Şimdi Ara

MSI Z87 MPOWER MAX - G43 TESTLERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sizlerle z87 serisi 3 anakart ı karşılaştırmalı bir kaç test işlemini paylaşacağım.

Test işleminde kullancağım düzenekler şu şekilde;

İşlemci: intel i7 4770k / stok soğutucu
    Anakart: MSI Z87 MPOWERMAX // Z87-G45 GAMİNG // Z87-G43
    Ssd: Corsair 120gb Neutron GTX
    Ram: 2*8GB Corsair Dominator Platinum
    Kasa ve Psu: Cooler Master Haf X / Cougar 700w
    Vga: MSI GTX 760

işlemleri herkesin kullancağı standart bios ayarları ile yapmayı düşünüyorum, isteğe göre hız aşırtma vb işlemleride gerçekleştirebiliriz.

Ürünlerin içerikleri genel bilgileri ilgili tüm cevaplarınızı MSI'ın sitesinden sitesinden alabilirsiniz..

Z87 MPOWER MAX
    http://tr.msi.com/product/mb/Z87-MPOWER-MAX.html#overview

Z87-G45 GAMİNG
    http://tr.msi.com/product/mb/Z87-G45-GAMING.html#overview

Z87 G43
    http://tr.msi.com/product/mb/Z87-G43.html

Ürün görselleri

MSI Z87 MPOWER MAX  - G43 TESTLERİ MSI Z87 MPOWER MAX  - G43 TESTLERİ MSI Z87 MPOWER MAX  - G43 TESTLERİ

MSI Z87 MPOWER MAX  - G43 TESTLERİ MSI Z87 MPOWER MAX  - G43 TESTLERİ MSI Z87 MPOWER MAX  - G43 TESTLERİ

Z87-G45 Gaming de yaşadığım sorun yüzünden testleri yapılamamıştır

z87-g43 // z87 mpower max

MSI Z87 MPOWER MAX  - G43 TESTLERİ MSI Z87 MPOWER MAX  - G43 TESTLERİ

testlerde de görüldüğü gibi bütün işlemler standart base ayarları ile yapılmıştır hiçbir oynama yoktur.

yorumlamaya gelirsek standart bir bilgisayar kullanıcı olan birey haftada 10 saatin üzerinde ekstrem bilgisayar kullanımı yok ise g43 testlerde de görüldüğü gibi yeterli bir anakart hız aşırtma değerleri makul seviyede yükseliyor fakat o değerleri sürekli 5-6 ay gibi verebilecek mi bilmediğim için yorum yapmıyorum. Standart 6+1 faz var bu intelin sandy brige sonrası işlemcileri artık aşırı faz denetimine gereksinim duymamakta bu sayıda günlük bir kullanıcıya yetmektedir. fiyat performans değerini hak eden bir anakart olarak nitelendiriyorum.

Mpower max için söyleceğim tek şey bugüne kadar kullandığım en şahane kart kendisi gerek ekstra özellikleri gerek standartta olması gereken bileşenlerin kalitesi kendini bir adım öne cıkartmış eğer ki bilgisayar tutkunu bir bireyseniz kesinlikle bu kartı denemelisiniz.

ortak özelliklerde ise msi yıllardır dilimde tüy bitti kendilerine durumu iletmekten bios sorununu çözmüş gibi gördüm hali hazırda z77 serisi bir kart kullanan ben click bios 4 ü gördükten sonra z87 serisi bir sisteme geçmeyi düşünmeye başladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mckhan -- 18 Kasım 2013; 16:52:17 >

• Beklemedeyiz.
  • Şöyle kıvrılalım
  • çok cix bir karşılaştırmalı test olacak
  • Bir kahve koyayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katagori:
    1-Power max:hergun yeni skorlarlar ekde etmek ince ayarlarla ugrasanlar icin...
    2-g45: oyuncu dostlarimizin cpu darbigazindan kurtulmak icin islemciye yuklenen :)) kullanicilar...
    3- g43:standart bir pc kullanicisi icin anakartin ayarlariyla arada sirada oynayanlar...

Inceleme icin tesekkurler "Mckhan"
    Yukaridaki siralama nacizane gorusum herkes farkli dusunebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi menem -- 9 Kasım 2013; 13:16:59 >
  • Evet genel anlamda piyasaya surumu o sekilde ama g43 ile g45 in karsilastirmasini isteyen cok oluyor onlara biraz onem vericem hafta icinde bugun belki test yapamayabilirim simdi fark ettim islemciyi ilk kullananda ben olucam

• USB 3.0 ve Sata performans testleri de iyi olacaktır.
  • Usb3.0 testi zor gibi bunun icin harici ssd disk lazim 3.0 baglantili oda su an mevcut degil elimde ama sata testi yapabilirim

• USB 3.0 HDD ya da Flash Bellek de olur :)
  • Flash bellek var ama maksimum 60mb a 60mb veriyor benim bildigim degerler 180mb larin uzeri buna hdd de dayanmiyor

• takip
  • Haydi şimdiden kolay gelsin. Kartları birbiriyle kıyaslıyorsun sanırım , aşağıdakileri yapabilirsin vakit buldukça.

* Sata Performansları ( Kurulum / Dosya kopyalama / SSD Becnhmarkları vs. )

* Kullanılan PCB/komponentler/yongalar ve farklılıkları ( Ses / Görüntü / Termal Tasarım / Faz Yapısı / Slot / Usb farklılıkları vb. )

* Port Performansı ( Multiplayer oyunlar da bağlantı/Ağ farklılıkları / Klavye Mause Port Farklılıkları / Usb Performansı / Görüntü Birimi Performansı )

* Buton Farklılıkları ( Hangi board üzerinde hangi buton var , hangisi ne işe yarıyor vb. )

* Bios ve Bios ayarları Farklılıkları

*** Overclock Performansı / Aynı ayarlardaki Oc li ve Oc siz Cinebench performans ortalamaları / Voltaj stabilite testleri / Çıkılabilen Max. değer. / Sıcaklık testleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 9 Kasım 2013; 14:19:04 >
  • Mıcıkhan, sen neden ortalarda pek görünmiin ,bakim.
  • Takipteyiz
  • Herkes bana maximus 6 extreme alma diyordu.Eğer şu anakartlar arasında baya fark varsa aldığıma zaten pişman değilim,hiç pişman olmayacam
  • G45 Gaming çok şekilmiş Takipteyiz,Hayırlı Olsun
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    Hiç pişman olmayacaksanız konuyu takip edin ama az da olsa pişman olma şansınız var ise konuya birdaha bakmamanızda yarar var zira oradaki Fiyat/Performans oranı en yüksek olan anakart en ucuz olanı yani G43. Anakartlarda özellikle 400TL nin üzerine çıkıldığında fiyat yükseldikçe F/P oranı düşer. Bu durum ekstra özellikler ve küçük Ghz farklılıklarını önemseyen kullanıcılar için geçerli değil tabiki.
  • evet ben de merak ediyorum

acaba mpover max a boşunamı para verdik acabaaaa?????????????????
  • Beklenmedik sonuçlar çıkacak mı merakla bekliyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.