Yüzbaşı
02 Kasım 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 32 (Bu ay: 0)
Gönderileri
X-men first class filminde profesör xavier son sahnede kaza kurşunu ile sandalyeye mahkum olmuştu. Daha yaşı gençken saçı felan varken tekerlekli sandalyedeydi.

Ama X-men Origins Wolverine filminde ise son sahnede tutsak mutantları kurtarmak için profesör xavier bir helikopterin içinden yürüyerek çıktı. Kel ve daha yaşlıyken ve de yürüyor.

Şimdi bu karmaşayı nasıl görmezden gelmeliyiz.
SÜPERMAN


KISA BİLGİLER
Yayımcı: DC Comics
İlk görünüm: 1933
Gerçek adı: Clark Kent
Uyruğu: Amerika Birleşik Devletleri

AÇIKLAMALAR
Gerçek kimliğini gizlemek için Clark Kent adını kullanır. 1.91 m boyunda ve 102 kilodur.
Ayrıca birçok lakabı vardır. Bunlardan bazıları : "The Man of Steel", "The Man of Tomorrow" ve "The Last Son of Krypton". Anlamları ise "Çelik Adam", "Yarının Adamı" ve "Kripton'nun Son Oğlu".

GÜÇLERİ HAKKINDA BİLGİLER
X-ray görüşü: Superman bu özellikleri sayesinde herşeyin arkasını görebilir.Yalnızca kurşunun arkasını göremez.Bunun nedeni kurşunun içindeki maddelerdir.Kurşunun içini görememesi sonucu başına çok iş almıştır.
Teleskobik görüş: Bu yeteneği uzak mesafeleri yakınlaştırıp görmesini sağlar.(Uzak cisimlere zoom yaparak yakınlaştırır)..
Mikroskobik görüş: Bu yeteneği ise aşırı derece de küçük atomik seviyede ki cisimleri görebilmesini sağlar.(Yalnızca mikroskop ile görülebilecek boyutta ki cisimler)
Isı Saçan Bakışlar: Bu yeteneği sayesinde düşmanlarına zor anlar yaşatır.Soyguncuların kaçış arabalarını patlatabilir,ağır metalleri eritebilir.Heat vision olarak da bilinen bu özelliğiyle Superman Burst patmalarını oluşturur. Güneş'in çekirdeğinden çok daha sıcak bir seviyeye çıkartabilmektedir.
Diğer görüş yetenekleri: Superman ultraviolet ışınları , kızılötesi ışınları, elektromanyetik dalgaları ve karanlıkta görebilir. Superman denizin altını dahi görebilir.
Süper işitme: Bu özelliğiyle Superman her sesi duyabilir.Böylece her tehlikeyi sezip,zamanında o tehlikeleri önleyebilir.
Süper Ses: Superman çok iyi bir vantrologtur bütün insan ve hayvanların mimiklerini ve seslerini aynen taklit edebilir.
Süper Nefes: Bu yeteneği ile kasırga gücünde rüzgar üfleyebilir ve bu rüzgar hedefini dondurabilir. Superman nefes aldığında büyük miktarlarda havayı içine çekebilir ve bu yeteneğiyle zehirli gaz bulutlarını dağıtabilir. Tek bir üflemesiyle Güneş 'i söndüreceğine inanılır
Süper hipnotizma: Pre-Crisis Superman istediği zaman başkalarını hipnotize edebilir.Clark Kent’in Superman kimliğini gizlemek için bu yeteneğini kullanır.Clark Kent'in gözlükleri bu gücünü kullanmasına yardımcı olur sürekli çalışarak onun diğerleri gibi görünmesini sağlar,herkes onu iyi huylu,korkak adam olarak algılar ama fotoğraflarda Superman gibi çıkar.
Dayanıklılık: Bilinene göre Superman DC'nin en dirençli süper kahramanıdır.Evrenin en sert yumruklarına,dünyanın en güçlü patlamalarına dayanabilir.Bunun sebebi solar enerjinin getirdiği sertlik ve dayanma gücüdür.
Süper Güç: Superman’in gücünün büyüklüğü tam olarak belli değildir. Gezegenleri yerinden oynatabilecek güce sahiptir. Superman DC çizgi roman karakterleri arasında fiziksel güç olarak en güçlü karakter kabul edilir. Tek eliyle 200 Kentrilyon kaldırmış (yanında bulunan kişi hala max sınırının bulunmadığını söylemiştir) ve yine tek eliyle (kendini daha da geliştirmesiyle) Çifte Karadelik taşımıştır.
Süper Hız: Bu yeteneği Flash gibi inanılmaz bir hızda hareket edebilmesini sağlar. Uçmak koşmaya göre daha az yorucu çok daha işlevsel ve çok daha hızlıdır tabi herkesin aklına şu soru gelir Superman mi daha hızlı Flash mı tabiki Flash daha hızlıdır, zaten Flash'ın özelliği budur. Superman'in Flash'la arasındaki tek fark Flash katı maddelerin içinden maddeyi etkilemenden geçebilir(tabi isterse o maddeyi patlatabilir) Superman ise maddeyi etkilemeden geçemez. Superman sahip olduğu süper insan refleksleri sayesinde inanılmaz hızlarda hiçbir şeye çarpmadan hareket edebilir. Çok karmaşık işleri ve nesneleri normal bir insandan yüzlerce kat daha hızlı toplayabilir. Superman sadece 45 saniye içinde dünya turu yapabilir. Kendi etrafında çok yüksek hızlarda dönerek hortum oluşturabilir ya da matkap gibi yeri delebilir.
Solar enerji emme: Teknik olarak Superman bütün güçlerinin ortaya çıkmasının ve büyüklüğünün kaynağı Sarı Güneş'tir. Güçlerinin sebebi hücrelerinin aşırı derece de solar enerji emmesidir. Bununla birlikte Superman’e savaşlarda kuşkusuz çok büyük üstünlükler sağlar. Ayrıca başka yıldızlardan ve gezegenlerden de güç alabilir. Kızıl Güneş Superman’in güçlerini kaybetmesine neden olur.
Yaralanmamazlık: Bu yeteneği Superman’in hücrelerinin yoğunluğu nedeniyle ona kriptonit hariç zarar verilememesini sağlar. Superman zehir ve hastalıklardan etkilenmez.(Çok güçlü ışınlar hariç)
DC COMICS evreninde bazı serilerde "büyü diye bir şey yoktur" kabul edilir ve her şey bilimle açıklanır. Fakat bazı serilerde gerçekçiliğe aykırı şekilde büyüye de yer verilir, bazı kahramanların büyü güçleri vardır ve büyü Süpermen'in diğer bir zayıf noktasıdır, Süpermen bu serilerde büyü karşısında bir şey yapamaz.
Süper Zeka: Çizgi romanlarda kriptonlular doğuştan itibaren çok zeki canlılar olarak gösterilir. Sonuç olarak süper zeka kriptonlular için doğal bir yetenektir. Superman’in beyni bilgisayar gibidir, herşeyi hatırlar yeryüzündeki bütün dilleri konuşabilir, metropolis telefon defterinde ki bütün numaraları ve daily planet’te ki bütün dosyalarının içeriklerini bilir. Çok iyi analiz yeteneği vardır.

