Şimdi Ara

MTV %40 ZAM! YETER ARTIK! (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.137
Cevap
10
Favori
63.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
500 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2002 den beri akpartiye oy veriyordum. Net olarak söylüyorum. Ben harbi dini duygularımla kandırılmışım. Bir daha körü körüne hiç birşeye bağlanmam. Allahın izni ile 2019 da bunlara oy moy yok. Allah ile insanları kandırdı. Allah büyük arkadaşlar bu insanlar ülkeyi resmen vergi ülkesi yaptılar. Yazık ya. Birde hala uyuyanlar var. Darısı uyuyanların başına. Uyanın artık ülke uçuruma gidiyor. Bu nasıl bir sistem ya. Zengin dahada zengin gariban sürünsün. 2019 da oy moy yok. Akparti benim.için bitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BayCicikTR -- 28 Eylül 2017; 20:52:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: legolas4121

Hahahahaahaahhhahahaha aç gözlü herifler hepiniz şikayet edersiniz ama araba almaya devam edersiniz tepkinizi koymassınız alma protesto et sizin gibi vasıfsız insanlar yüzünden bu haldeyiz devlette biliyo bir gün sonra unuturlar öde şimdi yüzde 40 lık zammı gıkın çıkarsa namertsin :)))

Yarın bir gün nefes almaya da vergi koyarlar ona da almayın dersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrCicik

2002 den beri akpartiye oy veriyordum. Net olarak söylüyorum. Ben harbi salak gibi dini duygularımla kandırılmışım. Bir daha körü körüne hiç birşeye bağlanmam. Allahın izni ile 2019 da bunlara oy moy yok. Allah ile insanları kandırdı. Allah büyük arkadaşlar bu insanlar ülkeyi resmen haraca bağlado. Yazık ya. Birde hala uyuyan salaklar var. Darısı uyuyanların başına. Uyanın artık ülke elden gidiyor. Bu nasıl bir sistem ya. Zengin dahada zengin gariban sürünsün. 2019 da Allah c.c. Sizin tüm yüzünüzü insanlara göstersin de görelim.

Bu zamlar yeni değil yıllardır milletin anasını ağlatıyorlar. Sen yeni farkettin herhalde. Ama allah dediklerinde unutacaksın nasıl olsa çok kasma.
  • tekrar tekrar söylüyorum. bunlara 5 kuruş bile kaptırmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Piyasada 1.6 diye satılan araçlar gerçekte 1.59 falan olduğu için bundan yırtar.

işte sorun o kardeşim senin ruhsatta 1,6 yazıyorsa motor 1.2'de olsa o parayı ödersin ! nasıl ki nasıl bazı araçlar ticari gözüktüğü için hız yapamıyorsa araç 1,59 gözükse de ruhsatta 1.6 olduğu için %40'ı geçirirler... ocak şubat gibi kredi çekip 1.8 almayı düşünüyordum yazık oldu
  • Şartlar gereği zam yapılmalı arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi areels -- 26 Ekim 2017; 16:13:57 >
  • Gerçekten garip bir toplumuz cidden merak ediyorum bu kadar soruna rağmen hala nasıl iktidar bunlar. Her an herşeye zam maaşlar zaten belli. Ama bizim insanımız beyni uyuşmuş gibi izliyor ve hala oy veriyor. Kandirildik, yanildik, başaramadık bunlar açıkça söylenirken hala destek oluyorsunuz.

Şunu anlayın artık onlara giren çıkan yok ne oluyorsa sana bana oluyor. Kandırılan biri varsa halktır.

Lütfen uyanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne yapacağız biz ya iyice yaşanmaz oldu.

Artık, tarih kitaplarında sıkça karşılaştığımız şu klişe cümlenin başrolleriyiz: ''Halk ağır vergiler altında eziliyordu.''
  • Giderma2 kullanıcısına yanıt
    Geldi gene ergen aktrollun teki, hesabida yeni acmis bak su tipe ya. Senin gibi kara cahiller yuzunden ulke bu halde, size makarna ile beslenmek yetiyor ama biz maalesef oyle yasayamiyoruz.

