Şimdi Ara

[NAND] htc HD2 (Leo) için Android Kurulum Rehberi (116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.099
Cevap
8
Favori
288.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://hotfile.com/dl/128451219/8452845/hd2_toolkit_setup.exe.html bu dosyayı rom kurmakta kullanabilirsiniz çok kolaylık sağlıyor önce eipe 29 sonra magdlr ronrada recovery bu programla kolayca yükleyebilirsiniz 5-180-5 yok o zaman customa tıklayıp participation seçin çıkan pop up a istediğiniz rakkamı yapın 180 gibi .
  • arkadaşlar ben uzun zaman aradan sonra (uzun zamandır MDJs cyanojen mod 7 v1.6 kullanıyordum) PATs JW MIUI Sense like 1.8.19 Multilanguage rom u yükledim. yanlız rom değiştirdiğimde ayarlar ve yüklediğim programların kalması için ne yapmam lazım sd kartta ext3 bölümü mevcut.
    Bir de wifi de sıkıntı oluyor gibi normalde full çekmesi gerekirken bazen tek diş gösteriyor ya da kopup tekrar bağlanabiliyor.
    cevaplar için şimdiden teşekkürler :))
  • beceremedim şu 5-180-5 olayını toolkit ile de yapamadım son verdiğin rom da mı bi problem war @modakartali
  • quote:

Orijinalden alıntı: emremercan

beceremedim şu 5-180-5 olayını toolkit ile de yapamadım son verdiğin rom da mı bi problem war @modakartali

yok ben oradan yükledim dediğim gib yaptınmı customu seçip participationnı seç çıkan kutucuğa 180 yaz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ftd

Arkadaşlar, nihayet sense 3 romu hızlandırabildim. Bunun için şunları yapmalısınız.

1.recovery (5-180-5) ayarlarında olmalıdır. Daha önce anlatmıştım
    2. Kurmadan önce CW modunda wipe data,wipe cache ve advansed'ten wipe dalvik cache yapın. bunu yaparsanız task29 yapmanıza gerek olmayacak
    3. Dungh şu sayfadan romunu kurunhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075703 (magldr ve clk var)
    4. Kurulum bittikten sonra şu kerneli kurun(rom yükler gibi cw insttall from sd) kendim kombine ettim rom uçuyor bununla
    magldr içinhttp://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=699058&d=1314192703
    clk için http://uploaded.to/file/zx9ehtr0
    xda da da bu kombinasyonu tavsiye ettim kullanan herkez hızına bayılmış :)

iyi eğlenceler

bunu daha önce nerde anlattın :( ben bulaamıyorum tekrar yazarmısın lütfen?

• Arkadaşlar ben cihazıma android i kurdum ve çok memnun kaldım herkese tavsiye ederim. Yalnız birkaç şeyi çözemedim. Teli pc ye bağlayıp cihaz üzerinden nete bağlanma olayını bulamadım. Winmobile da sorunsuzca bağlanı ayarlarından bağlanıyordum. Android de nasıl yaparız acaba?
    Bir de pil durumunu görmek için ayarlar-telefon-pil durumu şeklinde işlem yapmam gerekiyor. bunun için de bir kestirme yol var mı?
  • arkadaslar ben kabül ediyorum ben bu işi beceremiyorum !

video anlatımındaki, gibi en son romu yuklemeye kısmında yani DAF.EXE yi çalıştırma ekranında denileni yapıyorum videoda 5dk içinde kurulcak yazıyor bende 10sn yede kuruluyormuş gibi yapıyor sonra gerisin geri AD recovery menüsüne beni geri atıyor ! bu arada task29 muş HSPL miş rom updatemiş hepsini yapıyorum, benim tahminim bu DAF ı çalıştırıken DAF ile romu aynı klasöürde yanlış bir şekilde tutmam, bunun doğrusu nedir veya nasıldır bilen varmı,?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaggosh23

Arkadaşlar yaklaşık 1,5 senedir Windows Mobile ile HD2 kullanıyorum. Açıkçası Nand Android Rom'a geçiş yapmayı çok istesem de uzun süredir cesaret edip gerçekleştiremedim. Ankara'da olup stabil bir Android Rom'a geçişimi yapabilecek birini aramaktayım. Eğer isterseniz tüm dosyaları bilgisayarımda da getirebilirim. İşlem için 25 TL vermeye hazırım. Lütfen PM ile iletişime geçin.

