Şimdi Ara

Nanokatalog AÇILMIŞ VE EKSİK ÜRÜN GÖNDERDİ!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadasim Nanokatalog'tan alisveris yapti, sonucunda sıkıntılarla karsılastık ve alttaki maili Nanokatalog'a yolladi. Fakat daha çok bilmek istediğimiz şu andan itibaren yasal olarak en etkili ve hızlı ne yapabilirim? Bu yapılan bildiğiniz düpedüz dolandırma. Bugun (17mart2018) sabahtan beri ariyor Nanokatalog'u telefona bakan yok. Tavsiyelerinizi bekliyoruz. okuyamayanlar/zamani olmayanlar icin mail özeti yazinin altinda.

02-03-2018 tarihinde **@gmail.com e-posta adresi ile oluşturduğum hesabım üzerinden 538713** ve 53666**2 referans nolu iki adet 2x8GB DDR4 kit ram siparişi vermiştim. Siparişlerden biri benim için(Berkcan Gül), diğeri de arkadaşım içindi(İsmail Temel). İkisinin de ödemesini kendim yaptım ve siparişlerim onaylandı. Birinin teslimat adresi Gaziantep, diğerininki Bilecik'ti. Ön sipariş ürünü oldukları için elimize ulaşmasının uzun süreceğini biliyordum fakat 13-03-2018 tarihine geldiğimizde hala sipariş ettiğim ürünler "Tedarik sürecinde" görünüyordu. Bilgisayarımın diğer parçalarını da beklediğim için pek sorun etmedim. Aynı tarihte kendim ve aynı arkadaşım için birer tane daha yeni sipariş verdim(Ryzen 3 2200G). Bu siparişlerin referans numaraları ise 545238** ve 54826**0. Yine yukarıda belirttiğim e-posta ile oluşturduğum hesaptan verildi. Fakat arkadaşımın Manisaya gitmesi gerekiyordu. Bu nedenle yeni siparişin teslimat adresini bu sefer Bilecik yerine Manisa olarak doldurduk. Benim siparişim yine aynı(Gaziantep) adrese teslim edilecekti. Eski ön siparişin adresini de çağrı merkezine ulaşıp değiştirmek istedik ama birçok kez denememize rağmen bir türlü ulaşamadık. Çalıyordu fakat açan olmuyordu. Bu yeni ürünler stoktan hızlı teslimat ürünü olduklarından kargoya verildiler. Fakat ön sipariş ürünleri hala "Tedarik sürecinde" görünüyordu. Siparişleri bir süre sonra tekrar kontrol ettiğimde ise ön sipariş ürünlerinin de kargoya verildiğini gördüm. Fakat ramlerden biri ile işlemcilerden birinin kargo takip numarası aynıydı. Gaziantep'e gelen ürünleri tek bir pakete koyduklarını düşündüm ve yine hiçbir sorun yoktu. Fakat diğer kargo takip numaralarını da kargo takip sisteminde incelediğimizde gördük ki aldığımız her şey Gaziantep'e gönderilmiş. Çağrı merkezine bir kez daha ulaşmaya çalıştım ve başarılı oldum. Durumu izah ettiğimde Mehmet Bey ürünleri ödeyen ben olduğum için sistemin otomatik olarak hepsini benim adresime yönlendirdiğini, ayrı ayrı hepsine adres girmiş olmamıza rağmen sistemin bunu okuyamadığını, yanlış gönderilen ürünü geldiğinde şubeden teslim almamamı söyledi. Yurtiçi kargo Perpa şubesini aracılığıyla Gaziantep Karataş şubesini yönlendireceğini, yanlış gelen ürünün doğru adrese yönlendirileceğini söyledi. Söylediği gibi Karataş şubesine gittim(16-03-2018). İçinde iki tane ürün bulunması gereken paketi teslim aldım ve şubede kontrol amacıyla açtım. İçinde sadece işlemci vardı. 