Şimdi Ara

Mutfak Tüpüne LPG dolduruluyor.Bunun için otomobiller kullanılıyor... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
1
Favori
62.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: İbrahimKıraslan

Bende mutfak tüpünü lpg istasyonlarından dolduruyorum.Kimse şimdi tutupta,yok tehlikeli bilmem ne gibi şeylerle çıkmasın karşıma.

Bizi böyle şeylere sürükleyen devlet utansın...

10 tl için gidip yaptığın hamballığa değmez bence. Tehikeside cabası
  • Bazı arkadaşlar 12 kg. tüpe 25 litre gaz basılması lazım 5-10 lira farka değmez falan yazmışlar. Bu işin teknik kısımlarını hiç bilmiyorum. amar pratik kısmına gelince 3 yıl kadar mutfak tüpüne LPG bastırdım istasyondan ve kullandım. Ne bir gaz kaçırması oldu, ne koku, ne de ocak ve şofbende bir arıza. Zamanına göre 20-25 liralık gaz koyduruyorum, 60 liraya aldığım tüplerden de daha uzun süre kullanıyorum. Her zaman dolum yaptırdığım istasyon bir süredir ceza kesiyorlar diye dolum yapmaya yanaşmıyor. Mecburan Likidgaz almaya başladım, getirdikleri tüplerde sızıntı olmaya başladı, iki kez getirdikleri tüpü değiştirttim. Tüpçü abi tüp isterken yeni tüp diye belirt, ondan verelim sizin başlıklar onlara uygun diyerek sıyrılmaya çalışıyor. LPG hem yarı fiyatına hem de daha uzun gidiyordu, bastırılan LPG de de vergi var, bence aradaki fark dağıtım şirketlerine gidiyor. Kayseri'de tüpe LPG gaz basan bir istasyon bulsam yine bastırırım, kimse vatandaşı suçlamasın, niye böyle oluyor herkes biliyor zaten. (İstasyon bilen varsa PM atsın :) )

• Yasa dışı bir uygulama yok gibi gözüküyor.
    Yanlış hatırlıyor olabilirim ancak arabalarda lpg'nin yakıt olarak kullanıldığı ilk yıllarda yakıt deposu olarak ekstra bir depo değil de mutfak tüpü kullanılıyordu diye hatırlıyorum.
  • iyiymiş walla. nerde yaptırıcaz bu sistemi tavsiyesi olan ??
  • 1 mutfak tüpü yaklaşık 22-24 litre gaz alır, otogaz daha ucuza gelir ama bu miktar çok fazla değil, burda avantaj gibi gözüken paran kadar doldurabilirsin
    bunun haricinde mutfak tüpününde dezavantajları var,:
    12 kg lık bir tüpte yanlış hatırlamıyorsam 300 gr tolerans var ve bu toleransı üretici firmalar sonuna kadar kullanıyor, hatta 11 kg gelen tüpler bile var, bunların denetimleri çok sağlıklı yapılmadığından çaldıkları ve kullandıkları yasal tolerans gramajlarıyla ettikleri kar dudak uçuklatır
    büyük bir dolum fabrikasnın müdüründen duyduğum kadarıyla (ne kadarı doğru bilmiyorum) büyük firmalardan bazıları tüpe önce 1-2 kg su basıp daha sonra gaz dolduruyolarmış
    kaldı ki lpg tüp tamiri bakımı yapılırken, yapılan kaynak vb işlemlerle ya da tortu birikmesiyle tüpün darası artıyor ama tüpün üzerinde yazan darayı değiştirmiyorlar. belki tüpün darası 3 kg geliyor ama üzerine yazıyor 2,5 kg
    yani sadece vergilerle değil 4 bir taraftan soyuluyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetfahriguven

Yasa dışı bir uygulama yok gibi gözüküyor.
    Yanlış hatırlıyor olabilirim ancak arabalarda lpg'nin yakıt olarak kullanıldığı ilk yıllarda yakıt deposu olarak ekstra bir depo değil de mutfak tüpü kullanılıyordu diye hatırlıyorum.

hocam yasa dışı olmaz mı felaket ağır cezası var
  • benim anlamadigim benzin istasyonundaki de LPG tupun icindeki de LPG

neden bu kadar buyuk fiyat farki var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheExtasyOfCold

iyiymiş walla. nerde yaptırıcaz bu sistemi tavsiyesi olan ??