Güçlerini topluca yazarsak ; Gözlerinden Lazer Işını Çıkarabilme, Olağanüstü Güç, Süper Nefes, Süper İşitme vs... yoruldum :)

FLASH


KISA BİLGİLER
Yayımcı: DC Comics
İlk görünüm: 1956
Gerçek adı: Bartholomew Henry "Barry" Allen
Uyruğu: Amerika Birleşik Devletleri

AÇIKLAMALAR
Birçok Flash vardır. İçlerinde en hızlısı ve en güçlüsü Bary Allen'dır. Diğer speedforce kullanıcıları Jay Garrick, Wally West, Eobard Thawne

SPEEDFORCE VE GÜÇLERİ HAKKINDA BİLGİLER
Speedforce; DC 'deki hız birimlerinden biri olup en yüksek hızı belirtmektedir. DC 'de hız bariyerleri vardır;
Ses, Işık, Zaman (bu bariyeri aşabilen zamanı kendisi için durdurur), Boyutsal (Dimension-Bu bariyeri aşabilen boyutlar arası yolculuk edebilir, ayrıyetten Işık Hızından en az 127 Milyon kat hızlı hareket edebilirler) ve en son SPEEDFORCE 'dur.
Bary Allen yukarıda görülen en yüksek hızı yani SpeedForce 'u kullanarak zamanda istediği bir yere gidebilir, boyut değiştirebilir vs. Yukarıda sayılanların hepsine hakimdir. Mesela Işık hızında ona atılan yumruklar sadece havada asılı duran ellerdir bu hızı kontrol ederken.
Ayrıca Bary Allen Superman 'in Speedforce 'u aşabileceğini düşünür. Hatta Batman 'e Superman 'in neden gücünü sakındığını sorar.
(Superman, Boyutsal bariyeri aşabilir fakat Flash gibi Speedforce 'a hakim edemeyişinden yüksek hızlarda giderken etrafına zarar verir)

Flash koşarak inanılmaz hızlara ulaşabilir. Katı maddelerin içinden Speedforce yardımıyla çok rahat geçebilir isterse o maddeyi patlatabilir. Flash'ın yumrukları SpeedForce 'u kullanırken gezegenlerin birbirine çarpması kadar şiddetli olduğu söylenir.

Güçlerini topluca yazarsak ; Süper hız, Moleküler yoğunluk kontrolü, Zaman yolculuğu, Başkalarının hızını çalma, Sürtünmesiz aura, Olasılık tahmini

BAT-MAN


KISA BİLGİLER
Yayımcı: DC Comics
İlk görünüm: 1939
Gerçek adı: Bruce Wayne
Uyruğu: Amerika Birleşik Devletleri

AÇIKLAMALAR
Batman'in gizli kimliği milyarder sanayici, playboy ve hayırsever olan Bruce Wayne'dir. Henüz çocukken ailesinin öldürülmesine şahit olan Wayne, pek çok çeşitli alanlarda kendini eğittikten sonra yarasa temalı kostüm ve ekipmanları ile suça karşı savaşa başlar. Pek çok diğer süper kahramanlar gibi süper güçleri yoktur, zekası ve dedektiflik yeteneğini, şirketi sayesinde bilim, teknoloji ve kişisel serveti ile destekleyerek savaşını sürdürür. Takma adı:Kara Şovalye

GÜÇLERİ HAKKINDA BİLGİLER
Güçlerini topluca yazarsak ; Uzman Dedektif, Kaçış Sanatları Ustası, Dahi Düzeyinde Zeka, Üst Düzey Fiziksel Güç, Dövüş Sanatları Ustası

