Şimdi Ara

mühendislik için en iyi 5 üniversite (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
0
Favori
34.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • odtü-itü-boğaziçi-hacettepe-ankara-ytü-gazi
    özellerden bilkent
  • odtü itü ytü kocaeli boğaziçi sakarya hem sanayi hem de eğitim olarak bence baya iiler
  • ODTU
    ITU
    YTU
    IYTE
    GYTE

arcelik kariyer.net ten isci alirken bu universiteleri secip digerlerini eliyormus , cunku teknik olmayan universitelerdeki ogrenciler , arceligin ise alim sinavini kolay kolay gecemiyorlarmis ,
    kaynak:babam(20 yildir arcelikte makine muhendisi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-17B5D9F8B -- 16 Ağustos 2010; 14:04:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemkose78

ODTU
    ITU
    YTU
    IYTE
    GYTE

arcelik kariyer.net ten isci alirken bu universiteleri secip digerlerini eliyormus , cunku teknik olmayan universitelerdeki ogrenciler , arceligin ise alim sinavini kolay kolay gecemiyorlarmis ,

Boğaziçi içinde geçerli mi???
  • vakıf niye hariç,bence en iyisi vakıf olan bilkent
    ikinci boğaziçi
    üçüncü odtü
    dördüncü itü
    beşinci ytü

itü propagandası yapanlar kızmasın
  • burada yazan yorumları pek dikkate almayın bence herkes kendi okulunu en iyi yapmış.biri ktü itüden daha iyidir demiş biri uludağı en iyi üni.lerin arasına yazmış biri iyte en iyi üni.dir demiş kocaeli(yıllarca prefabrikte eğitim veren) sakarya göklere çıkartılmış sıralamadan kimin nerde okuduğunu anlayabilirsiniztarafsız bi sıralama şöyle olabilir fakat bölüme göre değişiklik gösterebilir
    1.GRUP:ODTÜ İTÜ BOĞAZİÇİ öğrenci kalitesi labratuar alt yapısı akademisyen düzeyi tartışmasız bir numaradırlar
    2.GRUP:HACETTEPE 9EYLÜL EGE YTÜ İÜ bu okullarda müh.te ekol haline gelmiştir.hem lab. hem akademik kadro piyasadaki mezun sayısı eğitim ciddiyeti yanında herbiri belli karaktere sahiptir.1.gruba girecek puanınız yoksa bunlardan başkasına gitmenizi önermem.hacettepe TRde ilk yada 2. bil.müh.dir.9EYLÜL yıllardır aktif eğitimi başarıyla uygulamıştır ve çok iyi ing.altyapısı(diploması odtü ve boğaziçinde denk görülür).EGE piyasaya tam uyumlu eğitim verir.YTÜ teknik yönleriyle İÜ akademik yayınlarıyla fark yaratır.
    GAZİ yada ANKARA mühte pek iyi sayılmaz lab. al yapısı fln zayıftır .KTÜnün tek teknik yanı ismidir kaale bile almayın.kocaeli sakarya iyte anadolu iyi olabilir ama 2.gruptaki üni.lerle aynı gruba yazmak çok büyük haksızlıktır 3.grup bunlarla kurulabilir.uludağ ÇÜ fln müh.te isimleri bile geçmez.
    Umarım tarafsız bir yorum olmuştur

• quote:

Orijinalden alıntı: Dönüşüm

quote:

ODTU
    ITU
    YTU
    IYTE
    GYTE

Boğaziçi içinde geçerli mi???

ben babadan boyle gordum , o da yalan soyliycek degil herhalde , bogazicinden vasat ogrenci degilsen yani adam gibi okumussan tabi gecerli degildir , ama teknik acidan zayif oldugunu soyluyor arcelik halkla iliskiler zart zurt neyse adi ...

