Şimdi Ara

Müzik zevki değişimi (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
4
Favori
3.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • kendimi bildim bileli metalcore dinliyorum arada rusça,almanca rape kaydım ama hiç şaşmadım metalcore'dan.Arada dupstep falan da dinledim.Ama olmuyor metalcore kadar zevk veren bir tür bulamadım henüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: FenoMachine

quote:

Orijinalden alıntı: W.Axl Rose

vay be ne konu olmuş, bu arada ben de evrimimi tamamladım imzamdan belli oluyordur zaten

Death Metale geçemediysen tam olarak tamamlamış sayılmazsın

Metal müziğin Asıl zevki Thrash ve Death Metal de ortaya çıkıyor bence.

Tabi diğer metal türlerede saygım ve sevgim sonsuz(Atmosferik dumbuk metal ve Nu Metal Hariç) .

Death değil de Thrash dinliyorum

• 5 yaşından beri her tür müziği dinlerim-dim. 5-10 yaş aralığında Tom Waits, Pink Floyd, Black Sabbath, Anour Brahem, Haydn, Chopin, Tchaikovsky, Grup Genç, Ömer Karaoğlu, Deep Purple vs. gibi bir çok müzik türünden insanla tanıştım. Şu nada hala onları dinlerim. Ve daha çok grup katarım üstüne. Mesela şu an ise bunlar dışında, Bandista, Grup Yürüyüş, Grup Kızılırmak, İlkay Akkaya, Bandista vs. dinlerim.

Yani ben hep bendim. Ki ben çokta olgun bir insandım çocukken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fuat! -- 26 Mayıs 2013; 17:19:46 >
  • quote:

quote:

quote:

vay be ne konu olmuş, bu arada ben de evrimimi tamamladım imzamdan belli oluyordur zaten

Tabi diğer metal türlerede saygım ve sevgim sonsuz(Atmosferik dumbuk metal ve Nu Metal Hariç) .

Death değil de Thrash dinliyorum

http://www.youtube.com/watch?v=7-i-LhRudP4

Öhm..

• quote:

quote:

+1 doruk noktası death ve thrashtir...Ne yollar katettik biz Death'e, Dark Tranquillity'ye ulaşana kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İlkokuldayken metalden iğrenirdim ve pop dinlerdim, şimdi rock ve metal türlerini şimdi zevkle dinliyorum.
  • La Haine kullanıcısına yanıt
    iced earth var
    saygı duydum kardeş
  • Ben küçükken her türlü müzik dinlerdim, 1 ay öncesine kadar sadece metal ve türevlerini dinliyordum, şimdi dubstep hariç her türü dinliyorum.Fakat dediğim gibi metal ağırlıkta.
  • Ortaokulda başarısız bir gitar deneyimi oldu ve benim isteğimin dışında gelişen olaylar yüzünden gitara zaman ayıramadım.Liseye geçene kadar manga,mor ve ötesi,Eminem,50 Cent.

LİSE 1--->LİNKİN PARK, METALLİCA,GREEN DAY VE SOAD ve malesef çevremin etkisyle bir ara skrillex ve inna dupstep,elektronik dans müzikler.

Guitar Hero ve Bilen bilir frets on fire sayesinde baya baya elektrogitara ilgi duydum ve maddi durum ve okul yüzünden ve yaşadığım bir kaç durum yüzünden imkanım olmadı.

LİSE 2----->>The Red Hot Chili Peppers ,Calvin Harris,David Guetta gibi kişiler.

Lise3----->>Müzik dinleme hayatımın dönüm noktasıdır Lise3.Her türlü müziği dinlediğim ama tercihimi Rock ve metal müzikleri yanından kullandığım ve diğer müzik türlerinden zevk almadığımı farkettiğim yıldır bu yıl.

Senenin başında özellikle Skillet ve Fall Out Boy ile başlayan serüvenim İron Maiden Metallica nın baştan sona tüm şarkıları ile hızlandı.Devamında Megadeth,Alter Bridge,İmagine Dragons,Rammstein,Arch Enemy,Muse,Coldplay geldi.İron Maiden ağırlıklı dinliyordum.