HULK


KISA BİLGİLER
Yayımcı: Marvel Comics
İlk görünüm: 1962
Gerçek adı: Bruce Banner
Uyruğu: Amerika Birleşik Devletleri

AÇIKLAMALAR
İnanılmaz bir güce sahip olan bu yeşil dev, duygularını(öfkesini) kontrol edemez. Radyasyon kaynaklı mutasyon geçirmiştir.Ordu Captan America'yı süper güçlü yapan süper asker projesini yeniden başlatır,fakat bunu yapabilecek zekada birini bulmalıdır bunun üzerine, Doktor Bruce Banner'ı kandırıp onu radyasyon kalkanı yaptığına inandırırlar,Bruce Banner teorisinden o kadar emin olur ki bunu kendi üstünde dener radyasyon onu öldürmez fakat Hulk'a dönüştürür. Hayatının tehlikede olduğunu hissettiğinde ya da aşırı derecede sinirlendiğinde Hulk'a dönüşmektedir.

GEÇMİŞİ VE GÜÇLERİ HAKKINDA BİLGİLER
Güçleri babasının ona ufakken enjekte ettigi farklı yasam formlarının DNA sı mesela denız yıldızının bı kolunu kesdıgınızde o koldan tam bir vücut çıkması gibi... Bu dna ların toplamında bu tür bır canavar ortaya çıkmıştır ve gama radyasyonuna marus kalmasıda bu canavarın ortaya çıkmasına sebep olmuştur... Gücü sınırsız değildir. Hulkun gücünün sınırsız denmesinin nedeni güç seviyesinin çok çok aşağıdan başlayıp sinirlenerek bir binayı hareket ettirecek kadar güçlenmesidir.

Hulkun asıl amacı sinirlenerek gücünün World War Hulk taki kadar güçlü olmayı amaçlamasıdır. Bu ne Hulk un kafasında olan bir şey nede Bruce Banner in. Bu Hulkun DNA sındaki gizlenmiş bir şeydir ki World War Hulk kadar sinirlenip güçlenemeyeceği için gücünün bir sınırı yokmuş gibi gözükür.(World War Hulk ta Hulk, Evrendeki kozmik varlıkların silahlarıyla Sinirlenmesine gerek kalmadan gücününün doruklarına çıkarılmıştır. Bu yüzden Hulk normal olarak sinirlenmesiyle asla ve asla o kadar güçlü olamaz)

Güçlerini topluca yazarsak ; Yüksek Güç, Yüksek Dayanıklılık, Hızlı iyleşme

SPİDER-MAN


Yayımcı: Marvel Comics
İlk görünüm: 1962
Gerçek adı: Peter Benjamin Parker
Uyruğu: Amerika Birleşik Devletleri

AÇIKLAMALAR
Örümcek Adam, kendi duygusal ve kişisel problemlerini süper güçleriyle çözemeyen, süper güçlerinin çoğu zaman ilişkilerini olumsuz yönde etkilediği bir kahramandır. Kariyerinin ilk yıllarında "Daily Bugle" gazetesine Örümcek Adam fotoğrafları satarak yaşamını sürdürmüş ve adını yaygınlaştırmıştır. Birçok sorunu olmasına karşın, suçla mücadeleye büyük önem atfeder. Örümcek Adam'ın amcası Ben Parker'dan aldığı ilkesi "Büyük güç büyük sorumluluk getirir"dir.

GÜÇLERİ HAKKINDA BİLGİLER
Güçlerini topluca yazarsak ; Her yüzeye yapışabilme, Örümceğin orantılı güç ve çevikliği, Tehlikeleri önceden haber veren Örümcek Hissi, Ağ fırlatabilme yeteneği

İRON-MAN


Yayımcı: Marvel Comics
İlk görünüm: 1963
Gerçek adı: Anthony Edward "Tony" Stark
Uyruğu: Amerika Birleşik Devletleri

AÇIKLAMALAR
Ünlü bir mucit ve milyoner olan Tony Stark, - ayrıca bayan hayranlarıyla arası çok iyidir - Stark Endüstrileri adlı babasından kalan şirketin başına geçmiştir ve silâh üretimine başlamıştır. Silâhlardan para kazanmıştır, yani insanların kanına girerek. Bu durum Tony Stark'ı insanlara karşı sorumlu hissetmesine neden olacaktır.Babasının ve kendisinin iş ortağı olan Obadiah Stane'nin gizli bir işbirliği ile Afganistan'daki bir terör örgütü Tony Stark'a bir suikast düzenler. Bu suikastte Stark'ın vücuduna şarapnel parçaları girmiştir. Özellikle kalbi büyük hasar görmüştür. Tony Stark'ın ölmemesi için Yinsen isimli bir cerrah Tony'nin göğüsüne bir çeşit mıknatıs yerleştirir ve Tony'nin ölümü engellenir. Kendisi de Ark-Reaktörünü ve o reaktörden güç alan ilk zırhını icat eder ve oradan kaçmayı başarır. Yaptığı ilk zırhı oldukça ilkeldir ve bu zırhı kendisi yönetmektedir. Tony'nin kurtulduğunu öğrenen iş ortağı Obadiah Stane, onu şirketten attırmaya çalışır. Tony, zırhın tasarımını mükemmelleştirerek J.A.R.V.I.S'i zırha dâhil eder. Tony Stark'ın bu zırh içinde hatâ yapma olasılığı çok düşüktür. İlk olarak kendisine suikast düzenleyen terör örgütünün bir kampını havaya uçurur. Daha sonradan da Iron Man olmaya karar verir.