• quote:

ODTU
    ITU
    YTU
    IYTE
    GYTE

IYTE ve GYTE zaten teknik ün. değildir.açılımlarına bakarsan anlarsın hatta üni.mi değilmi o bile belli değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengiztınaz

quote:

ODTU
    ITU
    YTU
    IYTE
    GYTE

IYTE ve GYTE zaten teknik ün. değildir.açılımlarına bakarsan anlarsın hatta üni.mi değilmi o bile belli değil

espri yapiyor olmalisin , teknoloji enstitusu , yani onu da o statude aldim , laf sokmus olmak icin yazma , biliyoruz teknik universite olmadiklarini,
    simdi git teknoloji enstitusu neymis ogren wikiden filan

not: Massachusetts Teknoloji Enstitüsü de bir numarali muhendisleri yetistiren universiteydi yamulmuyorsam , o da teknoloji enstitusuymus bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-17B5D9F8B -- 16 Ağustos 2010; 15:13:28 >

• quote:

quote:

ODTU
    ITU
    YTU
    IYTE
    GYTE

cahillik başa bela..

ismine bakarak saçma sapan konuşma..yüksek teknoloji enstitüleri de birer teknik üniversitedir ve iyte,gyte (özellikle iyte) çok kaliteli eğitim vermektedir..

Dünya'nın en iyi mühendislik eğitimini veren üniv.lerden MIT'in açılımı Massachusetts Institute of Technology yani o da yükse teknoloji enstitüsü..

• quote:

Orijinalden alıntı: Temel Mühendis

quote:

quote:

ODTU
    ITU
    YTU
    IYTE
    GYTE

cahillik başa bela..

ismine bakarak saçma sapan konuşma..yüksek teknoloji enstitüleri de birer teknik üniversitedir ve iyte,gyte (özellikle iyte) çok kaliteli eğitim vermektedir..

Dünya'nın en iyi mühendislik eğitimini veren üniv.lerden MIT'in açılımı Massachusetts Institute of Technology yani o da yükse teknoloji enstitüsü..

kardes valla sagol ya , huh , adam kabul etmiyor ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

abi ktü ytü'den nasıl daha iyi olabilir Allah aşkına?

İyi olmakdaki kriterleriniz nedir?

iş hayatındaki öncelik..

İş hayatında Üniversitelerin önceliği koca bir yalan...
    Açın kariyer.net, secretcv, yenibiris gibi kariyer sitelerini ve bakın. Hangi mühendislik dalı için üniversite şartı bulabileceksiniz merak ediyorum.
    10 yıllık mühendisim hiç bir iş görüşmemde bana hangi üniversite mezunusunuz sorusunu sormadılar. Sormazlar da... Eskidendi o üniversite işleri. Gerçi hala bazı mühendislik dalları için geçerli olabilir. Özellikle Bilgisayar ve Endüstri mühendislikleri için. Onlar da sadece ODTÜ, İTÜ ve BOUN için geçerli. Hiç bir firmanın YTÜ mezunu birisini aradığını ne gördüm ne de duydum. Ama bir makine veya inşaat için hangi üniversiteden mezun olduğunuzun zerre kadar önemi yoktur. Çünkü TR deni mühendislik eğitimi sistemi o kadar yanlış ki bir inşaat mühendisi mezunu hangi üniversiteden mezun olursa olsun mühendsiliğin temeli olan hakedişi yapacak bilgiye sahip değildir, basit bir statik proje yapacak bilgiye sahip değildir. Ama herhangi bir alman üniversitesinden mezun olan bir inşaat mühendisi mezun olduğu gün en karmaşık statik projelerinin altından kalkabilir.. Çünkü orada inşaat mühendisliği eğitimi 4+2 yıldır. +2 yıl dediğim kısım tamamen tıptaki intörn benzeri bir stajyerliktir. Türkiyede ise önemli olan İngilizcenin yanında hangi dili biliyor olduğunuzdur...

İş eğer iş imkanlarına kaldı ise vakıf üniversitelerini tercih etmekte fayda var. Çünkü onlar özel şirketler ile anlaşmalı oluyor. MEsela bahçeşehir üniversitesi mühendislerini mezun olur olmaz 3 aylık sözleşmeli olarak işe sokuyor anlaşmalı firmalarında. Sonrası kişiye kalmış.

Usta katüden mezun oldugunu bu kadar belli etme.Nasıl olur da KTÜ YTÜ'den daha iyi üniversitedir diyebilirsin.
    Artık üni ismi şart koşan iş ilanı bulamassınız demişsin , buyur bir değil , yüz tane ilan sana ;

http://www.kariyeryolu.com/is_ilanlari/ytU.html
    http://www.isdepo.com/?p=search&q=odt%C3%BC%20in%C5%9Faat&sayfa=3

Ayrıca YTÜ mühendislikleri beşiktaştan davutpaşaya tasınıyor , bi kısmı zaten tasındı , artık ytü eskisinden daha da iyi olacak üniversite eğitiminde , beşiktaşta olmayan laboratuvarlar , diğer imkanlar vs. davutpaşada olacak.Cogu bölüm davutpaşaya taşınmış zaten ama kalanlar da 1-2 seneye tamamen taşınacak.YTÜ kalitesine kalite katacak.

