Şimdi Ara

Mülakatlarda sorulan soruları burada toplayalım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
102.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hava astsubaylığının mülakatları başladı girenler varsa özellikle sözlü mülakatta ne sorduklarını ve deneyimlerini buraya aktarabilirler mi?
  • Arkadaşlar hadi lütfen daha cok detay istiyoruz.DAMYO,JAMYO,HAMYO,KAMYO hepsi :D
  • 2011 e yönelik detay,çalışmalar..
  • ne mülakatı bu?
  • Astsubay mülakatları
  • Merhabalar
    Bu sene Jandarma,Hava ve Deniz mülakatlarına gittim.
    Direk özetle geçersem en iyileri düzen bakımından,işleyiş bakımından havaydı.Jandarmada fena sayılmazdı.Ama deniz berbattı. :( Kimseye tavsiye etmiyorum.Giderseniz Hava ve Jandarmaya gidin.Niye diye sorarsanız?Deniz astsubaylığında günlük 500'er kişi falan giriyodu.Benimde ilk gündü yanı mülakatların basladığı ilk güne geldi neyse sıraya girdik ilk olarak kişilik testi yapıyorsunuz tabi ben bu aşamaya gelesiye 2 saat falan cep telefonu sırasında bekledim girişde telefonları topluyolar bu bile 2 saat mi sürer kardşeim ya neyse kişilik testiin falan yaptık ordan tribüne götürdüler ondna sonra bekleyin sırası gelenleri okucaz dediler 10'ar 10'ar alıyoalrdı ön sağlık ve spor mülakatlarına.İnanaın arkadaşlar bi 10 kişi gidiyo bir dahaki 10 kişi 2 saat sonra okumaya geliyolardı. :( Düşünün o sıcağın altında ben o gün akşam 10'a kadar bekledim yani ortalama 16 saat sıcağın altında rezil oldum.Neyse akşam 10 oldu bugünlük paydos yarın devam etcez dediler.Komutanım dedim yarına yetişcekmi yetişir yetişir mecbur yetiştircez dedi.Neyse o gün de çıkartmadılar mecbur yattım orda ailemi falanda arıyamadım 2 gün :( onlarda ölmüşler merakdan neyse gittik yatakhanelere bide orda kargaşa yaşandı.Ogün öyle geçti ertesi gün sabah 6 da iştimaya çıkardılar :D zaten spor ve sağlığa girmeyen 50 kişi kalmış onlarda biziz diğer bütün millet sözlüye gitti biz spora saat 11 gibi o işleri bitirdik şükür spor ve sağlığı ondna sonra kafeteryaya götürdüler ismini unttum ama gidince öğrenirsin :) neyse burdada aynı şekilde 10 10 sözlüye çağırıyolardı kimse gleemz falan diyodu bize şükür akşam 9 gibi geldi sıra daha sözlüyü bekleyen rahat 300 kişi vardı neyse gititk 2 saatte orda bekledik yani arkadaşım beklersen dayanırsan bişey yok mülaaktlarda spor ve sağlık falan kolay zaten sözlüde zorluyolar yalnız 5 kişi var odada hepsi soru soruyo bi ona cevap veriyon bi ona sözlüde sana önerim kendine güvenmen kasmaman çünkü bnde kasıyodum ama giridğimde normal sohbet ettik bi işde bilgi olarak ilkeleri sordular bide mudanya ateşkesi sordular baskada bilgi sormadılar neyse saat 12 gibi nizamiyeden çıktık.
    Bunların arasında seni zorlyabilecek spor,sağlık,sözlü olarak hava müalakrlarıdır.İZmirde saat 7 de gittim önlerden sıraya girmeye bak faydası oluyor baya.Saat de akşam 3 gibi çıktım yani kebaptı hava ama mülakatları zor özellikle sağlıkda çok adma eliyolar ve spordada eliyolar baya ben hepsini geçmiştim sözlüde elediler beni.Nedenide puanım iyiimş üniveersiteye git deidler. :) Ama ilk elememişlerdi beni 5 grupdum dosyam 8 grupla geldi yani anlyacağın torpilde işliyo. :) Başarılar dilerim.Sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

