Şimdi Ara

mühendislik için en iyi 5 üniversite (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
0
Favori
34.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yazdıklarına bakarak gören de piyasa kurdu olmuş 40 yıllık mühendis sanar meğersem kendisi daha 1 yıllık 9 eylül bilg müh öğrencisi..

http://forum.donanimhaber.com/m_37158568/mpage_1/f_/key_//tm.htm#37158568
  • 1) Tabikide ODTU
    2)Boğaziçi
    3)İTÜ
    4)Bilkent
    5)YTÜ

Mühendislikte ODTÜ' den şaşmayın. Şu anda her sektörde büyük firmalara bakın, hep en tepede ODTU'lüler vardır. Ama sözel bölümler için en iyisi Boğaziçi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Temel Mühendis

yazdıklarına bakarak gören de piyasa kurdu olmuş 40 yıllık mühendis sanar meğersem kendisi daha 1 yıllık 9 eylül bilg müh öğrencisi..

1.gösterdiğin linkle konunun ne alakası var şimdi kendini hacker fln sanarsın
    2.madem ben hiç bişe bilemem sen daha üni.yi kazanmamışsın sen nasıl bu konuda yorum yapabiliyosun sabahtan beri zırvalıyosunuz yok teknik değilmiş ama kanuna göre daha iyi hakları varmış cartmış curtmuş git sen callof fln oyna
    ayrıca müh.te okuyan ve mezun olmuş çalışan bir sürü tanış vs var senin gibi işkembeden sallamıyorum bilinen yaşanan gerçeklerden bahsediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengiztınaz -- 16 Ağustos 2010; 19:24:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cengiztınaz

quote:

Orijinalden alıntı: Temel Mühendis

yazdıklarına bakarak gören de piyasa kurdu olmuş 40 yıllık mühendis sanar meğersem kendisi daha 1 yıllık 9 eylül bilg müh öğrencisi..

1.gösterdiğin linkle konunun ne alakası var şimdi kendini hacker fln sanarsın
    2.madem ben hiç bişe bilemem sen daha üni.yi kazanmamışsın sen nasıl bu konuda yorum yapabiliyosun sabahtan beri zırvalıyosunuz yok teknik değilmiş ama kanuna göre daha iyi hakları varmış cartmış curtmuş git sen callof fln oyna
    ayrıca müh.te okuyan ve mezun olmuş çalışan bir sürü tanış vs var senin gibi işkembeden sallamıyorum bilinen yaşanan gerçeklerden bahsediyorum

1)he he öyle sanıyorum..
    2)araştırma yapıyorum..bazıları gibi yüksek teknoloji enstitüsünden bi haber halde üniversiteye gitmeyeceğim hiç değilse..

ben de köydeyim hiç mühendis tanıdığım yokbenim babam kimya mühendisi ve bir sürü tanıdığım kimya,makine,bilgisayar müh.ü var..

yte'ler hakkındaki yorumları da genel olarak şöyle:lisans eğitimine diğer üni.ler kadar eski yıllarda başlamadıkları için piyasada fazla tanınmıyor ama iyi mühendisler yetiştiriyorlar..

• iyi o zaman aferin sana birazdan da sütünü içip yatarsın
  • quote:

iyi o zaman aferin sana birazdan da sütünü içip yatarsın

çok güzel..bakın beyler ne kadar kalifiye mühendislerimiz yetişiyor..
  • Tercihler bitmeden iki gün önce Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünü Osmangazi Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği'nin önüne yazmıştım. Son gün ne oldu bilmiyorum ama tercihlerimi geri eski haline çevirdim. İlk 14 tercihimin tutmayacağını biliyordum ama bir türlü kabullenememiştim. O açıdan evimize çok yakın olmasına rağmen Osmangazi Üniversitesi ile ilgili hiç araştırma yapmamıştım. 15. tercihim olan Osmangazi Üniversitesi Makine Mühendisliği geldi. Kocaeli Üniversitesi'ni araştırmıştım ve mühendislik eğitiminin oldukça iyi olduğunu çokça duymuştum. Ne akla hizmet Osmangazi Üniversitesi'ni onun önüne yazdım bilmiyorum. Hata mı yaptım sizce?
  • bilkent odtü den kat kat daha iyidir her açıdan,ezbere konuşmayın tanıtım günlerine gidin gezin mezunlarının nerelerde çalıştıklarına bakın anlarsınız,
  • quote:

Orijinalden alıntı: nedjohnlansenseebob

bilkent odtü den kat kat daha iyidir her açıdan,ezbere konuşmayın tanıtım günlerine gidin gezin mezunlarının nerelerde çalıştıklarına bakın anlarsınız,

basligi okudun mu acaba ilk mesaji filan
  • Ya artık böyle konular açmayın,konu sidik yarışından başka birşey değil.Herkes kendi üniversitesini övmüş,her kafadan başka bir yanıt.Eğer çok öğrenmek istiyorsanız gidin tanıtım günlerine,sorun yetkili kişilere sorularınızı,o üniversitenin mezunlarıyla konuşun.Sonrada kararınızı kendiniz verin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kırmızı Pervane

Ya artık böyle konular açmayın,konu sidik yarışından başka birşey değil.Herkes kendi üniversitesini övmüş,her kafadan başka bir yanıt.Eğer çok öğrenmek istiyorsanız gidin tanıtım günlerine,sorun yetkili kişilere sorularınızı,o üniversitenin mezunlarıyla konuşun.Sonrada kararınızı kendiniz verin.

suna katiliyorum , herkes kendi dusuncesini yazmakta ozgur , kimse kimseyi kendi universitesi daha iyi demek icin asagilayamaz , ayrica hakkaten sidik yarisina dondu
  • 1.ODTÜ
    2.İTÜ
    3.GYTE(eğitim iyi sanayinin kalbinde ama sosyal olanakalr zayıf ve yurdu yok yönetim iyi değil bilgisayar ve elektronik müh. sağlam baska bölüm okunmaz: )
    4.İYTE(yeri kötü ama eğitim sağlam gyte'yi öne yazmam sanayinin kalbinde olması idi yoksa iyte'nin çok artısı var yurt %100ing. vs ...)
    5.YTÜ(benim açımdan en gıcık üniv. istanbulda ve adı teknik diye bu kadar popüler 3 yıl okudum burada elektronik haberleşme gayet iyi biliyorum)
    objektif old. düşünüyorum tabiki 1 numara BİLKENT orası ayrı:)
  • 1- İTÜ - ODTÜ

2- Diğerleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: cello4377

1) Tabikide ODTU
    2)Boğaziçi
    3)İTÜ
    4)Bilkent
    5)YTÜ

Mühendislikte ODTÜ' den şaşmayın. Şu anda her sektörde büyük firmalara bakın, hep en tepede ODTU'lüler vardır. Ama sözel bölümler için en iyisi Boğaziçi.

Acaba
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Shady

quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

İş hayatında Üniversitelerin önceliği koca bir yalan...
    Açın kariyer.net, secretcv, yenibiris gibi kariyer sitelerini ve bakın. Hangi mühendislik dalı için üniversite şartı bulabileceksiniz merak ediyorum.

Makine Mühendisi için (Hidrolik-Pnömatik Üzerine)

http://www.kariyer.net/ilan/Hidrotam+Hidrolik+Pn%F6matik+Makina+San+Tic+Ltd+%DEti++MAK%DDNA+M%DCHEND%DDS%DD+%DDstanbul+%28Asya%29/?arn=&sid=&ilankodu=558298&ilId=143&PTitle=Hidrotam+Hidrolik+Pn%F6matik+Makina+San%2ETic%2ELtd%2E%DEti%2E%2DMAK%DDNA+M%DCHEND%DDS%DD%2D%DDstanbul+%28Asya%29

