Şimdi Ara

nasıl ekstrem bir hırs sahibi olabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
5
Favori
1.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bazen gerçek hayatta bazen filmlerde örneğini görüyoruz. örneğin never back down filminden bahsedelim. esas oğlan sevdiği kızın sevgilisinden ağır bir dayak yiyor, karşılığında deli gibi bir hırs yapıp varını yoğunu çalışmaya adıyor. sabah 6'da kalkıp salonu sahibiyle birlikte açıyor, canı çok acısa hatta acıdan delirse bile çalışmaya devam ediyor.

gerçek hayattan bir örnek daha verelim; david goggins. siyahi olduğu için defalarca ırkçılığa maruz kalıyor, yaşadığı travmalar sonucu kekeme oluyor, yine hastalığa bağlı obezitesinden dolayı en büyük hayali olan askere girmeyi kaçırıyor. tüm bu acıların ve darbelerin sonucunda çıldırmış gibi çalışmaya başlıyor. rekor denilen bir sürede 40'dan fazla kilo veriyor, kekemeliğini yeniyor, dünyanın en zor fiziksel sınavlarından birisine 3 kez giriyor ve sonuncusunda başarıp orduya alınıyor. bu sınava da amerikanlar cehennem kampı diyor. sınavda hiçbir rakibiniz yok, tamamen dayanıklılık üzerine olan bu sınavda (paraşütle atlama, yüzme, kondisyon, koşu vs.) kendinizle yarışıyorsunuz. sonuna kadar dayanabilenlerin oranı çok çok düşük. yine david goggings bir koşu yarışmasında ayak sakatlığı yaşıyor, ayağında iki tane stres kırığı meydana geliyor. buna rağmen 100 mil koşu yarışını tamamlıyor, ardından apar topar hastaneye kaldırılıyor ve 15-20 gün ayağının üstüne basamıyor.

bu insanlar gibi hırstan delirmek için ne yapılmalı? bahsettiğim şey azim değil. azim daha temiz ve ideallere yönelik bir şey iken hırs sizi sabahın 5'inde yatağı terk ettirip -10 derece havada koşu yaptıracak şeydir. hırs sevdiğiniz kız buluşalım diye mesaj atmışken telefonu bırakıp evde kafanı kitaplara gömüp çalışmaktır. hırs rüyalarında bile hedefini görmektir. azim bu yazdıklarımın yanında çok daha soft kalıyor. hırslı insan amacına giden yolda her şeyi mübah görür, kendine işkence etmekten çekinmez ve kendine acımaz

aradığım şey bu. böyle bir hırs nasıl uyandırılabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olishernandez -- 18 Ocak 2021; 0:47:38 >

• banada lazım bundan

öne çıkardım takipteyim

• varsa vardır , yoksa yoktur. fazla kasma.

• up

• çözümü buldum. isin sırrı bir gunde tüm rocky serisini izlemekte.

tepeyi görüp edriiiiiıın diye bagirip ossuruga gelebiliriz

• bu güne kadar çıkma teklifi ettiğim tüm kızlar beni reddetti. bu yüzden üniversitedeyken 6 ayda çok iyi bi seviyede rusça öğrenip, yemeden içmeden para biriktirip yurtdışına gidip rus kız tavlamıştım. hepsi 1 senede oldu.

oysa ben bunalımada girebilirdim. birşeye öfkelen ve bu öfkeyi hırsına yönlendir. öfke hırsı besler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3DCA2A8C8 -- 18 Ocak 2021; 0:27:39 >
  • Ağa sevgili bulmak için hırslanmak nedir ya
  • hocam 6 ayda nasıl çok iyi ogrendiniz

1 haftada kiril alfabesini anca öğrenmiştim

fransizcayi 6 ayda yarim yamalak ogrenmistim işin sırrı nedir baska hobbit gibiyim ofkem gecici oluyor uzun vadeli hirs yapacak kadar değil, sonuyor bir müddet sonra tavsiyenvarmi

• quote:

Orijinalden alıntı: Bogazicili_zekiye

Ağa sevgili bulmak için hırslanmak nedir ya

gayet iyi bence. adamın hedefi ve gaz noktası kızlarmış, amaç doğrultusunda rusça öğrenmiş. amacını elde etmiş mi? etmiş, fazlasıyla kazancı olmuş mu? olmuş

• Hocam bahsettiğiniz adamlar sağlam acı çekmiş yalnız, öyle bir acıya maruz kalmak lazım
  • hırs değilde duygusal olarak bir sebebe bağlanmak diyelim

