Şimdi Ara

Mühendis Maaşları (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.958
Cevap
125
Favori
983.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6 senelik tecrube ile bilgisiyar muhendisi olarak yabanci bir firmada ben 5000$ dolar maas aliyorum
  • arkadasim yeni mezun ingilizce yok askerlik yok hatay makine muh. 2100 ytl aliyor ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armitage

6 senelik tecrube ile bilgisiyar muhendisi olarak yabanci bir firmada ben 5000$ dolar maas aliyorum

hocam nereden mezunsunuz, 5 yıllık tecrübeden önce ne kadar alıyordunuz? yabancı firma neresi ile çalışıyor acaba ?
  • arkadaşlar pek vaktim olmadıgından sade son 2 sayfaya bakabildim.metalurji ve malzeme mühendisligi mezunu arkadaşlardan hiç yorum yok sanırsam.
    hani bi kaç kişi yeni mezunken aldıkları ücretleri ve 4-5 senelik tecrübe sonucu kazandıkları paraları yazsalar cok memnun olurum.
    ve tabi stajlarını nerde yaptıklarını ki staj baya önemli bildigim kadarıyla.stajı şişecamda yapıcam.bu kesin gibi.
    bu arada ingilizce cok iyi.bilgisayar office dışında hiç yok.seneye rusca kursu alıcam.
    ve bi terslik olmazsa şişecamda çalışıcam.
  • arkadaslar iş imkanlarını ogrenmek istedigim bazı muhendıslıkler var yardımcı olursanız sevinirim
    1.Metalurji muh
    2.Elektronik haberlesme muh.
    3.Kontrol muh.

hangisi dha iyidir ve bu seceneklere makıneyle elektrk-elektronık i eklersek iş imkanı ve para hangisinde daha fazladır somut cevresınden gordugu ornekleri olan varsa bilgilerını bizle paylaşabilir mi
  • hoca senn sorunun cevabı kontrol mühendisligi.sadece tek bi okulda var olması bile yeter be.
  • Merhaba arkadaşlar,ben size tavsiye ediyorum teknolojinin oldugu yerden cok ekmek yersiniz.Demek istedigim Bilgisayar ,Mühendisliği okuyabılırsenız yapın derim.Paraya para dememek istiyorsanız da daha cok yazılım kısmına agırlık vermeniz lazım zordur ama gercekten zevklidir mantıgını anladıktan sonra.Her yerde ihtiyac var bilgisayar müh hele böyle bir devirde günümüzde
  • bu sene ingilterede ucak muhendisligin bitirip, ingiliterede devlet isine girmsi bir turkle tanistim. queen mary unv masterda yapmis. yillik 40.000 pound maas alicak. yani aylik 3350 pound. bunun extrasida var. her sene maasi articak belli bir miktar. bu normal bir muhendis ucretiymis ingilterede.

turkiyeden kacmam icin ucuncu sebebim oldu bunu duyduktan sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Mctolga-

quote:

Orijinalden alıntı: çaresiz

quote:

Orijinalden alıntı: -Mctolga-

yeni mezunlara 900 den fazla maaş veren olmaz alan arkadşımda yok...sonuçta ozel sektor kendini niye riske atsın

Bunu neye istinaden söylüyorsun

çevreme bakarak..

''Çevremde alan görmedim'' dersen daha iyi olur o zaman.O kadar kesin bir ifade kullkanmışsın ki...

Benim şahsi görüşüm,pek yazmak da istemiyorum ama 900 TL'ye mühendislik yapacağıma gider bir firmada plasiyer felan olurum,başka iş yaparım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ange dechu

arkadaşlar pek vaktim olmadıgından sade son 2 sayfaya bakabildim.metalurji ve malzeme mühendisligi mezunu arkadaşlardan hiç yorum yok sanırsam.
    hani bi kaç kişi yeni mezunken aldıkları ücretleri ve 4-5 senelik tecrübe sonucu kazandıkları paraları yazsalar cok memnun olurum.
    ve tabi stajlarını nerde yaptıklarını ki staj baya önemli bildigim kadarıyla.stajı şişecamda yapıcam.bu kesin gibi.
    bu arada ingilizce cok iyi.bilgisayar office dışında hiç yok.seneye rusca kursu alıcam.

peki neden rusça kursu alacaksınız? ne yararı dokunacak
  • abim elektrik-elektronik mühendisi boğaziçi mezunu askerden önce 3k ya çalışıyodu şimdi 4 k istiyodu ama kriz mriz vs.yle 2,5 a girdi iş arıyo şimdi maaşından memnun diğil
  • quote:

Orijinalden alıntı: baloonist

pilot olun masrafları maaşınızdan kesilir açık var

5-15 bin dolar maaş veriyorlar, lise mezunu olmak bile yeter yalandan ingilizcenizde yeter

Uçmayı sevenler için gerçekten biçilmiş kaftan.
    Benim iş yerimden bir arkadaş geleceği oldukça parlak olmasına rağmen (Çok iyi ingilizce ve arapça biliyordu, 5 yıllık deneyimi vardı) birden aklına esti ve Pilot olmaya karar verdi. 50.000€ vererek pilotluk kursuna gitti. 2 senedir pilotluk yapıyor. 2. kaptanlığa geldi bile. Maaşı yaklaşık 6.000 TL şu anda. Ancak 15.000€ ya kadar yolu varmış dediğine göre. Tabii 15.000€ maaş alabilmek için en az 20 yıldır uçuyor olmak ve belli bir uçuş saatini geçmiş olmak gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: emirk

quote:

arkadaşlar pek vaktim olmadıgından sade son 2 sayfaya bakabildim.metalurji ve malzeme mühendisligi mezunu arkadaşlardan hiç yorum yok sanırsam.

