Şimdi Ara

NAT'ı Open Yapma Rehberi ( Xbox One ) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
26
Favori
40.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ysn61

Arkadaşlar bu dmz açma olayını ben ps4'de kullanıyordum .Şimdi xbox one's aldım aynısını ağ ayarlarından bı cihaza yapıyorum fakat hata veriyor modeminizi kapatıp açın diyor.Yapıyorum yine aynı hatayı veriyor.Şunun gibi olmayacak mı?Aşağıda ki gibi yapıyorum fakat hata veriyor DMZ'de açık.

192.168.2.50
    255.255.255.0
    192.168.2.1
    192.168.2.1
    0.0.00

192.168.1.xxx
    255.255.255.0
    192.168 1.1
    8.8.8.8
    8.8.4.4
    Şeklinde olacak dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vahlok

quote:

Orijinalden alıntı: ysn61

Arkadaşlar bu dmz açma olayını ben ps4'de kullanıyordum .Şimdi xbox one's aldım aynısını ağ ayarlarından bı cihaza yapıyorum fakat hata veriyor modeminizi kapatıp açın diyor.Yapıyorum yine aynı hatayı veriyor.Şunun gibi olmayacak mı?Aşağıda ki gibi yapıyorum fakat hata veriyor DMZ'de açık.

192.168.2.50
    255.255.255.0
    192.168.2.1
    192.168.2.1
    0.0.00

192.168.1.xxx
    255.255.255.0
    192.168 1.1
    8.8.8.8
    8.8.4.4
    Şeklinde olacak dostum

Ben modem arayüzüne 192.168.2.1 işe girdiğim için öyle yazmam gerekiyor.8.8.8.8-8.8.4.4 bu dns'yide denedim yine aynı hatayo alıyorum modemi kapatıp açın yazıyor.Bunları yapınca internete hiç bağlanmıyor.Ancak ip ve dna oto yapınca bağlanıyor anlamadım gitti.Ps4'dr böyle kullanıyorum burda meden böyle oldu anlamadım.

• Arkadaşlar nat açık görünüyor ancak fifa 16 da rakip bulunamıyor...
    Yardımcı olur musunuz?
    Sinirden konsolu faln kırmak üzereyim!!!

• merhabalar. fifa 16 da rakip bulamıyorum. online oynayan 2000 küsüratlı kişi olduğu yazıyor ancak ben rakip bulamıyorum. arada bir de nat durumunuz normal, açık hale getirin gibi birşeyler yazıyor. sorunum şu. bulunduğum sitede fiber var, modem de tilgin. fazla müdahale edemiyorum. yardımcı olabilecek kimse var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkx

arkadaşlar aynı sorun bendede gecen hafta olmaya basladı uzun zamandır kullandığım modemim hiç ayar yapmadan (nat:open) gözüküyordu birden bire (nat:sıkı) olarak görünmeye başladı neler yaptım hiç bir fayda sağlamadı xbox destek hattı,ttnet,modem destek hattı,portlar dmz vs... sonunda kurcalarken sorunu çözdüm.

xbox one ağ ayarlarından gelişmiş ayarlar kısmına girip sadece dns ayarlarını el ile giriyoruz birincil dns:8.8.8.8 ikincil dns: 8.8.4.4 kaydediyoruz ayarları uyguluyo sonra yaklasık 20-30 saniye bekliyoruz nat:open oluyo. sorunun çözümü bukadar.
    ip ayarları bende otomatik hiç değiştirmedim ip ile alakalı bir durum değil zaten. bence telekom biz ttnet kullanıcılarına vermiş olduğu zaten hep aynı dns veriyo bu dns adresi yurt dışı çıkışında bir problem oluşturuyo ama yeni başladı bu durum ben bu şekilde çözdüm sizde bukadar uğraştan sonra bu kadar basit bi şekilde çözüldüğüne inanamayacaksınız.

tekrar söylüyorum modem ayarlarınızla ve xbox ağ ayarlaınızla kesinlikle oynamayın eskisi ne ise aynı şekle getirin sadece dns olayını el ile girin.

bu rkadaşın çözümünü denedin mi bende bir ara nat ayarı sorunu yaşamıştım bunu yapıp düzelmişti

• Borealwinner B kullanıcısına yanıt
    bunu da denedim ancak nafile. yine olmuyor yine olmuyor.
  • Ben DMZ acarken modemimde İP girilecek satir cikmiyor yalnizca mac girilebiliyor sorun olur mu?

