Şimdi Ara

Naruto Akkipuden (Spoiler İçerebilir) (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
602
Cevap
2
Favori
85.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eskiekşiyazarı

İyi de Tobi'deki rinnegan Madara'daki zaten. Madara rinneganı açtıktan sonra kendine nakletti. Edo Tensei Madara ile Kabuto arasındaki geçen konuşmalara bakın. Madara ölmeden önce bir plan yapmış. Ve tobi bu plana sadık kalmamış/kalmıyor olabilir.

Tam olarak ne demek istediğini anlamadım, ama Tobi'deki rinnegan, Nagato'dan alınma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

quote:

İyi de Tobi'deki rinnegan Madara'daki zaten. Madara rinneganı açtıktan sonra kendine nakletti. Edo Tensei Madara ile Kabuto arasındaki geçen konuşmalara bakın. Madara ölmeden önce bir plan yapmış. Ve tobi bu plana sadık kalmamış/kalmıyor olabilir.

Tam olarak ne demek istediğini anlamadım, ama Tobi'deki rinnegan, Nagato'dan alınma.

Onun da kaynağı Madara zaten. Tobi gerçekten de Nagato'ya kendisi verdi. Bence Madara Rinnegan'ı açtı ölümünden kısa bir süre önce. Açabilmek için de Hashirama'nın Dna sına ihtiyaç vardı bu yüzden savaştı Hashirama ile. Zaten mangada görüyoruz giysisinin içinden kalbine doğru bakıyor. Dna nakledilmiş yani.
    Madara Edo tensei vasıtasıyla çağrıldığında bizim velet Nagato büyümüş gibi bir laf ediyor. Bence Rinne Tensei ile hayata döndürülmeyi planlamıştı bu yüzden de Rinnegan Nagato'ya nakledilmişti. Tobi'de bir şekilde plana dahil ama nasıl bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskiekşiyazarı -- 8 Aralık 2011; 21:00:57 >

• bildigimide unuttum lan
  • quote:

quote:

quote:

Onun da kaynağı Madara zaten. Tobi gerçekten de Nagato'ya kendisi verdi. Bence Madara Rinnegan'ı açtı ölümünden kısa bir süre önce. Açabilmek için de Hashirama'nın Dna sına ihtiyaç vardı bu yüzden savaştı Hashirama ile. Zaten mangada görüyoruz giysisinin içinden kalbine doğru bakıyor. Dna nakledilmiş yani.
    Madara Edo tensei vasıtasıyla çağrıldığında bizim velet Nagato büyümüş gibi bir laf ediyor. Bence Rinne Tensei ile hayata döndürülmeyi planlamıştı bu yüzden de Rinnegan Nagato'ya nakledilmişti. Tobi'de bir şekilde plana dahil ama nasıl bilmiyorum.

İyide zaten Uchiha tarafı, Rikudou'nun gözlerini aldı; rinnegan'ı açmak için Hashirama'nın dna'sına gerek yok ki!? Hani tam tersi bir durum için söylesen tamam da, Uchiha için böyle bir şeye gerek olduğunu sanmıyorum. Zaten Kabuto'nun söylediğine göre sharingan'ın sonunu gördüğünde rinnegan otomatikman açılıyor. Hashirama ile olan dövüşünün sebebi ise onun çakrası ile ilgiliydi. Çünkü birincinin çakrası özeldi ve bijuuları kontrol edebiliyordu; Madara'da Kyuubi'yi kontrol etmek için %99 bu yüzden savaştı. Vücudundaki dna'sına bakmasının sebebi de, dediğin gibi var olup olmamasından kaynaklanıyordu. Zaten sonrasın da tekrardan Kyuubi'yi çağırdı ve Kyuubi hemen tanıdı onu! Ama burada asıl sorulması gereken, Edo Tensei ile çağırılan kişinin ölmüş olması lazım; ve eğer gerçekten Hashirama ile olan dövüşünden sonra öldüyse, Kyuubi'nin saldırısı esnasında onu kontrol eden maskeli elemanın Madara olması imkansız! Buradan da, Tobi'de Madara'nın çakrası veya dna'sı olma olasığının yüksek olduğu sonucu çıkıyor. Ancak bir sebepten dolayı Tobi yön değiştirdi, belki de Madara'nın gerçek bir kopyası ve bu yüzden hiç kimseyim demiş bile olabilir.

