Şimdi Ara

NAT'ı Open Yapma Rehberi ( Xbox One ) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
26
Favori
40.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Vahlok

quote:

Orijinalden alıntı: abel xavier

Eklerim eve geçince hocam. Fifa var. Biraz bilirim oynamayı =)

Mütevazılığa gerek yok Doğukan hocam birazmış

Sen de bilir misin?
  • bende nat open olunca fifa kasıyor nedense
  • Nat ı tariflere uyarak açık yapmayı başardım. Eski hali orta idi. Esk haline nazaran fifa 16 da rakip bulmak daha kolaylaştı. Yine de bekletiyor bazen. Herhalde sorun fifa ile de alakalı.
  • domaskinos kullanıcısına yanıt
    Bu yıl fifanın serverlarında ciddi sıkıntı var.Her şey internetle alakalı değil.Geçen yıllarda üç dört saniyede rakip buluyordu.Bu yıl 15 dakka rakip bulmadığı oluyor.İlk çıktığı zamanlara göre iyi ama hala sorun var rakip bulmada.Hani o kadar bekletiyon bari lagsız temiz bi rakip bulsa eyvallah diyecen ama oda yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musab63

Bu yıl fifanın serverlarında ciddi sıkıntı var.Her şey internetle alakalı değil.Geçen yıllarda üç dört saniyede rakip buluyordu.Bu yıl 15 dakka rakip bulmadığı oluyor.İlk çıktığı zamanlara göre iyi ama hala sorun var rakip bulmada.Hani o kadar bekletiyon bari lagsız temiz bi rakip bulsa eyvallah diyecen ama oda yok.

İnşallah bir daha ki güncellemeyle falan daha iyi hale gelir tabi güncelleme ile bir alakası varsa bu durumun. Gerçekten can sıkıcı oluyor beklemek.
  • ilginç olucak ama nat sıkı olunca bende fifa lagsızdı..
    natı nasıl sıkı yapabilirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: domaskinos

quote:

Orijinalden alıntı: musab63

İnşallah bir daha ki güncellemeyle falan daha iyi hale gelir tabi güncelleme ile bir alakası varsa bu durumun. Gerçekten can sıkıcı oluyor beklemek.

Merhaba, online oyun ayarlarından rakip bulma sekmesinin "Yakınımda ara" (ya da buna benzer bir şey) olmadığından emin misiniz?

• afanayurt kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğin ayarları yaptım zaten fakat nat orta veya sıkı olunca rakip bulma işi evlere şenlik bir hal alıyor. Nat ı açık hale getirdikten sonra sıkıntı yaşamadım sayılır.
  • yaptım oldu sorun kalmadı yalnız fifa 16 da rakip halen geç buluyor neden acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penetri27 -- 5 Nisan 2016; 0:32:55 >
  • selam dostum benim problemim bu konuyla ilgili 1 yıldır kullandığım modem de nat open olarak gözüküyordu durup dururken sıkı olarak gözükmeye başladı hiç ayarları filan kurcalamadım 2-3 gündür fifa 16 da maç yapamıyorum bu yüzden konudaki adımları uygulamam gerekir mi
  • Borealwinner B kullanıcısına yanıt
    Daha önce ayarlamadıysan open olsa bile git geller olabiliyor öyle. Bu ayarları yapmanızı öneririm. Kalıcı open olur.
  • şöyle bir durum da var eski modem i taktım onda da sıkı olarak gözüktü şimdiye kadar open harici olmamıştı nat ayarı , sorun ttnet ten kaynaklıda olabilir mi ?
    Mümkün. TTNet'i arayıp sorunu çözen arkadaşım vardı. Müşteri hizmetlerini arayabilirsin ilk adım olarak.
  • tşkler yol gösterdiğin için önce ttnet olmadı konudaki ayarları yaparım ,iyi akşamlar
    hocam ayarları yaptıktan sonra sonuç ile ilgili cevap yazarmısın.ben neredeyse 10 gündür uğraşıyorum denemediğim yöntem kalmadı nat sıkı gitmedi
  • mvlt42 kullanıcısına yanıt
    paylaşırım tabiki ama benim sorunumun büyük ihtimal ttnet ile alakalı olduğunu düşünüyorum senelerdir aynı idi 1 günde değişti nat ayarı
  • Dmz açık ve tüm nat ayarları yapılı olduğu halde konsolu açınca ilk yarım saat strict. Sonradan open oluyor kendi kendine. Ttnet'i aradım da boş muhabbet. Router'a ulaşamıyoruz sinyallerinize bakıyoruz sadece falan diyo. Bu sorun ttnet'in turk telekoma geçişinden sonra oldu. Ama ne oldu çözemedim.

• profxxx kullanıcısına yanıt
    konu sahibi ethem hocamlada çok uğraştık ama değiştiremedik hocam nat durumunu.en sonunda şu sonuca ulaştım modem arayüzünde yazan wan ip no ile internette yazan my ip nolar farklı olduğunu gördüm.xbox.com sitesinin sorun çözme sayfasında tam buradan bahsediyor.konsolda çoklu oyuncu ağ testi yapınca teredo ip adresi alamadı hatası çıkıyor.ttnette bu şekilde farklı ip noları vermeye başlamış diye farklı forumlarda okudum.foto ekledim galiba benim sorun burda
    http://i.hizliresim.com/0nvnD9.jpg
    arkadaşlar aynı sorun bendede gecen hafta olmaya basladı uzun zamandır kullandığım modemim hiç ayar yapmadan (nat:open) gözüküyordu birden bire (nat:sıkı) olarak görünmeye başladı neler yaptım hiç bir fayda sağlamadı xbox destek hattı,ttnet,modem destek hattı,portlar dmz vs... sonunda kurcalarken sorunu çözdüm.

xbox one ağ ayarlarından gelişmiş ayarlar kısmına girip sadece dns ayarlarını el ile giriyoruz birincil dns:8.8.8.8 ikincil dns: 8.8.4.4 kaydediyoruz ayarları uyguluyo sonra yaklasık 20-30 saniye bekliyoruz nat:open oluyo. sorunun çözümü bukadar.
    ip ayarları bende otomatik hiç değiştirmedim ip ile alakalı bir durum değil zaten. bence telekom biz ttnet kullanıcılarına vermiş olduğu zaten hep aynı dns veriyo bu dns adresi yurt dışı çıkışında bir problem oluşturuyo ama yeni başladı bu durum ben bu şekilde çözdüm sizde bukadar uğraştan sonra bu kadar basit bi şekilde çözüldüğüne inanamayacaksınız.

tekrar söylüyorum modem ayarlarınızla ve xbox ağ ayarlaınızla kesinlikle oynamayın eskisi ne ise aynı şekle getirin sadece dns olayını el ile girin.

Bende de test yapınca teredo ip diyor. Bir çözümü var mı? Statik ip mi yoksa tek çözümü?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.