GÜÇLERİ HAKKINDA BİLGİLER
Stark'ın yaptığı zırh çok fonksiyonludur. Zırhın bilgisayarı J.A.R.V.I.S sayesinde düşmanlarını kolayca yenebilir. Zırhında çok gelişmiş güçlü ve akıllı füzeler, değdiği yeri yok eden lazerler, manyetik kalkanlar, püskürtücü ışınlar (Repulsor) ve ayaklarında uçmaya yarayan roketleri vardır.
Zırh ark-reaktörü, itici motorlar ve çeşitli silahlardan oluşmuştur. Daima geliştirmektedir.

Güçlerini topluca yazarsak ; Genius düzeyinde akıl, Bir cyberpathic onun bir önceki sürümü ile bağlantılı çalışan zırhlı takım elbise, Insanüstü gücü ve dayanıklılık, Mach 3 süpersonik uçuş, Enerji püskürtücü ışınlar, Füzeler, Rejeneratif yaşam desteği (bazen güneş enerjisi ile çalışan)

CAPTAİN AMERİCA


Yayımcı: Marvel Comics
İlk görünüm: 1941
Gerçek adı: Steven Grant Rogers
Uyruğu: Amerika Birleşik Devletleri

AÇIKLAMALAR
25 Aralık 1914'te fakir bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. Nazilerin Avrupayı ele geçirmesine seyirci kalmak istemeyen Steve, orduya yazılmak istemiş ancak vücudu zayıf olduğu için reddedilmiştir. General Chester Philips, Steve’e ordunun süper asker projesine katılabileceğini ve bu sayede Nazilerle savaşabileceğini, ancak serumda bir hata çıkarsa anında öleceğini söylemiştir. Steve bu projeyi başarıyla tamamlamış ve bir atlet kadar güçlenmiş olarak çıkmıştır.
Steve Rogers, II. Dünya Savaşı sırasında Amerika'nın en büyük süper kahramanı olarak görev yapmıştır. Avrupa'da Nazilerle savaşmış ve Amerika'yı Nazi tehlikesine karşı korumuştur.
1945 yılında bir uçakta süper suçlu Baron Zemo tarafından hazırlanan bir bombayı etkisiz hale getirmeye çalışırken bomba patlamış ve Yüzbaşı Amerika'nın vücudu okyanusun buz gibi sularına gömülmüştür.
Damarlarında dolaşan serumun gücü sayesinde ölümden kurtulan ve okyanusun dibinde yıllarca donup kalan Yüzbaşı'nın vücudu onu bulan İntikamcılar tarafından hayata döndürülmüştür. Yüzbaşı Amerika kendine geldikten sonra bu ekibe katılmış ve zamanla liderleri olmuştur. O bir kez daha Amerikan idealleri için savaşmaya başlamış ancak kız arkadaşını kaybetmesinden dolayı ideallere olan inancını da kaybetmiştir.

GÜÇLERİ HAKKINDA BİLGİLER
KALKAN'ın ÖZELLİKLERİ
Adamantiyum - Vibranyum karışımı bir maddeden yapılmıştır.
Sadece Thor'un gücü ve Jean Grey'in Phoenix adlı ruhu kalkana zarar vermiştir.
Her türlü baskıyı minimum değere indirir.
Bumerang gibi kullanılarak birden fazla düşman yere serilebilir.
NOT: Kalkan o kadar dayanıklıdır ki Hulk'ın acı kuvvetine bile dayanmıştır.

YÜZBAŞI AMERİKA'nın ÖZELLİKLERİ
Yüzbaşı Amerika yakın dövüşte boks ve judo karışımı özel bir teknik kullanır.
Süper çevikliği sayesinde 1 mili (1.6 km), bir dakikanın altında koşabilir.
Olimpik bir atletle eşit konumdadır.
Süper güçlü olmamasına rağmen fiziksel yetenekleri insanın olabileceği maksimum seviyededir.
Ustalıkla kullandığı yakın dövüş tekniği ve kalkanıyla dünyanın en iyi süper kahramanlarından biridir.

Güçlerini topluca yazarsak ; Dövüş sanatları ustası, Üst düzey fiziksel ve zihinsel kondisyon, Uzman akrobat, taktikçi ve nişancı, Mükemmel bir savaş komutanı

WOLVERİNE


Yayımcı: Marvel Comics
İlk görünüm: 1974
Gerçek adı: James Howlett
Uyruğu: Kanada

AÇIKLAMALAR
Bir mutant olan Wolverine, hayvani his ve reflekslere ayrıca kendi kendini iyileştirme özelliğine (hayatta kalma özelliği de denebilir) sahiptir. Bu sayede alabileceği tüm yaraları kendiliğinden iyileşir (Zihinsel yaralar da dahil olmak üzere). Bu iyileşme özelliği sayesinde; Weapon-X tarafından bir süper asker olması için tüm iskeleti neredeyse parçalanamaz bir metal olan Adamantium ile kaplanmıştır ve bu işlem sırasında hafızası silinmiştir. Operasyon sırasında kemikten olan keskin pençeleri adamantium ile kaplanmış ve bunun sonucunda Wolverine yenilmez olmuştur. Bu pençeler demiri bile kesebilecek niteliktedir. Pençelerinin kesemediği bilinen tek nesne ise Kaptan Amerika'nın kalkanıdır. (Fakat Ultimate Wolverine vs Hulk adlı bir çizgi roman serisinde Adamantium metali parçalanmıştır. Ve başka bir seride ise Magneto tarafından Adamantium iskeleti yerinden sökülmüştür ve böylece Wolverine eski kemik formuna dönmüştür.) Ayrıca, yumruk yumruğa dövüşte de tam bir ustadır.