• quote:

2002 den beri akpartiye oy veriyordum. Net olarak söylüyorum. Ben harbi salak gibi dini duygularımla kandırılmışım. Bir daha körü körüne hiç birşeye bağlanmam. Allahın izni ile 2019 da bunlara oy moy yok. Allah ile insanları kandırdı. Allah büyük arkadaşlar bu insanlar ülkeyi resmen haraca bağlado. Yazık ya. Birde hala uyuyan salaklar var. Darısı uyuyanların başına. Uyanın artık ülke elden gidiyor. Bu nasıl bir sistem ya. Zengin dahada zengin gariban sürünsün. 2019 da Allah c.c. Sizin tüm yüzünüzü insanlara göstersin de görelim.

Yillardir boyleler

Senin gibi samimiyetsizleri gorunce umarim tekrar secilirler diyorum. Hatta akpye bile oy atabilirim sirf findik agaclarini kesip aglayan comar gormek icin.

• quote:

bende sizinle aynı durumdayım,malesef bu canavarı kendi ellerimizle büyüttük şimdi başedemiyoruz.hele dün melih gökçek beyefendinin attığı tweet ten sonra bunların tek dertlerinin alım gücü ve refah seviyesi düşen insanlar değil zengini daha da zengin etmek olduğu aşikar.savunma sanayi için para lazımmış diyor sayın bakan,ulan sen önce bakanlığındaki israftan harcamalardan kıs bak bakalım ne kadar tasarruf ediyorsun.günlük 1 aet sigara parası diye de utanmadan açıklama yapıyorsun.bu millet daha ne kadar fedekarlık yapacak,biz sizleri ülkenin bozuk durumunu düzeltin diye getirmedik mi? siz daha da kötüye götürmeye başladınız.eğitim bitik,üretim yok,bilim teknoloji seviyesi yerlerde vs.2019 da hangi yüzle geleceksiniz acaba?

• Kime vereceksin oyunu? Yalancı
  • Kendi rahatlarından, lüks yaşamlarından hiçbiri taviz vermiyor. Bütün fedakarlığı halk yapsın. Halk daha fazla çalışsın, daha az maaş alsın, daha çok vergi ödesin. Ve sesini de çıkarmasın. Sonrada kalkıp halk için, millet için diyorlar. Halka %3-4 zam yaparken bile elleri titriyor. Kendilerine gelince binlerce TL zam yapıyorlar. Gerçekten yazık bu millete diyeceğim ama bu millette hak ediyor. Bu kadar haksızlığa sesini çıkarmadıkları için tüm bunlar oluyor. Nasıl olsa ses çıkaran yok. Uyduruk bir darbe, fetö-metö, referandum, terör, magazin, futbol ve yalaka basın derken her istediklerini rahatça yapıyorlar. Bunlar iyi günlerimiz daha zor günler bekliyor bizleri.
  • Mtvye o/o40 zamla Akp bir taşla birden fazla kuş vurma derdinde. Bize de bu kuşları saymak düşer

1. Bu zamlı yüksek oranlı vergi ile bütçede ciddi bir gelir elde edecek.tipki sigaradaki güçlü hazir gelir gibi...tek bir farkla sigarada kaçak Göcek sigara kacak tütüun gibi kayıtdışı alanlar kacis noktaları varken mtvde yolda cirit atan arabaların kayıtdışı vergisiz olma dolasma ihtimali taktir edilir ki 0 dir. Yani herkes seve seve ödeyecek butcesi güçlenen devletin faiz harcamaları azalacak ekonomik sarsıntılarıdan daha az etkilenecek. Belki kredi notuna da bu yansıyacak.. artı olarak 2019 seçim çalışmalarına kaynak cikacak (Bütçe disiplini)

2.mtvye gelen zamla yeni araba alımında zaten otv ile örülen vergi ağı bu sefer yeni araba almak isteyenleri daha da caydıracak cunku 0 arabanın yıllık vergisi en yüksek dilimde kısaca almaktan cayacak!bu da cari açığa fren olacak. Türkiye'de satılan araçların çoğunlugu komple ithal.. montajı vs ile kullanima hazır geliyor. (Cari açık azaltma)

