Şimdi Ara

Naylon Poşet Yasaklaniyor!! Doğa için yalanıyla...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
2.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben böyle kuyruklu yalan görmedim desem yeridir,

Doğayı korumacı amacı ile naylon poşetler kaldırılıyormuş, bu doğayı korumak amacı ile degil işletmelerin poşetlere verdigi parayi indirgemek için yapilmiş bir oyun kim bir kilo poşete 8lira versin degilmi? aksama kadar her alışverişte bim örneğin, kimbilir nekadar poşet kullanilmakta,

Amaç doğayi korumak ise neden poşet artık para ile verilecek? Amaç dogayı korumak ise neden naylon Poşet üreticilerine doğada çözünebilen poşetler üretmesimi söylemiyorsun üretmeyenede yaptirim getir madem öyle, poşet yasagi işletmelerin maaliyet giderlerinin kendi ceplerinden çikması yüzünden belliki birişerinin canı sıkılmış, doğayı koruma numarası ilede yasak getiriliyor, belliki vatandaşin poşetine bile giden paranın hesabını yapiyorlar, bukadar düşmüşler demekki, filelerle insanların ne aldiklarini diğer insanların görmesinede gerek yok sanirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Key -- 31 Mart 2017; 13:37:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Doğu Avrupa ülkelerinde bile poşet para ile satılıyor. Beleş diye bizdeki gibi hunharca kullanılmasın diye.

• Vallaha da billahda konuyu açanın yorumunu okumadım

Şunu yazdım sonra da ya gereği yok trollüğün konuyu hele okuyalım ona göre bir yorum atalım dedim

Okuyunca yarıla yarıla gülesim geldi

Yazıp sildiğim de şuydu

Şunlar gelmeden ben de bir trollük yapayım :)

Abi devlette para bitti marketlerde satılacak poşetlerden gelecek vergiye göz dikti

• Aynen Avrupa'da​ parayla 5 kuruş olsa sorun kalmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: egemena

Doğu Avrupa ülkelerinde bile poşet para ile satılıyor. Beleş diye bizdeki gibi hunharca kullanılmasın diye.

bu doğru

• egemena E kullanıcısına yanıt
    10 Cent orta boy 15 cent büyük boy Letonya asgari maaş 380euro

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden ekmek alırken bakkal poşeti parayla verirdi o yüzden cebimizde poşetle giderdik o dönemler geri geliyor bu sefer bime gidecez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim ülkemizde herşeye zam getirin bu tip şeylere zam veya para getirmeyin kıyamet kopar

• çok övündüğünüz avrupada poşet parayla satılıyor

Almanyada bile parayla

Poşete para vermemek için millet ya kucaklayıp götürüyor ya da hatunlar koskoca çantalarının içlerine yumuyorlar herşeyi

Poşetin parayla olması mantıklı
  • Herhalde yasaklanacak. Hatta parayla dahi satılmasın.Kağıt poşet veya doğada eriyebilen poşetlere izin verilmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsterixOburix -- 30 Mart 2017; 13:46:33 >
  • Avrupa'da deterjan gibi temizlik malzemelerinin de vergisi yüksektir. Gereksiz kullanılmasını caydırmak için. Bizde beleş olunca bol bol alıp sağa sola hunharca atıyoruz. Çok doğru bir uygulama. Destekliyorum

• Bence çok dert etmeyelim, evet bizi uğraştırıcak ama en fazla cebimize önceden torba alırsak veya arabamızda kumaş poşetlerden tutarsak çok dert olmaz.

Benim esas derdim doğa. En azından doğrada daha az poşet göreceğim için daha mutluyum.

Naylon Poşet Yasaklaniyor!!  Doğa için yalanıyla...Naylon Poşet Yasaklaniyor!!  Doğa için yalanıyla...Naylon Poşet Yasaklaniyor!!  Doğa için yalanıyla...Naylon Poşet Yasaklaniyor!!  Doğa için yalanıyla...

• Bimden poşetleri fazla fazla alıp çöp poşeti yapıyordum

• Adım doğru bir adım.
    Bence bunu tartışmayalım .
    AMA

Umarım aynı doğa sevgisini yol uğruna, ev uğruna, otel, cami uğruna yakılan yıkılan ormanlarda da görürüz.
    Aynı doğa sevgisini havalimanı projeleri için kurutulan nehirlerde de görmek isteriz.
    Aynı doğa sevgisini fabrikaların denize, toprağa, nehirlere boşalttıkları atıkların denetlenmesi ve cezalandırılmasında da görmek isteriz.

• Bunu da mı hükümete bağladınız la?
  • Başka politikaları ayrı konuda tartışalım. Bu konuda yapılan hareket doğru, tabii işine gelmeyince bizim milletimiz bahaneleri dizet sayfalar boyunca. O poşete 5 kuruş dahi para verince ya az alıyorsunuz poşeti, ihtiyacınız kadar, ya çantanıza koyuyorsunuz ya da kendi poşetinizi markete gitmeden hazırlıyorsunuz önceden.

Bu tasarruf bir fabrikanın günlük atıüı kadar belki fayda sağlar ama insanlarda bir bilinç oluşturması aşısından güzel bir hareket. Denildiği gibi Doğu Avrupa'da bu uygulama vardı, insanlar da ona göre alışmıştı, biz de kolayca alışabiliriz diye düşünüyorum.

Çöp poşedi kısmında büyük bir alışkanlık o market poşetini çöpe kullanmak. O biraz zaman alır.

• Poşet dediğin parayla satılır.
  • Naylon poset parayla degildir avrupada.

Kagit torbalar parayla satilir. Naylon kullanimi tumuylen yasaktir. Cop torbalari da biyodegradable plastikten yapilir.

Gene ucuba bir is.

• Ben evime yakın bir yerden alışveriş yaptığımda elimde tutabiliyorsam aldıklarımı poşet almam, bence herkes benim kadar bile duyarlı olsa böyle şeylere gerek kalmazdı.
  • Su hukumetin simdiye kadar sigara yasagindan sonra yaptigi en iyi uygulama bence. AKP'ye muhalif olmak baska sey, mantikli makul uygulamalari AKP uzerinden elestirmek bambaska.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.