Şimdi Ara

NARENCIYE SIKACAGI FIRSATLARI - Yeni sezon (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.046
Cevap
50
Favori
92.623
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Adam salladı mi beni ne yaptı anlamadım. Satış bayisine mesaj yazdım. Dedi fabrikadan istiyoruz. Fiyatı da 460+KDV . Başak geciyor sanki adam. 310a n11de vardi. Oradan bakacağım artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pi kullanıcısına yanıt
    Buradaki yorumlar doğrultusunda Cancan 0103 Nar Sıkacağı Profesyonel modelini aldım. Umarım memnun kalırız. Yorumlara göre parasını hak eden bir ürün gibi görünüyor. Büyük nar, greyfurt vb. sıkmada sorun yaşatmıyor anladığım. Diğer modeller sadece portakal ve küçük bpy nar için sanırım. Kullanınca değerlendirmemi paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdc -- 6 Ocak 2020; 18:38:0 >
  • erdc E kullanıcısına yanıt
    Nereden ne kadara aldınız acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bekleriz hocam. Hayırlı olsun. Yalnız benim için bu makinedense malzemesi sorun aslında. Alınacak 1kg narin kilosu 3 lira. 2 tane alsan zaten 1 kilo yapar. Portakal da 3 kilosu 10 lira. Uygun rakama sıkacak meyve bulmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: agritux

Hocam görüntü ve hissiyat olarak daha iyi. Kullanimı da artık inceleyip ben yazarım buraya. Aldım inşallah memnun kalırım. Teşekkür ederim tavsiye ve yorumlarınız için.
    Hayırlı olsun hocam malzeme kalitesi de gayet iyiydi. Sikacaginiz portakal mümkün olduğu kadar orta ve küçük boy olsun. Narı da taneleyip tülbentin içine koyuyorum oyle sıkıyorum daha lezzetli oluyor bol su çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hafeka

Nereden ne kadara aldınız acaba?
    Gastrogaleri.com sitesinden aldım hocam. 360'a geldi. 0102 modeli de 330 idi. En uygun bu siteyi buldum.

• 2 defa marketlere gelen kale markasını aldım fakat evde ilk sıkmada kol yerinden söküldü ve iade edip cancan 0102 modelini aldım, arada dağlar kadar kalite farkı var.İki aydır sorunsuz nar ve portakal sıkıyorum, yalnız son zamanlarda kol kısmında tıkır tıkır ses gelmeye başladı, acaba vida yerini sıkmak mı gerekiyor yada yağlamak mı lazım?

• quote:

Orijinalden alıntı: melikazim

2 defa marketlere gelen kale markasını aldım fakat evde ilk sıkmada kol yerinden söküldü ve iade edip cancan 0102 modelini aldım, arada dağlar kadar kalite farkı var.İki aydır sorunsuz nar ve portakal sıkıyorum, yalnız son zamanlarda kol kısmında tıkır tıkır ses gelmeye başladı, acaba vida yerini sıkmak mı gerekiyor yada yağlamak mı lazım?
    Yağlama yaptım ses ve hafif zorlanma kesildi, ilk günkü gibi oldu.Demekki arada yağlamak gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: agritux

Cevap için teşekkür ederim. Kale nin yorumlarına bakarken aliminyumdan siyahlık akıp narenciye suyuna karıştığını okudum. Böyle bir durum yoktur herhalde. Sizinki nar sıkmaya müsait mi hocam? Modeli nedir hatırınızda varsa? Almış memnun kalmış bir kişinin tavsiyesinden ilerlemek en doğrusu.
    aliminyumdan akan siyah tozlar sadece kaleye özgü bir sorun değil, cancan'da da var bu dert üst sıkıcı hazneyi ne hikmetse aliminyum yapmaya devam ediyorlar meyve asitleri aliminyumu bozuyor resimde görüldüğü gibi kararma sözkonusu bozulan aliminyum bence meyve suyuna'da geçiyordur

cancanın büfe tipinin resmi
     NARENCIYE SIKACAGI FIRSATLARI - Yeni sezon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hanım eller -- 7 Ocak 2020; 0:0:19 >

Kaça aldınız?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hanım eller H kullanıcısına yanıt
    Baya bir kararmış gibi görünüyor fotoğraftan. Emsan da gövde aliminyum döküm, geri kalan parçalar paslanmaz çelik yazıyordu bakalım nasıl çıkacak. Dediğiniz gibi yüksek ihtimal meyve suyuna geçiyordur metal.
  • kml_77 K kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam. Çok sağolun.
  • Cancan bugün geldi. Hemen denedim. Güzel oldu. Makine sağlam. Alırken dikkat etmediğim konu biraz canımı sıktı açıkçası.

