Şimdi Ara

mühendislik için en iyi 5 üniversite (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
0
Favori
34.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bilkent (kapsamlı burslu)elektirk elektronikte en iyisi kabul ediliyor araştırdığım kadarıyla.yurt bedava,her ay 325 tl para,yurt dışında yüksek lisans yapabilme avantajı(boş biri değilsen),kariyerli eğitim kadrosu ve özel okul olmanın getirdiği diğer ekonomik ve sosyal avantajlar.

boğaziçinin de eğitimi bilkentten aşağı kalır değil araştırdığım kadarıyla yalnız yurtdışına yüksek lisans öğrencisi göndermede bilkentin gerisinde.sosyal ortam bakımından en iyilerin başında geliyor fakat çok fazla bir ekonomik avantaj sağlamıyor.eğitim kadrosu tartışılmaz zaten.adı yeter denilir ya o cinsten bir üniversite.

odtü ise teknik bir okul olduğu için öne çıkıyor araştırdığım kadarıyla fakat hocalarlar ve öğrenciler arası biraz mesafeli sanırım (bunlarıda sözlükten okudum) bilkentte öğrenci-hoca ilişkisi çok iyiymiş bunuda ekleyeyim.odtünün teknik imkanlarının boğaziçiden iyi olduğu söyleniyor hep muhtemelende öyledir.büyük bir okul ve çok fazla binası varmış,birçok kişidien duyduğum için yazıyorum.ayrıca kontejanı daha az olsa puanı bilkent ve boğaziçi kadar yüksek olur sanırım.çünkü bilkent boğaziçine 50-75 kişi giriyor.odtüye ise 195 kişi.puanlar seni yanıltmasın.3 üde yakın üniversiteler.

2010 1. si boğaziçi 2008 1. si odtü 2003 1. si bilkenti tercih etmiş.

bunların ardından itü elektronik ve haberleşme ve hacettepe elektrik-elektronik geliyor sanırsam.bu üniversiteler hakkında pek bilgim yok ama itüye türkiye 2. si gitmiş bu sene demekki çok beğenmiş orayı.

yanlış bir şey yazdıysam kusura bakmayın ben hiç bir okulu gidip göremedim o yüzden sadece araştırdıklarımı yazdım.eğer yüksek puan aldıysanız en iyisi bu okulları gezip görmek.

• Tüm mühendisliklerde bilkent en iyi bunu tartışamayız tabi,ama odtü ve itü de iyidir yurtiçi için
  • quote:

Orijinalden alıntı: nedjohnlansenseebob

Tüm mühendisliklerde bilkent en iyi bunu tartışamayız tabi,ama odtü ve itü de iyidir yurtiçi için

bu çok iddialı oldu

hangisinin iyi olduğunu tartışamayacağımız (bilemeyeceğimiz) kesin zaten de

gençler(!) hani sidik yarıştırmayacaklardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CGR1 -- 12 Eylül 2010; 1:30:53 >
  • topuniversities.com un yalancısıyım dostum yoksa banane benim sidiğim deliği tutsun yeter
  • arkadaşlar bu arada insanların önyargısını bilemem ama ben okulum olan ODTÜ KKK yıda mühendislik alanında çok beğeniyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nedjohnlansenseebob

topuniversities.com un yalancısıyım dostum yoksa banane

o sitede belli ölçütlere göre kıyaslamalar var. onlara göre sıralama düzenleniyor. ve tüm bölümleri dahil tutuyorlar. oysa x üniversitesi inşaatta iyi y üniversitesi elektronikte iyi olabilir.
    sizene belki ama. deminki konuda da gözüktüğü gibi bu tür yorumlar tartışmalara yol açabiliyor ne yazık ki

• 1.ODTÜ
    2.diğerleri
  • Cerrahpaşa

• istanbulda oturan biri için odtü, itüye tercih etmeye değer mi?

elektronik veya endüstri mühendislikleri için özellikle.?(ingilizceleri)
  • quote:

istanbulda oturan biri için odtü, itüye tercih etmeye değer mi?

bence değer odtü %100 ingilizce. ayrıca iş hayatında da anlarsın bu farkı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cüneyt RC

quote:

istanbulda oturan biri için odtü, itüye tercih etmeye değer mi?

bence değer odtü %100 ingilizce. ayrıca iş hayatında da anlarsın bu farkı

itü'nün %100 ingilizce artık...

bence artık fark yok istanbul'da okumak istiyorsanız itüyü,ankarada okumak istiyorsanız odtüyü seçin..
  • quote:

yıllardır ingilizce eğitim veren bir üniversite bu işe yeni başlayan bir üniversiteden öndedir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cüneyt RC

quote:

yıllardır ingilizce eğitim veren bir üniversite bu işe yeni başlayan bir üniversiteden öndedir diye düşünüyorum.

