Şimdi Ara

Muhabbet Kuşu Yardımlaşma Platformu (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.476
Cevap
37
Favori
83.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şubatta 2 yavru almıştım onları sahiplendirdim akrabalarıma ve ikiside konusuyor suan:)
    7 yumurta daha yaptı dişi 6 sı cıktı hepsi saglıklı ikisin daha sahiplendirdim.iki tanesinide sahiplendircem yuvaları hazır.ama benim erkek kus bi yavruyla cok ilgileniyo tahminime göre dişi ve anne dişi o yavruyu erkek onunla cok ilgileniyor diye sürekli altına alıp dovuyor.en son zor aldım elinden ve ayırdım onu.şimdi ben ana dişi kuşu akrabama vercem ama benim baba kuş ölür mü ayırırsam acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trallesli antemius

quote:

Orijinalden alıntı: mubişim

quote:

Orijinalden alıntı: pamuknt

kuşum bir süredir ishaldi dışkısının rengi normaldi ama bir kaç gündür kakasının rengi çok açık bi yeşil ve yine kakası biraz sulu devamlı uyuku halinde ve çok kaşınıyoo ne yapmalıyımm lütfen yardım cı olun çokk acil ve dışkısını yaptığında peçeteniz etrafı yeşilimsi bi renk alıyo peçete hem ıslak hemde yeşil

İshali geçmemiş belliki yeşillik veriyorsan verme. Patates haslayip püre haline getir kuşa ver. Kanarya yemi ver. Suyuna çay kaşığı ucunda türk kahvesi karistir. Kasiniyor ve tüyler de dökülme varsa tüy de döküyor olabilir. Dışkı 'nın şekli düzgün ancak etrafında leke varsa pecetenin bakteri ve mantar enfeksiyonudur. Bunun için bi ternere götürmelisin. Fakat dışkı dağınık ve sıvı şeklinde ise leke olması normal ishalde. Kesin ishalse patates kanarya yemini denemeni tavsiye ederim. Onları yemezse suyuna kahve karıştırır sın. Birde petshoplardan alacağın herhangi antibiyotik veya ilacı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bandrolsuz ilaçları kullanmayalim lütfen. Geçmiş olsun. Kuşu sıcak tut.

Kahve zararlı olabilir. Çikolata örneğin öldürücü diye biliyorum.

Yok kahveyi suyuna yarım çay kaşığı kadar karıştırıp 2 gün kullandığı zaman ishali keser ben ishal oldukları zaman veriyorum sıkıntı olmaz aklında bulunsun. Evet çikolatA gibi şeker li şeyler zararlı kahvede zarar verir ama fazla kullanmamak şartıyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: besyoali

Şubatta 2 yavru almıştım onları sahiplendirdim akrabalarıma ve ikiside konusuyor suan:)
    7 yumurta daha yaptı dişi 6 sı cıktı hepsi saglıklı ikisin daha sahiplendirdim.iki tanesinide sahiplendircem yuvaları hazır.ama benim erkek kus bi yavruyla cok ilgileniyo tahminime göre dişi ve anne dişi o yavruyu erkek onunla cok ilgileniyor diye sürekli altına alıp dovuyor.en son zor aldım elinden ve ayırdım onu.şimdi ben ana dişi kuşu akrabama vercem ama benim baba kuş ölür mü ayırırsam acaba?

Dişi kuşu neden vermek istiyorsunuz? Ayırmanız iyi olmaz herhalde çünkü erkekle eş onlar. Erkek mutsuz olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trallesli antemius -- 28 Nisan 2015; 17:49:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • trallesli antemius T kullanıcısına yanıt
    artık yavrulamasını istemiyorum çünkü:(
  • besyoali B kullanıcısına yanıt
    Yine de ayırmayın bence yazık. Yuvalık yokken de çiftleşiyorlar sanırım öyle mi?

Evet yine erkek rahat durmuyor.inanın yavrusuna yanaştı bizzat gördüm anne kus ise yavruyu parcalayacakti elinden zor aldım yavruyu ayirdim.yavru dediğim 40 günlük yavru muhtemelen dışı oda.yuvayı sokmedim anne yine bos yuvaya girip yatıyor muhtemelen yine yumurtlayacak.yumurtaları da atmak istemiyorum.8 yavru büyüttü 5 ini ücretsiz verdim inanın satmak da istemiyorum kuslari. Bakması da zor temizliği maması güzel şeyler ama ben şehir dışı yolculuk yapıyorum anneme kalıyor annemde ilgileniyor sağolsun sabah iğnesini vurmadan kuşlara yem veriyor:)ve zor geliyor da niye aldın demeyin ben erkek yazıktır yalniz kalmasın diye dışı aldım yanina bi heveste yuva taktim ama boyle olacağını bilimiyordum:)

Yo niye aldın demem Yaptığınız çok güzel, takdir edilecek bir şey; yalnız kalmasın diye eş almışsınız. Herkes böyle düşünmüyor biliyorsunuz. Ben de aynı şekilde yalnız kalmasın diye eş almıştım. Yine de dişiyi vermeyip başka bir çare bulabilirseniz çok iyi olur ama bence. Mutsuz olurlar belki ayrılırlarsa. Mümkünse yan yana ayrı kafeslere koysanız? Çok ucuza kafesler var sanırım.

