Şimdi Ara

Mymemory.co.uk Fırsatları-Rehber-Tartışma Konusu (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.948
Cevap
6
Favori
91.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Muhtemelen değildir, ama 3 sürücülü, 3 yollu, süper, über vs şeklinde anılan bir kulaklık için de büyük bir eksi benim gözümde..

Westone'lar arasında freedom36'nın dediği gibi W2 fiyatını ve özelliklerini göz önünde bulundurunca oldukça sivriliyor. En alınası model bana göre..

Ha Triple.fi'lerin değerini daha iyi anlıyorum bu mid bass hump, rolled off tiz vs. mevzularından sonra. O bakımdan şimdilik bu konular kapalı bana..
  • W3ün midbass hump ile ilgili değil ama özellikle kısa uçlarda sibilance ile ilgili çok büyük problemi var.. Köpükler veya uzun uçlarsa tizlerden kırpıyor, bir ortasını bulucaz inşallah...

Yalnız şunu belirtebilirim ki - triple.fi denemedim ama - IE8, SE530dan felan ciddi anlamda farklı şekilde iyi.. (bence)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuttFTS.

W3ün midbass hump ile ilgili değil ama özellikle kısa uçlarda sibilance ile ilgili çok büyük problemi var.. Köpükler veya uzun uçlarsa tizlerden kırpıyor, bir ortasını bulucaz inşallah...

Yalnız şunu belirtebilirim ki - triple.fi denemedim ama - IE8, SE530dan felan ciddi anlamda farklı şekilde iyi.. (bence)

um3x için de tizler hafif rolled-off, sahne daha dar vs vs olumsuzluklar okudum. Ona dalayım derken komple caydım Westone'dan..

Triple.fi'deki keskinlik, geniş sahne, çok çok iyi tizlerden sonra bu taraflardan gelebilecek olası darbeler vereceğim parayı içime oturtabilirdi.

Shure tarafında ise se310 hariç geri kalan e2c, e210, e420 ve e530'u test etme fırsatım oldu. En büyük hayal kırıklığı se420, ikinci olarak da se530'du.. Hepsinin daha iyi alternatifleri var.

• Logitech ve Sennheiser'a karşı içten içe kin besliyorum. Almayacağım, aldırtmayacağım! t.fi-10'dan sırf bu yüzden soğudum. Hehe.. Ama bazıları gerçekten bir şeyler değiştiği için fiyatının o kadar gerilediğini iddia ediyor. Belki placebo etkisidir??

Okuduğum yorumlardan yola çıkarak t.fi 10'a bir "deneme atışı" yapmak için 150$ civarına gerilemeli - bence. MuttFTS. ve EXcom_Zkko'nun son mesajlarına da aynen katılıyorum.
    UM3X eyvallah ama 500$ da verilir mi yaf?! Valla ben hiçbir top-end'in hiç de ismine ve fiyatına yakışacak performans verdiğine inanmıyorum. IEM tutkusu, tutku olmaktan çıkıp kayış da hafiften sıyrılırsa ya da paranın batması gibi bir durum yaşanırsa ancak o zaman 400-500 papeller havada uçuşur. "Yaşasın kafaüstü!" diyesim geliyor.

W2, IE7, CK10 benim görüp görebileceğim son nokta olur bu anlamda - gerçi W2 de 200$'dan fazlasını haketmiyor bence.

Shure'u da seven harbi seviyor, ama bir o kadar da "Bu muydu beee?!" diyip koparası gelen insanlar var. Hoş, onlar yapmasa 2 ay sonra kablo durduğu yerden kendi kendini sıyırıyor, ayrı mesele...

• IE7nin de bir olayi yokmus aslinda. Su an yanimda w3, pfe, ie7 ve turbine var. Ie7 aralarinda biraz yavan kaliyor. Fiyat/performans olarak da turbine ve pfe gercekten iyiler.

W3un fiyati konusundaysa; direk ~350$ olarak dusununce gercekten cok geliyor ama eger ie8, se530 bu fiyatlara satiliyorsa, w3 o kadar edebilir..

Bir de tf.10 un ucuzladiktan sonra kalitesinin dustugune inananlardanim okuduklarima gore. Belki ses degil ama malzemenin degistigi buyuk ihtimal..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H. -- 10 Mart 2010; 10:33:01 >
  • Triple.fi'nin fiyatının düştükten sonra kaliteyi düşürmüş olma ihtimali mevzusunu duymamıştım aslında, hala sitelerinde 399 doları çekiyor adamlar.

Böyle bi durum varsa, iki ayrı Triple.fi sınıfı oluşmuş demektir. Ben iyi bakayım bendekilere o zaman, safkan 1. sınıf olanlardan çünkü..

W3'ün fiyatının çok bi abartı olduğunu ben de düşünmüyorum. Ama o fiyat aralığında bulunan W3, UM3X ve IE8'e bakınca; üçünün de belirli konularda zayıf noktaları var. Bunlar düşünülünce de, freedom36'nın dediği gibi al bi kafaüstü keyfine bak. Yanına da orta karar bi kulak içi çek..

• Öncelik kafaüstü tabii ki, ses kalitesi bir yana ama hepsinin yeri ayrı benim için
  • Yine başlık nerelere gitti.