Sisteme gerek yok.Bazı LPG istasyonlarında tüpe direk basıyorlar gazı
  • yakıt çok pahalı
    o yüzden çivisi çıkmış
  • Konuyu hortlattığım için saçma sapan bir sebep,soru sorduk, 4 gün ban yedim ama bakıyorum değmiş,bayağı tutulmuş
  • devlet bir kıstırıyor vatandaş bir kaçıyor
    devlet 2 kıstırıyor vatandaş hop 2 kaçıyor

bu iş taa vatandaşın ayaklardan ellere kadar hiç kıpırdayamacağı noktaya kadar gidecek ve geniş ayaklanmalar çıkacak. Gidişat gerçekten vahim alınan onca vergi kalemi var hükümet şimdide işsizlere zorunlu sigorta diye bir icat çıkarttı başvurmayanada her ay 212TL yi kitleyecek üstelik bunu işsizlere yapacak.

burada kaç kişinin bundan haberi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinardicli

quote:

Orijinalden alıntı: mgufer

12 Kg mutfak tüpü ortalama 22 Lt'dir. O da Isparta için 2,57*22=56,54 TL yapar 10 TL için değip değmediğine siz karar verin. Bazı firmalar 5 TL'de indirim kampanyası yapıyor fark 5 TL'ye düşüyor.

+1,
    dostum yukarıdaki mesajlarda yetkili arkadaş çıktı söyledi...
    5 TL için değermi?
    Ha değer mi 5 TL için başkalarının hakkına girmeye, onların canına kast etmeye?

abartma arkadaşım bugüne kadar kim ölmüş nerde patlamış olayı direk trajediye dökmüşsün yok başkalarının canına kast etme falan devlet haksız yere vatandaşın sırtına binerse insanlarda böyle yollara başvurur gayet normal adam gibi araç kullanmassınız sonrada gelip burda başkalarının canına kast etmeyin falan hadi ordan yaa

• iyiymiş bu olay hele öğrenciler için her benzin istasyon yapmıyodur bunu da bilgisi olan var mı ?
  • bir konuyu anlayamadım Aynı kalorifik değere sahipken nasıl oluyor da LPG daha ucuz oluyor.Bu işten kar yapmak için irim maliyetinin ucuz olması gerekmez mi

linke bakınız , linkteki veriler yanlışsa orası ayrı .Ancak her ayın kıyası tek tek yapılabiliyor !

http://www.igdas.com.tr/Dynamic/YakitFiyatKarsilastirmasi.igd

http://www.yasam.com.tr/liste_goster.asp?id=37

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vezir -- 4 Nisan 2012; 17:21:42 >

• Hayır o değilde, benim arkadaşlar var, benzinlikten dolan tüpün daha çok dayandığını idda ediyorlar...
  • Vergiler cok yuksek, bu nedenle vatandasin boyle tehlikeli ve yasadisi ise kalkismasi normal, devlet utansin.
    Ayrica, vergilerin yuksekligi nedeniyle kuyumcusundan doktoruna, muteahhidinden isadamina kadar para kazanan her kesimin vergi kacirmasi ve bu nedenle vergilerin sabit gelirlilerin sirtina ve tuketim mallarina(dolayli vergi OTV gibi) bindirilmesi de devletin sucu.

Ikisinin de mantigi ayni. Ikisi de yanlis ve sakat bir mantiga sahip.
  • arabalardaki tüp de şamandıra var ve gaz belli noktaya gelince şamandıra sistemi kapatır ve daha fazla dolum yapamazsınız. aynı mantık mutfak tüplerinde yok, bence tehlikeli bir iş.
  • sadece türkler yapıyor yha ne kadar hoş.
    avrupalı bunu düşünemez.
  • sadece türkler yapıyor yha ne kadar hoş.
    avrupalı bunu düşünemez.
  • 2 yıldır kullanıyoruz henüz bir sıkıntı yaşamadık yaşamayız da inşallah :)
    Alırken hep 30TL lik alıyorum sıkıntı olmasın diye.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.