Şimdi Ara

##MSI Z97 Serisi Anakart Kullananlar Kulübü## (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
945
Cevap
12
Favori
47.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -Sabertooth-

quote:

Orijinalden alıntı: ophion84

Hocam işlemci pinleri yamuk olabilir anakartın onlara bi bak bende öyle çıktı servise yolladım.

aylar sonra ram sorunu tekrar ortaya çıktı servise verdim bekliyorum. Siz ürünü servise verdiğinizde sonuç ne olmuştu hocam ?

ram ler takili iken ne tarz bi sorun veriyordu debug led e işik gelip gidiyor pc kendini baslatamiyormudu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sensation45

quote:

quote:

Hocam işlemci pinleri yamuk olabilir anakartın onlara bi bak bende öyle çıktı servise yolladım.

aylar sonra ram sorunu tekrar ortaya çıktı servise verdim bekliyorum. Siz ürünü servise verdiğinizde sonuç ne olmuştu hocam ?

ram ler takili iken ne tarz bi sorun veriyordu debug led e işik gelip gidiyor pc kendini baslatamiyormudu

1. ve 2. ram slotları çalışmıyordu hocam. Bu slotlarda ram takılı iken bilgisayar hiç açılmıyor. Power tuşuna bastıktan 2 saniye sonra kendini kapatıp geri açıyor pc.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Rango- -- 2 Nisan 2016; 22:28:09 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sensation45

quote:

quote:

1. ve 2. ram slotları çalışmıyordu hocam. Bu slotlarda ram takılı iken bilgisayar hiç açılmıyor. Power tuşuna bastıktan 2 saniye sonra kendini kapatıp geri açıyor pc.

ayni sorun bendede var debug led isik geliyor gidiyor pici acmiyor gsikill tridentx 2400 mhz ramlerde yapiyor benim ddr3 1333 mhz ramler var onlari hangi slot a taksam sorunsuz calisiyor anakartim msi gaming 6 bu arada

• asus dahil anakartların ek yazılımları gerçekten rezalet. mesela fan kontrolde hiçbiri bir speedfan kadar özgürlük sunmuyor. ya da live update şu bu gibi yazılımlar sistem kaynaığını sömürmekten başka hiçbir halta yaramıyor. soundblaster cinema hiçbir halta yaramıyor. killer network programıda aynı şekilde hiçbir katkı sağlamıyor. tek yaptıkları arka planda boş boş çalışmak. sıfır fayda. birde şu anakarlarda phase olayı var dijital olanı olmayanı falan bu teknik bilgiler genelde anakartın resmi sitesinde verilmez yani kayda değer karşılaştırma yapma imkanımız çok az. tıpkı tv ve monitörlerin kullandıkları panellerin teknik değerlerinin verilmemesi gibi. bunları ancak iyi bir araştırma ile öğrenebiliyoruz.gözümüze gözümüze saçma sapan, gereksiz özelliklerin reklamlarını sokacaklarına ''TEKNİK BİLGİ'' versinler.
  • quote:

Ben ürünü servise yolladım servis point midir nedir oraya onlar da yamuk pinleri düzeltmişler işlemcinin soketini falan değişmişler. Ben o esnada anakartın yenisini aldım ve sorunsuz bir biçimde kullanıyorum. Açıkçası Türkiye'de teknki servis, müşteri memnuniyeti vs. hiç ama hiç yok her şey sadece ürünü satana kadar.
  • quote:

quote:

Ben ürünü servise yolladım servis point midir nedir oraya onlar da yamuk pinleri düzeltmişler işlemcinin soketini falan değişmişler. Ben o esnada anakartın yenisini aldım ve sorunsuz bir biçimde kullanıyorum. Açıkçası Türkiye'de teknki servis, müşteri memnuniyeti vs. hiç ama hiç yok her şey sadece ürünü satana kadar.

2 hafta önce bozulan MSI gaming 6 ankartimi vatan bilgisayar ile garantiye gönderdim 1 hafta sonra anakart idae mesajı geldi kupon verdiler fatura fiyatı 640 liradi başka anakart olmasında bulunduğum ildeki vatandan tekrar MSI gaming 6 aldım suanki MSI gaming 6 fiyatı indirim gelmiş 550 TL ye aldım 90 TL karım oldu

• http://forum.donanimhaber.com/m_116027306//tm.htm buda msi gaming 6 nin performasli bir anakart oldunu ispat ediyor 1600 mhz gskill ripjaws ramleri sorunsuz 2800 mhz de çaliştiriyor
    Bu mesaja eklenen görseller:

##MSI Z97 Serisi Anakart Kullananlar Kulübü##

• Valla şanslıymışınız o zaman adamlar benim pinler yamuk deyip tamir etmişlerdi. Gerçi Msi teknik servisi diğerlerine göre biraz daha iyi sanırım fakat yurt dışındakiler kadar ilgili ve çözüm odaklı çalıştıklarını düşünmüyorum hala.
  • quote:

Valla şanslıymışınız o zaman adamlar benim pinler yamuk deyip tamir etmişlerdi. Gerçi Msi teknik servisi diğerlerine göre biraz daha iyi sanırım fakat yurt dışındakiler kadar ilgili ve çözüm odaklı çalıştıklarını düşünmüyorum hala.