Siz şu konularla ilgili ne düşünüyorsunuz?

- Bir bardak portakal suyu elde etmek için 4-5 adet portakalın sıkılması gerekiyor. Halbuki portakal suları asit ve bol miktarda şeker barındırıyor. Bu yüzden uzmanlar liflerinden de alıp vücuda katkı sağlamak için bu meyvenin suyu sıkılarak değil bütün olarak tüketilmesi gerektiğini söylüyorlar.

Portakalın içindeki asit karaciğer yağlanmasına sebep oluyor. Yani aslında biz zindelik kazandığımızı düşünürken böbreklerimizde taş oluşmasına veya karaciğerimizin yağlanmasına sebep oluyoruz.

Fazla tüketilen portakal suyu GUT hastalığına sebep oluyor. GUT hastalığı daha çok kırmızı etten veya deniz mahsullerinden kaynaklı bir hastalık olarak bilinir ve erkeklerde kadınlara oranla görülme sıklığı daha fazladır. Amerika’da yapılan bir araştırma bu hastalığın yayılma hızının arttığını göstermektedir. Sebebi ise tüketilen portakal sularıdır.
    Kalp çarpıntıları taşikardi olarak adlandırılır. Çok fazla portakal suyu içen kişilerde taşikardi yani hızlı kalp atışı gözlenmiştir.
    Portakaldaki asit zamanla diş minesini aşındırarak dişlerde hasara yol açar.
    Yüksek oranda şeker içerdiğinden aşırı meyve tüketen kişilerde diyabet tarzı hastalıklar daha fazla görülmektedir. Portakal suyunda da çok fazla şeker olduğundan bu anlamda da dikkatli tüketilmesi gerektiği söylenebilir.

• Pi kullanıcısına yanıt
    Sadece portakal suyunun değil, herşeyin fazlası zarar. Dolayısıyla her sabah portakal suyu içmek yerine haftasonu keyfi gibi düşünülebilir ve saddece haftasonu tüketilebilir.

Arada da portakalı meyve olarak bütün tüketirsiniz, oldu bitti.
  • eozen81 kullanıcısına yanıt
    Orası tabi ki öyle hocam. Ama sıvı halde tüketildiğinde daha fazla olumsuz etkisi varmış. Dediğiniz gibi karışım yapılabilir. Bu mantıklı geliyor bana. Mesela greyfurtla, limonla birlikte karışım olabilir. İkisi birbirini dengeler sanırım. Bugün pazara uğradım ama greyfurt hiç bulamadım. O şekilde deneyecegim .

• Pi kullanıcısına yanıt
    İş bu derece hassasiyete geldiyse bence en önemlisi tükettiğiniz meyveleri nereden aldığınıza dikkat edin, mümkün olduğunda doğal üretim yapan üreticiden almaya gayret edin.
    diyabet veya böbrek taşı hassasiyet meselesi değil. ülkemizde çok yaygın ve sıkıntılı sorunlar. küçümseyici yazılar hoş değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

İş bu derece hassasiyete geldiyse bence en önemlisi tükettiğiniz meyveleri nereden aldığınıza dikkat edin, mümkün olduğunda doğal üretim yapan üreticiden almaya gayret edin.
    Yok. O kadar da hassas değilim hocam.

• İyi misin arkadaşım, neyi küçümsemişim, ben kendim zaten direk üreticiden alan bir vatandaşım, sen bir elini yüzünü yıka da kendine gel bence
    önemli sağlık sorunlarına yol açacak konular (açabilir değil açacak) hassasiyet denilerek küçümsenemez. gerçi yüzünü yıka gel falan diyerek, hassasiyet boyutunu açıklamışsın. yazdığım yazıyı yok sayıp, git bir yüzünü de sen yıka istersen, cevap yazıp polemiğe yol açmazsan sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.