Yüzbaşı
13 Aralık 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 12 (Bu ay: 0)
Gönderileri
2008 corolla kullanıyorum.
https://urun.n11.com/hediyelik-esya/arac-kapi-alti-hayalet-logo-nissan-P151702802?cid=604001&gclid=Cj0KCQiAyNjRBRCpARIsAPDBnn14dDlD76AWHEhmMqGEO5C_eiocb5tgCDmA4sWnguTCHhtGMyYBQjwaAka_EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

bu ürünü aldım fakat kapıda aydınlatma yok. tavandaki lambadan elektrik almayı düşünüyorum. direk kabloyu sıyırıp ordan bağlantı yapsam lede veya arabanın elektrik aksamına zarar verir mi? dikkat etmem gereken bir şey var mı?(direnç falan bağlamam gerekir mi) yapmam veya yapmamam gereken bir şey var mı veya bu işe girişmeden önce öğrenmem gereken bir şey var mı yardımcı olursanız sevinirim.
Yurt dışından bir akrabamız geldi yanında iphone 5s getirdi eski telefonuymuş. icloud var açılmıyor oda bana verdi aç kullan dedi. Fatura mail adresi kurtarma maili hiç bir şey bilmiyorlar. ikinci el almış telefonu zaten yani faturaya kurtarma hesabına vs. hiç bir şeye ulaşılamıyor. Şİmdi bu telefonu en az maliyetle tekrar nasıl kullanabilirim. Dediğim gibi telefonda yurt dışından geldi. Kafamda şöyle bir şey var olur mu bilenlerden fikir alayım.

1-Arkadaşımda iphone 5 var ekran gitmiş. ondan bu telefonu alsam anakartı buna taksam imei ve icloud çözülür mü ? sıfır maliyet
2-iphone 5in ana kartı 5s olmaz diyenler olabilir peki ikinci el perte çıkmış bir 5s alsam hem imei hem icloud sorunum çözülür mü? biraz tuzlu
3-internette donanımsal olarak resetleme gibi birşeyler gördüm ama pek anlamadım böyle bir şey olabilir mi o şekilde icloud dan kurtulabilirmiyim pasaportla da açtırırım. aztuzlu risksiz

Hem imei hem icloud çözemezsin diyenler varsa alternatif çözüm yolları da bekliyorum. Bu youtube deki çözüm yollarını denedim onuda söyliyeyim.
+1 8502220724 diye bir numara aradı bugün beni Vakıfbank internet bankacılığınıza üst üste girmeye çalışmışsınız falan dedi hesap numarasını istedi.
Benim sonra şifreyi de isteyince benim jeton düştü.

Dikkat edin 850 li numara olunca ben ilk başta şüphelenmedim fakat başında +1 yazıyor yani yurtdışından arıyorlar geri aramaya çalıştım yurtdışı olduğu için arayamadım. AMAN DİKKAT EDİN.
arkadaşlar herkes sıfır telefon tavsiyesi yazmış.

İkinci elde bilgisi olan yok mu acaba ben 700-1000 arası telefon bakıyorum. root la falan işim yok standart kullanıcıyım nasıl gelirse öyle kullanırım. Önceki telefonum g2 idi çok memnundum anneme verdim. Kullanımı çok pratik bir telefondu.

aradığım özellikler

- 5 inch civarı ekran
- iyi bir kamera
- batarya en az 1,5 günü çıkarması lazım (oyun oynamam)
- takılma donma olmadan olabildiğince uzun süre idare etmesi lazım.
----------------------------------------

aklımda xpreria z3, lg g4 var şuanda. Alternatif fikirlerinizi de bekliyorum.

G4 için sahibindene baktım da sıfır ürünler var 975 -1000 civarı acaba onlar nasıl o fiyata satıyorlar bir bilen var mı?
1-Motoru hırsızlardan kötü niyetli insanlardan nasıl muhafaza ediyorsunuz?

