Şimdi Ara

Mülakatlarda sorulan soruları burada toplayalım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
102.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mülakatlar formalite çok aşırı anormallik yoksa.Geçirmek istediklerini geçiriyorlar,elbette asker yakınları daha çok tercih ediliyor çünkü onların içinden çürük yumurta nadir çıkar.Sivil gibi olmaz.Herşeyinizi araştırıyorlar zaten..
  • Konu güzel merak ettiğim bazı sorulara cevap aldım. 10 Temmuz'da Ankara'da olacağım mülakatlar sebebiyle. O gün gelen varsa DH'den görüşürüz.

- Saç, sakal tıraşı nasıl olmalı?
    - Giyim, kuşam nasıl olmalı?
    - Sayısalcıyım Tarih ve Coğrafya bilgim az ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wasell

Konu güzel merak ettiğim bazı sorulara cevap aldım. 10 Temmuz'da Ankara'da olacağım mülakatlar sebebiyle. O gün gelen varsa DH'den görüşürüz.

Saç ve sakal tıraşı olarak gitmenizde yarar var. Emo tarzında bir saçınız olmasın.
    Çok absürt olmamak koşuluyla güzel modaya uygun giyinebilirsiniz ama renklerine dikkat edin. Koyu renk pek tercih etmeyin.
    İnkılaplar, ve bazı önemli olayların(saltanatın kaldırılması, halifeliğin kaldırılması) tarihlerini bilseniz yeterlidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: grkm186

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Konu güzel merak ettiğim bazı sorulara cevap aldım. 10 Temmuz'da Ankara'da olacağım mülakatlar sebebiyle. O gün gelen varsa DH'den görüşürüz.

Saç ve sakal tıraşı olarak gitmenizde yarar var. Emo tarzında bir saçınız olmasın.
    Çok absürt olmamak koşuluyla güzel modaya uygun giyinebilirsiniz ama renklerine dikkat edin. Koyu renk pek tercih etmeyin.
    İnkılaplar, ve bazı önemli olayların(saltanatın kaldırılması, halifeliğin kaldırılması) tarihlerini bilseniz yeterlidir.

arkadaşlar aslında gelecek kuşaklar için çok sorulan sorular deyip bir pdf hazırlamak lazım hatta cevaplarınıda yazarız içine :D çok güzel olur.

• Sakin olun yeter ve para için gidecekseniz gitmeyin...
  • Damyo mülakatlarına çağırılmışım Yalova'da. Kolumda bir kaç iz ve üst tarafta bir dişim yamuk büyük ihtimal bunlar yüzünden eleneceğim fakat yine de gidip şansımı deniycem sanırım.
  • bnm daha sakallarım çıkmadı bu sorun olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dipfiriz

bnm daha sakallarım çıkmadı bu sorun olur mu?

arkadaşım ciddimi söyledin bilmiyorum ama bir sorun olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sah!n

Damyo mülakatlarına çağırılmışım Yalova'da. Kolumda bir kaç iz ve üst tarafta bir dişim yamuk büyük ihtimal bunlar yüzünden eleneceğim fakat yine de gidip şansımı deniycem sanırım.

Arkadaşım bende gidicem.Bakalım hayırlısı,inşallah hepimiz için hayırlısı olur.Herkese başarılar.
  • DHO mulakatina katilmistim bende mulakatta ;

-Laiklik nedir
    -Deniz mili ile ilgili bisey
    -Deniz sahasi ile ilgili birsey
    -Karadenize komsu olan ulkeler
    -Doguda olan olaylarla ilgili birkac soru vs.
    Benim gozlemledigim bazilarina 2-3 soru bazilarinida baya zorluyorlar ama oyle duvarin rengi fln sacma sorular hic duymadim.

Sporda barfiks tek tek 3 metrelik biryer var kollar duz zordu birazMekik,top atma,kosu var onlar daha kolayDHO digerlerinden farkli galiba biraz cunku 300 kisi geldiyse 300 kiside mulakattaydi spor,saglik vs cok fazla eleme yok fakat Karada saglik daha siki.

• karşında ne görüyorsun? Ağaç.

Hayııırr ağaçtan önce pencere camı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobra 2

karşında ne görüyorsun? Ağaç.

dikkat çok önemli.
  • 9 gün kaldı. Spor için çalışıyorum (çalışmak denmez ya) son 3-4 gün dinlenip girerim ne olacağı varsa olur. En zorlandığım şey barfiks. Diğerlerini iyi kötü yaparım. Tarih, Coğrafya falan çalışmak çok gerekli mi?

