Şimdi Ara

MSI Z97 Gaming 5 Kullanıcı İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Epeydir kullandığım FX-6300, MSI 970a-g43 ve HD 7870'li sistemi satıp Intel'e dikey geçiş yaptım. Param ancak işlemci ve anakarta yetti. Ekran kartı için gerekli nakiti daha toplayamadım Anakartı Vatan Bilgisayar'dan 437 tl'ye aldım.

Teknik Özellikler:

CPU SUPPORT: 4th and 5th Gen Intel Core i7/i5/i3/Pentium/Celeron processor family for the LGA 1150 Socket
    POWER DESIGN: CPU Power: 8 Phases
    Memory Power: 2 Phases
    CHIPSET: Intel Z97
    INTEGRATED GRAPHICS: Dependant on installed CPU
    MEMORY: 4 x DIMM, Max. 32 GB, DDR3 1333 to DDR3 3200+(OC)
    BIOS: AMI UEFI BIOS with 64 Mb Flash ROM
    SLOTS: 3 x PCIe 3.0 x16 slot, 4 x PCIe 2.0 x1 slot
    HDD CONNECTVIITY: 6 x SATA 6.0 Gb/s, 1 x M.2Port
    NETWORKING: 1 x Killer E2205 Gigabit LAN
    PORTS: 6 x USB 3.0 ports (2 at front panel, 4 at rear panel), 8 x USB 2.0 ports (4 at front panel, 4 at rear panel), 1 x RJ45 LAN connectors, 6 x OFC audio jacks, 1 x HDMI port, 1 x VGA Port, 1 x DVI Port
    AUDIO: Realtek ALC1150 High Definition Audio CODEC
    FAN HEADERS: 5 x 4-pin PWM
    FORM FACTOR: ATX Form Factor (305 mm x 244 mm)

EXCLUSIVE FEATURES:
    Audio Boost
    Military Class 4
    OC Genie 4
    Click BIOS 4
    Sound Blaster Cinema 2
    Total Fan Control
    Gaming Device Port
    Smart Utilities
    Command Center
    ECO Center

Kutusu:

Kutudan kitapçıklar, 2 adet sata kablosu, arka metal, sli köprüsü, cd, MSI çıkartması, kablo etiketleri, ses güç kablosu ve usb/ön panel soketleri çıkıyor:

Bu kabloyu koymuşlar ama ses kartım olmadığı için işe yaramayacak:

Anakartın görüntüsü:

Arka çıkışlarda hdmi/vga/dvı, ses yuvaları ve toplam 8 adet usb yuvası var. 4 tanesi usb 3.0:

BIOS'dan görüntüler:

Ekran kartını alır almaz performans testleri yaparım. Anakart genel olarak çok yakışıklı duruyor. PCIe slotunun altındaki hata göstergesi ve ses chip'inin kırmızı renkli yolu, anakart çalışırken devreye giriyor ve görüntüsü çok karizmatik. Bir iki basit oyun yükledim. İşlemcinin dahili ekran ekran kartı kasıla kasıla oynattı. Ekran kartı şart.

Gaming 5 genel olarak çok iyi. SLI ve Crossifre desteği, 3200MHZ ram kullanımı ve 7 adet slotu var. M2 yuvası koymuşlar ama piyasada bu yuvada kullanılacak SSD henüz yok. Gelince bakarız. Mosfetler ve chipset soğutucuları yeterli, ısınmıyor. Gaming 7'den farklı olarak Gaming 5'de OCGenie, start/reset butonları yok ve güç devresi 8 adet. Ancak gördüğüm kadarıyla bu malzeme kalitesiyle işlemciyi kızartırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cesur Adam -- 6 Temmuz 2014; 23:55:59 >

• Msi farkı olunca böyle oluyor hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cesur Adam kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun.

• Hayırlı olsun.
  • tesekkurler resimler icin
  • İyi günlerde kullanın
  • Hayırlı olsun. İyi günlerde kullan.
  • Z87 g45 gaming kullanmıştım bende genel olarak memnundum.Hayırlı olsun
  • Bana kısmet olmadı bu kart

Hayırlı olsun dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mortuuus -- 7 Temmuz 2014; 17:43:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ask_olcer

hayırlı olsun.

Aylar geçti sana [ b] kodunu kapatmayı öğretemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mortuuus -- 7 Temmuz 2014; 17:44:24 >
  • Mortuuus kullanıcısına yanıt
    sen kimsinki bana kapatmayı ogretesin forumun usagımısın.edebinle forumda takıl.

• Amacın ne ki senin? Dikkat mi çekmek istiyorsun?

• Hocam Gaming 7 olan modelde OC Genie tuşu vardı. Bunda yok ama anakartın bir programı vasıtasıyla vs. bu özelliği kullanabilir miyiz?

Ayrıca Gaming 5'teki sata girişi sayısı 6, Gaming 7'de ise bu sayı 8 diye biliyorum. Arasındaki bir farkta bu.

Edit: BIOS'ta OC Genie tuşu Gaming 7'deki tuşla aynı işi mi görüyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 7 Temmuz 2014; 18:15:41 >
  • Mortuuus kullanıcısına yanıt
    senin sigortalarınmı yanmıs kardes.

• quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

Hocam Gaming 7 olan modelde OC Genie tuşu vardı. Bunda yok ama anakartın bir programı vasıtasıyla vs. bu özelliği kullanabilir miyiz?

Ayrıca Gaming 5'teki sata girişi sayısı 6, Gaming 7'de ise bu sayı 8 diye biliyorum. Arasındaki bir farkta bu.

Edit: BIOS'ta OC Genie tuşu Gaming 7'deki tuşla aynı işi mi görüyor?

BIOS'daki OC Genie fonksiyonu, Gamnig 7'deki butonla aynı işi görüyor.
  • Haci o ses karti kablsou anakartaki yongaya takiliyor.
    Orda bir tus olucak pc kapaliy haldeyken tusa basican ses karti anakartan mi guc alsin yoksa molex denmi diye bir tus var.

Moleze baglamani tavsiye ederim.

Tecnophatin gaming5 ile gaming7 incelemesinide ses karti kablosunun nerete takilacagi belirtilmis.

http://www.technopat.net/2014/06/08/msi-z97-gaming-7-ve-gaming-5-anakart-incelemesi/

Hayirli geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstfylmz08 -- 8 Temmuz 2014; 3:25:57 >

• aynı anakarttan bende aldım 4670k var görüntü gelmiyo nedense ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ask_olcer

sen kimsinki bana kapatmayı ogretesin forumun usagımısın.edebinle forumda takıl.

böyle takıntılı arkadaşlara prim vermeyin konuşsun dursunlar boşverin bende zamanında hakkaten acaba birşey mi oldu birşey mi yaptım diye düşünüyordum çok ta sonradan baktım adam herkese böyle saçma sapan şeyler yazıyor her türlü insan var yapacak birşey yok adam hayatındaki yaşadığı sorunları geliyor burada insanlara kulp takarak kafasından atmaya çalışıyor.

hayırlı olsun bu arada anakart taş gibidir.

• Ahh kardeşim ah bizim insanlarımız ne diyeyimki bilmiyorum en iyisi kendi haline bırakmak..:)
  • peki ses kartı kalitesi nasıl . daha önceki kartalrınıza göre yada varsa kullandıgınız harici bir ses kartına göre kalitesi hissedilir olarak farklı mı ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.