2-Arabadaki gibi muayene vergi falan var mı?

3-Birde sizce yeni ehliyet sistemine göre kurs ücretlerinde nasıl bir oynama olur beklemeye değer mi?

4-Hiç motosiklet kullanmadım kullanması kolay mı kursu aradığımda hiç yoktan scooter kullanmış olmanız lazım dedi. (Arkadaşlarımdan falan motosiklet bulabilirim.)

Buarada B ehliyeti sahibiyim. Değerli yorumlarınızı eksik etmeyin arkadaşlar.
Arkadaşlar siparişi ayın 20'sinde banggood dan verdim bugün olmadı büyük ihtimal yarın bileklik elimde şuan sitede 35$ gözüküyor ara ara 20$'a çekiyorlar ben mesaj attım bir gün sonra 20$'a çektiler. Almak isteyenler için önbilgi.

Bir inceleme :
https://youtu.be/pa-oeHvBSzA

Kargo elime ulaştı 30 saati aşkın süredir kullanıyorum şuan sıkıntı yok

Eksi(-) YÖNLERİ

Saati dikey moda alamıyoruz güncelleme ile düzeltilebilir diye düşünüyorum ama şuan yok.

Bilekliğin uygulaması sürekli bildirim çubuğunda açık gözüküyor sinir bozucu kapatmadım.

Telefona bağlı kullanınca hissedilir şekilde pili etkiliyor bildirim, alarm dışında zaten pek gerekli değil bluetooth.

Sanki biraz kalın geldi bana ama benim bileğim çok ince olduğu için bana öyle gelmiş olabilir. (Fotoğraf koyarım isteyen olursa)

Mesaj ve aramada aynı şekilde sadece isim yazıyor. Mesajın içeriği okunmuyor.

Telefonu unutup uzaklaşınca bazı bileklikler uyarı veriyor bunda yok.

Adımsayar neye göre sayıyor anlamadım ama hareketli olduğumda sayıyor galiba. Üç aşşağı beş yukarı doğru sayıyor.

Bileklik titrediğinde hissetmeniz için bileği iyi kavraması lazım gevşek kullandığımda pek hissedilmiyor.

Artı (+) YÖNLERİ

Tanıtımında ne yazıyorsa çalışıyor.

Uyku ölçeri beni çok etkiledi nerdeyse nokta atışı yatış kalkış saatimi doğru gösterdi derin hafif uykuda doğru gibi geldi bana çünkü normalde geceleri uyanırım denediğimde sabaha kadar aralıksız uyudum derin uyku 7/1 oranında fazlaydı saatin hesabına göre bilimsel olarak da böyle mi bilemem tabi.

Su geçirmezliği de küçük testlerle kontrol ettim suyun altına falan tuttum sıkıntı olmadı ama havuza girildiğinde sıkıntı çıkarabilir bilmiyorum. Denemeğe değmez.

####### Yurtdışı fırsatları bölümünde alanlar olmuş orda bildirim sorunundan bahsedilmiş Android için ben öyle bir sorun yaşamadım. #######

Şarj süresi 1 haftayı geçecek gibi duruyor şuan 2 gün oldu daha hala full.

Laptopun usb girişiyle 30 dk şarj oldu enbeğendiğim özellik.

Adım sayar falan bluetooth bağlantısı yokken de çalışıyor bağlantı kurulunca da veriler telefona geçiyor.