Almazlar herhalde diyorum yine de bir umut giriyorum işte. Umarım bir sorun çıkmaz.
  • quote:

9 gün kaldı. Spor için çalışıyorum (çalışmak denmez ya) son 3-4 gün dinlenip girerim ne olacağı varsa olur. En zorlandığım şey barfiks. Diğerlerini iyi kötü yaparım. Tarih, Coğrafya falan çalışmak çok gerekli mi?

Almazlar herhalde diyorum yine de bir umut giriyorum işte. Umarım bir sorun çıkmaz.

Arkadaşım yukardaki cevaplara göre anladığım eğer elemek isterlerse bir şekilde seni zaten elerler yani birazda şans işi ama sen yinede elinden gelenin en iyisini yapmayı çalış ve tabiki tarih falan çalış ama genellikle aynı şeyler çıkıyor özellikle inkilaplara,savaşlara,cumhurbaşkanlarına çalış ve sorulan sorularda detaya inme.

• Mülakatta bana niye tarihi olaylar filan sormadılar?
    Buraya neyle, kimle geldin? Nerde kalıyorsun, kimle kalıyorsun, nerde oturuyorsun? Kaç kardeşsin?
    Buraya neden geldin? (Cevabım; Atatürk'ün yetişmesini istediği gençlerden biri olmak, yararlı birşeyler yapmak istiyorum, gibi birşey demiştim. Atatürk nasıl bir gençlik istiyor ki, diye sormuşlardı. En çok burada zorlandım.)
    Duvar sorusu, ülkemizin komşuları sorusu bizim 15 kişilik gruba denk gelmedi heralde.

Bu arada mekik, zıplama, top atma hepsi kolay da koşarken kolunuzu oynatacak gücünüz olmuyor. O fena. Bir de en zevkli anımız, göz muayenesinden önce gözümüze damlatılan sıvının etkilerini hissettiğimiz andı. Göz bebekleri büyüyor, en küçük ışıktan bile rahatsız olurken dışarıya, muayeneden çıktıktan sonra babamı ankesörlüden arayamadım. Saati okuyamadım. Gül gül ölmüştük 2 günlük arkadaşlarımla. Keşke isimlerini unutmasaydım.

quote:

Orijinalden alıntı: Sah!n

Damyo mülakatlarına çağırılmışım Yalova'da. Kolumda bir kaç iz ve üst tarafta bir dişim yamuk büyük ihtimal bunlar yüzünden eleneceğim fakat yine de gidip şansımı deniycem sanırım.

En çok dişten elenen olmuştu, biz de ona şaşırmıştık. Sanırım bunun farkındasın sen de, duymuş gibisin biryerden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holyjohn -- 2 Temmuz 2010; 12:15:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cobra 2

karşında ne görüyorsun? Ağaç.

yok camdan önce de hava var.o havada toz tanecikleri var görmüyo musun.gözlerin bozuk elendin.bu ne saçmalıktır abi ya
  • arkadaşlar jandarmaya gircek var mı?Benim 7 temmuzda belgeleri falan hazırladım.
  • ben çok zayıfım harp okulunn sitesine göre hesapladım boyuma göre 5 kilo almam lazım ağustos'a kadar nalıl başaraabilirm?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dipfiriz

ben çok zayıfım harp okulunn sitesine göre hesapladım boyuma göre 5 kilo almam lazım ağustos'a kadar nalıl başaraabilirm?

arkadaşım öncelikle başarılar dilerim.Daha zamanın var sana öncelikle düzenli yemek yemeni öneriyorum ve öğün sayısınıda yükselt mesela günde 4 yada 5 kere yemek yiyebilirsin ama çok değil az ve öğün sayın çok olsun.Daha sonra mutlaka süt,yoğurt,ayran ve su bol bol iç ve ye.Daha sonra fasülye,brokoli falanda önerebilirim çünklü bunlar bol proteinli besinler ve en önemlisi düzenli spor yapman gerekiyo bu şekilde hem spor yapıp hemde düzenli beslenirsen kilo alırsın ve düzenli alırsın spor derken vucut falan çalışma senin çeviklik ve hız kaznaman gherekir bunun içinde bol bol koş,barfiks,mekik falan çalış ;) Başarılar.

• jandarma mülakatlarına son 2 gün ;)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.