Şimdi Ara

NAT'ı Open Yapma Rehberi ( Xbox One ) (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
26
Favori
40.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mkx

arkadaşlar aynı sorun bendede gecen hafta olmaya basladı uzun zamandır kullandığım modemim hiç ayar yapmadan (nat:open) gözüküyordu birden bire (nat:sıkı) olarak görünmeye başladı neler yaptım hiç bir fayda sağlamadı xbox destek hattı,ttnet,modem destek hattı,portlar dmz vs... sonunda kurcalarken sorunu çözdüm.

xbox one ağ ayarlarından gelişmiş ayarlar kısmına girip sadece dns ayarlarını el ile giriyoruz birincil dns:8.8.8.8 ikincil dns: 8.8.4.4 kaydediyoruz ayarları uyguluyo sonra yaklasık 20-30 saniye bekliyoruz nat:open oluyo. sorunun çözümü bukadar.
    ip ayarları bende otomatik hiç değiştirmedim ip ile alakalı bir durum değil zaten. bence telekom biz ttnet kullanıcılarına vermiş olduğu zaten hep aynı dns veriyo bu dns adresi yurt dışı çıkışında bir problem oluşturuyo ama yeni başladı bu durum ben bu şekilde çözdüm sizde bukadar uğraştan sonra bu kadar basit bi şekilde çözüldüğüne inanamayacaksınız.

tekrar söylüyorum modem ayarlarınızla ve xbox ağ ayarlaınızla kesinlikle oynamayın eskisi ne ise aynı şekle getirin sadece dns olayını el ile girin.

Benimda arkadaşımda aynı problem vardı. 1 Hafta portlarla uğraştı olmadı, bu yöntem ile çözdü

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 21 Mayıs 2016; 13:05:30 >

• TTNET in kullandığı 195.175.39.39 ve 195.175.39.40 olan DNS lerde malesef (TEREDO) hatası veriyor.

Uydunet kullanıyorum (NAT=OPEN) sorun yok, ama yukarda yazdığım DNS leri XBOX ın manuel DNS kısmına girince (NAT=SIKI) oluyor.

Dolayısıylada TTNET DNS leri sorunlu gibi.

Google DNS dede bir sıkıntı yok.

Bu arada ben ASUS RT-AC3200 kullanıyorum, uydunet in verdiği router ların WİFİ gücü zayıf ve birden çok cihaz bağlanınca çöküyor bende bunu

devre dışı bırakmak için uydunetin verdiği router ın arayüzünden MOD u BRİDGE e aldım dolayısıyla router özelliği kalktı diğer ASUS router a köprü oldu.

ASUS RT-AC3200 ün arayüzünde xbox live için port dahi açmadım çünkü router ın Wireless Mod kısmında (Optimized for Xbox) adı altında bir seçenek var

bunu seçtiğimde tüm optimizasyonu router yapıyor yani cat6 kablo veya kablosuz bağlantıda (NAT=OPEN) kalıyor.

Kolay gelsin herkeze natopen lı oyunlar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 5150 III

quote:

arkadaşlar aynı sorun bendede gecen hafta olmaya basladı uzun zamandır kullandığım modemim hiç ayar yapmadan (nat:open) gözüküyordu birden bire (nat:sıkı) olarak görünmeye başladı neler yaptım hiç bir fayda sağlamadı xbox destek hattı,ttnet,modem destek hattı,portlar dmz vs... sonunda kurcalarken sorunu çözdüm.

xbox one ağ ayarlarından gelişmiş ayarlar kısmına girip sadece dns ayarlarını el ile giriyoruz birincil dns:8.8.8.8 ikincil dns: 8.8.4.4 kaydediyoruz ayarları uyguluyo sonra yaklasık 20-30 saniye bekliyoruz nat:open oluyo. sorunun çözümü bukadar.
    ip ayarları bende otomatik hiç değiştirmedim ip ile alakalı bir durum değil zaten. bence telekom biz ttnet kullanıcılarına vermiş olduğu zaten hep aynı dns veriyo bu dns adresi yurt dışı çıkışında bir problem oluşturuyo ama yeni başladı bu durum ben bu şekilde çözdüm sizde bukadar uğraştan sonra bu kadar basit bi şekilde çözüldüğüne inanamayacaksınız.

tekrar söylüyorum modem ayarlarınızla ve xbox ağ ayarlaınızla kesinlikle oynamayın eskisi ne ise aynı şekle getirin sadece dns olayını el ile girin.

Benimda arkadaşımda aynı problem vardı. 1 Hafta portlarla uğraştı olmadı, bu yöntem ile çözdü

Teşekkürler...

Bende google dns kullanıyorum ama bazen açık bazen sıkı oluyor nat type

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Uncle Trevor

quote:

quote:

Teşekkürler...

kullandığın servis sağlayıcı hangisi, modem v.s nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: notropil

quote:

Orijinalden alıntı: Uncle Trevor

quote:

quote:

Teşekkürler...

kullandığın servis sağlayıcı hangisi, modem v.s nedir ?

TTnet.Modemin markasını unuttum sabah bakıp yazarım hocam.

• Bir kaç sorunum oluştu.

Öncelikle xbox ta ip adresini 192.168.1.180 yaptım. Modem ayarlarına girip bunu yazmaya çalışıyorum ama modem ayarlarında 1 yapılmıyor. O kısım illaki 0 olacak değiştirilmiyor yani. Böyle olduğu için xbox a dönüp 192.168.0.180 yaptım ip adresini, ve modem ayarlarında da bunu yazdım.