Sonuç olarak şuanda çok memnunum.
Arkadaşlar ben xioami mi band konusunu görüp biraz baktım ve bu linkteki ürünleri buldum sizce nasıl ürünler bunlardan birini almayı planlıyorum.

http://m.gearbest.com/smart-watches/pp_142936.htmlAradığım

http://m.gearbest.com/smart-watches/pp_119548.html

Aradığım özellikler

1.bekleme süresi
2.su geçirmemesi
3.aktiviteleri göstermesi (uyku kalori adım vs)
4.bildirim (sms WhatsApp arama vs)
5.fiyat
6.tasarım
Arkadaşlar ben xioami mi band konusunu görüp biraz baktım ve bu linkteki ürünleri buldum sizce nasıl ürünler bunlardan birini almayı planlıyorum.

http://m.gearbest.com/smart-watches/pp_142936.htmlAradığım

http://m.gearbest.com/smart-watches/pp_119548.html

Aradığım özellikler

1.bekleme süresi
2.su geçirmemesi
3.aktiviteleri göstermesi (uyku kalori adım vs)
4.bildirim (sms WhatsApp arama vs)
5.fiyat
6.tasarım
Arkadaşlar bir akraba rica etti kıramadım Teknomarketlerin birinden alınacak (Teknosa vatan bimeks olabilir)
400-600 TL arası çocuğuna alacakmış muhtemelen sadece oyun oynar bide resim çeker o kadar f/p olarak tavsiyelerizi bekliyorum. Yeni bir sürü telefon çıktı onlardanda tavsiyekerinize göre alınabilir mesela samsung bir sürü ıvır zıvır çıkarmış lenovo çıkmış vs. vs.

Aklımdakiler :
Gmd 2 mini
Asus zenfone 5 (o fiyata bulunursa tabi)
Lütfen üşenmeden okuyun.

Hayatımda ilk defa Esenler'e gittim. Gitmez olaydım. Dörtyol merkez cami yakınında araba alt geçitinde sağ tarafa arabalar park etmiş bende yanlarına yanaşıp gideceğim yeri navi den baktım tekrar yola çıkacam sinyalimi verip çıktım aynalardan arkamı da kontrol etmiştim sadece bir araba vardı uzaktaydı çıkar çıkmaz değil de bi 5 sn sonra arkamdan sesler geldi motosiklet bana arkadan dokundu ve yere düştü hemen sağa çektim gittim adamın yanına abi bişey in varmı iyi misin dedim babamda yanımda oda aynı şeyi söyledi adam bize baktı sonra gitti arabanın arkadan fotosunu çekti dedik abi sen iyi misin adam ben iyiyim dedi başladı konuşmaya siz iyi insanlarsınız da durmayabilirdiniz durdunuz sağolun falan filan numaramı istedi verdim ben seni hal hatır için arıyacam falan dedi böyle konuşuyor konuşuyor adama bişey olmadı diye sevindiğim için bende dinliyorum ama 20 dk konuştu neyse arabada çizik bile yok sadece teker izi vardı o kadar. motorda muhtemelen bir masraf vardır yere düşünce bir yağ mı mazot mu bilmiyorum yere akmıştı. Buraya dikkat Ben Pendik'e doğru artık yola çıktım dönüyorum abisi arıyor diyor ki kardeşime çarpmışsınız (babam konuşuyor bu arada) biz dedik o bize arkadan çarptı adam bize kamera görüntüleri var dedi. Babamda iyi güzel bakın görüntülere kardeşiniz bize çarptı dedi neyse kapadı 20 dk sonra adamın kendisi arıyor diyor ki hastanedeyiz dizlerim ağrıyor vicdanınız rahatsa falan filan... bizde karşıdayız sonra sana sorduk götürelim seni hastaneye dedik dedim. adam sonra ben sizi arıyacam dedi. Olay bu

1. bahsettiğim mevkiyi bilen var mı o tünelde kamera var mı
2. Bu mevkide böyle bir olay yaşayan var mı çünkü olay da çok garip sanki kurgulanmış gibime geldi.
3.son olarak da yapmam gereken bişey var mı tavsiyelerinizi bekliyorum.
Hakkında
Meslek: Psikolog
Forum İmzası:
Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Toyota
Mobil cihaz
LG
Mobil cihaz
Sony
Operatör
Türk Telekom
Notebook
Samsung
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.041
İkinci El Bölümü Mesajları: 83
Konularının görüntülenme sayısı: 14.930 (Bu ay: 134)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 64 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.