Alman sivillerin ABD bombardımanı ve Sovyet gazabı altında gördüğünü anlayabilirsin.
    ''Hitler sadece Yahudilere soykırım yapmadı Alamnya da ve işgale ettiği tüm ülkelerdeki azınlıklara soykırım uyguladı''
    Doğu cephesinde swastika altında savaşan azınlıklar vardı , ne saçmalamışsın arkadaş.Spielberg yahudisi iyi propaganda yapmış anlaşılan.

Filmlere gelince ;

Flammen & Citronen
    Sophie Scholl : The Final Days
    The Sorrow and the Pity
    A Bridge Too Far
    Elite für den Führer
    Au revoir les enfants

Bi dünya film var aklımda ama yazmaya üşendim şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asil Türk Kanı -- 5 Şubat 2014; 0:15:24 >

• Eşim Polonyalı, kendi tarih kitaplarından, tarihçilerinin bulgularından ve yaşayan tanıdık, akrabalarının yaşadıklarından birazcık bahsettim hemen Hitler'in suçu yok diye yazmışsın. Bu insanlar yanlış biliyor da sen doğrusunu mu biliyorsun ?

Hade len ordan önce neler yaşandığını öğren bunu da birazcık araştırma yaparak öğrenebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aseuz -- 5 Şubat 2014; 8:59:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aseuz

Tahminimce çok gençsin. Hitler sadece Yahudilere soykırım yapmadı Alamnya da ve işgale ettiği tüm ülkelerdeki azınlıklara soykırım uyguladı, yine işgal ettiği ülkelerde ki sarışın ve renkli gözlü çocukları saf ırk olarak Almaya da yurtlara alınması ve birer üstün ırk alman gibi yetiştirilmeleri emrini verdi. Ancak ne yazıkki bu çocukların büyük kısmının saç renkleri büyüdükçe koyulaşacak ve yine üstün! ırkın komutanı Hitler tarafından ırklarına uygun olmayan çocukların öldürülmesi emrini bile vermişti. Ne var ki Alman doktor ve hemşireler çocukları ölümden kurtarmak için UV lambalar ile çocukların saç renklerini açmanın yolunu bulmuşlardı.

Sonuna kadar katılıyorum. Hitler faşist ve dikdatördü ama kafası çalışıyordu.

• Bence Hitler'i araştırmak yerine Atatürk'ü tanımak ve araştırmak güzel olur. Belki Atatürk'le ilgili filimleri izlemiş ve araştırmış olabilirsin, benim önerim daha kapsamlı bir araştırma yapmanı önerim Eğer Liderlik ve Savaş zekası olarak araştırma yapacaksan Osmanlı'dan sonra dünyaya gelmiş geçmiş 1 numaralı lider ATATÜRK'tür. Hitler'i boşver
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mazos!st

Beyler sizden bana nazi ve hitler dönemini anlatan dış güçlerin yorumu ve destegi bulunmayan ve hitlerin tarafsız konu alındıgı bi film önerisi istiyorum.İzledigim çogu hitler filminde hitlerin abartılı bir şekilde kötü gösterildigini gördüm.Öneriniz 2. dünya savaşı ve hitler dönemini anlatan belgesellerde olabilir.Yorumlarınızı bekliyorum...

das boot izle bi daha izle sonra bi daha izle bana tesekkur et izledin cogu savas filminin bos oldugunu anlicaksin almanca izle ing versiyonu var ama iyi degil ayrica umuv var onada bak
    edit umuvda saglamdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmfaruk -- 5 Şubat 2014; 14:49:46 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.