Şimdi Ara

MUHABBET Kuşu ayağı tutmuyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
2
Favori
77.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • muhabbet kuşum ayağının üzerine basamiyor, ucamiyor. 1 aydir boyle burnu maviydi koyu kahverengine döndü. Bir kac gun oncesine kadar tuneye biliyordu yurumekte zorluk cekiyordu. Simdi tuneyemiyorda, eskiden elime alamazdim ama smdi kendi kendine kafesten bile çıkamıyor. Surekli tuyleri kabarik durmuyor birden elimi kafese koyunca irkiliyor hala çevresel hareketlere dikkatli. Ama eskisi kadar degil. Lütfen yardım edin, ayagi felc mi oldu? Tedavisi var mi? Kusum 1 yaş 2 aylık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• resim koyun ishali var mı ceyranda mı kaldı kus dediklerine göre kusunuz gidici
  • Kuş çok kötü durumda anlaşılan. Bi veterinere götürün derim kuş gidici gözüküyor

• dun aksam tunege cikti yuruyebiliyo simdi elimi bile ısırıyor bende anlamadım

• Benim de yürüyemiyo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ddogukan.71

Benim de yürüyemiyo

kardeş bi veterinere götür aksatma benim kuş öldü 10 ay oluyor aşağı yukarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ddogukan.71

Benim de yürüyemiyo

doktora götür aksi takdirde ölüyor
  • bugun kuşumda birşey sezdim sol bacagı üzerine basamıyor o bacagına yük verdiğindede devriliyor. acaba bunun nedeni ne olabilir çok kısa sürede dönermisiniz bana acill
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonbrky12

bugun kuşumda birşey sezdim sol bacagı üzerine basamıyor o bacagına yük verdiğindede devriliyor. acaba bunun nedeni ne olabilir çok kısa sürede dönermisiniz bana acill

Ayağını bi yere vurmuş olabilirmi kırık yada incinme olabilir. Uzaktan birşey diyemem foto koy desem bile. Sen onu bi veternere götür. İncinme kırılma vs varsa ayakta hafif kizarma yada morarma belli olur dikkat et morluk dağılma yapip ayağına yayılabilir ve kangren olur böyle bi sonuçla karşılaşmak istemeyiz henüz erkenken bi veternere götür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mubişim -- 24 Kasım 2014; 1:38:21 >
  • Merhabalar. Aynı sorun bizim kuşumuzda da var. Sol ayağının üzerine basarken devriliyor. Geçtiğimiz hafta da aynı oldu ama sabaha düzeldi. Bakalım tekrsr iyi olacak mı.
    Sizin kuşun durumunu merak ettim? Şuan sağlığı nasıl acaba? Ayağı düzeldi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: barbarbaron

Merhabalar. Aynı sorun bizim kuşumuzda da var. Sol ayağının üzerine basarken devriliyor. Geçtiğimiz hafta da aynı oldu ama sabaha düzeldi. Bakalım tekrsr iyi olacak mı.

Geçmiş olsun. Kardeşim benim kuş geçen yıl şubat ayında aramızdan ayrıldı. Tavsiyem iyi bir veterinere götürmeniz. Bir düzelip bir geri kötü oldu sonunda düzelmedi sonrada öldü.
  • quote:

Merhabalar. Aynı sorun bizim kuşumuzda da var. Sol ayağının üzerine basarken devriliyor. Geçtiğimiz hafta da aynı oldu ama sabaha düzeldi. Bakalım tekrsr iyi olacak mı.

quote:

Orijinalden alıntı: KRALTARIK

quote:

Geçmiş olsun. Kardeşim benim kuş geçen yıl şubat ayında aramızdan ayrıldı. Tavsiyem iyi bir veterinere götürmeniz. Bir düzelip bir geri kötü oldu sonunda düzelmedi sonrada öldü.

B Vitamini Eksikliği: Bu durumda kuşta B vitamini eksikliği vardır,ve rahatsızlığın sonucu olarak kuşun bacakları felç olur.Sarsılmalarda da olduğu gibi bu durum aniden oluşur ve kuş çok korkar.Bir çok muhabbet kuşu felç sebebiyle ince dallara tüneyemez. Pek çok kuş çarpık bacakları yüzünden tüneklere konamaz. Yere düşerler ve topallayarak yürürler.Kuş veterinerleri kuşun içme suyuna eklenebilecek sıvılar verirler.Bu besin ilaveleri bir B vitamini bileşiği içerir.Buna ek olarak kuşlara B vitamini enjekte etmek çoğu zaman fayda sağlar.Lütfen B vitamini eksikliği bulunan kuşu kendiniz tedavi etmeye çalışmayın,her zaman doğru tedaviyi seçmek için kuşlarla ilgilenen bir veterinerle görüşün.

Benimde kuş ayağında aynı problem vardı malesef vet anlamadı öldü sebebi vitamin eksikligi sizinde ölmeden gerekli seyleri alın

• arkadaşlar merhaba.benim kuşumda aynı şekilde sol bacağına basamıyor fakat kafeste tırmanabiliyor. arada bi tüneğe çıkabiliyor buda felçmidir. bide yerde dururken dikkat ettim ayakları birbirine dolanıyor :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: balcin123

arkadaşlar merhaba.benim kuşumda aynı şekilde sol bacağına basamıyor fakat kafeste tırmanabiliyor. arada bi tüneğe çıkabiliyor buda felçmidir. bide yerde dururken dikkat ettim ayakları birbirine dolanıyor :(

olabilir bir doktora götürün. sol ayağını kaç günden beri basamıyor
  • up. bu gün benim kuşumunda basına geldi bacakları ayrıldı ve uçarken nişan alıp konamıyor sağa sola çarpıyor. her yemekten de yer bizimle vitamin eksikliğide olacağını zannetmiyorum
  • ceyeran da kalmış kuşlarda da oluyor bu durum. sıcakta tutun.
  • eski acik E kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar benim 3 tane yavru kuşum var 2 sinde sıkıntı yok ama 2. Çıkan yavru ayaklarının üstünde basamiyor ayakları önde duruyor biraz hareket edebiliyor ama yürüyemiyor nasıl duzeltebilirim tedavisi varmi bilgisi olan varsa yazabilirmi
  • Arkadaşlar benim 3 tane yavru kuşum var 2 sinde sıkıntı yok ama 2. Çıkan yavru ayaklarının üstünde basamiyor ayakları önde duruyor biraz hareket edebiliyor ama yürüyemiyor nasıl duzeltebilirim tedavisi varmi bilgisi olan varsa yazabilirmi
  • Arkadaşlar benim 3 tane yavru kuşum var 2 sinde sıkıntı yok ama 2. Çıkan yavru ayaklarının üstünde basamiyor ayakları önde duruyor biraz hareket edebiliyor ama yürüyemiyor nasıl duzeltebilirim tedavisi varmi bilgisi olan varsa yazabilirmi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.