Elektrik Mühendisliği için;

http://www.kariyer.net/ilan/AYDEM+ELEKTR%DDK+DA%D0ITIM+A+%DE+++ELEKTR%DDK+M%DCHEND%DDS%DD+%28PROJE%2C+%DD%DELETME%2C+TES%DDS%29+Mu%F0la/?arn=&sid=&ilankodu=562936&ilId=028&PTitle=AYDEM+ELEKTR%DDK+DA%D0ITIM+A%2E%DE%2E+%2DELEKTR%DDK+M%DCHEND%DDS%DD+%28PROJE%2C+%DD%DELETME%2C+TES%DDS%29%2DMu%F0la

---

KATÜ'nün Akademik kadrosundan bahsetmişsiniz ancak nedense Yıldız'a değinmemişsiniz. Yıldız İTÜ'den sonra Türkiye'de Mühendisliğin en eski oyuncularının başında gelir. Örneğin Yıldız İnşaat, Yıldız Makine alanının en iyilerinindendir. Örneğin Yıldız Makine altında yer alan Isı Proses dalı, Isı sektöründe önemli bir yere sahiptir. Ne demek istediğimi piyasada yapacağınız küçük bir araştırma ile anlayacaksınızdır. Örneğin Mehmet Emin Yurci, Yunus Çengel... Bu isimler Yıldız'ın seviyesini gösterecektir. Bu arada Yıldız Makine ve İnşaat'ın akademik kadroları şu şekilde;

Yıldız Makine: 20 Profesör, 8 Doçent, 23 Yardımcı Doçent, 6 Öğretim Görevlisi, 39 Araştırma Görevlisi, 2 Uzman

Yıldız İnşaat: 13 Profesör, 9 Doçent, 22 Yardımcı Doçent, 6 Öğretim Görevlisi, 28 Araştırma Görevlisi

hocam iyi kapak yapmışsın tebrikler

ya da

http://www.kariyer.net/ilan/Ford+Otomotiv+San++A+%DE++Yeni+Projeler+M%FChendisi+Kocaeli/?arn=&sid=&ilankodu=568912&ilId=026&PTitle=Ford+Otomotiv+San%2E+A%2E%DE%2E%2DYeni+Projeler+M%FChendisi%2DKocaeli

http://www.kariyer.net/ilan/Ford+Otomotiv+San++A+%DE++INDUSTRIAL+ENGINEERS+Eski%FEehir/?arn=&sid=&ilankodu=539025&ilId=016&PTitle=Ford+Otomotiv+San%2E+A%2E%DE%2E%2DINDUSTRIAL+ENGINEERS%2DEski%FEehir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CGR1 -- 11 Eylül 2010; 21:45:36 >

• Arkadaşlar ben de çok girdim bu tür tartışmalara ;ancak her üniversitenin iyi yanları var. Yıldız Teknikte okuyan birisi Gaziantep Üniversitesindeki mühendislik eğitimini küçümser mesala ama sadece ÖSS sıralamasındaki yerini düşünerek,eğitiminden ve olanaklarından hiç haberi yoktur. Ben Gaziantep EEE deyim istesem Yıldıza geçerdim ort. çok yüksek ama geçmem için bir neden göremiyorum. Türkiye üniversiteler cenneti oldu ,mezun sayısıda buna bağlı olarak artacak,üniversitenin bir adı kalmadı artık iyiysen işi kaparsın. Önemli olan üniversitedeyken kendini en iyi şekilde geliştirmek...

Başarılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: My__MaGe

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Shady

quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

İş hayatında Üniversitelerin önceliği koca bir yalan...
    Açın kariyer.net, secretcv, yenibiris gibi kariyer sitelerini ve bakın. Hangi mühendislik dalı için üniversite şartı bulabileceksiniz merak ediyorum.

