Şimdi Ara

Muhabbet kuşumun ayağı morardı, basamıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
9.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar akşama doğru kuşumun ayağı talihsiz bir şekilde incindi galiba yada kırıldı mı bilemiyorum. Kuş babamın ayağını kovalıyordu, ne kadar uyarsamda yavaş hareket ettir bacağını desemde babam ayağını hızlıca kaçırıyordu. Bir anda kuş durdu ve tek ayağını kaldırdı ayağını kemirmeye başladı. Sonra 5 dk geçti yine koşturmaya başladı. Heralde babam ayağını kuşun ayağına vurdu. Şimdi kafeste tekrar baktım kuşa ve ayağı fotoğraftaki gibi morarmış. Arada basıyor ama genelde tek ayak üstünde.

Bazı konularda önemli bir durum değil yarına geçer, bazı konularda da bacak gidici deniliyor. Uyuyamıycam heralde. Ne yapmam lazım bu durumda? Muhabbet kuşumun ayağı morardı, basamıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paarthurnaax -- 26 Mayıs 2020; 23:55:25 >

• Mutlaka dikkatle inceleyin. İncinme ise bir iki güne toparlar. Kurılma ise üzerine basamaz, sargıya alınması lazım. Kuş bugün ayağını yormasın. Dinlensin. Siz de kuşu inceleyin. Kötü durum gözlemlerseniz veterinere gidin.
  • Arada basıyordu ama mümkün olduğunda tek ayak üstündeydi dün akşam. Bi forumda zeytinyağı sürmem söylendi. Heralde ağrı kesici etkisi yaptı ve baya bastı koşturdu. Bu sabah yine bastı ama şimdi tek ayak üstünde. Büyük ihtimalle kırık değil. Dediğiniz gibi bir süre bekliycem.
  • Paarthurnaax kullanıcısına yanıt
    Bugün durumu nasıl?
  • Aynı ama morarık sanki az bi azaldı gibi. Ben kırık olmasından korkuyorum. Kırık olduğunda ne olur acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paarthurnaax

Aynı ama morarık sanki az bi azaldı gibi. Ben kırık olmasından korkuyorum. Kırık olduğunda ne olur acaba?
    kırık olsa acıdan ölürdü. kuşlar dayanaksız hayvanlar. bir daha aynı olay olursa zaten kırık olup ölür. 2.olmasın . vitamin takviyesi ile düzelir haftaya kadar.
    Üstüne basabiliyor mu?
  • Sumito S kullanıcısına yanıt
    Bazen ayağını çekiyor bazen basıyor. Koşarken basıyor ama seker gibi koşuyor. Parmağımdayken sağlam olan ayağına yükleniyor. O bacağıyla kafasını kaşıyabiliyor. Durum bu? Bi önceki arkadaşın dediğine göre bağırması lazım kırık olması için. Bağırma falan yok. Durum bu.

Bide teramcyn deri şeyi sürdüm. Tüyüne falan bulaştı ama bişey olmaz heralde.
    Koşturmayın, yormasın o ayağını. Birkaç güne toparlanması lazım, toparlanma olmazsa veteriner görsün..
    Kremin tüylere bulaşmasında sorun yok. Deri kremi emecektir zaten.
  • Sumito S kullanıcısına yanıt
    Bugün biraz daha iyi gibi. Genelde basıyor. Morarıkta hafif azalıyor gibi. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paarthurnaax -- 29 Mayıs 2020; 14:18:1 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.