bende kurucuak birisini arıyorum ankaradan
  • quote:

Orijinalden alıntı: tibuk

quote:

Arkadaşlar yaklaşık 1,5 senedir Windows Mobile ile HD2 kullanıyorum. Açıkçası Nand Android Rom'a geçiş yapmayı çok istesem de uzun süredir cesaret edip gerçekleştiremedim. Ankara'da olup stabil bir Android Rom'a geçişimi yapabilecek birini aramaktayım. Eğer isterseniz tüm dosyaları bilgisayarımda da getirebilirim. İşlem için 25 TL vermeye hazırım. Lütfen PM ile iletişime geçin.

beyler valla billa kafayı yiycem kaldırıp telefonu kırıcam işlemden anlayan birisi tel numrasını verebilirmi? arıyım telefonda beni yönlendirsin olmazmı?

• quote:

quote:

quote:

beyler valla billa kafayı yiycem kaldırıp telefonu kırıcam işlemden anlayan birisi tel numrasını verebilirmi? arıyım telefonda beni yönlendirsin olmazmı?

verdiğim hdtool boxı indirin sonra bir radio rom indirin (2.15.50.14 olursa daha iyi ) ayrıca önceden seçtiğiniz bir romu indirin (içinde recovery dosyası var mı diye önce bilgisayarda açın varsa recovery kalsın rom dosyasını ) romu sd karta atın sonra hdbox tool ile (telefonu kapatın açarken ses tuşuna aşağı doğru ve kapama tuşuna basın renli ekran gelsin ) önce task 29 yapın sonta yine 3 renkli ekrana gidin radio romu kurun donra y,ne 3 renkli ekran ve magdlr kurun sonra mgdlr açın (telefonunaçarken kırmızı tuşa basını tutun veusb flashera gelin ve recoveryi kurun daha sonra telefonu bilgisayardan ayırın ve tekrar magdlreye gelin ad recovery seçin oaradn sd karttan installı seçin ve yüklediğiniz romu seçip kurun telefonu açılması 20 dakikaya kadar sürebilir merak etmeyin . hesap nosunu nereye yazayım :))

• quote:

Orijinalden alıntı: modakartalı

quote:

quote:

quote:

verdiğim hdtool boxı indirin sonra bir radio rom indirin (2.15.50.14 olursa daha iyi ) ayrıca önceden seçtiğiniz bir romu indirin (içinde recovery dosyası var mı diye önce bilgisayarda açın varsa recovery kalsın rom dosyasını ) romu sd karta atın sonra hdbox tool ile (telefonu kapatın açarken ses tuşuna aşağı doğru ve kapama tuşuna basın renli ekran gelsin ) önce task 29 yapın sonta yine 3 renkli ekrana gidin radio romu kurun donra y,ne 3 renkli ekran ve magdlr kurun sonra mgdlr açın (telefonunaçarken kırmızı tuşa basını tutun veusb flashera gelin ve recoveryi kurun daha sonra telefonu bilgisayardan ayırın ve tekrar magdlreye gelin ad recovery seçin oaradn sd karttan installı seçin ve yüklediğiniz romu seçip kurun telefonu açılması 20 dakikaya kadar sürebilir merak etmeyin . hesap nosunu nereye yazayım :))

dediklerini aynen yapıyorum, install from zip card seceneginden sonra yenide boot edicen yukledigim romun boot ekranında kitlenip kalıyor cihaz ! sadece tek istisnası cyanogen modda kitlenmiyor, bunun dışında piramidmiş, amerikandroidmiş,core droidmiş hepsinde ama hepsinde istisnasız kitleniyor kalıyor cihaz, bence benim cihazda bir rahatsızlık var :(

• quote:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075703 son versiyon 2.3 çıktı.

bu romu yüklediniz mi acaba eğer yükledi iseniz cwr yi paylaşır mısın

düzeltme: yanlış romu yüklemişim clk romunu yüklemişim

bu arada clk rom nasıl yükleniyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emremercan -- 2 Eylül 2011; 8:03:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emremercan

quote:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075703 son versiyon 2.3 çıktı.

