Şimdi Ara

N70 Ekranı Yatay kullanma..MODLAR destek olursa olacak bu iş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar N70'te ekranı yatay kullanabiliyoruz sanırım.Yabancı bir sitede adamlar anlatıyor ama ben çözemedim dili ispanyolcaya benziyor.İsterseniz siz de bir bakın.Yorumlarınızı bekliyorum.Şimdiden herkese teşekkürler..

http://www.nokioteca.net/home/forum/index.php?showtopic=55259&hl=landscape

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi petro24 -- 14 Nisan 2007; 18:03:10 >

• bakdım biraz ama çıkaramadım ingilizcesi olan yada ispanyolcası baksında sölesin okadar aradık ama kimse bulamadı destek olan arkadaşlar olursa el birliyiyle buluruz bu programı

kimler bu programdan istiyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: kad_kad

bakdım biraz ama çıkaramadım ingilizcesi olan yada ispanyolcası baksında sölesin okadar aradık ama kimse bulamadı destek olan arkadaşlar olursa el birliyiyle buluruz bu programı

İspanyolca tamam da İngilizce'yle ne alakası var onu anlamadım
  • bn istiyorum nası olsa n72 ye de uyar
  • arkadaşlar ben pek anlamadım hatta hiç anlamadım ama noolur anlayan biri bizede anlatsın şunu.. aylardır bunu arıorum ben
  • quote:

Orjinalden alıntı: devilish_

quote:

Orjinalden alıntı: kad_kad

bakdım biraz ama çıkaramadım ingilizcesi olan yada ispanyolcası baksında sölesin okadar aradık ama kimse bulamadı destek olan arkadaşlar olursa el birliyiyle buluruz bu programı

İspanyolca tamam da İngilizce'yle ne alakası var onu anlamadım

ne bilim ben dilini yazdım işde 2 sinide
    anlayan lar çöz sün sunuda milletin iç rahat etsinn

ben bana lazım olmucanı bile bile arıyorum inat işdeee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kad_kad -- 15 Nisan 2007; 0:30:12 >

• Kamera kelimsi yok yazıda hiç.Başka birşeyden bahsediyorlar
  • Screen de koymamışlar beyler nasıl inanalım.
  • Arkadaşlar herkese selam. Verilen linki inceledim bahsedilen aynen söylendiği gibi N70 in de N73 gibi yatay ekran olarak kullanılması. Problem olarak N70 in Symbian 8.1 N73 ün ise Symbian 9.1 olması olabilir denmiş ve ayrıca bu işin teldeki yazılımlar tarafından da desteklenmesi gerektiği bunun da işletim sistemi tarafından desteklenip desteklenmeyeceğinin bilinmediği yazılmış. Çünkü "Rotateme" diye bir program symbian 9.1 telefonlarda çalışıp ekranı bu şekilde landscape yapabildiğinden yola çıkılıp N73 teki olay yapılabilindiğinden ve bu programın S60 V2 sürümü olmadığı için bundan şüphelenmiş yazan arkadaş. Bir diğer arkadaş " z:\system\data\wsini.ini " dosyasından bahsetmiş ve bunun içeriğini vermiş

AUTOCLEAR 0
    STARTUP \SYSTEM\PROGRAMS\starter
    WINDOWMODE COLOR16MU
    ABSOLUTEFADING
    NOREDRAWSTORING

SCR_WIDTH1 176
    SCR_HEIGHT1 208
    SCR_ROTATION1 0
    SCR_TWIP_WIDTH1 1984
    SCR_TWIP_HEIGHT1 2324

SCR_WIDTH2 176
    SCR_HEIGHT2 208
    SCR_ROTATION2 0
    SCR_WINDOWMODE2 COLOR64K
    SCR_TWIP_WIDTH2 1984
    SCR_TWIP_HEIGHT2 2324

Bir diğer arkadaşta C++ kodu vermiş bu iş için

CWsScreenDevice * DeviceMap = iEikonEnv->ScreenDevice(); //Used to rotate the screen.
    DeviceMap - >SetScreenMode(2); //Activate mode 2 (270 or -90 degrees)

Bunu deneyen de çıkmış ama başarılı olamamış. Bence siz de denemelere kalkmadan önce üst konuda N73 için anlatılmıştı bu olay ordan iyice okuyup ondan sonra yola çıkın ama işletim sistemi desteği çok önemli ki anladığım kadarıyla malesef Symbian 8.1 bu desteği vermiyor. Linkteki topikde işlem başarılı olamadan kalmış ve yaklaşık 15 gündür bir şey yazılmamış.

Herkese saygı ve selamlar...

• Görülen o ki bu konuya ilgi çok fazla.Umarım birileri çıkar da menüyü yatay kullanmak için çözüm yolu bulur da millet rahat eder.Aslında Nokia'nın bu kadar çok özellikli ve kullanışlı bu telefona bu özelliği koymaması büyük densizlik.Buradan Nokia yetkililerine kocaman
  • Evet arkadaşlar N70 yeni versiyon çıkmıştır.5.0705.3.0.1 01.04.2007..Hayırlı olsun
    Bu linkten versiyonları takip edebilirsinizhttp://www.ade.cz/verze_sw.htm
  • konu güncel..
  • NSU'ya N70'in yeni versiyonu düştü.Bilginize
  • Güncel..
  • n70 topiyine yazzsan daha iyi olurdu

hadi hayırlı olsun ama petro sen tek kalmışın burda
  • Olmayacak bu iş galiba
  • Aslında sadece bu topicte tek değil genel itibari ile forumda bir durgunluk var.Bu millet nerde sahi?Forum eskisi gibi canlı değil ve üyelerdeki o eski isteği göremiyorum
  • Bahar geldi ondan mı acaba?
  • Bahardan olabilirAma şu da bir gerçek üyeler artık farklı program farklı şeyler peşinde..2 aydır N70 için tam ekran resim çekme programı aradık yok.Menüyü yatay kullanmak o da yok.Eee ne anladık bu işten!?Oysa ki symbianlı bu tellere herşey yükleniyor.Neden bu aradığımız şeyler bulunmuyor?Haksız mıyım?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.