Kaldı ki ytüye giren ögrenci ktüye giren ögrenciden daha cok puan yapmıstır össde , yani ytü mezunu ögrenciler daha donanımlı cıkar , daha calıskandır genel olarak(istisnalar hariç).Sonuçta ytü mükemmel bi üniversite değil ama türkiyede İTÜ , ODTÜ ve Boğaziçi'nden sonra YTÜ geliyor.Ktünün ytüyü gecmesini bırak , ilk 5 e bile girmesi mümkün değil.Kalkıp da burda akademisyen sayısını zart zurt tartışmaya gerek yok , isterse ktüde 1000 tane doç olsun , piyasada ktü diye değil itü , ytü diye şart koşuyorlar işe alırken.Zaten iş ilanlarına yazılmasa bile , işveren , eşit donanımlı iki mühendisten ktülüye değil ytülüyü seçer.

Yani belli ktü mezunu mühendissin yalan söylemiyorsun ama , objektif olup da ktünün piyasada bi adı olmadıgını da kabul et abi.

• quote:

quote:

quote:

ODTU
    ITU
    YTU
    IYTE
    GYTE

cahillik başa bela..

adam hem cahil hemde utanmadan millete cahil diyor teknoloji enstitülerinin asıl amacı yüksek lisans ve doktora öğrencisi yetiştirmek ve ileri düzey projeler geliştirmek vsdir. İYTE ile ilgili izmirde teknik üni.vs olmadığı için ilerde teknik üni. olabilir gibi bir söylenti çıkmıştır.ama bu teknik üni. olduğu anlamına gelmez öyle olsa adını izmir teknik üniversitesi yazmak çok mu zor.ayrıca yukarda biri amerikadan fln örnekler vermiş yahu amerika ile TRnin ne alakası var.Mesela orda kolej üni.anlamındadır burda yabancı dille eğitim veren lise demektir.Bilmediğiniz konuda yorum yapmayın yok teknik üni. olmazsa boğaziçi mezunu iişe yaramazda cartta curtta.kısacası bilmiyosanız yorumda yapmayın

• quote:

quote:

quote:

quote:

ODTU
    ITU
    YTU
    IYTE
    GYTE

cahillik başa bela..

adam hem cahil hemde utanmadan millete cahil diyor teknoloji enstitülerinin asıl amacı yüksek lisans ve doktora öğrencisi yetiştirmek ve ileri düzey projeler geliştirmek vsdir. İYTE ile ilgili izmirde teknik üni.vs olmadığı için ilerde teknik üni. olabilir gibi bir söylenti çıkmıştır.ama bu teknik üni. olduğu anlamına gelmez öyle olsa adını izmir teknik üniversitesi yazmak çok mu zor.ayrıca yukarda biri amerikadan fln örnekler vermiş yahu amerika ile TRnin ne alakası var.Mesela orda kolej üni.anlamındadır burda yabancı dille eğitim veren lise demektir.Bilmediğiniz konuda yorum yapmayın yok teknik üni. olmazsa boğaziçi mezunu iişe yaramazda cartta curtta.kısacası bilmiyosanız yorumda yapmayın

"yüksek teknoloji enstitüsü" ileri bir teknik üniversite modelidir. Tüm yasalarda ve yönetmeliklerde teknik üniversitelerin sahip olduğu bütün avantajlara yük ve sorumluluklara sahiptir. (hatta teknoloji enstitüsü olmasından dolayı daha da fazlası var)

en basiti, kosgeb tekmer yönetim kuruluna her sene sırayla Türkiye'deki teknik üniversitelerin rektörleri sırayla başkanlık eder diye bir madde var. GYTE ve İYTE rektörleri de buraya başkanlık ediyor.