3.Yeni araba almak istemeyen kişiler iç piyasaya bakacak ic piyasaya akacak...ikinci ele yönelecek ikinci el piyasada fiyat artışları hareketlilik oluşacak. Türkiye'de bilenler bilir piyasanin barometresi ikinci el araç pazarıdir. Bu piyasa harejetkiyse piyasada para dönüyor demektir.piyasada canlilik var demektir.burdaki canlilik diğer piyasalarada yansir. sonucta borcu harcı olan ya da yeni model almak için arabasını satmak(ki yeni model almak bundan sonra zor) isteyen bu piyasada ciddi hareketten yararlanacak....olusan ani talep karşısında istedigi fiyattan kazancını cikartacak. Zamanla mtvden kaçmak isteyen piyasadaki hareketi gören ikinci el sahipleri de zamanla arzi arttıracak arabalarını elden çıkarmaya çalışacak.... alım satım vergiergisiyle de devlette nasibini alacak. (Piyasaya hic bir teşvik sunmadan hurda indirimi vergi teşviği vs gibi piyasanin açıklarından yararlanarak Piyasaya Doping/Büyüme Efekti)

Kısaca bütçe disiplini cari açık azaltma iç piyasa hareketiyle akp bir taşla birden fazla kuş vurma in keyfini sürecek.Bana kalırsa çok zekice hazırlanmış bir uygulama.

Alıntıdır.

• kendilerinin yedikleri para sonucu çıkan bütçe açiğini bize %40 mtv koyarak veya mazota sürekli vergi koyarak ülkenin açiğini kapayacaklarını zannetmeleri çok komik cidden

• quote:

Orijinalden alıntı: Marik Ishtar

Linc edilcem ama bu zammi destekliyorum herkeste araba cok trafik oluyor tamda arkadasla bunu düsünüyorduk

işte bunu anlayamıyorsunuz

fiyatlar düşsede araba sayısı artmaz alınacak araba kalitesi artar

200 bine passat alacağına mc laren, ferrari california alır vatandaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogii

Gariban adamın aracı mı var MTV ödesin, %27 lik vergi dilimine girecek maaşı mı var? Vergi diliminin ne olduğunu bile bilmezler. Adamların bir Tayyibi var ne yaparsa yapsın oy verecekleri. Bu adamların oy vermemesi için yapılacak tek şey ekmeği 10 lira yapmak. Açlıktan gebersinler de anca öyle akılları başlarına gelir belki. Onun dışında hiç bir vergi ile oy kaybetmez bu AKP denen illet.
    Bu iki vergi zammı da tam göğsüme saplandı. Ağustos ayında 3. vergi dilimine giriyoruz bir dünya kaybımız oluyordu. Şimdi %3 daha fazla kesilecek 120 TL civarı bir para daha maaşımdan uçacak. Eşim de aynı maaşı alıyor etti 250 TL aylık zarar. Bir de MTV den dolayı aracın vergisi çıktı 1450 ye. Ki asıl bombayı daha patlatmadılar. Aracın değerine göre de bir vergi alınması söz konusu. O da piyasaya çıkarsa ilk işim araçtan kurtulmak.

Hocam evet unutmuşum satır arasında "Aracın değerine göre de bir vergi alınması" diye bir başlık var ülkede basın olmadığından bunlara hiçbirşey soramıyorlar bu nedemek açıklamadılar bile dünyada örneği varmı devlet kaçkere vergi alacak bizden bir araç için?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hghuseyin

200 300 lira birşey zaten çok bi haber değeri olacağını sanmıyorum

Hocam gelecek olan torba yasasını araştırmanızı öneririm. Sadece mtv değil onlarca ürüne onlarca malzemeye gelir vergisine herşeye zam geliyor herşeye. Yani öncelikle araştırmanızı öneririm şimdilik açığa çıkan sadece mtv diğer zamlar gün yüzüne çıkıp gündem oluşturuncada aynı mesajı yazacakmısınız acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shankssan -- 28 Eylül 2017; 10:23:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Orijinalden alıntı: Marik Ishtar

Linc edilcem ama bu zammi destekliyorum herkeste araba cok trafik oluyor tamda arkadasla bunu düsünüyorduk

işte bunu anlayamıyorsunuz

fiyatlar düşsede araba sayısı artmaz alınacak araba kalitesi artar

200 bine passat alacağına mc laren, ferrari california alır vatandaş

Hocam cahil işte millet anlamıyor, araba sayısı ucuzluktan yada pahalılıktan artmıyor toplu taşıma kalitesizliği/yetersizliğinden artıyor şunu anlayamayacak cühela kesim.

Almanyada adam yılda 70 bin euro maaş alıyor; 10 bin euroya 5 yıllık audiye biniyor gidip bugatti almıyor yada evine 5. arabayı çekmiyor ucuz diye.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.