Şimdi Ara

Mühendislik okurken 22 yaşında Tıp kazandım gitmelimiyim ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
5
Favori
11.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Başınız sağolsun hocam, Allah rahmet eylesin. Gerçekten istiyorsanız bence yakın akrabalarınızla oturun konuşun bir, sizdeki isteği görünce karşı çıkacaklarını -veya artık size olumsuz yönde konuşacaklarını- düşünmüyorum. Size kesinlikle okulu bırakın aman okuyun nolacaksınız o bölümden diye bir şey de diyemiyorum, dediklerimin üzerinizde ufacık bile bir etkisi olur da sonunda üzülürseniz ben o vicdanla yaşayabilecek bir insan değilim. O yüzden hocam siz siz olun bütün olasılıkları düşünün, gerekirse oturun yazın -yazmak rahatlatır- kafanızda bir plan yapın ve onun doğrultusunda ilerleyin. Umarım en kısa sürede sizin için en iyi olacak seçimi yaparsınız.
  • Kimseyi dinleme, kendin sorunun cevabını zaten vermissin doktorlukmus hayalin ve Kayseriliymişsin Erciyes tıp kaliteli bi tıptır kesinlikle pişman olmazsın masrafın da olmaz mis gibi evinde okur daha başarılı olursun . Odtu Ee olsa neyse derim ama arkadaslarin da dedigi gibi çevre mühendisliği tıpla kıyas edilecek bir bölüm değil.

Ve en önemlisi de şu bence yukarda bi arkadaş daha bahsetmiş, sen tercih yapıp yerleşerek muhtemelen deli gibi tıp isteyip az farkla kaçıran yüzlerce insanın hakkına girdin biraz da. Diyelim kızın biri Erciyes tıpta evinde okumak istemişti atıyorum senin yuzunden başka bi şehre gitti mesela şimdi sen kayıt yaptırmazsan çok saçma olur. Ek tercihlerle oraya kimsenin girecegini sanmıyorum sonuçta o kadar başarılı insan neden mezuna kalsın? Neyse bence tıp oku gitsin hayallerine kavusmussun ben sahsen 25 yaşında da olsam Boğaziçi kazansam 1 saniye dusunmem giderdim basarilar dilerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: HhKcrazy

Başınız sağolsun hocam, Allah rahmet eylesin. Gerçekten istiyorsanız bence yakın akrabalarınızla oturun konuşun bir, sizdeki isteği görünce karşı çıkacaklarını -veya artık size olumsuz yönde konuşacaklarını- düşünmüyorum. Size kesinlikle okulu bırakın aman okuyun nolacaksınız o bölümden diye bir şey de diyemiyorum, dediklerimin üzerinizde ufacık bile bir etkisi olur da sonunda üzülürseniz ben o vicdanla yaşayabilecek bir insan değilim. O yüzden hocam siz siz olun bütün olasılıkları düşünün, gerekirse oturun yazın -yazmak rahatlatır- kafanızda bir plan yapın ve onun doğrultusunda ilerleyin. Umarım en kısa sürede sizin için en iyi olacak seçimi yaparsınız.

Sağolasın, amin. Yorumların için çok teşekkürler. Ben kararımı verdim, inşallah hayırlısıyla kaydımı yaptıracağım. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sürçme

Kimseyi dinleme, kendin sorunun cevabını zaten vermissin doktorlukmus hayalin ve Kayseriliymişsin Erciyes tıp kaliteli bi tıptır kesinlikle pişman olmazsın masrafın da olmaz mis gibi evinde okur daha başarılı olursun . Odtu Ee olsa neyse derim ama arkadaslarin da dedigi gibi çevre mühendisliği tıpla kıyas edilecek bir bölüm değil.

Ve en önemlisi de şu bence yukarda bi arkadaş daha bahsetmiş, sen tercih yapıp yerleşerek muhtemelen deli gibi tıp isteyip az farkla kaçıran yüzlerce insanın hakkına girdin biraz da. Diyelim kızın biri Erciyes tıpta evinde okumak istemişti atıyorum senin yuzunden başka bi şehre gitti mesela şimdi sen kayıt yaptırmazsan çok saçma olur. Ek tercihlerle oraya kimsenin girecegini sanmıyorum sonuçta o kadar başarılı insan neden mezuna kalsın? Neyse bence tıp oku gitsin hayallerine kavusmussun ben sahsen 25 yaşında da olsam Boğaziçi kazansam 1 saniye dusunmem giderdim basarilar dilerim

yorumun için çok teşekkürler.

• Hocam ODTÜ'nün bilgisayar eem olsaydı kal derdim de çevre mühendisliği okuyan arkadaşlara hakaret olmasın çöp bir bölüm olarak geçiliyor bana göre tıpa git.
  • allah rahmet eylesin hocam. ben olsam tıpa giderdim. cevre muhendisinin gelecegi yol malesef

• quote:

Orijinalden alıntı: Musleraa25

quote:

Orijinalden alıntı: HhKcrazy

Sağolasın, amin. Yorumların için çok teşekkürler. Ben kararımı verdim, inşallah hayırlısıyla kaydımı yaptıracağım. Teşekkürler.