bu romu yüklediniz mi acaba eğer yükledi iseniz cwr yi paylaşır mısın

düzeltme: yanlış romu yüklemişim clk romunu yüklemişim

bu arada clk rom nasıl yükleniyordu

ben clk yüklemiyorum magdlr yüklüyorum bu programı indirim task 29 ve recovery i bununla yapabilirsiniz magdler'ide ;http://hotfile.com/dl/128451219/8452845/hd2_toolkit_setup.exe.html

• Cihaza android yukledimformat atmadan once is bankasi cep anahtari vardi.simdi is bankasi cep anahtarini yukleyemiyorum elinde olan varsa paylasabilirmisiniz
  • Arkadaslar, cihaz uzerinden pc yi nete nsl bagliyoruz yardim edecek biri yok mu? Winmobile da basitti ama Android de bulamadim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ftd

Arkadaşlar, nihayet sense 3 romu hızlandırabildim. Bunun için şunları yapmalısınız.

2. Kurmadan önce CW modunda wipe data,wipe cache ve advansed'ten wipe dalvik cache yapın. bunu yaparsanız task29 yapmanıza gerek olmayacak
    3. Dungh şu sayfadan romunu kurunhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075703 (magldr ve clk var)
    4. Kurulum bittikten sonra şu kerneli kurun(rom yükler gibi cw insttall from sd) kendim kombine ettim rom uçuyor bununla
    magldr içinhttp://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=699058&d=1314192703
    clk için http://uploaded.to/file/zx9ehtr0
    xda da da bu kombinasyonu tavsiye ettim kullanan herkez hızına bayılmış :)

iyi eğlenceler

bunu daha önce nerde anlattın :( ben bulaamıyorum tekrar yazarmısın lütfen?

http://www.mediafire.com/?i9v77tkzhg683gu

Buradan hazır indirebilirsiniz

• Şunu kurmak istiyorum ama bir türlü yapamadım.
    Bana tarif edebilecek birisi olursa çok sevineceğim...

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=14739745&postcount=1
  • quote:

Orijinalden alıntı: çerkez

Arkadaslar, cihaz uzerinden pc yi nete nsl bagliyoruz yardim edecek biri yok mu? Winmobile da basitti ama Android de bulamadim.

Bizi kaziyan yok galiba bu 3. mesaja cevap gelir artik insallah...

• Herkese Merhaba,

Çok uzun bir süreden sonra NAND ROM'larla yeniden ilgilenmeye başladım. Yaklaşık 5 aydan daha fazladır, 'prj clean desire rom'unu kullanmaktayım. Kendime göre stabil gelen, özellikleri çalışan rom bulamadığım için update etmiyordum telefonu. Sense v3 romların çıkmasıyla, baya bir yol katetildiğini gördüm ve sonunda telefonun romunu update etmeye karar verdim.

Fakat unuttuğum birkaç bilgi var.

Bunlardan biri ext3 partition oluşturmak için hangi yöntemi/programı kullanıyorsunuz? Daha önce bu konuda uzun araştırmalar yapmıştım ve sonunda bu işlemi kolaylıkla yapan bir program bulmuştum fakat ismini unuttum :( ftdnin önerdiği şekilde WWE romu kullanmayı düşünüyorum. Kernellerini de yükledikten sonra , kendi fikirlerimi paylaşabilirim.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chirkinordek

Herkese Merhaba,

Çok uzun bir süreden sonra NAND ROM'larla yeniden ilgilenmeye başladım. Yaklaşık 5 aydan daha fazladır, 'prj clean desire rom'unu kullanmaktayım. Kendime göre stabil gelen, özellikleri çalışan rom bulamadığım için update etmiyordum telefonu. Sense v3 romların çıkmasıyla, baya bir yol katetildiğini gördüm ve sonunda telefonun romunu update etmeye karar verdim.

Fakat unuttuğum birkaç bilgi var.

Bunlardan biri ext3 partition oluşturmak için hangi yöntemi/programı kullanıyorsunuz? Daha önce bu konuda uzun araştırmalar yapmıştım ve sonunda bu işlemi kolaylıkla yapan bir program bulmuştum fakat ismini unuttum :( ftdnin önerdiği şekilde WWE romu kullanmayı düşünüyorum. Kernellerini de yükledikten sonra , kendi fikirlerimi paylaşabilirim.

Teşekkürler.

Sayfa 1 ek bilgiler 2

• 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.