GÜÇLERİ HAKKINDA BİLGİLER
Güçlerini topluca yazarsak ; Kendini iyileştirme, İnsanüstü duyu, güç, çeviklik, dayanıklılık, uzun ömürlülük, Adamantium'la kaplanmış iskelet yapısı, Adamantium'la kaplanmış pençeler, Uzun ve keskin köpek dişleri, Uzman dövüşçü, casus, kılıç ustası ve samuray, Son derece zeki ve çeşitli dillerde akıcı şekilde konuşabilme

X-MEN


Yayımcı: Marvel Comics
İlk görünüm: 1963
Uyruğu: Amerika Birleşik Devletleri

AÇIKLAMA
X-Adamlar; hayalî mutantlar olarak; evrimdeki bir değişim sonunda, insanüstü güçlerle doğan ve genelde ergenlik döneminde ortaya çıkan özelliklere sahip hayali kahramanlardır.

Normal insanlar olan Homo Sapiens türü, gizlenen ve endişe içinde yaşayan diğer tür olan Homo Superiors yani mutantlara karşı korku, nefret ve güvensizlik beslemektedirler. Birçok bilimadamı mutantların evrimdeki bir sonraki adım olduğunu düşünür, ve bu yüzden mutantları insanlık için bir tehlike olarak görür. İşte, hikâyedeki bu ana nokta, "insanların bilmedikleri ve anlamadıkları şeylerden korkup nefret etmeleri"dir.

Mutantlar ve insanlar arasındaki bu anlaşmazlıkta; bazı mutantlar güçlerini kötüye kullanırlar. (X-Men düşmanı Magneto(Manyeto) ve Apocalypse(Kıyamet) gibi) Bu mutantlar, normal insanlardan daha üstün olduklarını ve süper güçleriyle insanları devirerek Dünya'yı yeniden şekillendirmeleri gerektiğini düşünür.

Bu düşüncenin karşısında olan, insanlar ve mutantların barış içinde ve birlikte yaşaması gerektiğini düşünen mutantlar ise insanlar tarafından gördükleri işkence ve dışlama yüzünden oldukça az sayıdadır. Bunun üzerine, insanların düşüncelerini okuyabilen ve kendi düşünceleriyle yönlendirebilen Profesör Charles Xavier (Profesör X) tarafından, barışçıl düşünceyi destekleyen ve bu düşünceyi yaymak için içinde güçlü mutant üyeleri barındıran X-Men grubu kurulur. Xavier, oldukça zengin bir mutant olup, genç mutantları geliştirerek onları Magneto'nun dünyasından, Brotherhood of Mutants ve diğer mutant tehlikelerden uzak tutmaya çalışır. Profesör X'i özel kılan niteliği, sadece düşünceleriyle tüm insanlığa istediğini yaptırabilecek kadar güçlü bir mutant olmasına karşın, barışa giden yolu özgür iradeyle ve uzlaşmayla yürümesidir.

Not: X-Men içindeki tüm karakterleri ayrıntılı yazmak zor olacağı için X-Men hakkında bir kaç kısa not ekledim.

THE FANTASTİC FOUR


Yayımcı: Marvel Comics
İlk görünüm: 1961
Uyruğu: Amerika Birleşik Devletleri

AÇIKLAMALAR
eed Richards Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan bir bilim insanıdır. Uzayla ilgili birçok araştırma yapan Reed Richards'ın en büyük yardımcıları karısı Susan Richards ve onun erkek kardeşi Johnny Storm ve arkadaşı Ben Grimm'dir. Uzaya gönderilecek uzay gemisi üzerinde çalışan Reed Richards ve Sue Richards, Johnny Storm ve Ben Grimm normal uçuş gününden bir gün önce gizlice uzay gemisini uçuşa hazırlayıp uçururlar. Uzay gemisi normal bir şekilde kalkar. Uzayda yol alırken birdenbire kozmik radyasyon ışınlarına maruz kalırlar.Bu ışınlar hepsinin üzerinde değişkliklere yol açar.

Hepsi kozmik radyasyon ışınlarından dolayı bayılırlar. Geminin yardımcı pilotu uzay gemisini normal bir şekilde dünyaya indirir.Kozmik ışınlar yüzünden Reed Richards'ın her yeri uzamaya başlar.Sue Richards ise görünmez kadın olur. Johnny Storm ise Alev adam'a dönüşür.Ben Grimm ise Taş Adam'a dönüşür. Fantastik Dörtlü bir takımdır. Her zaman birlikte hareket ederler ve olayların üstesinden gelirler.

GRUBUN ÜYELERİ VE GÜÇLERİ

  • Bay Fantastik (Mr. Fantastik): Asıl adı Reed Richards'dir. Özel gücü her tarafının uzayabilmesidir.Bunun dışında zeki ve baş bilim insanı olduğu için Bay Fantastik olarak anılır.
  • Görünmez Kadın (İnvisible Woman):Asıl adı Susan Storm'dor. Görünmez olabilmektedir.Bunun yanında manyetik bir savunma da yapabilmektedir.
  • Alev Adam /Meşale Adam /İnsan feneri (Human Torch): Asıl adı Johnny Storm'dur.Alevi kontrol edebilir ve uçabilir.Alevden bir süper nova yaratabilir.
  • Şey (The Thing): Asıl adı Ben Grimm'dir.Kozmik radyasyon sonucu vücüdu kaya ile kaplanır.Muhteşem bir süper-insan kuvvetine sahiptir.