3 gönderinin 2'si paket, diğeri dosya olarak gönderilmişti. Dosya olan paketin içinde ramlerin olduğu şeklinden belliydi ve onu da teslim alıp açtım. İçinde iki tane ram kutusu vardı. Kutuların üstünde 2x8GB yazmasına, iki tane ram yuvası bulunmasına rağmen içlerinde bir tane ram görünüyordu. O an olaya uyanamadım çünkü içini açmadığım bir paket daha vardı ve yönlendireceğim için içini açma şansım yoktu. Muhtemelen o kutunun içinde de 2 ram kutusu vardır, onu da o şekilde göndermişlerdir dedim ve pek sorgulamadım. Nihayetinde ürün sıfır ve 8GB+8GB iki ayrı kutu ile 2x8GB tek kutunun ramlerin kodu aynı olduktan sonra bir farkı olmaz. Zaten teslim de almış bulunuyordum. Fakat kargo takip numaralarına göre bir paket eksik gönderilmişti. İlk açtığım kutudan ram çıkmamıştı. Kargo şubesinin karmaşasından dolayı ve hangi kutunun içinde ne bulunduğunu düşünmekle, kargo görevlisine açıklama yapmakla meşgul olduğum için bu ayrıntıyı kaçırmışım. Zaten kargoların yanlış adrese gönderilmesi, takip numaralarının tutmaması, sisteminizdeki eksiklikler derken o an bu ayrıntı aklıma gelseydi bile bu kadar şeyden sonra bunu sorgulamam komik olurdu. Muhtemelen alacağım cevap ise “Ramler o kutunun içine koyulmuştur” olacaktı. Son kalan paketi Mehmet Bey'in dediği gibi yönlendirdik ve ben ürünleri alıp eve geldim. İşlemcim sorunsuz bandrollü bir şekildeydi. Fakat ramlerin paketindeki ilk açılışta kırılan plastik kelepçeler kırıktı. Paketler daha önceden açılmış. Zaten kutuların üstünde 2x8GB yazması ama içlerinde tek modülün bulunması, kutuların içinde boş bir ram yuvası bulunması da buna işaret. Şüphelerimin iyice artması sonucu ürün faturalarına baktım ve teslim aldığım paketin içinde 2 tane 16GB ram faturası olduğunu gördüm. Yani ramlerin hepsini ben teslim almışım. SİPARİŞİMİN İÇİNDEN PARÇA ÇALINMIŞ! BOŞ KUTUYU FATURALATMIŞSINIZ VE UTANMADAN BANA GÖNDERMİŞSİNİZ! BOŞ KUTUYA 780 LİRA VERMEKLE BEN YALNIZCA MAĞDUR OLURUM. FAKAT BU YAPILAN TERBİYESİZLİĞİN FATURASI SİZE ÇOK DAHA AĞIR OLUR. HAKKIMI HER ŞEKİLDE ARAYACAĞIMA EMİN OLABİLİRSİNİZ. BU YAŞADIKLARIMI DA İNSANLARLA PAYLAŞMAKTAN ÇEKİNMEYECEĞİM. BİLMENİZİ İSTERİM Kİ ADALET ER YA DA GEÇ YERİNİ BULUR.

Özet: 2x8GB DDR4 ram aldım kendime ve arkadaşıma. Yukarıda anlattığım olaylardan dolayı ramler bana geldi teslim aldım. 2 tane 2x8GB ram kutusu vardı kargodaki pakette ikisi de açılmıştı ve ikisinde de 1 tane ram vardı. Yani totalde bir tane 2x8GB ram+boş kutu gönderildi. Kargonun ekte gelen faturasında ise 2 tane 2x8GB ram faturası kesilmişti. 780 liranın çöpe gitmesi söz konusu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• up

• paragraf yapar mısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fun Lovin Criminal

paragraf yapar mısın

okumasi zor geliyorsa ozeti okuyabilirsiniz

• Geçmiş olsun, keşke güvenilir bir siteden alışveriş yapsaydınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden böyle ne idüğü belirsiz firmaları kullanırsınız anlamam. Piyasadan düşük fiyat gösterip milletin aklını çeliyorlar sonra da mağdur ediyorlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.