Nagato'nun ise küçüklüğün bir çok evresini gördük; ben Tobi'nin gidipte hangi ara verdiğini akıl edemiyorum açıkçası, bana pek mantıklı gelmiyor. Ancak Tobi, Nagato'ya Uzumaki klanı ile özdeşleşen kırmızı saçların beyazlamış demişti. Doğal olarak Nagato'nun Uzumaki olabilme ihtimali de var, buradan yola çıkarsak bir şekilde rinnegan'ı kendisi de çıkarmış olabilir. Hatta bunları yazarken şöyle bir şey de geldi aklıma, Nagato eğer Uzumaki ise ve Tobi'de gerçekten Madara'nın dna'sı varsa, Nagato'ya bu dna'dan vermiş olabilir ve Nagato'da çıkan rinnegan'ı ben verdim diyorda olabilir, yani benim sayemde oldu manasında... Ki Uzumaki'lerin özel çakraları ve mühürleme yeteneklerini düşünürsek, Gedo Mezo için kullandığı Nagato'nun Uzumaki olabilme olasılığı çok yüksek. Buradan bakarsakta, Naruto'da rinnegan çıkma olasılığı da var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

İyide zaten Uchiha tarafı, Rikudou'nun gözlerini aldı; rinnegan'ı açmak için Hashirama'nın dna'sına gerek yok ki!? Hani tam tersi bir durum için söylesen tamam da, Uchiha için böyle bir şeye gerek olduğunu sanmıyorum. Zaten Kabuto'nun söylediğine göre sharingan'ın sonunu gördüğünde rinnegan otomatikman açılıyor. Hashirama ile olan dövüşünün sebebi ise onun çakrası ile ilgiliydi. Çünkü birincinin çakrası özeldi ve bijuuları kontrol edebiliyordu; Madara'da Kyuubi'yi kontrol etmek için %99 bu yüzden savaştı. Vücudundaki dna'sına bakmasının sebebi de, dediğin gibi var olup olmamasından kaynaklanıyordu. Zaten sonrasın da tekrardan Kyuubi'yi çağırdı ve Kyuubi hemen tanıdı onu! Ama burada asıl sorulması gereken, Edo Tensei ile çağırılan kişinin ölmüş olması lazım; ve eğer gerçekten Hashirama ile olan dövüşünden sonra öldüyse, Kyuubi'nin saldırısı esnasında onu kontrol eden maskeli elemanın Madara olması imkansız! Buradan da, Tobi'de Madara'nın çakrası veya dna'sı olma olasığının yüksek olduğu sonucu çıkıyor. Ancak bir sebepten dolayı Tobi yön değiştirdi, belki de Madara'nın gerçek bir kopyası ve bu yüzden hiç kimseyim demiş bile olabilir.

Nagato'nun ise küçüklüğün bir çok evresini gördük; ben Tobi'nin gidipte hangi ara verdiğini akıl edemiyorum açıkçası, bana pek mantıklı gelmiyor. Ancak Tobi, Nagato'ya Uzumaki klanı ile özdeşleşen kırmızı saçların beyazlamış demişti. Doğal olarak Nagato'nun Uzumaki olabilme ihtimali de var, buradan yola çıkarsak bir şekilde rinnegan'ı kendisi de çıkarmış olabilir. Hatta bunları yazarken şöyle bir şey de geldi aklıma, Nagato eğer Uzumaki ise ve Tobi'de gerçekten Madara'nın dna'sı varsa, Nagato'ya bu dna'dan vermiş olabilir ve Nagato'da çıkan rinnegan'ı ben verdim diyorda olabilir, yani benim sayemde oldu manasında... Ki Uzumaki'lerin özel çakraları ve mühürleme yeteneklerini düşünürsek, Gedo Mezo için kullandığı Nagato'nun Uzumaki olabilme olasılığı çok yüksek. Buradan bakarsakta, Naruto'da rinnegan çıkma olasılığı da var.

Rikudou'nun sahip olduğu göz olan rinnegan'a ulaşmak için aynı zamanda onun vücuduna ihtiyacı var, o yüzden hashi'nin dna'sını aldı Madara. Bijuu kontrol etme olayı Hashi'nin bildiği bir mühürle de alakalı. Kaldı ki Kyuubi'yi emrine almış olan Madara yani :D Hem şöyle düşün Madara nasıl Rinnegan'ı açtıktan kısa bir süre sonra ölmüş olabilir.

Nagato zaten Uzumaki hocam.
    Tobi rinnegan'ı Nagato'ya verdi, Nagato'nun ailesinin ölümü de planlı zaten. Ailesini öldüren adamlar bir anda şoke oluyorlar ne yaptık biz diyorlar. Kontrol ediliyorlar yani. Danzou'nun da Nagato, Yuhiko, Konan vs Hanzo' nun yanında yer alması da tesadüf değil.