Arkadaşlar sizlerde sevdiğiniz ve eklemek istediğiniz karakterlerin özelliklerini ayrıntılı bir şekilde yazarak, tüm karakterleri bu konu başlığı altında toplayalım.

Yararlanılan Kaynaklar : Marvel Comics, DC Comics, Wikipedia ve Kendimden eklemeler ve düzeltmeler.

NOT: Bu bölümde karakterleri dövüştürmüyoruz. Onun için şu karakter bunu döver diye yorumlar olmazsa sevinirim. Bu konuyu bir SÜPER KAHRAMAN ansiklopedisi olarak geliştirmek istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Cevabı buldum silinebilir.
Evet genellikle amerikan ve avrupa yapımı filimleri önerdik. Acaba benim gibi uzak doğu filmi sevenler var mı?
Sevdiğiniz uzakdoğu dövüş-aksiyon-korku-romantik-fantastik...vs tüm türlerden ekleyebilirsiniz. Uzak Doğu film arşivi gibi kullanalım.

benden bir kaç örnek
Örnekler benden olsun gerisini sizden

1)Sin City (günah şehri) tarzında siyah beyaz karakterleri olan

2) (9)
3) Strings (ipler)
aklınıza gelen izlediğiniz yada izlemek istediğiniz bu tarzlarda filimleri önerirseniz izlemediklerimizi arşivimize ekler izleriz.


Evet arkadaşlar

Marvel ve DC comics'in süper kahramanları; birçoğumuzun sevdiği ve keşke böyle olsaydım dedirten kahramanları

HİKAYE
Süperman - Hulk - Thor - Batman 4'ü bir gün Marvel comics ve DC comics birliktelik partisinde buluşmuşlar partiden sıkılan Süperman; Batman'e gel şu Thor'la - Hulk'u okeye çağırak demiş, Superman, Hulk'un yanına; Batman, Thor'un yanına gitmiş.
Superman Naber lan Hulk okey oynamaya gidek mi? diye sormuş
Hulk; tamam ama başka kim geliyor.
Superman; Batman ve Thor gelecek.
Batman'da Thor'un yanına gitmiş hadi okeye gidek, hem bak Hulk'da geliyor. Gidek mi? diye sormuş
Thor;Tamam gidek demiş.

Atlamışlar Batman'nin arabaya, çekmişler arabayı meşhur ClupOkey'in önüne garson kapıda karşılamış o hoş geldiniz, abi birer imza derken
Hulk; kardeş biz şu masaya geçelim demiş

Başlamışlar oynamaya ;
Hulk; sormuş neyine oynuyoz Süper demiş
Süperman; ilk oyun çayları ödetmesine lan demiş
Hulk; tamam ulan demiş sonra dönmüş Thor'a lan iyi oyna kızdırma beni biliyorsun yoksa olacakları demiş
Thor; sen merak etme kardeşş Batman benim koltuğumun altında şimşeklerimi toplar. Batman'i sandelye yapacam demiş
Batman: Thor sen oynamayı biliyon mu? lan demiş
Süperman; tamam beyler iyi karıştırın demiş, süperman özel yetenkleri ile takır takır taşları toplamış hulk bir beşli dizene kadar süper 9 beşli dizmiş.

AÇAN KAZANIR;
Oyun iyice kızışmış sayılar süperman ve Batman 5 puan , Hulk ve Thor 3 puan da son el renkli açılmış ve thor bir gösterge yaparak sayıyı 3-3 yapmışlar. Yani açan kazanacak

Hulk'un eli çok kötü gelmiş Süperman'de çaktırmadan herkezin ıstakasına bakmış ve dalga geçercesine son el okeyi patlatmış

AHA HULK KIZDI
Hulk ; lan süper son el okey mi atılır ? dalga mı ? geçiyon lan demiş ve yeşil dev ortaya çıkmış hemen süperman'de içindeki pijamaları çıkartmış (o mavi elbisesi) thor arabadan çekici almış Batman'de hazırlıklarını yaptıktan sonra 4'ü bir biriyle kavgaya tutuşmuş.

Bilmeyenler olabilir.
Hulk; deve dönüştükten sonra güç anlamında en güçlüsü ve kızdırıldıkça daha da güçleniyor kendini çabuk iyileştiriyor.
Süperman; güçlü, gözünden ışın atıyor uçuyor,hızlı ancak kripton taşı onu zayıflatıyor hatta öldürebilir ve birde büyü.
Thor; Tanrı çocuğu diye çıkmış güçlü, şimşek çakıyor ve çekici büyülü.
Batman; Zayıf gibi görünse de Gotham'ı elinde tutan adalet savaşçısı

Soru böyle bir filim olsa 4 'ü birbirine girdi birbirine vuruyorlar kim yener

Edit:

Bu konuyu şöyle yapalım gelen farklı kahramanların önerileriniz oldu.

yukarıdaki kavga büyümüş bundan sonra DC ve marvel'ın tüm kahramanları bizde varız ulan diyerek büyük bir kan davasına başlatmışlar herkes sevdiği kahramanı ve yeteneklerini yazarak kavgaya yön verelim
İyi günler öncelikle kendimden kısaca söz ederek başlayım konuya adım Cem, Yaşım 25 Gazi üniversitesi Kimya Bölümünde 3.sınıfta öğrenciyim. Ankara'da 1.derece antrenör sertifikası aldım Ankara Maltepe Sport Club'ta 5 yıla yakın çalıştım. Geçen sene okulu dondurup askere gittim. Döndükten sonra da motor kazası geçirerek sakatlık geçirdim. Spora, askerlik ve sakatlıkla birlikte 24 ay ara vermiş oldum. 1 ay sonra her şey normale dönecek umuduyla bekliyorum.Bende iyileşmeyi beklerken yeni başlayacak arkadaşlara önerilerimi sunmakla birlikte, bilgili arkadaşlardan da tecrübe ve yorumlarını paylaşmasını rica ediyorum.