• of aga korkutma bizi şimdi damyo düşünüyorumda bende en cok da sözlüden korkuyorum artı kilo :(
  • Bu sene bütün subaylıklarda şansımı denedim, tavsiyem fazla kasmayın rahat ve kendinize güvenir bir şekilde gidin ama torpiliniz yoksa fazla ümitlenmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALONSO_06

quote:

Orijinalden alıntı: cobra 2

karşında ne görüyorsun? Ağaç.

Hayııırr ağaçtan önce pencere camı var.

yok camdan önce de hava var.o havada toz tanecikleri var görmüyo musun.gözlerin bozuk elendin.bu ne saçmalıktır abi ya

gerçekten çok saçma yaa.boş işlerle uğraşıyolar.sanki o sorularla çok anlıcaklar da
  • quote:

Orijinalden alıntı: KüreselIsınma

quote:

Orijinalden alıntı: ALONSO_06

quote:

Orijinalden alıntı: cobra 2

karşında ne görüyorsun? Ağaç.

Hayııırr ağaçtan önce pencere camı var.

yok camdan önce de hava var.o havada toz tanecikleri var görmüyo musun.gözlerin bozuk elendin.bu ne saçmalıktır abi ya

gerçekten çok saçma yaa.boş işlerle uğraşıyolar.sanki o sorularla çok anlıcaklar da

meraklanma arkadaşım bu sene kara hariç hepsine girdim ve öyle saçma şeyler sormadılar bana ama rahat ol sohbet ediyosun orda çünkü korkulcak bişey yok girdikden sonra rahatlıyorsun zaten ama oturduğunda eline koluna hakim ol çünkü kadın psikolog dikkat ediyo :D bana rahat ol heyecanma falan demişti direk nedenide elimi birbirine dolamışım ordan anlamış :D

• quote:

Orijinalden alıntı: By Necdet

of aga korkutma bizi şimdi damyo düşünüyorumda bende en cok da sözlüden korkuyorum artı kilo :(

korkulcak bişey yok arkadaşım sadece beklemesi öldürüyo adamı damyoda yalnız denizde önemli olan dişler ve çene yapısı ama abartılı sorunun yoksa korkma yalnız kiloda az olsa sorun olmazda eğer tabloya göre fazlaysa eliyolar direk ama tabloya uygunsa korkma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grkm186

quote:

of aga korkutma bizi şimdi damyo düşünüyorumda bende en cok da sözlüden korkuyorum artı kilo :(

korkulcak bişey yok arkadaşım sadece beklemesi öldürüyo adamı damyoda yalnız denizde önemli olan dişler ve çene yapısı ama abartılı sorunun yoksa korkma yalnız kiloda az olsa sorun olmazda eğer tabloya göre fazlaysa eliyolar direk ama tabloya uygunsa korkma.

Az olursa da sorun oluyor, DHO'nun sitesinde bunların bir tablosu olması lazım oradan bakabilirsin .
  • quote:

Orijinalden alıntı: daNGe®

quote:

Orijinalden alıntı: grkm186

quote:

Az olursa da sorun oluyor, DHO'nun sitesinde bunların bir tablosu olması lazım oradan bakabilirsin .

1-2 kilodan sorun olmuyor ama arkadaşın önünde tam 1 sene var :) Genede ailenin maddi durumu iyi ise üniversite düşünün derim tabiki herkesin kendi düşüncesi barırılar..