LİSE 4--->Smeels Like Teen Sprit şarkısıyla başladım Nirvanaya.Diğer albüm şarkılarını dinlemeye başlayınca bıraktım Nirvanayı.

Dream Theater ve Three Days Grace bu yılda en çok Nickelback ile dinlediğim 3 gruptur.Alter Bridge araştırırken bu grubun gitaristinin(Mark Tremonti olması lazım :-) eski grubu CREED keşfettim ve ilk dinlediğim şarkı One Last Breeth ti.Sonra devamı geldi.İmagine Dragonsda dinliyordum.

Bu sene 1 tane bile pop,popüler şarkı,elektronik dans,hiphop telefonuma yüklemedim.

Black Sabbath,Led Zeppelin,Deep Purple,Guns N Roses,Ozzy Ozbourne,Foo Figthers,Xandria,Muse,Slash,Avenged Sevenfold,Axel Rudi Pell,Bullet For My Valentine,Lucano Coil,Within Temptation,Queen,Pantera,Volbeat,Velvet Revolver,The Offspring,Malt,12 Stones,Pink Floyd,Helloween,Stone Sour,Sinergy,Opeth,Nigthwish,Mastodon,Lynrd Skynrd,Judas Priest,İncubus,İn Flames,Iced Earth,gotthard,godsmack,Dokken,Dark Tranquillity,Gary Moore,Crossfade ve daha nice hatırlayamadığım gruplar.Şu an halen bu müzikleri dinliyorum.

Elektrogitara başladım ve müzik zevkim çok çok değişti

Bu arada hep ne dinlediğimizi yazdık.En sevmediğimde Arebesk Rap ve Oyun havası gibi garip şeylerdir.Şimdi diyeceksiniz sende amma entelsin dantelsin diye ama gerçekten onla ilgisi yok. Özellikle popüler şarkılar falan dandik zaten bana göre.Bilgisayar seslerinin üzerine oynanmış hiç bir özelliği olmayan aynı nakaratı tekrat eden şarkıları duyduğum an kaçarım.

EDİT:

Üniversite

Blues ve türevlerini dinlemeye başladım.Çok sert müzikleri eskisi gibi çok dinlemiyorum.Yavuz Çetin,Chuck Berry,Eric Clapton,Jimi Hendrix(Favori)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt gibi açım -- 12 Ocak 2017; 20:31:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gündemi Kaçıran Adam

7 8 yaşlarında türkçe pop
    10 gibi rap ceza filan takiliyoduk o zamanlar
    12 yaşlarında turk sanat müziği ne kaymaya başladı hâlâ da devam ediyor 15 yaşındayım :) uzuuuun yıllar devam edecek..

Şuan 20 yaşındayım metal alternatif rock takılıyorum öyle :D bi çok şey değişti tabi hayatımda...
  • Ben sürekli her tür müziği dinliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hala mesaj aliyor konum Ben şuan alternatif rock ve rap agirlikli dinliyorum bu arada geride kaldi o metalci gunler. Metali en son cok fazla dinlerken death metal favorimdi ama ondan da tat alamaz oldum eskisi kadar sadece Gojira, Volbeat ve bir iki grubu hala dinliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Young Sinatra

Hala mesaj aliyor konum Ben şuan alternatif rock ve rap agirlikli dinliyorum bu arada geride kaldi o metalci gunler. Metali en son cok fazla dinlerken death metal favorimdi ama ondan da tat alamaz oldum eskisi kadar sadece Gojira, Volbeat ve bir iki grubu hala dinliyorum.
    ama ben hala 80s disco insan vazgeçemiyor ki alışkanlıklardan
  • Lise yillarinda bende hafif rock parçalarıyla giriş yapmistim. Universite doneminde zirveye ulastik tabi. Thrash'in dibine vuruyordum. 5 senelik saclar vardi. Saclari kestirdim muzik tarzimda değişti. Şuan ağırlık elektro müzik, yabanci rap seklinde gidiyor. Eskisi gibi Thrash'in dibine vurmasamda arada açiyorum yine alttan alttan.

• Dubstep-Blues-Rock-Metal şeklinde oldu benim. Şuan brutal death metal ve black dinliyorum. Müzik yelpazem dar aslında hep aynı şarkıları dinliyorum

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.