Şimdi Ara

Nasıl hızlı göğüs kası yapılır? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
12
Favori
677.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: guesss

quote:

Orjinalden alıntı: maydanoz

100 kilo bench press yapıyorum
    tekniğide senelerce çalışmak mahahasdasd

tekniği senelerce çalışmak demişsin hocam ben ilk 5-6 aydan sonra 100 kiloyu rahat basmaya başladım..senin senelerini almış olabilir..

ben ilk senemde 125 kiloya partnerimle çıkıyodum tek başıma 110 kilo filan kaldırıyordum. başlayalı 6-7 sene oldu başlayalı 2-3 seneden sonra gelişmeyi durdurdum yani 100 kiloda sabitledim 16 tekrar yapıyorum. 1.86 boy 93 kiloyum. önemli olan ne kadar kilo bastığın değil nasıl gözüktüğün. istersen 200 kilo bas yağlı olduktan sonra senelerce çalış hiç bir önemi yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZUĞAŞİBERE

arkadaşlar herkesin sölediğinde kısmen doğruluk var ama yanlış olan şu ki bu hareketler yazarak ifade edilmez. öğrenmek isteyen arkadaşlar yakınlarındaki bi body salonuna gidip sorabilirler adamlar gfösterir size, korkmayın para falan da almazlar soru sorunca. ayrıca göğüs geliştirmenin temel hareketi "bench press" tir. butterfly kasları sıkıştırır ve daraltma yapar, geliştirmez genişleyen kasları daraltır, öne doğru şişirir, oklavayla yapılan hareket ise sadece yağ yakma amaçlıdır, vücudun üst kısmındaki yağ tabakalarının sağa sola hareketlerle sıkıştırılıp yağların yakılmasını sağlar. göğüs kası geliştirme hareketleri, bech press, dumble bench press, dumble yana açma, dumble üst göğüs gibi hareketlerdir. iki tame dumble alın. sonra gidip bi salonda hareketleri sorun gösterirler. HADİ KOLAY GELSİN

(ZUĞAŞİBERE) hemşo nasılsın?
    tebrik ederim güzel açıklama yaptın göğüs dediğinde şınavla bitmiyor.. yan göğüs, üst göğüs, alt göğüs. birde gögüs sıkıştırma var güzel bir göğüs çevresi isteyenler gerçek bir body hocasından ücretsiz bilgi alabilirler..
    tabi bunun yanında, (triseps)pazu , (biseps) arka pazu, karın kası, kanat, omuz, (trapez)boyun altı ve sıkı bir popo olmadan at üstüne kelebek konmuş gibi olursunuz
  • quote:

Orjinalden alıntı: arma_ardosi

quote:

arkadaşlar herkesin sölediğinde kısmen doğruluk var ama yanlış olan şu ki bu hareketler yazarak ifade edilmez. öğrenmek isteyen arkadaşlar yakınlarındaki bi body salonuna gidip sorabilirler adamlar gfösterir size, korkmayın para falan da almazlar soru sorunca. ayrıca göğüs geliştirmenin temel hareketi "bench press" tir. butterfly kasları sıkıştırır ve daraltma yapar, geliştirmez genişleyen kasları daraltır, öne doğru şişirir, oklavayla yapılan hareket ise sadece yağ yakma amaçlıdır, vücudun üst kısmındaki yağ tabakalarının sağa sola hareketlerle sıkıştırılıp yağların yakılmasını sağlar. göğüs kası geliştirme hareketleri, bech press, dumble bench press, dumble yana açma, dumble üst göğüs gibi hareketlerdir. iki tame dumble alın. sonra gidip bi salonda hareketleri sorun gösterirler. HADİ KOLAY GELSİN

tebrik ederim güzel açıklama yaptın göğüs dediğinde şınavla bitmiyor.. yan göğüs, üst göğüs, alt göğüs. birde gögüs sıkıştırma var güzel bir göğüs çevresi isteyenler gerçek bir body hocasından ücretsiz bilgi alabilirler..
    tabi bunun yanında, (triseps)pazu , (biseps) arka pazu, karın kası, kanat, omuz, (trapez)boyun altı ve sıkı bir popo olmadan at üstüne kelebek konmuş gibi olursunuz

sağol cuma teşekkür ederim. sende iyisindir umarım, forumu özel yazışma haline getirdik

yaf yukarda karbonhidrattan bahsetmişin de, yumurtada protein vardır karbonhidrat değil, ayrıca karbonhidrat sadece kilo aldırır, kas gelişimi için protein gerekir, ha vücut gelişimi için hepsini dengeli almak gerekir.
  • Dostum ben 188 boy vede 103 kiloyum 125 kilo basıyorum vede gögüslerim gayet güzel duruyo nasıl yağla alakası yok tam tersi yag olması iyidir zira vucudundaki kasların yorulmasını azaltır...
  • ALETLER

