Şimdi Ara

NAS Downloader

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kabaran Elektrik faturam ve ekonomik kriz vs vs. sebeplerden ihtiyaçlarımı karşılayabilecek bir cihaz arayışına girdim.

Öncelikle ihtiyaçlarımı sıraliyim.

1- Az Watt tüketicek.
    2-İnternetten her türlü download (torrent-emule-http vb...)
    3-Geceleri yatak odamda açık kalıcağı için sessiz olması şart.
    4-Yüksek disk kapasitesi ileriye dönük olarak kapasite arttrabileceğim. (Linksys NAS200 kullanıyorum 2tb 3 ayda doldu..)
    5-Gigabit portu olan NAS cihazları aşırı pahalı şimdilik ama 3 makinada paylaşım yağıcağım için olmazsa olmaz.
    6-Linux tabanlı olması tercihim virus ve benzeri şeylerle uğraşmamk için...

Bu seçeneklerin eksiksiz olduğu bi cihaz şimdilik bulamadığımdan işe başa düştü.

İstanbula Amfibi abimi ziyarete gitiğimde satın aldığım ZOTAC 630i Anakrt bu iş için yaratılmıştı. İstediğim özelliklerin fazlasıyla karşılıyordu. Masraf 100 TL.
    Geil 512 MB DDR2 667 RAM lerim gitti gidiyordan alınma, O/C uğraştığım için elimde hali hazırda vardı.
    25 TL
    Celeron 430 1.8 GHZ İşlemci Müşterimden temin ettim. 15 TL.
     NAS Downloader

Seagate 1 TB 7200.11 ST31000333AS 2 Adet tanesi 180 TL.
     NAS Downloader

Toshiba P4 Kasa müşterimizden upgrade ile geldi. PSU sunu kademedeki arakdaşlardan rica edip 12 VOlt CPU çıkışı ve sata çıkışlarını yaptırdım. 5 TL.
     NAS Downloader
     NAS Downloader

Kasam biraz eski olduğu için boya ve biraz temizlik malzemesi. Elimde mevcutlardan kullandım. 0 TL

NAS Downloader
     NAS Downloader

Kasanın USB portları arızalıydı. Extra USB portları biraz hırpaladıktan sonra biraz silikon yardımıyla bizim kasayı uydurdum.
     NAS Downloader
     NAS Downloader
     NAS Downloader

Boya işlemi fazla özenli olmasada(elimde yarım kutu sprey boya kalmıştı) benim beğenimi kazandı.
     NAS Downloader
     NAS Downloader
     NAS Downloader

Masrafım toplamda 505 TL. (görünen)

Sonuç elimde şimdilik 2 tb disk kapasiteli download için az elektirk harcayan hatta mkv formatında filmleri bile oynatabilen şimdilik XP kurulu minik bi canavarım oldu. Saygılar.

NAS Downloader
     NAS Downloader
     NAS Downloader
     NAS Downloader
     NAS Downloader
     NAS Downloader

NAS Downloader
     NAS Downloader
     NAS Downloader

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilişimciniz -- 27 Nisan 2009; 12:17:48 >

• Her ne kadar tam ziyaret sayılmasa da, ortada bir ziyaret fiili var, doğru..Ama beni ektiğini unuttum sanma..
    Kasa da, "Eften püften, kel kıza kaftan" misali olmuş biraz.. Beklentilerini karşılıyorsa mesele yok..
    Üç gün sonra, "EN HAKİKİ MODİFİYECİ BURADA" diye konu açarsan, hiç şaşırmam..
  • bu ne hırs
  • Proje çok güzel amaç farklı olsada benim projeye çok benzer...
  • Tebrikler ii günlerde kullan bn de ewdeki pc mi satıp laptop almayı düşünyorum şu lanet olasıca elektirik faturası yüzüene 80 tl glmiş
  • çok güzel amaçlar doğrultusunda yapılmış...
    tebrikler...
    mükemmel bir iş çıkartmışsın...
    güle güle kullan.
  • süper olmuş ellerine sağlık
  • tebrıkler.
    bır de benım katkım olsun ıstedım.
    yazılım ıcın sanırım linux dusunuyorsun .
    benım tavsıyem ubuntu yada debian olacaktır.
    eger baskabır pc den ulasarak kullanmak ıstıyorsan ki genelde nas bu amaclıdır xserver kurmana bıle gerek kalmadan ssh ıle ısını halledersın.
    torrent download ıcın transmıssıon web arayuzu ıle ıstedıgın yerden ulasabılırsın.
    ayrıca ftp , samba ve web server de kurabılırsın.
    benzerı bır sıstemı aylardır kullanıyorum.
    yardım ıstersen her zaman hazırım.
    kolay gelsın.
  • birşey merak ettim de güç kaynağı olarak ne akdarlık bir kaynak yeterli olur bu tarz bir cihaza ?
    benimde bu tarz bir cihaza ihtiyacım var aslında. birşey sorucam benim elimde eski bir laptop var acaba bu laptopu (p4, 256 ram,30 gb hdd) bu tarz bir işlem için kullansam sizin sisteminize kıyasla daha fazla mı leektrik çeker acaba ? bende en az elektrik çeken download makinesini hayalimde kurmaya çalışıyorum da .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zarrath -- 25 Nisan 2009; 23:41:33 >
  • Yanlış hesaplamadıysam sistemim tam yükte 80-85 watt gibi bi güç harcıyor. Yüksüz konumda 50-55 max. gibi. Ölçüm cihazı elime geçince bu değerlerinden kesin emin olucam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.