• Hocam zaten büyük oğul, Rikudou'nun gözleriyle doğuyor. Göz çıkarmak için niye gerek duysun ki küçüğün dna'sına!? Bana mantıklı gelmiyor. Ayrıca Hashirama'nın bildiği bir büyü ile alakalı değil; Madara ile Hashirama'nın ilk savaşında, Hashirama, Kyuubi'yi kendisine yardımcı olmabilmesi için yanına almıştı, sonrada da Mito kendi içine mühürledi zaten! İkinci olarakta Tsunade'nin Naruto'ya verdiği kolyede, Hashirama'nın çakrası vardı, Yamato'da bu sayede Kyuubi'yi bastırabiliyordu. O yüzden bu konuda çok net eminim; Madara, Kyuubi'yi kontrol edebilmek için Hashirama'nın dna'sına ihtiyaç duydu. Sonrasında da Kyuubi'yi kontrol altına aldı. Rinnegan açtıktan kısa bir süre sonra niye öldüğüne gelirsek, ben şöyle düşünüyorum. Amacını kendisi başaramazdı, çünkü hayatta olması demek Senju ile olan mücadelenin devam etmesi demekti. Madara, ölünce ortalık sakinleşecek ve iş birliği yaptığı Tobi, daha rahat hareket imkanı kazanacaktı. Bu yüzden Tobi'ye planını açıkladı ve bijuuları toplamasını ve zamanı geldiğinde kendisini Edo Tensei ile uyandırmasını istedi. Zaten Madara uyandığında, erken uyandırıldığını fark ediyor. İşte burada Tobi'nin kimliğini bilmediğimiz için, onun neden yön değiştirdiğini bilemiyoruz. Ama bana açıkçası Tobi, hala Izuna gibi geliyor, sonuçta kardeşinden başka kime bu kadar güvenebilirsin ki? O yüzden anlatılanın aksine farklı bir ilişkisi vardı iki kardeşin diye düşünüyorum.

Nagato ise, kesin olarak bir Uzumaki değil. İhtimali var ama kesin değil, Tobi sadece ima etti kırmızı saçlardan dolayı, eğer kaçırdığım bir nokta yoksa, onun dışında başka bir bilgi yer almadı. Ama açıkçası bijuuları mühürlemek için Nagato'yu kullanması, ben de Uzumaki olma olasılığını yüksek görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melkor23 -- 9 Aralık 2011; 12:56:07 >

• quote:

Hocam zaten büyük oğul, Rikudou'nun gözleriyle doğuyor. Göz çıkarmak için niye gerek duysun ki küçüğün dna'sına!? Bana mantıklı gelmiyor. Ayrıca Hashirama'nın bildiği bir büyü ile alakalı değil; Madara ile Hashirama'nın ilk savaşında, Hashirama, Kyuubi'yi kendisine yardımcı olmabilmesi için yanına almıştı, sonrada da Mito kendi içine mühürledi zaten! İkinci olarakta Tsunade'nin Naruto'ya verdiği kolyede, Hashirama'nın çakrası vardı, Yamato'da bu sayede Kyuubi'yi bastırabiliyordu. O yüzden bu konuda çok net eminim; Madara, Kyuubi'yi kontrol edebilmek için Hashirama'nın dna'sına ihtiyaç duydu. Sonrasında da Kyuubi'yi kontrol altına aldı. Rinnegan açtıktan kısa bir süre sonra niye öldüğüne gelirsek, ben şöyle düşünüyorum. Amacını kendisi başaramazdı, çünkü hayatta olması demek Senju ile olan mücadelenin devam etmesi demekti. Madara, ölünce ortalık sakinleşecek ve iş birliği yaptığı Tobi, daha rahat hareket imkanı kazanacaktı. Bu yüzden Tobi'ye planını açıkladı ve bijuuları toplamasını ve zamanı geldiğinde kendisini Edo Tensei ile uyandırmasını istedi. Zaten Madara uyandığında, erken uyandırıldığını fark ediyor. İşte burada Tobi'nin kimliğini bilmediğimiz için, onun neden yön değiştirdiğini bilemiyoruz. Ama bana açıkçası Tobi, hala Izuna gibi geliyor, sonuçta kardeşinden başka kime bu kadar güvenebilirsin ki? O yüzden anlatılanın aksine farklı bir ilişkisi vardı iki kardeşin diye düşünüyorum.

Nagato ise, kesin olarak bir Uzumaki değil. İhtimali var ama kesin değil, Tobi sadece ima etti kırmızı saçlardan dolayı, eğer kaçırdığım bir nokta yoksa, onun dışında başka bir bilgi yer almadı. Ama açıkçası bijuuları mühürlemek için Nagato'yu kullanması, ben de Uzumaki olma olasılığını yüksek görüyorum.

