Şimdi Ara

NASIL BİŞEY YAPMAM GEREKİYOR...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese mrb. resimde basitçe çizmeye çalıştığım şekilde yapmak istediğim 1-2-3-4 no'lu uçlardan sırayla 1-3-8-12 v girip isdeğiğim voltajı çıkışa vermek istiyorum. ama tek butona basmamla diğer aktif olan buton pasif olacak ve hangi butona basarsam onun üzerinden voltaj geçecek.diğer buyonlar pasif konuma geçecek yardımcı olursanız sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korhan346 -- 18 Mayıs 2007; 1:31:20 >

• kardeş uyku sersemliğiyle tam anlamadım ama şu eski siyah byeaz tv lerde buton kısmı vardı bi butona bastıgın da diğerleri kapalı konumuna geçiyordu

ama tabi bunu elektroik bi şekildede halledebilirsin ama ugraşmak istemiyorsan bu mekanik aksamla olayı çözeceğini umuyorum
  • hatta kademeli anahtar da kullanabilirsin komitatör gibi bişey
  • aynen söylediğin gibi eski tv lerde kullanılan sistem gibi ama bu bana elektronik devre şeklinde lazım yardımcı olursan sevinirim.
  • piclimi yapmak istersin yoksa transistör kullanarak mı bu bir ödev gibi birşeyse picli yapalım istersen daha yakışıklı durur

ama tabi tercih senin tercihini söyle elimizden geldigi kadar yardımcı oluruz
  • yok saol ben aslında bir haber kanalının uplink operatörüyüm. Yeni bi flyaway geliyor tek kameralı ben kablolarla swich yapacağıma basit bir resim masası yapmak istedim 2 kamera 1 vtr ve tekrar yayın dönüşü toplam 4 giriş bunda hangisini seçersem o encoder a gidecek. onun için uğraşıyorum. transistörlü olsun saol kardeş
  • video seçiciler işini görmez mi?
  • resimde atlama yapıyor onlar . farkındaysan sabahları trafik bilgilerinde o seçiciler kullanılıyor trafik kameralarında geçiş sırasında ekran bi an siyaha düşüyor. ama transistör ve rolede bu kadar uzun sürmez sanırım. hemde sistemimde en fazla 1 U yerim var. onun için basit bişey lazım
  • 1-3-8-12 volt nedir?
  • onları örnek verdim şimdi kime anlatayım vtryi kameraları temelde oyle olsa yeterdi benim için,gerilim veya resim farketmiyor.
  • http://www.turkforum.net/showthread.php?t=490971
    sayfada bir sorun var.sen video seçici diye ara.o sayfada gelir arama ekranına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eloko -- 18 Mayıs 2007; 23:22:23 >
  • inceledim saol teşekkür ederim. fakat benim bütün girişlerde sinyal herzaman aktif. önemli olan yayın esnasında benim butonlara basmamla 1.kamerdan 2 ye veya 1. kameradan vtr ye geçebilmem yani dediğim gibi basit bir resim masası. geçen verdiğin örnek gibi eski tvlerin kanal seçicileri gibi birine basınca diğerleri pasif olacak. senide uğraştırıyorum kusura bakma
  • Profesyonel televizyon yapım ve yayın teknolojileri(prof.dr. Ahmet durmaz) isimli bir kitapta 2 kamera için aşagıdaki gibi basit bir devre var. kaskad bir bağlantı şekli ile video sinyali sayısı artılılablilinir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alg444 -- 19 Mayıs 2007; 12:55:11 >
  • Bu işi mux ile yapabilirsin gelen 4 verinin hangisinin z ye yani çıkışa aktarılacağını s0 s1 den girdiğin bit değerine göre karar verirsin o çıkış z ye aktarılır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.