• baidoo B kullanıcısına yanıt
    modemimizin markası nedir merak ettim?
  • xbox ağ ayarlarında dns ayarına girip el ile dns yaptım 8.8.8.8 ve 8.8.8.4 yaptım sorunsuz çalışmaya başladı
  • Huawei HG658 V2 Home Gateway. Turkcell superonline modemi

• quote:

Orijinalden alıntı: aliyil62

xbox ağ ayarlarında dns ayarına girip el ile dns yaptım 8.8.8.8 ve 8.8.8.4 yaptım sorunsuz çalışmaya başladı

8.8.8.4 mu 8.8.4.4 mu hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: S3thdrift

quote:

Orijinalden alıntı: aliyil62

xbox ağ ayarlarında dns ayarına girip el ile dns yaptım 8.8.8.8 ve 8.8.8.4 yaptım sorunsuz çalışmaya başladı

8.8.8.4 mu 8.8.4.4 mu hocam.

8.8.8.8 ve 8.8.8.4 bunu yaptım oldu
  • Uydunette statik ip yok.Çözüm önerisi olan varmı ?

• Omer_Faruk. kullanıcısına yanıt
    Xbox üzerinden sabit ip atayabilirsin. Yazdığın ip modemin dhcp aralığında olmasın.

• Arkadaşlar merhaba..

PC üzerinden Microsoft oyunlarını oynuyorum.Haliyle NAT sorunu yaşıyorum.Nat Sıkı uyarsını sıklıkla alıyor ve online oyunlarda arkadaşlarımız ile oynayamaz hale geldik.Bilgisayar ortamında nat sorununu nasıl halledebilirim ? Genel olarak konsol üzerinden anlatılmış konu içerisinde.

Modemim ZyXEL VMG3312-B10B...

Bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olacağım..

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeneCa61 -- 27 Ocak 2017; 13:28:20 >
  • Arkadaşlar benim xbox ım nat kullanılmıyor diyor ve ip dns değiştirirsem ne yaparsam yapayım baglanmıyor. portlar acık. Ne olur yardım edin deliricem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: andromedaksk

Arkadaşlar benim xbox ım nat kullanılmıyor diyor ve ip dns değiştirirsem ne yaparsam yapayım baglanmıyor. portlar acık. Ne olur yardım edin deliricem.

Mtu ayarlarini degiştirdiniz mi hic. Ben mtu ayari ile oynadigimda olmustu NAT kulanilamiyor hatasi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagcag06 -- 8 Şubat 2017; 23:10:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayır nerden değiştirildiğini bile bilmiyorum. Orjinal halinde makine. Birde kullanılamıyor değil kullanılmıyor uyarısı veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andromedaksk -- 8 Şubat 2017; 23:16:49 >
  • arkadaşlar ben yapmak için baya uğraşmıştım. aydınlatıcı olması açısından modemde kendi yaptığım ayarların fotolarını koyuyorum. Modem modeli TP-Link

öncelikle xbox ağ ayarlarında olan değerler şunlar.

ipv4 sekmesi altındakiler
    İP adresi=192.168.1.101
    Alt ağ adresi=255.255.255.0
    Ağ geçidi=192.168.1.1

DNS
    8.8.8.8
    8.8.4.4

Modem'de olan ayarlar ise Fotoğraflardadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagcag06 -- 8 Şubat 2017; 23:51:27 >

• Nat im acik ancak x360da live a baglanamiyorum 360 oyunlarinda geriye uyumluluk ta.oneda sorun yok.net 60 mbps ancak xbox 30 mbps goruyor latency 0, ancak paket kaybi da % 100 bu nasil oluyor?dns 8888 8844 ayarli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.