Şimdi Ara

Mühendis Maaşları (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.958
Cevap
125
Favori
983.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Olajuwon Clay

Arkadaşlar bende nacizane fikirlerimi bildirmek istiyorum.. umarım yardımcı olurum.
    .
    .
    .
    Sormak istediğiniz sorular varsa elimden geldiğince cevaplar vermekten memnuniyet duyarım.

merhaba hocam, oncelikle verdiğiniz bu faydali bilgiler için çok teekkur ederim

bende bir bilgisayar muh. mezunuyum bu seneki kpss ye girip iyi sayilabilecek bir puan aldim, şimdi kasim atamalarini bekliyorum ve sizden ricam eğer devletin diğer kurumlari hakkinda bilginiz varsa bir muhendis için hangisi daha avantajli, mesela dhmi cok ovuyorlar sizin fikriniz nedir, birde taşara ve merkez olayi var farkliliklarindan bahsedermisiniz
  • up
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeAYDIN

en iyisi inşaat mühendisi snrm bi mühendis büyüğümüzle konuştuğumda eğer itü yıldız teknik boğaziçi fln mezunuysan bir de nerde iş olursa oraya giderim dersen kesinlikle iş garantisi olan bir meslek. Maaşı da sana göre değişir inşaat mühendisliği çünkü herşeyi kapsıyor bina karayolu demiryolu havalimanı tersane fln filan öle işte

Mimar olsun daha iyi insaat muh. santiyeden cikmiyo amelelerle muhattab pluyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • insanın mühendis olası gelmiyor bu yorumları okuyunca ama gerçekci olmak lazım maaş bir tarafa iş bulmak bile çok büyük sıkıntı hele makina mühendisliğinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leblebimehmet

insanın mühendis olası gelmiyor bu yorumları okuyunca ama gerçekci olmak lazım maaş bir tarafa iş bulmak bile çok büyük sıkıntı hele makina mühendisliğinde.

Makina muhendisi misin dostum, nerden biliyorsun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

insanın mühendis olası gelmiyor bu yorumları okuyunca ama gerçekci olmak lazım maaş bir tarafa iş bulmak bile çok büyük sıkıntı hele makina mühendisliğinde.

Kardeş emin ol herşey kendine bağlı ama,En geniş mühendislik makine niye iş bulma sıkıntı demişsin he 750 tl ye çalışan var 1500tl ye çalışan var onu bilemem fakat iş konusunda senınle aynı fikirde değilim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoro11

quote:

Makina muhendisi misin dostum, nerden biliyorsun?

hayır yeni kazandım ama tercih döneminden önce çok makina mühendisi ile konuştum şimdi madem öyle niye tercih ettin diyeceksin mecbur kaldım hem iş bulsak da alacağımız maaş en fazla 1200-1300 tl 2-3 yıl sonra belki 1800 tl yi bulur ama bunlar asla emeğimizin karşılığı olamaz umarım biz mezun olana kadar piyasa biraz düzelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cengiz837

quote:

Kardeş emin ol herşey kendine bağlı ama,En geniş mühendislik makine niye iş bulma sıkıntı demişsin he 750 tl ye çalışan var 1500tl ye çalışan var onu bilemem fakat iş konusunda senınle aynı fikirde değilim .

kardeş o kadar emeğin karşılığı 1500 tl mi sence ona iş demek bile yanlış olur(başlangıç maaşından bahsetmiyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan05

quote:

Orijinalden alıntı: EfeAYDIN

en iyisi inşaat mühendisi snrm bi mühendis büyüğümüzle konuştuğumda eğer itü yıldız teknik boğaziçi fln mezunuysan bir de nerde iş olursa oraya giderim dersen kesinlikle iş garantisi olan bir meslek. Maaşı da sana göre değişir inşaat mühendisliği çünkü herşeyi kapsıyor bina karayolu demiryolu havalimanı tersane fln filan öle işte

Mimar olsun daha iyi insaat muh. santiyeden cikmiyo amelelerle muhattab pluyo

Valla bilgisayar mühendisiğim ama inşaat mühendisi tanıdığım var çocuk benden rahat. İşe girer girmez altına clio araç verdiler. Yakıtı anlaşmalı benzin istasyonlarından(petrol ofisi) ücretsiz alıyor(Belli bi limiti var haftalık ama ne kadar bilmiyorum). Arabayla şantiye alanlarına gidip denetleme falan yapıyor. Başlangıç maaşı da 2000 li birşeydi. Öyle 7-24 şantiyelerde değil.

Amelelerle muhattap oluyor ama adamlara emir veriyor sonuçta. Adamlarla takılmıyor. Öyle bi demişsinniz ki.

Tabi hepsi böyle değildir belki. Tanıdığım pek inş mühendisi yok. Belkide bu istisnadır ama özenirim yani ona :)

• Benimde hedefim ODTÜ Bilgisayar mühendisliği.Acaba orada okuyan ya da mezun olmuş birileri var mı forumda?
  • Gemi makineleri okuyorum.