Konu aklıma şu şekilde geldi spor salonunda çalıştığım dönemde kayıt için gelen üyelerin sık sordukları sorular üzerine ve birde bazı gerçeklerin konuşulmadığını gördüm.

1) Kayıt için gelen arkadaşlar daha çok mart-mayıs aylarında spor salonlarına gelip 3 ayda kilo alır mıyım veya verebilir miyim? şeklinde oluyor. Genellikle de salon hocaları bu soruyu sevmez çünkü metabolizma, yaşam şartları, kararlılık... vs başarıyı etkileyen şeyler yeni kayıt olacak arkadaşlar öncelikle bunları bilmeniz gerekli bu konuyu da kısaca açmak gerekirse vucut tipinizi bilin (endo-ekto-mezo veya ara formlar) kafanıza göre diyet uygulamayın örneğin kimisi derki karbonhidratı 30 gr tutuyorum protein ve yağa abanıyorum zayıflıyorum der. Kimisi karatay, kimisi dukan diyeti uygular... vs.vs. Asıl kural şudur dengeli beslen, spor yap yaktığının kalorinin fazlasını alırsan kilo alırsın, yaktığın kalorinin azını alırsan zayıflarsın bu çok karmaşık değildir.

2) Forumlarda en çok konuşulan konulardan 'şu salona kayıt oldum hocam şu programı verdi. İşe yarar mı?' Burada hocanın verdiği programın işe yaramaması gibi bir şey söz konusu değildir. Elbette yarar sen yeter ki hakkını vererek çalış işin sırrı adam gibi ciddi çalışmakta programa harfiyen uyarsan elbette faydasını göreceksiniz. Sorulan sorulardan bir başkası 'arkadaşımla aynı programı yapıyoruz o gelişti ben gelişmedim.' Bu soruya da cevabım her insanın metabolizması farklıdır, o arkadaşın daha ciddi çalışmıştır, o arkadaşın daha düzenli beslenmiş, daha düzenli uyumuş-uyanmıştır. Bu konuda bir başka yorum hocam şu programı verdi gelişme görmedim.' Cevap olarak kimse hocan işi bilmiyor demez, bunun cevabı sizsinizdir, yukarıda belirttiğim sebeplerden dolayı

3) Bir başka soru 'programa başlayalı 3 hafta oldu gelişme görmedim, hocam programı ne zaman değiştireceğiz' Cevap arkadaşlar her insanın vucudunun hareketlere alışma süresi farklıdır. Gelişmek zaman ister emek ister. Eğer bu iş kolay olsaydı sokakta herkes kaslı ve fit gezerdi. Cevap yine aynı sabredip azimle çalışmaktır.

4) Şimdi ağzımdaki baklayı yavaş yavaş çıkartmaya başlayım. 'Hocam protein tozu alalım mı?' Cevabım Dr. Karatay gibi vücudunuza yabancı madde almayın demeyeceğim alın da demeyeceğim. Şimdi burada arkadaşlar diye bilir protein tozu yabancı madde değil sütten yapılıyor diye ancak biraz da kimya bilgimden katarak protein tozu vs. supplementler kimyasal işlemlerden geçerek elde edilirler ve içindekiler kısmında sadece protein miktarını okuyarak kimyasal ihtiva etmediğini söyleyemezler içinde kimyasal barındırır. Supplement yani türçeye çevirirsek yardımcı ek takviye anlamı ortaya çıkacaktır. Yani siz çalışıp beslenecekesiniz ki supplementler size gelişiminize yardımcı olsun. Tavsiyem yeni başlayanların takviye kullanması gereksizdir. Hakkını vererek düzenli beslenme yetecektir.

5) Sorulan bir başka soru salonda asılı duran Arnold, Jay, Ronnie, Shawn... gibi isimlerin posterlerini göstererek ' Bunun gibi olmak istemiyorum derler veya bunun gibi nasıl olurum derler.' Cevabım şu şekilde isteseniz de saydığım isimlerim vucut formunu yakalamanız çok zordur. Yani sayısal lotodan 6 tuturmak nasıl zorsa o şekilde zordur. işte ağzımdaki baklayı da çıkartayım ve bilgili ve tecrübe etmiş arkadaşlardan da faydalanalım. Öncelikle uyarımı da yaparak tavsiye etmiyorum belirteyim. Tercih insanın kendisinindir. Vücut formunuzu ileri seviyeye taşımak bazı ekstra kimyasallar gerektirir. Bunlara ( doping veya steroid deriz zararları vardır masrafı yüksektir.) Doğru kürler ve tedavi kürleri ile minimum hasar alarak vucudunuzu yüksek formlara ulaştırabilirsiniz. Pek çok spor dalında başında vücut geliştirme gelir dünyada da ve ülkemizde de steroid kullanan sporcular mevcuttur. Kullanılması etik değildir ancak amatör olsun, profesyonel olsun pek çok sporcu bu maddeyi kullanır. Yeni başlayan arkadaşlar bu konuyla ilgili tavsiyem bilin ama kullanmayın çünkü hangi seviyede olursanız olun ölüm riski olan maddelerdir. Nitekim yakın zamanlarda bu maddenin kullanımından dolayı ölüm olayı meydana gelmiştir. Yeni başlayan arkadaşlar supplement ve steroid kavramları karıştırılmamalıdır. Steroid ve suplement kullanımı konusunda bilgim var ve kendim kullanmadım. Kendim kullanmadığım maddeleri kimseye tavsiye etmem tekrarlamak gerekirse ciddi çalışma (spor), düzenli beslen, düzenli yaşam bunlar sağlıklı ve fit bir vucut için gerekenler.