Ne demek hocam ben teşekkür ederim. Umarım ömrünüz boyunca mutlu olursunuz da bir 6 yıl sonra bu forumda "Mezun oluyorum çok mutluyum!" diye bir konunuzu görürüm.

• Tıp sizi bekler hocam
  • Odtüde iyi bir müh olsa kal diyecem de hocam bu şartlarda kesinlikle tıbba git

• Musleraa25 M kullanıcısına yanıt
    Rica ederim ne demek

Hocam bu arada mesajı yazdıktan sonra gordum başınız sağolsun.. aileniz için de yapın bunu eminim isterlerdi hayalinize kavuşup mutlu olmanızı.. ve yaşa takilmayin ben de 20 yaşındayım mezuna kaldım 1 sene de hazirlik okudum yaşıtlarım 3 e gecti ben yeni 1 oldum mesela ama takmıyorum çünkü mutluyum ve doktora gittiğimizde hicbirimiz kaç yasindasiniz diye sormuyoruz

Siz de şöyle dusunun bi, tıp için 3. ve 4.senesine kalan hala kazanamayan bir turlu nasip olmayan insanlar var.. yok mu? İnstagramdaki çalışma hesaplarında onlarcasina denk geldim burda da konular açıldı bir sürü, gerçekten hayali tıp olan ve çok isteyen bir insanı tıptan başka hiçbir bölüm tatmin edemiyor alternatiflere yoneliyor diş eczacılık Ftr veya müh vs ama her hastaneye gidişinde gözleri doluyor mesela bu insanların ve bi anlık cesaretle her şeyi bırakıp bir daha deniyorlar sizin gibi başarabilen çok az ve basarmisken lutfennn hayalinize kavuşun lutfennn.. başarılar dilerim hayatinizda

• Hayalinizdeki mesleği kazanmışsınız, üç yıl beş yılın lafını yapmayın derim.

28 yasiniza geldiğinizde çevre mühendisi olarak keske tıbba gitmiş olsaydim, yıllar ne çabuk geçiyormuş keske sevdiğim mesleğe yonelseydim demeniz çok olası.

• Tipa gec derim hocam bende 20 yasindayim bittiginde 26(en erken tabi:D) olacam bu benim hayalim oldugu icin 30 yasinda mezun olacagimi bilsem yine de okurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RollerB -- 13 Ağustos 2016; 13:24:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kazandığin tip çok iyi bölümün çok kötü yıllar çabuk bitiyor bırak okuluilerde çok pişman olursun işsiz kalirsin çevreyi kafana takarsan aç kalirsin ben 24 yaşında baslicamm psikoji bıraktım mutluyum

• geç hocam
  • Geleceği olmadığını nerden çıkardın? Forumlarda kulaktan dolma bilgiyle ahkam kesmeyin, ee makina bilgisayar hariç işsizsin çöp meslek kafasından bi çıkın.

Sana gelince kardeşim amaç para kazanmaksa odtülüsün özel ders versen yine kazanırsın. Bu saatten sonra tıpa girmezdim ben

• stellarium06 S kullanıcısına yanıt
    Nereyi bıraktınız ve nereye başlayacaksınız hocam?

• Sinava hazirlandigina göre istiyosun..bence hic durma gec tipa 40 sene yapacagin meslek icin 3 4 sene hicbisey

• Amacı para kazanmak değil hayaline ulaşmış sadece yaşını dert ediyor sanki 30 unda kazanmış gibi

• Hocam arkadaşlar bence bir konuya pek değinmemiş yaşınız ilerliyor TIP'ı sırf adı için seçmek çok saçma bir seçim olur.Çevre mühendisi olup 3-4 yıl tecrübeli olmak varken tıpı hala okumaya devam edeceksiniz.Aile kurma işleriniz,evlilik falan bayağı geç yaşta olacak.O kadar zamanı ODTÜ gibi bir okulda harcamışsınız TIP'da zor bir bölüm psikolojik olarak yıpranmayı da hesaba katmalısınız.Eğer mühendislikte mezun olup iş bulamam derseniz TIP'a geçin.Burada 1500-2000 alıyor diyen arkadaşlara bakmayın bence 3-4yıl tecrübeli ve ODTÜ mezunu dili olan bir mühendis olduğunuzda bir TIPçı kadar maaşları görebilirsiniz.Bu size ve yapmaktan zevk duyduğunuz mesleğe bağlı.Prestij,para ve çevre faktörlerine pek aldırış etmeden bir ömür yapacağınız mesleği seçmelisiniz bence.
  • Sürçme kullanıcısına yanıt
    Hocam ozaman hayalinin peşinden koşsun 4 yaş büyük bir fark değil eğer doktor olmak istiyorsa değer

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.