Institute of Technology=kolej üni anlamındaymış he yurtdışındaTürkiye'de de yabancı dille eğitim veren lise anlamındaymış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Temel Mühendis -- 16 Ağustos 2010; 15:34:48 >

• yav dostum o modeldir bu modeldir türkiyede bunun uygulamaya gelince hiç bir önemi yok hepsi kağıt üstünde kalır.tmm bu okullarda okuduğun için okulunun çok iyi olduğunu düşünebilrsin diğerlerinden üstün görürsün yada översin ama bide gerçekler var iş ararken yok bu okul aslında tekniktirde flnda filanda kimse tınlamaz bile.en iyi örnek açıktan işletme okuyuncada devletin gözünde ha boğaziçi işletme ha aöf işletme yasalarda modelde aynıdır peki git işe başvur bakalım yok yasaydı modeldi.adam güler geçer yarında aynısı senin başına gelir sen hala hayaller aleminde yaşarsın saygılar....
  • quote:

yav dostum o modeldir bu modeldir türkiyede bunun uygulamaya gelince hiç bir önemi yok hepsi kağıt üstünde kalır.tmm bu okullarda okuduğun için okulunun çok iyi olduğunu düşünebilrsin diğerlerinden üstün görürsün yada översin ama bide gerçekler var iş ararken yok bu okul aslında tekniktirde flnda filanda kimse tınlamaz bile.en iyi örnek açıktan işletme okuyuncada devletin gözünde ha boğaziçi işletme ha aöf işletme yasalarda modelde aynıdır peki git işe başvur bakalım yok yasaydı modeldi.adam güler geçer yarında aynısı senin başına gelir sen hala hayaller aleminde yaşarsın saygılar....

lise 3'teyim..okulum olduğu için iyi gördüğüm falan yok yani..teknik üniv. değil dediğin için yazdım..

• quote:

[Institute of Technology=kolej üni anlamındaymış he yurtdışındaTürkiye'de de yabancı dille eğitim veren lise anlamındaymış

bu adamla tartıştığım için valla utanıyorum adam söylediğim yeri başka bi yeriyle anlıyo ondan sonra utanmadan espri yapıyo.kafan basana kadar oku sonra anlıcaksın ki söylediğim örneğin institute of tecno. ile ilgisi yok

• #cengiztınaz kardesim biz yorum yapmayalim sen yap , saglam bir kaynak goster , istedigin yorumu yap , ama bize sozunu gecirmek icin garip garip sozler sarfetme , bilmiyosaniz yorum yapmayin gibi, herkes gorusunu bildirmis biz de bildirdik , bu sana hakaret etmeye kadar gitme hakkini vermez.
  • quote:

quote:

yav dostum o modeldir bu modeldir türkiyede bunun uygulamaya gelince hiç bir önemi yok hepsi kağıt üstünde kalır.tmm bu okullarda okuduğun için okulunun çok iyi olduğunu düşünebilrsin diğerlerinden üstün görürsün yada översin ama bide gerçekler var iş ararken yok bu okul aslında tekniktirde flnda filanda kimse tınlamaz bile.en iyi örnek açıktan işletme okuyuncada devletin gözünde ha boğaziçi işletme ha aöf işletme yasalarda modelde aynıdır peki git işe başvur bakalım yok yasaydı modeldi.adam güler geçer yarında aynısı senin başına gelir sen hala hayaller aleminde yaşarsın saygılar....

lise 3'teyim..okulum olduğu için iyi gördüğüm falan yok yani..teknik üniv. değil dediğin için yazdım..

o zaman yaşın ilerledikçe anlarsın ne demek istediğimi

• quote:

quote:

[Institute of Technology=kolej üni anlamındaymış he yurtdışındaTürkiye'de de yabancı dille eğitim veren lise anlamındaymış

bu adamla tartıştığım için valla utanıyorum adam söylediğim yeri başka bi yeriyle anlıyo ondan sonra utanmadan espri yapıyo.kafan basana kadar oku sonra anlıcaksın ki söylediğim örneğin institute of tecno. ile ilgisi yok

yazdığın yazıya bi baksana öyle yazmadın mı biraz önce?

tamam tamam neyse yte'ler den bi halt olmaz senin okul hangisiyse o da süper çıkınca direk işin hazır..işe girdikten 1 yıl sonra araba 2 yıl sonra evini alırsın..mutlu mesut mükemmel bi hayatın olur..

yeter ki sus,saçmalamalarınla burada milletin kafasını karıştırma..

kafasına göre şu teknik bu teknik değil,şu iyi buradan çıkınca bişey olamazsın diye sallıyor düzeltince biz suçlu oluyoruz..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.