• bızım karsı komsumuzun oğlu girdı mülakatlara..

istiklal marşını oku demişler..buda okumuş tabı sandalyede oturarak.. elendi...
  • merhaba arkadaşlar ben bu sene meslek yüksek okullarına (herhangi biri ) girmek istiyorum ygs den aldığım puan 205 ve ben meslekciyim acaba bu puan yeterlimi bide ben gözlük kullanıyorum lazer tedavisi olucam bu sağlığı etkiler mi bileniniz var mı ??? arkadaşlar cevap yazan olursa çok makbule geçer
  • çavuşu vur bakam duvara iyi ses çıkarıyor mu diye soruyorlarmışş....
  • arkadaşlar benim dişimde 2 tane dolgu var o zsorun olurmu ayrıca sözlü mülakat biraz zor galiba???? detaylı bilgi verirmisiniz ????sözlü mülakat ile
  • arkadaşlar bende bugün sözlü mülakattan çıktım

otur demeden sandalyeye oturmayınız
    5 kişilik bi komisyonun karşısına geçiyorsunuz ve ilk olarak sizden kendinizi tanıtmanızı istiyo
    daha sonra önünüzdeki masada bulunan kapalı zarflardan zarf seçmenizi istiyo ve içinden bana atatürkün eserleri nedir şeklinde bir soru çıktı ve nutuk dedim yazım tarihi ve içeriği hakkında bilgi istedi
    daha sonra türkiyenin alanını sordu
    daha sonra ise benden gözlerimi kapatmamı istedi ve kapattığımda odada kaç kişi var dedi ve 5 komisyon görevlisi olduğum için 5 dedim kendimi saymayı unuttum (elendim ama kendimi denemek için gitmiştim bunlarda aklınızda bulunsun)
  • Seneye deniyecek olan varsa; çalışmanıza gerek yok, ihtiyaç duyulan personel sayısı kadar adamı zaten alıyorlar.
    Sağlık ve sporu geçin sözlüyede öbür gün girin; rütbelilerden oluşan bir ekip sizi bir odada karşılıyor, selamlaşıp otur komutunu alınca oturun.
    Naber, nerelisin, ne iş yaparsın, nelerden hoşlanırsın, annen baban ne iş yapar, biz memleketine gelsek bizi nerelere götürürsün.
    Bize bir fıkra anlat, Atatürk ilke ve inkilaplarından bahset...
    Gibi sıradan, bir kaç soruyla karışık muhabbet ediyorsunuz. Bir hafta sonra asil ve yedek listede olup olmadığınızı kontrol ediyorsunuz.
    Asil'de iseniz, askeri hastaneden alacağınız sağlık raporu olumluysa %100 askersiniz.
    Yedek listede ilk 1000'de iseniz girme şansınız çok yüksek.

Şunuda söyleyeyim ön sağlık ve sporu geçip sözlüye hak kazandıysanız çok şanslısınız.
    Başvuru çok, çok değidim bayağı bir çok, +30 binlerde, yani kafalarına göre adam eliyorlar..
    çene yapınız farklı diye sizi dişleri kırık dökük, ne dediği anlaşılmayan bir doktor muayene'den eliyebilir.
    Göz kontrolünde yazdığını okuyamayan kavanoz gözlüklü doktorlar sizi eleyebilir.
    Sporda aynı saniyelerde koşuyu bitiren 3 insandan 2'si koşudan elenebilir.
    Ön sağlıkda malzemeniz küçük veya büyük, dirsek yapınız farklı, omuz asitmetriliği, düz taban, serçe parmağınız ayrı, göğüs yapınız farklı... vb.
    binbir sebep ile eliyebilirler sizi. Bunlarada hazırlıklı olun yani..
    Ygs'de 200'ü geçin mülakat'a hak kazanıyorsunuz.

• Konuyu canlandıralım agalar. Ben de gireceğim mülakatlara diş den eliyorlarmı çürük yok ama önde sağda 1tane ve solda da 1 olmak üzere iki tane sivri dişim var.boslukda var.Ben elenecekmiyim yani bu durumda.hiç gitmeyeyim o zaman. Allah vergisi şeylerden elenmek kötü yahu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.