Benimkiler mesela, 2-3 yıl oldu, hiç çiftleşmedi daha. Yuvalık hiç takmadım, bilmiyorum ondan mı yoksa eş olmadılar mı. Erkek kur yapıyor, başka odaya götürsem hemen dişiyi arıyor, dişi de erkeğe karşı çok ilgili ama çiftleşmiyorlar. Ben yuvalık takmadım çünkü dişinin karnında yağ tümörü vardı (şimdi de var ama küçüldü), bir de istemiyorum aslında yavruları olmasını, çünkü vereceğim kişi nasıl bakacak bilmiyorum.

Vazgeçtim ayirmaktan hocam yavruları verdim bi tane yavru aldım kendime konuşturmak icin. Yuvayı da soktum bakalım ne olacak haberdar ederim artik:)valla ben besledim büyuduler verdim verdiğim kişiler isteyerek arzulu aldılar içim rahat:)

İyi yapmışsınız Benimkiler de çiftleşse çok sevineceğim. Başka kuşlar hiç durmadan çiftleşiyor benimkiler teşebbüs bile etmiyor. Belki de arkadaş olarak kalacaklar. Kimi kuşlar öyle olurmuş.

• www.muhabbetkusu.com.tr web sitemiz üzerinden 7/24 her türlü soru veya sorununuza cevap bulabilirsiniz.
    Kızdırıcı alıp yemle karıştırıp bi hafta verin bakin neler yapıyorlar:)

Nijer mi diyorsunuz? Hiç aklıma gelmedi kızdırıcı.

Kizdirici diyorlar kuscularda satılıyor yem gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: trallesli antemius

quote:

Orijinalden alıntı: Dragstyle

Kuşların kumları ne kadar sürede değiştirilmelidir? (Kumunu da arada yiyor hazmetmek için) lakin çabuk biten bir şey değil yemine göre.Taze kalması açısından ne sıklıkla değiştirmeliyim?

Ne marka kum kullanıyorsunuz? Deniz kumu içeren kum asla kullanmayın. Atılmayıp kursakta vs. birikiyormuş. Kum sadece deniz kabuğu, kömür vs. içermeli.

Vitaking marka. İçindekiler falan yazmıyor üzerinde, o yüzden anlayamadım. Ne içerdiğini. Sadece kuş kumunun işlevini yazmışlar.
  • Merhaba hayvanseverler..

Benim birkaç yıldır beslediğim bir muhabbet kuşum var. Tırnakları (sivri olacak kadar) çok uzadı ve ucundan biraz kesilmesi gerek. Onun da rahat etmesi için.. Sorun ise bizimki hiç ele gelmiyor. Yakalamaya çalışsak o gagasıyla kopartır neredeyse.

Bu konuda önerebileceğiniz bir şeyler var mı acaba?

Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dragstyle

Merhaba hayvanseverler..

Benim birkaç yıldır beslediğim bir muhabbet kuşum var. Tırnakları (sivri olacak kadar) çok uzadı ve ucundan biraz kesilmesi gerek. Onun da rahat etmesi için.. Sorun ise bizimki hiç ele gelmiyor. Yakalamaya çalışsak o gagasıyla kopartır neredeyse.

Bu konuda önerebileceğiniz bir şeyler var mı acaba?

Şimdiden teşekkürler.

Tırnaklarını kendileri keserler ama isterseniz tüneklerine tırnak törpüsü takın

• Dragstyle kullanıcısına yanıt
    Tahta tünek kullan hiçbir kus doğada eline tırnak makası almıyor kumlu tünekler kusa çok zararlıdır sakın kullanmayın ticari üründür sadece para kazanmak için
  • Sa iyi geceler muhabbet kuşum yaklaşık 1.5 aylık 1 haftadır bende elimden yem yiyo yerken ve sonrasında kanatlarını açıp titretiyo neden acaba yardımcı olursanız çok sevinirim

• akbenizz A kullanıcısına yanıt
    Alıştırma yapıyordur, egzersiz...

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.