Şimdi Ara

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.476
Cevap
37
Favori
83.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eski acik

Tahta tünek kullan hiçbir kus doğada eline tırnak makası almıyor kumlu tünekler kusa çok zararlıdır sakın kullanmayın ticari üründür sadece para kazanmak için

Tahta tüneğin zımparasız dal parçası olması gerek ama törpülemesi için. Veterinere de kestirilebilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilkingcry

quote:

Orijinalden alıntı: Dragstyle

Merhaba hayvanseverler..

Benim birkaç yıldır beslediğim bir muhabbet kuşum var. Tırnakları (sivri olacak kadar) çok uzadı ve ucundan biraz kesilmesi gerek. Onun da rahat etmesi için.. Sorun ise bizimki hiç ele gelmiyor. Yakalamaya çalışsak o gagasıyla kopartır neredeyse.

Bu konuda önerebileceğiniz bir şeyler var mı acaba?

Şimdiden teşekkürler.

Tırnaklarını kendileri keserler ama isterseniz tüneklerine tırnak törpüsü takın

Tırnak törpüsünü de temin edebilir miyim peki dükkanlardan? (Tırnak törpüsünün olduğunu ilk defa duydum da mazur görün :))

• quote:

Orijinalden alıntı: eski acik

Tahta tünek kullan hiçbir kus doğada eline tırnak makası almıyor kumlu tünekler kusa çok zararlıdır sakın kullanmayın ticari üründür sadece para kazanmak için

Tahta tüneklerin tırnaklarına nasıl bir etkisi olabilir orayı tam anlamadım.

Benim kullandığım renkli olan tüneklerden.
  • Dragstyle kullanıcısına yanıt
    Plastik sadece tünektir mikrop barındırır tahta tünekte kus hem gagasını sürer hem ayagı git gel tırnakları törpülenir yani doğaldır sadece hayvanınızda değil evinizdede elinizden geldigi kadar plastikten uzak durun
  • Selamlar

Benim bir tane kuşum vardı erkek 1 yaşında çok alışık insanlara gayet de sağlıklı elimle sevebiliyorum kendisini kaçmıyor öpüp onu sevmemi engellemiyor bende zaten kendisine zarar verecek şekilde davranmıyorum. Geçenlerde de 5 aylık bir dişi kuş aldık yanına ama o kuş inanılmaz korkak 1.5 ay oldu geleli hala insana alışmış değil direk kafese yaklaştığımızda en uzak köşeye gidiyor ve el gördümü kaçacak delik arıyor bu kuş. Size sorum bu kuşu insanlara nasıl alıştırabilirim gayet sakin ve ona zarar vermeyecek şekilde davranıyorum ama banamısın demiyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugragursoy

Selamlar

Benim bir tane kuşum vardı erkek 1 yaşında çok alışık insanlara gayet de sağlıklı elimle sevebiliyorum kendisini kaçmıyor öpüp onu sevmemi engellemiyor bende zaten kendisine zarar verecek şekilde davranmıyorum. Geçenlerde de 5 aylık bir dişi kuş aldık yanına ama o kuş inanılmaz korkak 1.5 ay oldu geleli hala insana alışmış değil direk kafese yaklaştığımızda en uzak köşeye gidiyor ve el gördümü kaçacak delik arıyor bu kuş. Size sorum bu kuşu insanlara nasıl alıştırabilirim gayet sakin ve ona zarar vermeyecek şekilde davranıyorum ama banamısın demiyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Zor benimkiler arada izin veriyor sevmeme siz önce parmsklıların dışından ona yem verin marul olabilir sonra yakından verin sonra parmağınıza çıkmayı öğretin ve avcunuza almayın sanırım ondan korkuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bugragursoy B kullanıcısına yanıt
    dişi kuşlar genel olarak farklıdır erkege göre alıştırması daha zordur kendini yavrusunu korumak üzere bunu yapar.Aldıgınız dişi 5 aylıktan büyük yabanide olabilir alışır ama zordur zamana bırakın size baglı alısık kuslar istiyorsanız her zaman yavru alın gagası henüz siyah yeni yeme dümüş kuşlar kolay alışır
  • Merhaba arkadaşlar internetteki bilgileri okurken iki kuş aynı kafesteyse konuşmaz yazıyor bu doğru mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilkingcry

quote:

Orijinalden alıntı: bugragursoy

Selamlar

Zor benimkiler arada izin veriyor sevmeme siz önce parmsklıların dışından ona yem verin marul olabilir sonra yakından verin sonra parmağınıza çıkmayı öğretin ve avcunuza almayın sanırım ondan korkuyor

Tamam teşekkürler bu şekilde deneyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şekilsiniz ya

Merhaba arkadaşlar internetteki bilgileri okurken iki kuş aynı kafesteyse konuşmaz yazıyor bu doğru mu?