İkinci olarak dmz ayarına giriyorum modemde, 192.168.0 bu değiştirilemeyen kısım. Tamam. devamına .180 yazıyorum. This router can not be configured as dmz hatası veriyor. Sanırım router desteklemiyor doğru mudur ?

Üçüncü olarak modem ayarlarında upnp zaten etkin görünüyor. Bunu değiştirmedim.

Tüm bu söylediklerimi yaptım. Xbox one a döndüm. Ağ bağlantısını test et diyorum ip adresi alınamıyor diyor. Şimdi o sorunu çözmeye çalışıyorum.

Bir tavsiyeniz var mıdır ? @Vahlok

Edit: Sorunu çözmek amacıyla ip adresini otomatik yaptım. Bu seferde DHCP sunucunuza bağlanılamıyor diyor.

Edit 2: DHCP sorununu çözemedim. Kablolu bağlantıyı kestim, kablosuza geçtim böyle bir hata vermedi. Nat türü de kablosuzda açık oldu. Kablolu iken sıkı, kablosuz iken açık olması normal mi?

Bir de boşu boşuna kablolu bağlantıyı bozduk yav

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F31FE8CB4 -- 8 Haziran 2016; 20:09:59 >

• Modem ayarlarını fabrika ayarlarına döndür. Xbox'tada sıfırla. Eski halini yakalarsın en kötü.
    Ama 1'i kabul etmeyişini anlayamadım, birşey diyemeceğim hocam

• Ne strict ne moderate ulan unavailable nedir lan kullanılamıyor nedir kafayı yedirtecekler bana çözümünü bilen varsa yazsın please

• Bendede sıkıydı simdi orta oldu artik fifada rakip buluyor dahada ugrasip open yapsak faydasi olurmu

• EnesÖzden E kullanıcısına yanıt
    Xbox'ına update gelmiş olabilir. Bir kontrol et hocam

• Bende uydunet kullanıyorum dün akşam oyun indiricem diye nitro satın aldım 24 saat 100 mbs olması gereken hız indirmede 35 mbs geçmiyor dns ayarını değiştirdim 208.67.222.222 208.67.220.220 yaptım yine pek farketmedi 40 oldu en fazla ne yapmak lazım bunun tam kapasite ile indirme yapması için ?

• Bence alt yapi ile alakali Orhancub, ben en fazla 49mbps aliyorum. Cok acele birsey lazimsa unutma (bolgene gore) Istanbul/Sariyer'de mesala ben 88.4 MBPS Download ve 47mbps Upload alabiliyorum Telefonum ile :D - Turkcell 4G Xbox One kota'dan kaldirsa hemen gecerim :D

Benim indirme hizim HTTP olarak 35mbps civari oluyor, Xbox update/oyun indirince 15-17mbps gecemiyor.
  • Ulan şükür edin şükür şükür biz burda 3 mbit hızı zor görüoz aha forza horizon 3 demo kaç gb 19 2 günde zor indirdim oda yatmadan önce açıp sabah kalkıp kontrol ediyorum saate 700 mb indiriyor bu nedir ya balıkesir ttnet işte 50 gb akn yetmiyor zaten ayın ilk günü bitiyor bide 75 tl telefonsuz fatura ödüyorum lanet yaa

• hahahah - ben Vallah 200GB aldim Netflix cok yiyor diye. :) Bugun tekrar bitti, daha buyuk paket niye yok diye kufur ediyorum her gun :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnesÖzden

Ulan şükür edin şükür şükür biz burda 3 mbit hızı zor görüoz aha forza horizon 3 demo kaç gb 19 2 günde zor indirdim oda yatmadan önce açıp sabah kalkıp kontrol ediyorum saate 700 mb indiriyor bu nedir ya balıkesir ttnet işte 50 gb akn yetmiyor zaten ayın ilk günü bitiyor bide 75 tl telefonsuz fatura ödüyorum lanet yaa

Konusu değil ama Turknete geçtim ben 150 gb akk taahhütsü herşey dahil 60 tl :D Tavsiye ederim.

Fifa 17nin kendsi de 75 gb. AKK tek başına yiyor işte ttnete göre.

• NAT'ın moderate olması party chatte veya oyun içi cheti olumsuz etkiler mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gultekinlive

NAT'ın moderate olması party chatte veya oyun içi cheti olumsuz etkiler mi?

Moderate'te oyuncu bulman zorlaşır. Sadece moderate olan kişilerle eşleşirsin.

• Beyler benimde sorunum var. Nat tipim acik ama paket %1 olmasina ragmen lagtan oynayamaiyorum beni deli edio ping 260-320 lerde cikio baglanti testinde. Hizimda 17 mbit fakat her turlu yolu denedim dmz actim,port actim upnp zaten acikti onu kapattim hic kâr etmedi lutfen bunun bir cozumu varsa

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çakma Sparrow kullanıcısına yanıt
    Nat'ın ping oranıyla alakası yok. Açıkken o ayarları kurcalamamanızı öneririm. Ping eğer birden fazla kişi internete bağlıysa ve oyun esnasında internet yoğun kullanılıyorsa, oyun esnasında kenarda video vs. açıksa, kenarda birşey iniyorsa meydana gelir.
  • Arkadaşlar bu dmz açma olayını ben ps4'de kullanıyordum .Şimdi xbox one's aldım aynısını ağ ayarlarından bı cihaza yapıyorum fakat hata veriyor modeminizi kapatıp açın diyor.Yapıyorum yine aynı hatayı veriyor.Şunun gibi olmayacak mı?Aşağıda ki gibi yapıyorum fakat hata veriyor DMZ'de açık.

192.168.2.50
    255.255.255.0
    192.168.2.1
    192.168.2.1
    0.0.00

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.