Birileri bir başlıkta IEM lafını etmeyegörsün, hemen doluşuyorsunuz pis züppeler sizi
  • bu gün 21. gün siparişim elime ulaşmadı. mymemory'ye mail attım. özürlerini bildirdiler, isterseniz yenisini gönderelim isterseniz para iadesi dediler. ben de para iadesini kabul ettim.
    takipli posta eğer daha hızlı çalışmıyorsa çok gereksiz çünkü adamlar ulaşmayan ürünün parasını iade ediyor ve Royal Mail'e şikayet ediyorlar. bundan sonra bu firmayla çok alış-veriş yaparım gibi geliyor. bu arada cx-300'lerin fiyatı 35 tl civarına düşmüş.
  • Sen başlattın valla biz bilmeyiz

quote:

Orijinalden alıntı: freedom36

Yine başlık nerelere gitti.

Birileri bir başlıkta IEM lafını etmeyegörsün, hemen doluşuyorsunuz pis züppeler sizi
  • Bu mymemory ürünün gönderildiğine dair bir bilgilendirme yapıyor mu arkadaşlar... ??

EDIT:

I can confirm that we have received your proof of address and that it is currently being reviewed and processed.

bunun tam anlamını ben çeviremedim arkadaşlar bi ufak yardım edebilir misiniz ??

adresi onaylayıp işlemin yapıldığını söylüyor yalış anlamadıysam ama işte hem emin değilim hem de tam bi türkçe meali hiç fena olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResT_In_PeaCe -- 10 Mart 2010; 17:06:17 >
  • @ ResT_In_PeaCe

Tam mealini istiyorsan:
    Adres teyitinizi aldığımızı onaylıyorum ve işleminiz gözden geçirilip yürürlüğe konmaktadır.

@ MuttFTS.

Ayrıca ben değil, Excom ile ok1907 başlattı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freedom36 -- 10 Mart 2010; 17:12:00 >
  • "Onaylayabilirim ki, adresinizin doğrulanma kanıtını aldık ve şu an incelendi ve işleme alındı..." diyor.
  • @freedom36
    @MussFTS.

İkinize de teşekkür ederim.
    Yanlış anlamamışım demek ki eksik olsa da...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdfg112

bu gün 21. gün siparişim elime ulaşmadı. mymemory'ye mail attım. özürlerini bildirdiler, isterseniz yenisini gönderelim isterseniz para iadesi dediler. ben de para iadesini kabul ettim.
    takipli posta eğer daha hızlı çalışmıyorsa çok gereksiz çünkü adamlar ulaşmayan ürünün parasını iade ediyor ve Royal Mail'e şikayet ediyorlar. bundan sonra bu firmayla çok alış-veriş yaparım gibi geliyor. bu arada cx-300'lerin fiyatı 35 tl civarına düşmüş.

Hızlı olmasını bırak takip bile edemiyorsun 20 günde gelsin ama takipli olsun sakın ola diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geberit

quote:

bu gün 21. gün siparişim elime ulaşmadı. mymemory'ye mail attım. özürlerini bildirdiler, isterseniz yenisini gönderelim isterseniz para iadesi dediler. ben de para iadesini kabul ettim.

Hızlı olmasını bırak takip bile edemiyorsun 20 günde gelsin ama takipli olsun sakın ola diyorum.

ben takipsiz almıştım 4 günde elime ulaşmıştı :D

• dostum hala gelmedi mi seninkisi?
    adres neresi? anadolunun ucra bir kosesinde misin?
    ptt'den sorgulama yaptin mi bu arada?

quote:

quote:

• ankara, sıhhiye
    quote:

Orijinalden alıntı: enahxus2006

dostum hala gelmedi mi seninkisi?
    adres neresi? anadolunun ucra bir kosesinde misin?
    ptt'den sorgulama yaptin mi bu arada?

quote:

quote:

• bu sitenin allah belasını versin dememek için zor tutuyorum kendimi.. fatura onayı için cep telefonu faturası gönderdim yukarda da yazdığım gibi onaylandığına dair mesaj attılar. şimdi ise faturanın yeterli olmadığını söylediler. kart zaten abimin üstüne adam işinden gücünden evine bile gidemiyo. bi mailin cevabını 2 günde atmasalar şimdiye türkiyeye girmişti ürün...

EDIT: Ayrıca abim kirada oturduğu için üzerine elektrik su veya herhangi bişey faturası yok...
    Ne yapmam gerektiği hakkında fikri olan arkadaşlardan yardım istiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResT_In_PeaCe -- 11 Mart 2010; 13:07:00 >
  • dostum fatura sahibi ile alan kisinin isim ve adresleri ayni midir?
    hemen alim yapan kisiye ait ayni adres tasiyan banka ekstre kopyasi yollamani oneririm.

quote:

Orijinalden alıntı: ResT_In_PeaCe

bu sitenin allah belasını versin dememek için zor tutuyorum kendimi.. fatura onayı için cep telefonu faturası gönderdim yukarda da yazdığım gibi onaylandığına dair mesaj attılar. şimdi ise faturanın yeterli olmadığını söylediler. kart zaten abimin üstüne adam işinden gücünden evine bile gidemiyo. bi mailin cevabını 2 günde atmasalar şimdiye türkiyeye girmişti ürün...

EDIT: Ayrıca abim kirada oturduğu için üzerine elektrik su veya herhangi bişey faturası yok...
    Ne yapmam gerektiği hakkında fikri olan arkadaşlardan yardım istiyorum...

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.