dedigim gibi büyük ihtimal şişecamda calışıcam ve şişecam rusyaya-gürcistana fabrikalar actı.işe başladıktan bi kaç yıl sonra rusyaya gitmek istiyorum cünkü abartılı iyi para veriyor şişecam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emirk

quote:

dedigim gibi büyük ihtimal şişecamda calışıcam ve şişecam rusyaya-gürcistana fabrikalar actı.işe başladıktan bi kaç yıl sonra rusyaya gitmek istiyorum cünkü abartılı iyi para veriyor şişecam

annladım.. peki Rusya ile Türkiye arasında başka hangi alanlarda pazarlar var acaba? bende aynı şekilde rusça öğrenmek istiyorum, hatta mümkünse orada okumak istiyorum fakat bilgisayar veya inşaat okursam o pazarda iyi bir iş bulabilir miyim acaba diye araştırıyorum??

• Merhaba arkadşlr ben tercih yapacak üni adayıyım.Benim meslek olarak yapabileceklrim;
    matematik bölümü
    ikinci öğretim şehir dışında ilköğretim matematik öğretmenliği
    şehir dışında gıda mühendisliği
    hemşirelik
    hacettepe bio var
    Bunlardan sizce hangisi benim için ilerde iş imkanı ve iyi gelir sağlar?Eğer meslekten olan kişiler yorum yaparsa sevinirim.birinci ağızdan öğrenmek istiyorum.Şimdiden teşekkür ediyorum.
  • arkadaşlar aranızda orman endüstri mühendisi varsa iş alanları aldığı maaşı vs yazabilir mi.. İstanbul Üniversitesi'ne gitmeyi planlıyorum puanım tutuyor ancak kararsızım cevapları bekliyorum..
  • Konu baya sapmış,maaşları alalım :)
  • sıradan sermaye sahiplerinin şirketlerinde çalışmaktansa işvereninin mühendis olduğu bi şirkette insan daha rahat etmez mi ya da daha yüksek maaş alma şansı yok mudur sizce?Yani daha anlayışlı olmaz mı sizce ?Bil. müh için soruyorum.Bi mühendisin üni okumamış ya da işetme ,iktisat mezunu birinin altında çalışmasını hep acayip karşılamışımdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

En güzeli mühendis olduktan sonra 2-3 özelde çalışıp devlete geçmek.Üniversiteden seri üretim mühendis mezun oluyor hele bir bilgisayar mühendisi sürekli kendini yenilemek zorunda 40 yaşını geçtikten sonra bu iş nasıl olacak?Yönetici olamadıysan işin zor.Özel sektörde iş güvencesi olmadığından millet devlete geçiyor.Devlet aslında iyi maaş veriyor mühendis maaşları 2000 lirayı geçiyor özel sektörde herkese bu parayı vermezler.

40 yaşındaki bir bil.müh. için kod yazmak fln çocuk oyuncağı oluyor.yeni mezunun 1 haftada yazdığını 1 günde yazacak düzeye gelir.örneğin ana dilin gibi düşün 40 yaşında yeni bir kelime öğrendin bunu kavramada zorlanırmısn?tabiki hayır.Ayrıca bu yaştan sonra genelde kendi işini kurmaya çalışırlar yeterki kendinize bişeler katın sonrası gelir zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: akyuznet

Merhaba

Ben Elektronik muhendisiyim. 4 senedir Network alanında calisiyorum. Tecrubelerime dayanarak tavsiyelerim su sekilde:

1.Unv tercihinde kesinlikle USA/Canada/İngiltere... tercih et. en kotu yabancı unv en iyi turk unv den daha iyidir. Aslında egitim olarak Turkiye de kaliteli unv. ler var ama onyargı olarak isveren yabancı bir ulkenin unv den mezun oldugunu duyunca cok kolay is veriyor. Ayrica yurtdisindaki unv lerde odevlerini yapınca guzel bir ortalama ile biritebiliyosun. Turkiye de cok gereksiz yere zorluyorlar.

Unv mezuniyeti sonrası bir ise girersin. 3 sene calisirsin. bu arada hafiften bir mba (isletme master) yaparsin. TR dondugunde 1 aylık paralı askerligini yaparsın. Sonrasında yonetici pozisyonunda guzel bir yerde baslarsın.

2. elektronik / bilgisayar tercihinde ise kesinlikle bilgisyar muh. tercih et. elektronik muhendisligi nin TR de uygulama alanı yok. Ben cok pisman oldum. bilgisayarda ogretilenler calisma ortamında ise yariyor. elektronik muh. ogrendigim hicbisey isime yaramadı.

3.Mezun oldugunda guzel maas almak istiyorsan, unv de okurken calisman gerekli. bunu ozellikle tavsiye ediyorum. Bir yerde ucretsiz olarak basla, mezun oldugunda diger mezunlara gore 2 sene onde olursun.

Hayyata basarılar dilerim.

bil.müh nin iş hayatına daha uygun olduğunu aylardır anlatmaya çalışıyorum.tecrübeli birisinin bunu sölemesi sanırım daha etkili olur.elektronik müh. için iş alanı çok az ya elektrik müh yada bil.müh olun saygılar....

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.