Mrb hocam MSI gaming 6 anakartimi ben bozmustum yanlışlıkla power den gelen molex kabloların biri ciplakti anakart çarptı çat diye ses çıkmıştı ve olan oldu... MSI gaming 6 yi da aldım pişman oldum keşke ddr4 lu bir anakart alsaydim diyorum 2 gundur z170a m5 ve ya m7 alsaydim keşke diyorum.. 1 hafta oldu anakartimi alalı değiştirme imkanım varmı sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: TAbutcuREis

i5 4690k işlemcim var Z97 GAMING 3 anakart alsam nasıl iş görürmü.

Mrb hocam iş gorurde benim gibi sonra pişman olma maddi durum varsa drr4 e geç

• TAbutcuREis kullanıcısına yanıt
    Gaming 6 var bende MSI owerclock konusunda da on numara 1600 mhz rami 2800 mhz de kullanıyorum MSI gaming 6 da

• TAbutcuREis kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=116027306 burda konu açtım gsikill ripjaws 1600 mhz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 13 Nisan 2016; 0:49:23 >
  • KyLeGs kullanıcısına yanıt
    Benim kartım ne yazık ki kullanılmaz hale geldi. Gaming 7 kullanıyorum ve 1.C sürümünü liveupdate den yükleyeyim dedim. Yükledikten sonra ekranlar açılmıyor. Bilgisayar çalışıyor ama debug lede elektrik gelmiyor ve back up BIOS da çalışmıyor. Nasıl çözüleceği hakkında bilgisi olan var mı?
  • blasco kullanıcısına yanıt
    Keske flash bellek ile biostan guncelleseydin

• sensation45 kullanıcısına yanıt
    Evet öyle yapmalıydım. İlk güncellediğimde herhangi bir sorun çıkmadığı için öyle yaptım ama patladı işte. Çözüm önerisi olan?
  • Selam arkadaşlar. Bir sorum olacaktı X99A GODLIKE anakarta Dominator® Platinum Series 16GB (4 x 4GB) DDR4 DRAM 3400MHz C16 Memory Kit — Limited Edition Orange (CMD16GX4M4B3400C16) ram uyumlumudur. aşağıdaki linkte belirtilen kartın desteklediği ram listesinde yok. Alsam sorun yaşarmıyım?

https://tr.msi.com/Moth...GAMING.html#support-mem

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guventepebas

Selam arkadaşlar. Bir sorum olacaktı X99A GODLIKE anakarta Dominator® Platinum Series 16GB (4 x 4GB) DDR4 DRAM 3400MHz C16 Memory Kit — Limited Edition Orange (CMD16GX4M4B3400C16) ram uyumlumudur. aşağıdaki linkte belirtilen kartın desteklediği ram listesinde yok. Alsam sorun yaşarmıyım?

Teşekkürler.

Anakartın sayfasında yazan ram modelleri, firma tarafından test edilenlerdir hocam. Yani listede olmayan ramler "uyumsuzdur" anlamına gelmez. Dominator serisi belleklerle kesinlikle sorun yaşamazsın, aksine piyasadaki en sağlam modellerden biridir.

• quote:

Orijinalden alıntı: blasco

Evet öyle yapmalıydım. İlk güncellediğimde herhangi bir sorun çıkmadığı için öyle yaptım ama patladı işte. Çözüm önerisi olan?

BIOS'a dışarıdan müdahale etmen, uzman değilsen pek mümkün değil. Anakartı teknik servise gönderirsen, muhtemel ücretsiz BIOS güncellemesini yapıp geri gönderirler.
  • blasco kullanıcısına yanıt
    Bios güncellemesinden sonra ekrana görüntü gelmiyorsa Clear CMOS işlemi yapılmalı ve ardından bios pili çıkarılıp 5 saniye beklendikten sonra tekrar takılıp sistem çalıştırılmalı yine ekrana görüntü gelmiyorsa teknik servislik bir durum bios güncellenirken çökmüş olabilir. Malesef msi anakartlarda böyle saçmalıklar var işin tuhafı şu ana kadar Msi live update üzerinden 5 kez bios güncellmesi yaptım bir sorun yaşamadım, bios güncellenirken arkaplanda açık hiçbir program, a.v. falan kesinlikle çalışmaması gerek zaten prog. bu konuda sizi uyarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guventepebas

Selam arkadaşlar. Bir sorum olacaktı X99A GODLIKE anakarta Dominator® Platinum Series 16GB (4 x 4GB) DDR4 DRAM 3400MHz C16 Memory Kit — Limited Edition Orange (CMD16GX4M4B3400C16) ram uyumlumudur. aşağıdaki linkte belirtilen kartın desteklediği ram listesinde yok. Alsam sorun yaşarmıyım?

Teşekkürler.

merhaba bende aynı anakart üzerine bir sistem kurmayı düşünüyorum
    siz kurduğunuz sistemden memnunmusunuz anakartın stabilitesi iyimidir

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.