Makine Mühendisi için (Hidrolik-Pnömatik Üzerine)

http://www.kariyer.net/ilan/Hidrotam+Hidrolik+Pn%F6matik+Makina+San+Tic+Ltd+%DEti++MAK%DDNA+M%DCHEND%DDS%DD+%DDstanbul+%28Asya%29/?arn=&sid=&ilankodu=558298&ilId=143&PTitle=Hidrotam+Hidrolik+Pn%F6matik+Makina+San%2ETic%2ELtd%2E%DEti%2E%2DMAK%DDNA+M%DCHEND%DDS%DD%2D%DDstanbul+%28Asya%29

Elektrik Mühendisliği için;

http://www.kariyer.net/ilan/AYDEM+ELEKTR%DDK+DA%D0ITIM+A+%DE+++ELEKTR%DDK+M%DCHEND%DDS%DD+%28PROJE%2C+%DD%DELETME%2C+TES%DDS%29+Mu%F0la/?arn=&sid=&ilankodu=562936&ilId=028&PTitle=AYDEM+ELEKTR%DDK+DA%D0ITIM+A%2E%DE%2E+%2DELEKTR%DDK+M%DCHEND%DDS%DD+%28PROJE%2C+%DD%DELETME%2C+TES%DDS%29%2DMu%F0la

---

KATÜ'nün Akademik kadrosundan bahsetmişsiniz ancak nedense Yıldız'a değinmemişsiniz. Yıldız İTÜ'den sonra Türkiye'de Mühendisliğin en eski oyuncularının başında gelir. Örneğin Yıldız İnşaat, Yıldız Makine alanının en iyilerinindendir. Örneğin Yıldız Makine altında yer alan Isı Proses dalı, Isı sektöründe önemli bir yere sahiptir. Ne demek istediğimi piyasada yapacağınız küçük bir araştırma ile anlayacaksınızdır. Örneğin Mehmet Emin Yurci, Yunus Çengel... Bu isimler Yıldız'ın seviyesini gösterecektir. Bu arada Yıldız Makine ve İnşaat'ın akademik kadroları şu şekilde;

Yıldız Makine: 20 Profesör, 8 Doçent, 23 Yardımcı Doçent, 6 Öğretim Görevlisi, 39 Araştırma Görevlisi, 2 Uzman

Yıldız İnşaat: 13 Profesör, 9 Doçent, 22 Yardımcı Doçent, 6 Öğretim Görevlisi, 28 Araştırma Görevlisi

hocam iyi kapak yapmışsın tebrikler

ya da

http://www.kariyer.net/ilan/Ford+Otomotiv+San++A+%DE++Yeni+Projeler+M%FChendisi+Kocaeli/?arn=&sid=&ilankodu=568912&ilId=026&PTitle=Ford+Otomotiv+San%2E+A%2E%DE%2E%2DYeni+Projeler+M%FChendisi%2DKocaeli

http://www.kariyer.net/ilan/Ford+Otomotiv+San++A+%DE++INDUSTRIAL+ENGINEERS+Eski%FEehir/?arn=&sid=&ilankodu=539025&ilId=016&PTitle=Ford+Otomotiv+San%2E+A%2E%DE%2E%2DINDUSTRIAL+ENGINEERS%2DEski%FEehir

1000de 1 çıkıyor işte

ya arkadaşlar ben inceledim lise öğrencileri genel de böyle zannediyor,bende bir lise öğrencisiyim internette 3-5 yerde okuduğumuza kanıyoruz resmen kariyer.net te girdim araştırdım..üni. tercihi yapan ilanlar çok çok az..

önemli olan bilgidir,etiket değil..

• önemli olan tabi ki bilgidir ama etiket de adı üstünde etikettir yani ;) :D

ayrıca kariyer.net te yazılmıyor olabilir fakat CV nizi gönderdiğinizde bunlar size + (yazıyla "artı") puan kazandıracak şeylerdir.
  • Defalarca söyledim, tekrar edeyim. Özellikle Insaat ve makine mühendisleri için üniversitenin etkisi yok denecek kadar azdır. Bu mehendisler eger İngilizce'nin yanında Rusça veya Arapça da biliyorsa isterlerse Papua Yeni Gine üniversitesinden mehzun olmus olsunlar. Zerre kadar önemi yoktur. Bu mühendisler MİT den mezun olup sarse ingilizce bilen muhendisten cok daha kolay is bulurlar ve daha yuksek maaslara calisirlar. Hele birde Executive MBA yapmışsa bir de para sayma makinesi alır.
  • elektrik elektronik için en iyi okulları yazsanız bide????
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.