Şimdi Ara

Mühendislik okurken 22 yaşında Tıp kazandım gitmelimiyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
67
Cevap
5
Favori
11.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben Mühendislik okuyorum ve son senem kaldı. 1 yıl sonra mezun olacağım. Bu sene sınava hazırlandım ve Tıp kazandım. Sizce 22 yaşında Tıp'a başlanır mı ? Etrafımda bazı kişiler yaşın en az 28 olur hayata çok geç atılırsın diyorlar. Kimi Tıp zordur boşuna macera arama diyorlar çok kararsız kaldım. Sizce ne yapmalıyımç

• quote:

Orijinalden alıntı: Merkez1234

Ciddi misin ben de bu sene senin gibi tıbba başlıyorum kararını iyi ver istişare et. Parası için değil de sevdiğin için doktorluk mesleğini yapacaksan gitmelisin.
    kayıt yaptırmayacaktıysan eğer ne diye tercih yapıp bir kişinin tıp okuma hayalini suya düşürdün diye sorarlar adama. ben de bi mühendisliği kazanıp kaydolmamıştım geçen sene, hâlâ daha vicdan azabı çekiyorum.
    Babam Tıp'a başladığında 28 yaşındaydı mesleği vardı ama bir yandanda okuyordu 35 inde mezun oldu yaşlı dediler güldüler ettiler çevre çok olumsuz yorum yaptı ama şimdi herkes çatlıyor babam çoğu zaman şunu diyor iyiki kimseyi değil kendimi dinlemişim adam mezun olduğunda 3 çocuğu vardı şimdi 45 yaşlarında felan çokta iyi bir doktor senin kazandığın üniversiteden mezun oldu bence kendine güven etrafı dinlemeden git 28 dediğin yaşta hiçbirşey yok yeterki alanı bölümü sev
  • Hangi üni hangi bölüm müh?
  • Hangi tipi kazandiniz
    Hangi bölümü okudunuz
  • Hocam son yilin mis. Sen bu yil muhendisligi bitir. Bu yilki puaninla tekrar seneye tercih yaparsin istersen kaybin 1 yil olur. Ama bak iyi arastir normalde merkezi yerlestirmeyle seneye kayit olunuyo mu diye. Olun muyosa muh hangi okul ona gore karar ver.
  • Çöp bir mühendislikse tıbba geç. Mühendis olup hayata atılsan alacağın para 1500-200 falan zaten Boğaziçi odtü vb. de okumuyorsan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9D2914531

Hangi tipi kazandiniz
    Hangi bölümü okudunuz
    Bence kendinizi dinleyin bu konuda. Tıp elbet zordur, ama seveceğiniz bir işse de isterseniz 28 yaşında işe atılın isterseniz 38'de kime ne? İyi ölçüp tartın derim. Şu an da kazandım dediğinize göre zaten tercihi de yapıp sonuncu da olsa girip belki de hayali o olan birini elemişsiniz zaten. Fazla mı kötümser oldum yoksa iyimser mi oldum bilemedim şu an, ama eğer mutlu olacağınızı düşünüyorsanız ve ben bu işi yaparım arkadaş diyorsanız son yılınız da olsa bırakmanız taraftarıyım. En azından ben olsam o şekilde hareket ederdim. Umarım hakkınızda hayırlısı olur. Mutlu olacağınız ve yapmaktan zevk alacağınız bir meslek edinirsiniz ^^
  • Odtü'de çevre müh. okuyorum.

Erciyes Tıp geldi.

navti teşekkürler.

HhKcrazy teşekkürler. Benimde hayalim ama kararsız kaldım çevremdekilerden dolayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musleraa25

Odtü'de çevre müh. okuyorum.

Erciyes Tıp geldi.

navti teşekkürler.

HhKcrazy teşekkürler. Benimde hayalim ama kararsız kaldım çevremdekilerden dolayı.

Bence tıpa değer. Ben geçrdim.çevre müh pek geleceğin yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sutura Coronalis

quote:

Erciyes Tıp geldi.

navti teşekkürler.

Bence tıpa değer. Ben geçrdim.çevre müh pek geleceğin yok

Alıntıları Göster
    odtü makine falan olsa neyse de çevre mühendisliğinin pek geleceği yok gibi.
    eğer 28 yaşına kadar okumayı kaldıracak psikolojin varsa geç tıbba. bitirdiğinde buna değecek çünkü.

• cevre muhendisi mi

birak gitsin ya tip bu tip

28 olsun 38 olsun cvre muhendisi oldugunda 28 yasina kadr kazanacagin parayi tiptan mezun olunca zaten direkt kazanirsin insaallah
  • Ciddi misin ben de bu sene senin gibi tıbba başlıyorum kararını iyi ver istişare et. Parası için değil de sevdiğin için doktorluk mesleğini yapacaksan gitmelisin.
  • quote:

Erciyes Tıp geldi.

navti teşekkürler.