Hocam söylediklerine tamamen katılıyorum.Ama eğer Tobi İzuna ise Madara EMS için gözlerini kimden aldı? Eğer o İzuna'dan aldıysa İzuna da kendi Sharinganını başkasından mı aldı?

Nagato da bi Uzumaki diye biliyorum ben.

• Madara'nın ems'yi gördük, doğal olarak Izuna'nın gözünü aldığı aşikar. Ama tabii Izuna hakkında bilgimiz olmadığı için söylenen herşey bir havada kalıyor; ama Tobi'nin bilindiği gibi bir göz koleksiyonu var, adam iyi gözleri toplamayı severim demişti, olayların bununla da ilgisi olabileceği düşüncesindeyim. Ama sonucunda bunların hepsi birer teori, bambaşka bir şey de görebiliriz.
  • daha sabredemıyorum yemın ederım amv ızlemekten bır hal oldum baslasada rahatlasak....
  • Beyler siz bu bilgileri mangadan mı alıyosun akiuden ne yaw:Dçıkacak mı yoksa siz geleceği görüyomusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BanlayanÇarpılsın

Beyler siz bu bilgileri mangadan mı alıyosun akiuden ne yaw:Dçıkacak mı yoksa siz geleceği görüyomusunuz?

kardeş biz daha ilerdeyiz ve sharingan ile rinneganlı bir teyze evlendi bizim gözümüz SADECE animelerin geleceğini görebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jaquaries

quote:

Beyler siz bu bilgileri mangadan mı alıyosun akiuden ne yaw:Dçıkacak mı yoksa siz geleceği görüyomusunuz?

kardeş biz daha ilerdeyiz ve sharingan ile rinneganlı bir teyze evlendi bizim gözümüz SADECE animelerin geleceğini görebiliyor.

mangekyou animman var bende mangaların gelecegini de görürüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: [TR]Collector

quote:

quote:

beyler ne yaptınız ya..

ben 2 teorı atayım ortaya olma ıhtımalı yok ama konunun ılerlemesı acısından belkı ılerde dusunurler.
    jıraıya olmeden sırtında paının cubukları vardı dıyorum bı ıhtımal ılerde jıraıya donermı ? bunun olması zor
    bırde dıyorum savastan sonra madaranın kardesı ortaya cıksa.ama gozlerını aldılar dedınız buda olmaz

fıller yuzunden neler dusunuyor ınsan vallaha delırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Saitou Hajime

quote:

quote:

quote:

beyler ne yaptınız ya..

ben 2 teorı atayım ortaya olma ıhtımalı yok ama konunun ılerlemesı acısından belkı ılerde dusunurler.
    jıraıya olmeden sırtında paının cubukları vardı dıyorum bı ıhtımal ılerde jıraıya donermı ? bunun olması zor
    bırde dıyorum savastan sonra madaranın kardesı ortaya cıksa.ama gozlerını aldılar dedınız buda olmaz

hacım başka anime izle sen de fillerla zaman mı geçer

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

beyler ne yaptınız ya..

nerden geldım guncele ya... pc bozulsada gelmeseydım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

beyler ne yaptınız ya..

nerden geldım guncele ya... pc bozulsada gelmeseydım.

naruto carpar

• quote:

quote:

quote:

quote:

beyler ne yaptınız ya..

Jiraiya'nın öldüğü kesin değil bence.Ölmemiş olabilir ve geri de dönebilir.Ama bi kolu gitmişti ne durumda olur bilemem.

@BanlayanÇarpılsın Kardeş biz sadece teorilerde bulunuyoruz.Neler olabilir şeklinde düşünüyoruz.Kesin bi bilgi yok yani

Bu arada Naruto Shippuuden'in 242. bölümünün yarı filler yarı hikaye olacağını, yılbaşından sonra normal hikayeye döneceğini okudum bi yerde.Ne derece doğrudur bilemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: W7K2D

Eğer Uçiha Madara ölmüşse, maskenin arkasındaki adam sizce kim?

Naruto Akkipuden (Spoiler İçerebilir)

tobi'nin rinneganı hakkında herhangi bi'bilgi var mı?

• Nagato'dan aldığını biliyoruz sadece, tabii öncesinde o gözü Nagato'ya veren Tobi de olabilir. Tobi konusunda işler sarpa sarmış durumda...
  • quote:

Nagato'dan aldığını biliyoruz sadece, tabii öncesinde o gözü Nagato'ya veren Tobi de olabilir. Tobi konusunda işler sarpa sarmış durumda...

tobinin sharingan koleksiyonu gibi bişisi var adam cani
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.