Belirsiz konuşanda var ama sayıları az :b

• Selamin aleykum arkadaslar 5 gun evvel erkek muhabhet kusu aldim ancak kusjn yasini bilmiyorum foto atamiyorum ama anlatmaya calisacagim muhabbey kusumun burun deliklerinin etrafi yani ceresi birazcik acik mavi geri koyu bn yavru olduginu dusunuyorum ama emin degilim yarfim olursaniz sevinirim

• @Hacciii
    Gözünün kenarlarında halka varsa 1 yaşında veya büyük zaten duruşundan felan belli olur yavru olduğu ve daha küçük olurlar iyi uçamazlar

• Bu kuş arkadaşımın neye ihtiyacı var videosu:http://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBsQuAIwAGoVChMIjdnA3tmRyAIVy5gaCh2OdAi1&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DmBb0xtErEK8&usg=AFQjCNEpLPQl44JebCxUB7lVGWem-uN-1g

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 yildir benimle olan bir yerli erkek muhabbet kusum var yavru deneyimi yasamak icin bir disi aldim hastalandi oldu ikincisini aldim cekdi iriydi gucu yetmiyo bizim oglanin dedik onuda degistirdim bi yerli disi alim bununlada ii anlasiyolar disi yuvaya felan giriyo mamalar yemler vitaminler minareller ne ararsaniz var kafesi buyuttum felan dana gibi oludular ama hala tik yok bizim oglan bi ayak atmaya kalkiyo disi donunce hemen kaciyo beklide verecek ama urkek iste yada kisir mi diye gelmiyo degil aklima napacam ben bunlara kanka kanka takiliyolar artik disi her turlu hazir on numara kahve oldu burnu... pls

• quote:

Orijinalden alıntı: izzettly

3 yildir benimle olan bir yerli erkek muhabbet kusum var yavru deneyimi yasamak icin bir disi aldim hastalandi oldu ikincisini aldim cekdi iriydi gucu yetmiyo bizim oglanin dedik onuda degistirdim bi yerli disi alim bununlada ii anlasiyolar disi yuvaya felan giriyo mamalar yemler vitaminler minareller ne ararsaniz var kafesi buyuttum felan dana gibi oludular ama hala tik yok bizim oglan bi ayak atmaya kalkiyo disi donunce hemen kaciyo beklide verecek ama urkek iste yada kisir mi diye gelmiyo degil aklima napacam ben bunlara kanka kanka takiliyolar artik disi her turlu hazir on numara kahve oldu burnu... pls

kur yapıyorlar normal çiftleseceklerdir bekle
  • Kuslari ayirdim biraz birbirlerini kotu mu yaptim o zman

• Merhaba arkadaşlar, kuşum tahmini 4 aylık kafasında ki tüyler topaklanıyor kuş da bu yüzünden kaşınıp duruyor ne yapabilirim kendim avucuma alıp mı temizleyeyim

• İkinci bir kuş alın karşı cins o temizler

• Muhappet kuşum çapkın çok hasta ishal ve bugünde aşırı tüy dökmeye başladı
    Bebek aspirini verdim patates verdim bişey olmadı
    Yardımcı olun lutfenn

• quote:

Orijinalden alıntı: tanem barba

Muhappet kuşum çapkın çok hasta ishal ve bugünde aşırı tüy dökmeye başladı
    Bebek aspirini verdim patates verdim bişey olmadı
    Yardımcı olun lutfenn

Tüy dökme dönemine girdiyse ondan olabilir ishalse patatese gerek yok kendi yemini yese düzelir vitamin eksikliği felan dicem iyi bakıyorsunuz gibi kumu kemiği vardır ceryanda da değilse ve bu durum devam ederse bir veterinere götürün

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.