Ankara da oturup yaşıyorsanız yani başka yerden okul için taşınmadıysanız yıllık masraflarınızı ekstra arttırmış olursunuz yani 3 yıl okumuşsunuz bide +6 yıl tıp okuyacaksınız geçim masrafı ve yerleşmeden zarara uğrayabilirsiniz ama zaten meslek sahibi olunca ortadaki sorunlar kalkıyor sadece sıkı bi iradeye sahip olup çoğu şeyden kısmak zorunda kalıcaksınız kanaatimce

ama sevdiğiniz bir meslek ise bu zaten hiç düşünmeyin mutsuz olmaktansa mutlu olup çalışmak sizin için harika bir şey olucaktır
  • quote:

Ciddi misin ben de bu sene senin gibi tıbba başlıyorum kararını iyi ver istişare et. Parası için değil de sevdiğin için doktorluk mesleğini yapacaksan gitmelisin.
    kayıt yaptırmayacaktıysan eğer ne diye tercih yapıp bir kişinin tıp okuma hayalini suya düşürdün diye sorarlar adama. ben de bi mühendisliği kazanıp kaydolmamıştım geçen sene, hâlâ daha vicdan azabı çekiyorum.
  • Musleraa25 M kullanıcısına yanıt
    Babam Tıp'a başladığında 28 yaşındaydı mesleği vardı ama bir yandanda okuyordu 35 inde mezun oldu yaşlı dediler güldüler ettiler çevre çok olumsuz yorum yaptı ama şimdi herkes çatlıyor babam çoğu zaman şunu diyor iyiki kimseyi değil kendimi dinlemişim adam mezun olduğunda 3 çocuğu vardı şimdi 45 yaşlarında felan çokta iyi bir doktor senin kazandığın üniversiteden mezun oldu bence kendine güven etrafı dinlemeden git 28 dediğin yaşta hiçbirşey yok yeterki alanı bölümü sev
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ultimate 35

Ankara da oturup yaşıyorsanız yani başka yerden okul için taşınmadıysanız yıllık masraflarınızı ekstra arttırmış olursunuz yani 3 yıl okumuşsunuz bide +6 yıl tıp okuyacaksınız geçim masrafı ve yerleşmeden zarara uğrayabilirsiniz ama zaten meslek sahibi olunca ortadaki sorunlar kalkıyor sadece sıkı bi iradeye sahip olup çoğu şeyden kısmak zorunda kalıcaksınız kanaatimce

ama sevdiğiniz bir meslek ise bu zaten hiç düşünmeyin mutsuz olmaktansa mutlu olup çalışmak sizin için harika bir şey olucaktır

Kayseri'de oturuyorum normalde odtü için ankarada kalıyordum. Şimdi Kayseri Tıp geldi yani maddi anlamda sıkıntı yaşamam. Doktorluk hayalim küçüklükten beri hayalimdi.

quote:

Doktorluk hayalimdir hep hayran gözlerle bakarım doktorlara :)

quote:

Orijinalden alıntı: hepinizden zekiyim

Benim aklılmda kayıt yaptırmamak gibi bir şey yoktu. Etrafımdan değişik tepkiler aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: FeelMyMalice

Teşekkürler. Böyle bir örnek görmek gerçekten çok iyi oldu benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musleraa25 -- 13 Ağustos 2016; 12:56:13 >
  • quote:

Odtü den çevre mezunu olduğunda 28 yaşında hangi durumda olacağını bir düşün bide tıp okuduğunda 28 yaşında hangi durumda olacağını düşün ve karar ver. Yine aynı puanı yapabilirim diyorsan okulunu bitir, seneye tıp okumaya başla. Tıpa gittiğinde derslerden zaman kalırsa, bir yerlerde part time benzeri çalışma ortamı ayarlayabilirsin. Belki okurken nişanlanabilir, yada geç evlenirsin ama geleceğin belirsiz olmaz, saygınlığında, toplum önündeki statünde yüksek olacaktır. Geleceği belirsiz bir meslekten geleceği olan bir mesleğe geçmiş olursun bu sene bu kararı verirsen.
  • Musleraa25 M kullanıcısına yanıt
    Hocam ailenizle konuşun, size destek olabileceklerse ki umarım olurlar temennim o yönde, ve hayaliniz de hâlâ canlıysa gerçekten okuyun. Çevredekiler hep konuşacak hocam. Çevre susmaz. Boşuna mı "İnsanların ağzı torba değil ki büzesin." diye bir laf var kültürümüzde. İsteklerinizin önüne kimsenin konuştukları geçemez, geçmemeli de.
  • Ben olsam bulaşmazdım. Oku oku nereye kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HhKcrazy

Hocam ailenizle konuşun, size destek olabileceklerse ki umarım olurlar temennim o yönde, ve hayaliniz de hâlâ canlıysa gerçekten okuyun. Çevredekiler hep konuşacak hocam. Çevre susmaz. Boşuna mı "İnsanların ağzı torba değil ki büzesin." diye bir laf var kültürümüzde. İsteklerinizin önüne kimsenin konuştukları geçemez, geçmemeli de.

Teşekkürler. Ailemi trafik kazasında kaybettim.. Annem veya babam olsaydı hiç düşünmezdim arkamda onlar olurdu.Kafam rahat olurdu yani. Şimdi işte yakın akrabalardan gelen fikirler bunlarda.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.