Şimdi Ara

MTV’de yeni ölçüt: Motor gücü (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
236
Cevap
0
Favori
13.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar resmen film cekiyor. Eskiler bilir bir film vardir " VURUN KAHPEYE " hic izlemedim ama suan resmen bas rol oynuyoruz.

Hukumet saolsun hep arkamizda hic bos birakmiyor. Her kula nasip olmaz koskoca T.C. Hukumeti her daim arkamizda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesla'nın 2019 da Türkiye'ye geleceği belli oldu ya. Hazırlık yapıyorlar.

Cc si düşük ama motor gücü yüksekse oradan geçirelim.
    Motor gücü çok yüksek değil ama cc yüksek ise oradan döşeyelim.
    Her koşulda çoook para lazım. Çünkü her şeyi satıp parasını yedik.
    Yerine bir şey koymadığımız için gelir getiren şey yok.
    Dolayısıyla yeni vergiler icat etmeliyiz.

Hele şükür ki karşımızdaki rakipler 15 senedir aynı adamlar.
    Zaten birisini kendimize bağladık. Onu saymayalım.
    Diğeri ise salağın teki. Bi gün başka telden diğer gün başka telden çalıyor.

Kısacası sorun yok. Rahatız. Benzine 2 zam, 1 indirim sistemi de iyi tuttu.
    En son 16 kuruş indirim yapmıştık. Şimdi seçime kadar yapmayalım, seçimden sonra dayarız.

Ne de olsa Türk halkının hafızası 2 aylık kadar. Unuturlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 15 Şubat 2018; 22:26:48 >
  • Adamlar yemiyor içmiyor, yatmıyor uyumuyor milletin cebine nasıl para koyarım diye değil, milletin cebindeki parayı nasıl alırım diye düşünüyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halkı düşük hacimli motorlara mahkum ettikleri gibi şimdi de düşük güçteki motorlara mahkum edecekler.Şurdan da yürüyebilirlerdi; bu uygulamayı trafikteki kaza sayısı azalsın diye yapıyoruz.fazla güçlü araç daha fazla kaza demek.beyin takımı atlamış bunu.

velhasıl bu ülkede ticaret erbablarından düzgün vergi tahsil edilmediği sürece bu tip direkt vergilerle yaşamaya mahkumuz.ticaretteki vergiye de dokunmak çok zor, ordaki artış veya düzenleme bu sefer tüketilen herşeyin fiyatlarında artış olarak karşımıza çıkacak.

• Bu toplumaz değil vergi motosiklet bile çok. Eşşeğe binmeli bu millet. Hakettikleri budur. Adam 15 sene öncesinden iyiyiz dio ben küfrettiğim zaman. Bu milletin şemsiyeye olan sevgisi hiç bitmicek.

Kimse farkında deil ama bu ülke kominizimle yönetiliyor. Herkes devlete domalıo.

• Bela okuma dönüp dolaşıp seni bulur demiş büyüklerimiz fakat gerçekten ALLAH BELANIZI VERSİN milleti iliğine kadar sömürdünüz hala doymadınız hala bitiremediniz ş.......ler.

• Yeni Türkiye'de güzel bir gün daha.
  • aracın yakıt tüketimi ve egsoz emisyon ölçümleri dikkate alınsın, çok tüketenden ve çok kirletenden daha çok vergi alınsın ...
    aracın ağırlığı ve dış ebatları da vergiye eklensin, millet gitgide daha büyük ve daha ağır araçlara yöneliyor trafikte devasa arabalar kol geziyor ... vergi düzenlemeleri daha hafif ve (dış ölçüleri) daha küçük arabalara yönlendirmek yönünde düzenlensin ...
  • cem uzan nerde ya.

• Eskiden devlet fındık motoru bize layık görüyor diyorduk. Bir adım ileri gittiler "fındık kadar beyninizle hala bize oy veriyorsanız size fındık motor bile çok" diyorlar.

2018 yılı içinde 2. el alım satımından da en az %5-10 vergi alınmasını bekliyorum artık. Millet sıfırdan vazgeçti 2. el canlandı onu da sağmak lazım değil mi?

Hatta devlet yeni vergi önerileri yarışması yapsın, yeni yeni vergiler bulsun.
    Mesela muayene tüm araçlara 6 ayda bir olsun. Benzin istasyonuna gider gibi sık sık muayeneye sokalım araçları.
    Jant ve teker büyüklüğüne göre de vergi alınsın. Araç uzunluğuna ve genişliğinie göre de vergi alınsın.
    Egzoz emisyonuna ve motor sesine göre de vergi alınsın.
    Hatta bu vergilerin oranları iddaa oranı gibi çarpılarak hesap yapılsın bak bu süper işte!