BENCH PRESS
    BUTTERFLY MACHINE

BAŞLANGIÇ SEVİYESİ VÜCUT GELİŞTİRME PROGRAMI

BENCH PRESS : 4 set x 8 tekrar 10 kg yeterli günlük tabi diğer seansları geçtikten sonra yoksa altında kalırsınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cj

Dostum ben 188 boy vede 103 kiloyum 125 kilo basıyorum vede gögüslerim gayet güzel duruyo nasıl yağla alakası yok tam tersi yag olması iyidir zira vucudundaki kasların yorulmasını azaltır...

yağın güç demek olduğunu en az senin kadarda biliyorum fakat iyi bir vücudda en az troydaki brad pittin hali kadar yağ olmalı. eğer kasların o adam kadar belli değilse bence diyete girmelisin. eğer bulk dolaşmak hoşuna gidiyorsa 125 kiloda basarsın 150 de 200 de. ama bir noktada yağlardan kurtulup fitness tarzına geçmek sağlık açısından en faydalısı çünkü hayatının sonuna kadar bu tempoda body yapamassın hem görünüş açısındanda çok daha iyi. ben bu yaz 85 e kadar düşmeyi düşünüyorum.
  • yaz geldi milleti bir telaş kaplamış. kış gelse de yiyip içip yatsak
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: guesss

quote:

100 kilo bench press yapıyorum
    tekniğide senelerce çalışmak mahahasdasd

tekniği senelerce çalışmak demişsin hocam ben ilk 5-6 aydan sonra 100 kiloyu rahat basmaya başladım..senin senelerini almış olabilir..

ben ilk senemde 125 kiloya partnerimle çıkıyodum tek başıma 110 kilo filan kaldırıyordum. başlayalı 6-7 sene oldu başlayalı 2-3 seneden sonra gelişmeyi durdurdum yani 100 kiloda sabitledim 16 tekrar yapıyorum. 1.86 boy 93 kiloyum. önemli olan ne kadar kilo bastığın değil nasıl gözüktüğün. istersen 200 kilo bas yağlı olduktan sonra senelerce çalış hiç bir önemi yok.

Yağlı olmak tabiiki iğrenç bişey.. zamanında deli gibi uğraşıyodum bu işlerle ama.. şimdi 3-5 kilo fazlam war.. göbek kısmında oda.. göğüsler formunda haala.dediğim gibi tekrar başladım spora şimdi 2-3 ayda fit olarum heralde...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: arma_ardosi

quote:

sağol cuma teşekkür ederim. sende iyisindir umarım, forumu özel yazışma haline getirdik

yaf yukarda karbonhidrattan bahsetmişin de, yumurtada protein vardır karbonhidrat değil, ayrıca karbonhidrat sadece kilo aldırır, kas gelişimi için protein gerekir, ha vücut gelişimi için hepsini dengeli almak gerekir.

dostum ve de hemşom; karbonhidrat adale inşaa etmek için en önemli besindir dikkat et bütün bulding ürünlerinde karbonhidrat oranı fazladır proteinde öyledir ama karbonhidrat ta gereklidir..
  • tabiki gereklidir, hacim kazandırır. ona bi sözüm yok.
  • ayrıca vücut yapmak için önce kilo almak gereklidir cumaşkimi yanlişi motoguram bere maymunisteri iyasen
  • bende bir kas küpü arkadaşınız olarak göğüs için bench press diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerembey -- 29 Mayıs 2005, 22:57:13 >
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Cj

Dostum ben 188 boy vede 103 kiloyum 125 kilo basıyorum vede gögüslerim gayet güzel duruyo nasıl yağla alakası yok tam tersi yag olması iyidir zira vucudundaki kasların yorulmasını azaltır...

yağın güç demek olduğunu en az senin kadarda biliyorum fakat iyi bir vücudda en az troydaki brad pittin hali kadar yağ olmalı. eğer kasların o adam kadar belli değilse bence diyete girmelisin. eğer bulk dolaşmak hoşuna gidiyorsa 125 kiloda basarsın 150 de 200 de. ama bir noktada yağlardan kurtulup fitness tarzına geçmek sağlık açısından en faydalısı çünkü hayatının sonuna kadar bu tempoda body yapamassın hem görünüş açısındanda çok daha iyi. ben bu yaz 85 e kadar düşmeyi düşünüyorum.