• Sonunda seni tatmin edecek şeyi bulduktan sonra hırslı çalışırsın ama bu çok felsefik bir söylem oldu, eğer sınav için hırslı değilsen aklına istediğin bölümü okulu getir 1 yıl sonra orda olacaksın givisinden motive et işe yarıyordu bende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gavuroglan

hocam 6 ayda nasıl çok iyi ogrendiniz

1 haftada kiril alfabesini anca öğrenmiştim

fransizcayi 6 ayda yarim yamalak ogrenmistim işin sırrı nedir baska hobbit gibiyim ofkem gecici oluyor uzun vadeli hirs yapacak kadar değil, sonuyor bir müddet sonra tavsiyenvarmi

psikolojide öğrenilmiş çaresizlik diye bişey var. yapamam, edemem diye bişey yok. şişman olup dalga geçilen bazı insanlar hayata küsüyor bazıları sabah akşam spor salonuna gidiyor.

neden peki? mantıklı düşünüyor. hayata küsmenin anlamı yok. zaman geçiyor. bi gün ölüp gideceğiz. üç günlük dünyada hayata küsmek bişey kazandırmaz, spor salonuna gidip, zayıflarsa sahip olacaklarının hayalini kurar. öfkesi hırsa dönüşür. zayıflık onunda hakkı, hakkını başkasına yedirmemeli. o yüzden zayıflamaktan başka çaresi yok.

hedef belirle. -amacım belli olsun ki, başka şeylerle zaman kaybetme

plan yap. -her adım hayaline yaklaştırıyor.

aksiyon al -amacına ulaşana kadar defalarca dene

• saolun hocam dikkate alıcam emin olun 

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3DCA2A8C8

psikolojide öğrenilmiş çaresizlik diye bişey var. yapamam, edemem diye bişey yok. şişman olup dalga geçilen bazı insanlar hayata küsüyor bazıları sabah akşam spor salonuna gidiyor.

neden peki? mantıklı düşünüyor. hayata küsmenin anlamı yok. zaman geçiyor. bi gün ölüp gideceğiz. üç günlük dünyada hayata küsmek bişey kazandırmaz, spor salonuna gidip, zayıflarsa sahip olacaklarının hayalini kurar. öfkesi hırsa dönüşür. zayıflık onunda hakkı, hakkını başkasına yedirmemeli. o yüzden zayıflamaktan başka çaresi yok.

hedef belirle. -amacım belli olsun ki, başka şeylerle zaman kaybetme

plan yap. -her adım hayaline yaklaştırıyor.

aksiyon al -amacına ulaşana kadar defalarca dene

Alıntıları Göster

"kendimize biçtiğimiz sınırlarda çoğu zaman korkularımız gibidir. illüzyondan ibaret."

• Aşırı bir öfkeye ihtiyacın var, bu öfke hırsı besliyor. Milletin denediği YouTube motivasyon videoları bitene kadar seni gazlıyor ancak 5 saniye sonra gazın bitiyor. Acılarla yüzleşip öfkelenmen lazım kısaca. Bunun için bazı yaşam koçları var, hırsını kaybettiğin, gücünün tükendiğini hissettiğin noktada, zayıf noktalarını ve acılarını yüzüne vuruyorlar. Bunun hırsı ile ayağa kalkıp devam ediyorsun.

• Hocam ilk kez trol olmayan bir konu açmışsın normalde senin nicki görünce konuya tıklamazdım. Soruya gelecek olursak Nietzsche'nin dediği gibi yaşamak için tek bir sebebi olan kişi her türlü sıkıntının üstesinden gelebilir. Bu insanlar o sebebi bulmuşlar ve öyle laf olsun diye değil gerçekten istiyorlar. Mesela ben lisedeyken hiç ders çalışmazdım oyun oynardım, zorlasam bile çalışamazdım. Şimdi unideyim bazen keyifle bile çalıştığım oluyor çünkü biliyorum ki kendi paramı kazanmam gerek yoksa başkalarına bağımlı bir şekilde yaşayacağım. Lisedeyken bunu kavrayamamıştım. Bu beni ateşleyen şey oldu sen de gerçekten ne istediğini düşünüp seni ateşleyecek şeyi bulmalısın
  • Rezervasyon

• dışarı çıkmadan hayatının aşkını bulamazsın.
    çabalamadan hırslanamazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StalkerReborn -- 18 Ocak 2021; 1:56:48 >
  • İnsanların çoğu evlenip çocuk yapıp çocuğa nasıl bakacağım diye zorla çalışıyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.