Türkler olarak en büyük icadımız vergi türleri olacak bu gidişle hadi bakalım. Yerli ve milli vergilerimiz!!!

• Ben olsam MGV yaparım bunu.

Tuvalete arabayla giden bu millete bu vergiler az bile. Dahada geçirilmesi gerek acıyanı sevsinler.

Bu milletin kitlesel tepki diye bir savunması yok. Her biri ayrı numunelik. Ağlamazlar ama meme isterler. Ağlamayana meme yok arkadaşlar.
  • Allah Belanızı versin,başka bir şey demiyorum,yazıklar olsun.

• Araclarimiz da olmasa bu devlet ac kalicak.Anlasildi.

• Ne desek boş...

• Nefes almayalım isterseniz?
  • Müjde! çok yakında yeni vergi indirimleri gelecek
    Elektrikli aynada yüzde 75
    Cruise control yüzde 75
    Tork yüzde 25
    Hidrolik direksiyon yüzde 75
    Edc, dsg, abs gibi üç harfliler yüzde 75
    Hidrolikli bagaj kapağı yüzde 75 indirimli.
    Bunca indirim yapmışlar o 25’leri ödeyiverin.
    Ha bir de Takvim’in her gün “araba sahiplerine indirim müjdesi” başlığıyla çıkması planlanıyormuş. Emeklilerin maaşlarını yüzbin dolar yaptık hamdolsun yeni müjdeler araba sahiplerine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 25 Ocak 2019; 11:45:53 >
  • Türkiyede yeni trend: beygiri düşük torku yüksek olur heralde.

Ülkede düştüğümüz durumlara bak , acınası durumdayız ağlayanımız yok. Geçtim ben arabayı beygiri torku bu ülkede asgari ücretle yaşamak zorunda olan bunca insan var bu insanlar kiralarını ödeyebiliyor mu? Karınlarını doyurabiliyorlar mı?

Yaa en basitinden belki engelli belki çalışamıyor belki hastaneye gidemiyor bunlar nolucak verdikleri engelli parasıyla mı karşılanacak? Hastaneye gitmek istese taksi parasına maaşı gider! Ama kimin umrunda! İnsanlar olarak hep daha acımasız oluyoruz hep daha fazlasını istemek içim diğer insanları hiç düşünmemek için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Neden bu kadar çağ dışı olduk bilmiyorum ama tüm insanlar için geçerli olmasa da söylediklerim ,birçok insan bu kategoride. Diyecek bir şeyimiz de olmuyor çoğu zaman . İnsanlar kötü durumlara düşmeyince anlam veremiyor sanırım birçok şeye buna yoğurabilirim sadece bu durumu. Bu kadar insan dışı yaratıklar olamayız olmamalıyız( en azından bilinçli olsak azıcık). Bu ülkede bir çok devlet hastanesi gezdim her şeyimiz neredeyse içler acısı diyecek söz yok gerçekten. Oradaki insanları çaresizliklerini gördükçe daha çok üzülüyorsunuz ama işte sözde insanlar belki de bizi bu duruma getirdi , insanlıktan pay kapmak isteyenler bence bir süre devlet hastanelerini gezsinler onca masum iyi insanın düştüğü durumları görsün yataklı yerleri de gezin unutmayın olur mu? İnsanlara insan gibi davranılıyor mu biraz da bunları araştırmış olun . Keşke ülkede ki tek problem arabalar olsaydı . Sanırım her şeyimiz problem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garmen -- 16 Şubat 2018; 3:49:22 >

• Ya didik didik edin piyasayı, uğraşın da sıfır araçlar gibi fiyatına göre vergi oranı koyun.

Ya da fazla kurcalamayın kalsın böyle.

Aracın sıfır fiyatı veya kasko bedeli üzerinden de gidilebilir.

Ucuz aracın vergisi yüksek olmasın.

Ya da Avrupa gibi çevreye zararına göre, olmadı yaktığı yakıt miktarına göre alın vergiyi. Mantıklı olsun en azından.

• Devlet DH'ta yorum yapma vergisi koysa isadamlardindan almadiklari dogrudan verginin iki katini alirlar valla. O affettikleri, hani milletin orasina burasina koyanlarin yuzmilyonlarca liralik vergi borcu var ya buradan 10 kat fazlasi cikar lan.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.