Şimdi Ara

Müzik Setinin Amfi Kısmını Çıkarmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese iyi günler.Elimde ön paneli çalışmayan ama diğer parçaları çalışan bir müzik seti var.Fotoğraflarını da alt tarafa koyacağım.Benim merak ettiğim bunun içerisindeki malzemeleri kullanarak(entegreleri olsun soğutucusu olsun) bir amfi yapabilirmiyim.Benim gördüğüm kadarıyla içerisinde 4 tane entegre var.Eğer yapılabilir derseniz veya bir kaç parça işe yarar derseniz sökmeye başlayacağım.
    Fotoğraflar:
    En alt orta kısımda entegreler.

• Aslında para harcamanıza pek gerek yok, bütün malzemeler elinizde..
    1. M.setinin trafosunu devreye alıp çıkaran bir role var, onu düz bağlıyacaksınız. M.seti çalışmasada anfinin çalışması için.
    2. Anfideki 4 adet entegrenin isimlerini alıp, datasheet ten mute ve standbay uçlarını aktif etmeniz gerekir.
    3. Hoparlor bağlayınca, entegrelerin ses sinyal uçlarını bulup, ses giriş kablosunu bağlayınca işlem tamamdır.
    M.setinden ayrılması çok düzensiz olur, o şekilde herşey yerinde kullanın, ön panele biryere, açma kapama ve ses ayar potu eklersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Fırtına

Aslında para harcamanıza pek gerek yok, bütün malzemeler elinizde..
    1. M.setinin trafosunu devreye alıp çıkaran bir role var, onu düz bağlıyacaksınız. M.seti çalışmasada anfinin çalışması için.
    2. Anfideki 4 adet entegrenin isimlerini alıp, datasheet ten mute ve standbay uçlarını aktif etmeniz gerekir.
    3. Hoparlor bağlayınca, entegrelerin ses sinyal uçlarını bulup, ses giriş kablosunu bağlayınca işlem tamamdır.
    M.setinden ayrılması çok düzensiz olur, o şekilde herşey yerinde kullanın, ön panele biryere, açma kapama ve ses ayar potu eklersiniz.

Cevap için teşekkürler sormak istediğim sorular var cevaplarsanız sevinirim.
    Öncelikle röleyi iptal edip düz bağlayacaksınız demişsiniz.Röleyi nasıl iptal edeceğimi bulamadım.Trafo kartını direk anfi kartına bağladım yani bu bağlantı şeklindeyken sistem çalışmayacak mı?
    Şu şekilde:
    Bu da trafo kartı:

Diğer sorum ise entegre olarak tda7296 kullanmış datasheet ten mute ve standby 9. ve 10. ayaklara denk geliyor.
    Aslında entegre ayağı nasıl aktif edilir bilmiyorum ama bana aktif gibi geldi 9. ve 10. ayakları lehimli sisteme bağlı.Bir de kartın üstünde mute diye bir giriş buldum bunu kısa devre gibi bir şey mi etmeliyim?

• Role yok... trafodaki 3lü kablodan anfinize drekt voltaj gelmesi gerekiyor. drek kabloları ölçerken Ac, anfi kondansatörlerini ölçerken DC konumda ölçmelisiniz.
    mute ucu 10kohm ile +V beslemesine
    standBy ucu 22kohm ile +V beslemesine,, bunları gittiği yerden ayırıp bu şekilde anfi beslemesinin drençler ile +V ucuna bağlanacak.
    O mute ucunu hiç bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Fırtına

Role yok... trafodaki 3lü kablodan anfinize drekt voltaj gelmesi gerekiyor. drek kabloları ölçerken Ac, anfi kondansatörlerini ölçerken DC konumda ölçmelisiniz.
    mute ucu 10kohm ile +V beslemesine
    standBy ucu 22kohm ile +V beslemesine,, bunları gittiği yerden ayırıp bu şekilde anfi beslemesinin drençler ile +V ucuna bağlanacak.
    O mute ucunu hiç bilmiyorum.

Bu dediklerinizi yarın yapacaktım ancak aklıma bir soru daha takıldı.4 entegreyide tek tek mi +,+ ya bağlamalıyım yoksa 4 entegrenin de uçlarını birleştirip öyle de bağlayabilir miyim?Böyle olunca daha fazla direnç gerekir diye düşünüyorum?
  • 4 tanesini birleştirip, 1adet 10kohm ile +V.
    4 tanesini birleştirip, 1adet 22kohm ile +V.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.