Dostum yağı vermek dediğin nedir ki girersin definisyon'a verirsin deri altındaki yağları mis gibi olur zira atletik olmakla yağlı olmanın bir alakasıda yok mesela ben haftada üç kere 2.5 km havuzda yüzüyorum ve yaklaşık 1 hafta içinde 100-150km pedal basıyorum bisikletle.Yani kondisyon fena deil.Ancak çok yemek yediğim için(bilinçsiz vede çikolata) formum hep sabit kalıyor.Haftada 3 kerede salonda fitness yapıorum.Böylelikle bütün heryerim iyi ama bide göeğim var..Hoş onuda seviyorum o ayrıı
  • neyse bence yağlanmadan kas kütlesini arttırmak daha iyi. zaten profesyonellerde artık definasyon diye bir şey kalmadı adamlar senenin 365 günü fit.
  • Tabi ki "BENCH PRESS"
    Sonra "Butterfly"
    Sonra "Pull over"
    Bunlardan sonra üst göğüs için "Incline Bench Press"
  • Condor'a katılıyorum, hatta yapıyorum
  • Şimdi arkadaşlar dediklerimi anlayamamış bazı arkadaşlar ya da anlamak istememiş.Bakın şimdi gidin eviniz de deneyin diyorum ben size arkadaşlar.Deneyin ve görün.

Bir de şunu söyleyim arkadaşlar ben sadece bu hareketle göğüs kası yapılır demiyorum işte sizin anlamak istemediğiniz nokta bu.Ben diyorum arkadaşlar evinizde alet yok değil mi hiçbir şey yok eeeee ne yapacaksınız o zaman en pratik yol budur diyorum.Ben burada hiçbir yere yazmadım ki yok bu hareket en iyidir yok bu hareket şöyledir böyledir.Ama bundan sonra kimseye cevap vermeyecem iş cıvıdı.Ben cevap verdikçe bazı arkadaşlar işi gır gıra vuruyor.

scott usta sen git hocana sor bakalım hocam göğüs kası yapar mı yapmaz mı hatta sen burak onu kendin dene ya da bir fitness salonuna git sor usta de en pratik yöntem hangisidir de.Bakın PRATİK diyorum en iyi demiyorum lafı ***ünden anlamayın.

Ayrıca arkadaşlar yapan yapar yapmayan yapmaz kimse kimseyi zorlamıyor.Ama tutup da burada insanların konuştukları şeyleri gır gıra almak çok ayıp.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mill

Ben biliyorum dostum hemen söyleyim ben sana.Bak şimdi dostum en basit tekniği söylüyorum bunu nher adam bilmez ha! Al eline bir oklava ya da uzun bir çubuk da olur.Çubuğun en son sağ ucunu sağ elinle en son sol ucunu da sol elinle tut.Sonra ensene getir çubuğun orta yerini ve olduğun yerde sabit durarak kafan tam karşıya bakar bir şekilde oklavayı iki elinin de yardımıyla sağa sola çevir ve vicudunu da aynı anda çevir ama kafan karşıya dik bakacak sen vicudunu çevirirken kafan da sağa sola dönmeyecek ha! 1 haftada ben garanti ediyorum göğüs kasların gelişecek. Ha bu arada ben 3 sene vicut geliştirme hocalığı da yaptım.Bana güvenebilirsin.

Bu açıkladığınız hareket twisttir , hareket yan abdominale hitap etmektedir , pectorolise kesinlikle olumlu olumsuz etki etmemektedir ...
  • Geçen gün mahallede yakar top oynadık bütün çocuklarla 3 gündür bütün kaslarım falan ağrıyo. Karnım omuzlarım sırtım kaba etim bile ağrıyodu bugün biraz düzeldim.
    Onun için Bana para harcatmadan 79 kiloyu 65-70 kiloya nasıl düşürürüm ve vücuda az da olsa nasıl şekil verebilirim onu anlatın yaws.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.S.S. -- 30 Mayıs 2005, 12:01:04 >
  • Para vermeden olmuyor bu iş

Özellikle ben para vermeden yapamıyorum. Hani evde sabah kalkayım bir iki mekik şınav falan çekeyim... Yok kesinlikle yapamıyorum İlla para vericem gidip yapıcam

Şaka bir yana ben başlayalı 1.5 ay oldu, kaslarda bayağı bayağı gelişme var. Zamanı ve durumu müsait olanlara öneririm muhakkak, en azından sağlığınız için
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.