e tabi ing. konusunda şuan odtü daha öndedir,ancak itü 1-2 sene içinde adapte olur..
  • Hocam Türkiye şartlarında iyi eğitim veriliyor diyebileceğimiz 5-10 üniversite var.
    İngilizce eğitim verilen üniversiteler bunları başında geliyor ;)
  • Arkadaşlar malesef ağzı olan konuşuyor.Hele özellikle ERASMUS diye bi arkadaş var geçenlerdede onla tatışmıştık adam ktü ü utanmasa oxforddan üstün kılacak

Mühendislik İçin İlk 3 üniversite tabiki şöyle olur..
    1-Boğaziçi
    2-Odtü
    3-İtü

Bende bu sene yeni üniverite kazandım.Egede inşaat mühendisliği öğrencisi olacak kısmetse.Üniversite için bisürü hocaya ve bisürü öğrenciye danıştım.Yani diyeceklerimi düşünürseniz yararınıza olur

İlk 3 üniversiteden sonra gelen üniversiteleri karışık yazacam.Zira yazacağım üniversiteler arasında bi genelleme yapamayız.Çünkü bazı üniversitelerin bazı bölümleri daha iyidir.

Üniversite Listesi : Hacettepe , Ege , Dokuz Eylül , Marmara , İstanbul Üni , Yıldız Teknik , Gazi , İyte

Bunlar dışındaki üniversiteler kusura bakmayın ama mühendislik kısmında pek işe yaramıyor.Ama tabiki kendini geliştirirsen her zaman ekmek yersin

Arkadaşlar ktü ve bu sene teknik üniversit olan selçuk gibi üniversitelerin teknikliği sadece isimde kalıyor.Bazıları sakarya filan demiş.Arkadaşlar bırakın allah aşkına sırf okuduğunuz yerdir diye oraları yazmaya gerek yok.Türkiyenin bütün ağırlığını kaldıranlar genellikle yazdığım üniversitelerden çıkıyor.

Bu sene girecek arkadaşlara tavsiyem öncelikle puanları yetiyorsa ilk 3 üniversiteden birini yazmalarıdır.Eğer onlara puanları yetmiyorsa daha sonra yazdığım üniversitelerden birini yazın.Eğer onlarada yetmiyorsa bir '' Gaziantep üniversitesi '' ni araştırın derim.Ben detalı araştırmadım ama genel kanı iyi eğitim verdiğidir.

Boğaziçiyi odtü ve itüden daha önce yazmamın nedeni ise '' Boğaziçi mühendisliğin teknik konuları dışında öğrencilerine yöneticilik özellikleri kazandırır.İtü ve odtü ise genelde bu işin teknik kısmına ağırlık verir''

• Yöneticiliği mba yapıp halledersiniz o yüzden önce iyi bir mühendislik egitimi alın. ODTÜ veya ituyu öncelikli tercih edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R00T3RR00R

Yöneticiliği mba yapıp halledersiniz o yüzden önce iyi bir mühendislik egitimi alın. ODTÜ veya ituyu öncelikli tercih edin.

zaten boğaziçi'ye gidenler önemli bi çoğunluğunun "Boğaziçi'nde okuyorum" demek istediği için gittiğini düşünüyorum..

bence mühendislikte hem yurtiçi hem yurtdışı olanakları olarak en iyisi bilkent sonra odtü-itü
  • odtü
    itü
    ytü
    gazi
    ktü
    ..bence kocaelinin tek avantajı sanayi sehri olaması.egitimin iyi olmadığını cok kısıden duydum
    ama güzel staj yapanları(sanayinin en büyük avantajı) gerçekten bir numara mühendis oluyorlarmıs
  • quote:

Orijinalden alıntı: meminasik

odtü
    itü
    ytü
    gazi
    ktü
    ..bence kocaelinin tek avantajı sanayi sehri olaması.egitimin iyi olmadığını cok kısıden duydum
    ama güzel staj yapanları(sanayinin en büyük avantajı) gerçekten bir numara mühendis oluyorlarmıs

Hocam gaziyi bu ilk 5 içine almanın nedeni gazide okuyor olman mı

Boğaziçiyi bile almamışsın listeye bırak hocam yaw.Birde ktü demişsin ilk 5 içinde.Gerçekten komik
  • quote:

Orijinalden alıntı: meminasik

odtü
    itü
    ytü
    gazi
    ktü

gaziyle ktü ne alaka çözemedim
    heralde şöyle yapcaktı
    1.odtü
    2.itü
    3.ytü
    .
    .
    .
    .
    28.gazi
    .
    .
    .
    131.ktü

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.