6) Bir başka konuda bazı arkadaşlar dergilerden programları alıp getiriyorlar 'hocam bu programı buldum nasıl program' diye. cevabım arkadaşlar doğru şekilde uygulayamayacağınız hareketleri uygulamayın ve unutmayın ki bu programlar hangi kas gurubu için ve hangi seviyedeki sporcular için yazılmıştır. dergilerdeki bilgiler güzeldir bilgilenmek için kültür için iyidir. Ronnie veya jay cutler'in programı diye uygulamak bence yanlış bir seçim olacaktır. Çünkü motivasyon ve konsantrenizi sağlayamayabilirsiniz.
Arkadaşlar adamların çalışmasındaki püf nokta şudur kaslarınızı hissedeceksiniz, doğru uygulama ve doğru ağırlık yani baştan beri söylediğim adam gibi ciddi çalışma derken bunu diyorum. İnanın onlarda ilk başladıklarında acemiydiler.

Bana sorarsanız nasıl çalışıyorsunuz diye benim programım yoktur sistemim vardır. 5 kural işler bu sistemde
1) temel hareketleri uygularım bunlar barfiks,Barbell row, dips, bench press( kombinasyonları) veya şınav, squat, shoulder press ve barbell curl ve bir kaç izole hareket vardır. Herkes gibi örneğin tricepsin uzun kısmı, yan veya kısa kısmı için özel hareket yapmam temel hareketleri tam anlamıyla yaparsam etkisini ve faydasını fazlasıya görebiliyorum.
2) Program oluşturma şeklim kas gruplarımı ayırırım bir günde 2 kas gurubu çalışırım. Örneğin sırt ve biceps gibi yanına karın,trapez veya bilek hareketleri eklerim bacak gününde ise squat, leg ext., leg curl uygularım yanına calf eklerim. Anlıyacağınız hareket sayım 5 taneyi geçmez
3) Set ve tekrar sistemim kaslarım yanıncaya kadar tekrar yaparım. Hareket tekrarlarını doğru bir şekilde yapamadığım zaman seti bitiririm.
4) Favori hareketlerim barfiks ve dips tir. Bunlar için kendime göre bir sistem oluşturdum. barfiks ve dipste 50 tekrar hedefimdir kaç sette çıkartabilirsem formlu olduğum zamanlarda 2set 25tekrar yaparak bitiriyordum. şimdi ise 6set 8tekrarda zor bitiriyorum. Hedefim 1set 50 tekrar şeklinde tabi yine işin içine ciddi çalışma ve azim giriyor.
5) Kaslarımı dinlendiririm. Çalışma günü kaslarım yorgun hissediyorsa o gün çalışmak istemiyorsa dinlenirim. Kendimi Sürantrene* (anlamını bilmeyenler google da aratın) durumuna düşürmem. Düzgün beslenme uygularım diyet yapmam annemin yaptığı fasulyeyide ıspanağıda, tavukğuda yerim. sadece makarna-pilav haftanın belirli bir gününde yerim tatlı ve şekerli gıda yemem suplement kullanmam birde antreman sonrası kefir içerim ve meyva olarak muz yerim. Başka zamanlarda meyva yemem kefir içmem. Antreman zamanım belirli bir saat değildir. Ancak bir aksilik olmadığı sürece çalışma günlerim bellidir.

Bu 5 kural bende fayda ve gelişim gösterdi bende 1 ay sonra kaburgalarım kaynadıktan sonra tekrar başlıyacam şuanda 8 kilo yağ fazlam var ( tabi yatmaktan kilo aldım.) Arkadaşlar bilgi paylaşıldıkça çoğalır ekleyeceğiniz eksik veya yanlış gördüğünüz konularda sohbet edelim birbirimiz bilgilenirken yeni başlayan arkadaşlara da faydalı oluruz yol gösteririz.
Herkese sağlıklı yaşamlar...

(Not: Kişilerin konu içinde doğrudan birbirlerine seviyeyi düşürecek hakaret içerikli, alaycı, onur kırıcı davranışlardan uzak durarak nezaket çerçevesinde fikir paylaşımı içindir)
Hakkında
Konum: İzmir,Urla
Meslek: Profesyonel Dalgıç (Sualtı Tek. Öğrenci)
İlgi Alanları: Dalış, Fitness (VG), Sporcu besinleri ve destek ürünler, Dalgıç Saatleri
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Mesaj Sayısı: 309
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 671
İkinci El Bölümü Mesajları: 216
Konularının görüntülenme sayısı: 16.541 (Bu ay: 9)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 10 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.