Eğer gemi makine ve gemi inşaa mühendisi olursan parası bol meslektir.

Gemide 3. mühendisin alacağı maaş ortalama 2000-3000$. Tabi gemiye göre de değişir bu.

6+1 maaş sistemi var genelde.

Yani 6 ay seferin sonunda 2000 dolar dersek 14000 dolar ile karaya çıkmış oluyorsun. Bu da aylık 2333 dolara tekabül eder.

2333 dolar da 4000 lira civarı ediyor.

2. ve başmühendisi sen düşün.
  • babam müteahhit çevre müh okuyorum iş bulamazsam müteahhitlik yaparım :)
  • Usta nasıl iş anlamadım 1.5m nedir yaa?Ben kendimi kalbur üstü bir ünviersiteye attım su anda ne yanı ben mezun olunca bu para ıcın mı calsıacam?Bu kadar da değildir ya.Elbette sektörde kanı emilen insanlar vardır ama iyi paraya çalışanlar da az değildir diye düşünüyorum.Ben kimle konuşsam makina önerildi bana bu kadar da kötü bir meslek değildir diye düşünmek istiyorum.Bu arada nerde okuyorsun kardeş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cronic

Istsanbul'da giriş maaşı 1500TL civarında. Biraz tecrübeliler 2000-2500. Eger bir title kazanırsan, ne bilim yönetici müdür gibi. O zaman 2500 ve üstü diyebilirim.

Tanıdığım bir mak. müh. 8500tl alıyor yani müdürler hayli bir fazla alıyor.
  • quote:

Usta nasıl iş anlamadım 1.5m nedir yaa?Ben kendimi kalbur üstü bir ünviersiteye attım su anda ne yanı ben mezun olunca bu para ıcın mı calsıacam?Bu kadar da değildir ya.Elbette sektörde kanı emilen insanlar vardır ama iyi paraya çalışanlar da az değildir diye düşünüyorum.Ben kimle konuşsam makina önerildi bana bu kadar da kötü bir meslek değildir diye düşünmek istiyorum.Bu arada nerde okuyorsun kardeş?

başlangıç olarak 1500 gayet iyi ama piyasada 1500 liraya çalışan deneyimli mühendisler de var.Gerçektende ayıp bir mühendise bu paraların verilmesi allah sonumuzu hayır etsin bu arada hangi ünide okuyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leblebimehmet -- 20 Ağustos 2012; 21:11:17 >
  • quote:

quote:

Usta nasıl iş anlamadım 1.5m nedir yaa?Ben kendimi kalbur üstü bir ünviersiteye attım su anda ne yanı ben mezun olunca bu para ıcın mı calsıacam?Bu kadar da değildir ya.Elbette sektörde kanı emilen insanlar vardır ama iyi paraya çalışanlar da az değildir diye düşünüyorum.Ben kimle konuşsam makina önerildi bana bu kadar da kötü bir meslek değildir diye düşünmek istiyorum.Bu arada nerde okuyorsun kardeş?

başlangıç olarak 1500 gayet iyi ama piyasada 1500 liraya çalışan deneyimli mühendisler de var.Gerçektende ayıp bir mühendise bu paraların verilmesi allah sonumuzu hayır etsin bu arada hangi ünide okuyorsun?

Bu sene kazandım ben Yıldız Makina.Sen nerde okuyorsun?

• quote:

quote:

quote:

bende yıldırım beyazıt makinayı kazandım ama en kısa zamanda bilkente geçmeyi düşünüyorum sanırım 2. sınıfın başında geçme imkanımız doğuyormuş.

• quote:

quote:

quote:

quote:

bende yıldırım beyazıt makinayı kazandım ama en kısa zamanda bilkente geçmeyi düşünüyorum sanırım 2. sınıfın başında geçme imkanımız doğuyormuş.

Geçebiliyorsan kaçırma kardeş.Bilkent sonuçta.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Geçebiliyorsan kaçırma kardeş.Bilkent sonuçta.

başvuru çok olur ama şansımı denemeyi düşünüyorum tobb bile olabilir sonuçta 60000 gibi bir para verecem ama 50 yılımı bu para üzerine kuracam umarım geçiş yapabilirim.

• 2012 yılına ait asgari ücretleri ise şu şekildedir:

Elektrik Mühendisliği asgari ücreti : 1950 TL/ay (net)
    Elektrik Elektronik Mühendisliği asgari ücreti : 1950 TL/ay (net)
    Elektronik Mühendisliği asgari ücreti : 1950 TL/ay (net)
    Biyomedikal Mühendisliği asgari ücreti : 1950 TL/ay (net)

kaynak
    http://www.emo.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=93322#.UDKAj6Bf2kN
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.